Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
teteac8684
Postovi: 2031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:39 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:01 pm

Ubrzo pod Bijelim Brijegom: 'Bilbijaaa, reci Jamaku da se ne zajebaje'...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:01 pm

teteac8684 je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:01 pm
Ubrzo pod Bijelim Brijegom: 'Bilbijaaa, reci Jamaku da se ne zajebaje'...
:rofl: :rofl: :rofl:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:03 pm

https://youtu.be/UxvhBAlHJ7o
https://youtu.be/foGr3BejSVY
Ne postoji bakljada koja je moćnija od ovoga. A realno je postalo puno lakše organizovati bakljadu, nego ovako homogenu tribinu...nažalost
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:05 pm

Prije svega danas percepcija baklje danas nije kao što je bila u neko naše prijašnje vrijeme ( kraj osamdesetih i početak devedesetih ) pa se i shvatanja o njenoj upotrebi i ne mogu poklopiti kod starijeg i mlađeg puka Željinih navijača. U naše vrijeme je baklja služila za ispoljavanje revolta i demonstraciju "sile" a u novije doba ona je dobila simbol vječne ljubavi. Kompleksno je pitanje i čini se da bi priča mogla dobiti beskonačnu raspravu jer oba kora navijača imaju validno uporište u većini svojih argumenata, ja smatram da bi nekim kompromisnim rješenjem se moglo postići obostrano zadovoljstvo. Iako je to možda i najskuplja varijanta vatromet na poluvremenu sa ugašenim reflektorima i himnom da se ori grad. Legalan vatromet neće moći niko kazniti i bio bi zadovoljen glavni argument starijeg dijela navijača a gorilo bi nebo pa bi bio zadovoljen i glavni argument mlađeg dijela. Malo je to možda skupo ali udruženim snagama mi to i možemo.
イビチャ・オシム
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:05 pm

Evo ne volim replike ali da kazem ukratko.Mislim dragi moj ajzea da ne postoji skela koja ce moci kontrolisati desetine baklji,Svjedoci smo ,srecom toga je sve manje da je svijest o tom cuvenom paljenju sve bolja.Meni derbi,ova nova tribina ,sva ova prica nece biti ni bolja ni jaca sa tom pirotehnikom.Bio sam dio juga kad nije bilo tih savremenih efekata.Da li zbog drugacijeg juga ,da li zbog murije ,da li zbog kokuzluka iako se imalo vise para e to ne znam.ali rezultat svaki put je da sam ostao bez glasa.Tako se raslo ,tako se navijalo.
U vremenu kad ti takvi ljudi dodjose,napokon, i prave drugacijeg i boljeg Zelju ja nemam duse da odobravam da se udaraju po djepu.Pravi i redovni posjetioci,navijaci nece se fatati telefona.To rade oni kojima je to aman zaman.Meni nije. I nemojte meni i nama starijima zamjeriti na tome.Sto se mene tice bilo koja vatra osim one fudbalske od one 92 ne postoji tom mjestu
I na kraju ako je to bas furka i vrh pa fino to odradi ,gospodski.Plati svoj aksamluk.Skupi se lova za kaznu i deri miskoI.I Avlami nema tih koji su maznuli te 2 milje.Yebo dvicu.Ko neka lova.
.Nista meni ne donese emociju kao Tifina pjesma,i nema te bakljade koja ce zasjeniti tu emociju.Tada GRBAVICA gori!
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:17 pm

reks1 je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:05 pm
Evo ne volim replike ali da kazem ukratko.Mislim dragi moj ajzea da ne postoji skela koja ce moci kontrolisati desetine baklji,Svjedoci smo ,srecom toga je sve manje da je svijest o tom cuvenom paljenju sve bolja.Meni derbi,ova nova tribina ,sva ova prica nece biti ni bolja ni jaca sa tom pirotehnikom.Bio sam dio juga kad nije bilo tih savremenih efekata.Da li zbog drugacijeg juga ,da li zbog murije ,da li zbog kokuzluka iako se imalo vise para e to ne znam.ali rezultat svaki put je da sam ostao bez glasa.Tako se raslo ,tako se navijalo.
U vremenu kad ti takvi ljudi dodjose,napokon, i prave drugacijeg i boljeg Zelju ja nemam duse da odobravam da se udaraju po djepu.Pravi i redovni posjetioci,navijaci nece se fatati telefona.To rade oni kojima je to aman zaman.Meni nije. I nemojte meni i nama starijima zamjeriti na tome.Sto se mene tice bilo koja vatra osim one fudbalske od one 92 ne postoji tom mjestu
I na kraju ako je to bas furka i vrh pa fino to odradi ,gospodski.Plati svoj aksamluk.Skupi se lova za kaznu i deri miskoI.I Avlami nema tih koji su maznuli te 2 milje.Yebo dvicu.Ko neka lova.
.Nista meni ne donese emociju kao Tifina pjesma,i nema te bakljade koja ce zasjeniti tu emociju.Tada GRBAVICA gori!
:palacgore: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
A i Izliji :palacgore: za prijedlog. Jeste da je je modificirao malo moj , al eto :DD:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:19 pm

Ova priča oko toga da klub nekome kupi vatromet i ostalu pirotehniku je isto ko da ti treba plati piće na prvom sastanku.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:21 pm

Pa kad je dobar prijedlog vrijedi ga istaći.
イビチャ・オシム
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:21 pm

Grbavica je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:19 pm
Ova priča oko toga da klub nekome kupi vatromet i ostalu pirotehniku je isto ko da ti treba plati piće na prvom sastanku.
:ne:
Klub treba da stoji iza toga kao organizator zbog kazni.
Navijaci da ulete lovu
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:22 pm

Sto ste neozbiljni? U subotu svi na jug svi dvojni c i kospe! Svi ćemo sjedit i nemoj ko da pisne, nek se ori "Ja ***** samo Želju i Sarajevo" !
Spoiler:
Zajebajem se, ima sve da gori!!!!
:baklja: :baklja: :baklja: :baklja: :baklja:
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:28 pm

Model1964 je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:21 pm
Grbavica je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:19 pm
Ova priča oko toga da klub nekome kupi vatromet i ostalu pirotehniku je isto ko da ti treba plati piće na prvom sastanku.
:ne:
Klub treba da stoji iza toga kao organizator zbog kazni.
Navijaci da ulete lovu

Vjeruj mi, isto.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
SanMan
Postovi: 1222
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:32 pm

Saradnja i kontakt Juga i uprave nikad nije bio bolji odkako postoje Manijaci
Za baklje i/ili koreografiju se ne trebamo brinuti, sve će biti po ustaljenoj proceduri
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:33 pm

Svjesno kaznjavanje Kluba, od strane navijaca je cisto reketiranje. Ko god zeli da kaznjava Klub, neka bude mangup i snosi posljedice, tako sto ce to platiti svojim novcem. To je jedino posteno.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:34 pm

avlami97 je napisao/la:
čet mar 23, 2017 9:50 pm
Neko je, skoro, iz Kluba ukrao 2 milje maraka. Jesu li lopovi uhapšeni?
Jesu to isti oni koji putuj u svaku vukoebinu za Želju, koji od usta odvajaju i zapostavljaju privatni život za klub, isti oni koji su prvi u humanitarnim akcijama, isti oni koji će biti tu makar igrali federalnu ligu, isti oni čija je brojka je uvijek standardna i mjesto na stadionu uvijek puno, isti oni koji ulože puno više novca kojeg stalno spominjete i to na polugodišnjem nivou u poređenju s nečijom desetogodišnjom, isti oni zbog kojih novinari iz cijelog svijeta dolaze na Grbavicu, isti oni koji prave atmosferu pred kojom se ne može izgubiti itd itd..
Da neko ne shvati pogrešno, ja nisam u grupi, jesam na jugu ali a ili d sektor, ali niko ne može s tim momcima u istu rečenicu, i njihovo jedno prisustvo na utakmici donese 500 do 1000x5KM znači između 2,5-5 desetogodišnjih, ovo da izrazim tim vašim kalkulatorom.
Ln
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:36 pm

cikazubo je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:34 pm
avlami97 je napisao/la:
čet mar 23, 2017 9:50 pm
Neko je, skoro, iz Kluba ukrao 2 milje maraka. Jesu li lopovi uhapšeni?
Jesu to isti oni koji putuj u svaku vukoebinu za Želju, koji od usta odvajaju i zapostavljaju privatni život za klub, isti oni koji su prvi u humanitarnim akcijama, isti oni koji će biti tu makar igrali federalnu ligu, isti oni čija je brojka je uvijek standardna i mjesto na stadionu uvijek puno, isti oni koji ulože puno više novca kojeg stalno spominjete i to na polugodišnjem nivou u poređenju s nečijom desetogodišnjom, isti oni zbog kojih novinari iz cijelog svijeta dolaze na Grbavicu, isti oni koji prave atmosferu pred kojom se ne može izgubiti itd itd..
Da neko ne shvati pogrešno, ja nisam u grupi, jesam na jugu ali a ili d sektor, ali niko ne može s tim momcima u istu rečenicu, i njihovo jedno prisustvo na utakmici donese 500 do 1000x5KM znači između 2,5-5 desetogodišnjih, ovo da izrazim tim vašim kalkulatorom.
Ln
Isti sam..
Kraj priceee, bravo doktore.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:42 pm

cikazubo je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:34 pm
avlami97 je napisao/la:
čet mar 23, 2017 9:50 pm
Neko je, skoro, iz Kluba ukrao 2 milje maraka. Jesu li lopovi uhapšeni?
Jesu to isti oni koji putuj u svaku vukoebinu za Želju, koji od usta odvajaju i zapostavljaju privatni život za klub, isti oni koji su prvi u humanitarnim akcijama, isti oni koji će biti tu makar igrali federalnu ligu, isti oni čija je brojka je uvijek standardna i mjesto na stadionu uvijek puno, isti oni koji ulože puno više novca kojeg stalno spominjete i to na polugodišnjem nivou u poređenju s nečijom desetogodišnjom, isti oni zbog kojih novinari iz cijelog svijeta dolaze na Grbavicu, isti oni koji prave atmosferu pred kojom se ne može izgubiti itd itd..
Da neko ne shvati pogrešno, ja nisam u grupi, jesam na jugu ali a ili d sektor, ali niko ne može s tim momcima u istu rečenicu, i njihovo jedno prisustvo na utakmici donese 500 do 1000x5KM znači između 2,5-5 desetogodišnjih, ovo da izrazim tim vašim kalkulatorom.
Ln
Doktore
da bi ti bio post kompletan napisi koliko se na godišnjem nivou zapali tih 10godišnjih karata upotrebom pirotehnike.
Ako želite da vas ozbiljno sagovornik shvati mora te mu dati valjane argumente i kompletne podatke ;)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
kremenko
Postovi: 1163
Pridružen/a: pon dec 19, 2016 10:34 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:45 pm

Svakako nam ne gine kazna.
Bice megafon=1000
Bilo 1 ili 100 baklji=ide kazna
Naci ce nam jos neku sitnicu i misljenja sam da ce nas svakako oderati cca 5000 KM
Kad vec znamo da su pripremili blok i olovku,barem da ocejfimo.
Nakon 30 god docekali da izgradimo tribinu i sad da ne proslavimo,nek se je.bu

Meni kad se rodio prvi sin,muzika u kuci,porodica,familija,prijatelji,meza,pjevanje,ukratko lom
Dosla policija,zvale komsije. Pisi druze policajac,radi svoj posao.
Niko mi taj dan nije mogao pokvariti.
Zadnja izmjena: kremenko, dana/u čet mar 23, 2017 11:47 pm, ukupno mijenjano 1 put.
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"
 
bianco blu
Postovi: 1044
Pridružen/a: pon apr 04, 2016 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:47 pm

Valter je napisao/la:
čet mar 23, 2017 9:34 pm
GoodisonPark je napisao/la:
čet mar 23, 2017 8:01 pm
Ajzea je napisao/la:
čet mar 23, 2017 7:45 pm
Manijacima se za baklje nema sta prigovoriti, jer smo se po pitanju toga definitivno opametili. Momcima kapu treba skinuti..
Ali zato, slijedeca utakmica se zbog otvorenja istoka uvrstava kao historijska i tada treba sve goriti. Neka plane !
Vidi se stvarno da se Manijaci jesu popravili po tom pitanju i na tome im treba čestitati (mada ne znam što je ono zapaljeno protiv Radnika)? Opet sa druge strane traži se razlog za bakljadu, otvorenje Istoka, pa će biti eh derby je mora se paliti, pa zadnja protiv Radnika e kraj je sezone može se paliti...itd do nekih novih razloga..

Zašto se moraju paliti na otvorenju Istoka (zar nije prigladnije bilo napraviti neku koreografiju) kada će tu doći mnogo ljudi sa djecom, porodice, neki ljudi koji su možda prije Bog zna koliko godina prestali dolaziti baš zbog tih stvari. Navijači moraju shvatiti, da hajmo reći većina ljudi na stadionu pirotehniku i bakljade smatraju nekom vrstom huliganstva i činom gdje može doći do neke nedaj Bože povrede.. da ne spominjem kazne i nepotrebno punjenje džepova Salemu.
Istok bi trebala da bude porodicna tribina, tribina za one koji vole sa uzitkom pogledati utakmicu. Paliti baklje na istoj pa makar za to bio i razlog otvaranje istoka ravno je ili idiotluku ili losoj namjeri. Zar odmah u startu otjerati navjace sa istoka koji zele posmatrati utakmicu u miru i maksimalno bezbjedno za svoju djecu.

Ocito odredjena grupica bez obzira na nase apele ce i dalje paliti i nanositi stetu klubu i to ce se jedino moci rijesiti u nekom narednom periodu zakonskim sankcionisanjem pojedinaca. Do tada mi cemo moliti a oni ce paliti kada im bude to odgovaralo iz ko zna kojih razloga.
Čuj radi baklje neće da dolaze porodice na stadion.
Pa nije baklja bomba.
Sjećam se derbija na koševu, 2002. čini mi se. Na Jugu sa starim i sestrom. Palile se dimne bombe, baš velika dimnijada bila. Umalo se ugušuio nisam, a poslije tekme jedva čekao sljedeći derbi,
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:50 pm

kremenko je napisao/la:Svakako nam ne gine kazna.
Bice megafon=1000
Bilo 1 ili 100 baklji=ide kazna
Naci ce nam jos neku sitnicu i misljenja sam da ce nas svakako oderati cca 5000 KM
Kad vec znamo da su pripremili blok i olovku,barem da ocejfimo.
Nakon 30 god docekali da izgradimo tribinu i sad da ne proslavimo,nek se je.bu

Meni kad se rodio prvi sin,muzika u kuci,porodica,familija,prijatelji,meza,pjevanje,ukratko lom
Dosla policija,zvale komsije. Pisi druze policajac,radi svoj posao.
Niko mi taj dan nije mogao pokvariti.
I ti si platio kaznu. To je posteno.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2017 11:51 pm

Model1964 je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:42 pm
cikazubo je napisao/la:
čet mar 23, 2017 11:34 pm
avlami97 je napisao/la:
čet mar 23, 2017 9:50 pm
Neko je, skoro, iz Kluba ukrao 2 milje maraka. Jesu li lopovi uhapšeni?
Jesu to isti oni koji putuj u svaku vukoebinu za Želju, koji od usta odvajaju i zapostavljaju privatni život za klub, isti oni koji su prvi u humanitarnim akcijama, isti oni koji će biti tu makar igrali federalnu ligu, isti oni čija je brojka je uvijek standardna i mjesto na stadionu uvijek puno, isti oni koji ulože puno više novca kojeg stalno spominjete i to na polugodišnjem nivou u poređenju s nečijom desetogodišnjom, isti oni zbog kojih novinari iz cijelog svijeta dolaze na Grbavicu, isti oni koji prave atmosferu pred kojom se ne može izgubiti itd itd..
Da neko ne shvati pogrešno, ja nisam u grupi, jesam na jugu ali a ili d sektor, ali niko ne može s tim momcima u istu rečenicu, i njihovo jedno prisustvo na utakmici donese 500 do 1000x5KM znači između 2,5-5 desetogodišnjih, ovo da izrazim tim vašim kalkulatorom.
Ln
Doktore
da bi ti bio post kompletan napisi koliko se na godišnjem nivou zapali tih 10godišnjih karata upotrebom pirotehnike.
Ako želite da vas ozbiljno sagovornik shvati mora te mu dati valjane argumente i kompletne podatke ;)
Pa kažem ti, B i C sektor su taj kop jel tako ?
Tu je 1000 ljudi ispred kojih se pale te baklje i koji to odobravaju, 1000 x 5KM je 5 desetogodišnjih, minus 1000 kazna za baklje, donijeli klubu 4 ljemi taj dan.
To je matematika koju ste vi nametnuli večeras, a kad se istom mjerom odgovori onda to ne ide, nije na mjestu i slično..
Na kraju krajeva, ako postoji kontakt između čelnih ljudi kluba i predstavnika navijača, ako postoji normalno doziranje i dogovor, ako ne boli one koji će platiti i ako oni smatraju da je to uredu, što bi to onda tebi smetalo ? A znamo svi da će se paliti svidjelo se to nama ili ne, koliko sam komentara ostavio na ovu temu ispašću piroman neki, al mi smeta kad neko ide radikalno pa bilo to kontra ili pro, moje mišljenje je nek pale za derbi i vanredne situacije kao otvaranje tribine, a alergičan sam kad pukne jedna petarda ili se zapali npr jedna baklja u 90min, to je izbijanje novca bez ikakve svrhe.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 77 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija