Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Manager2016
Postovi: 89
Pridružen/a: sri avg 31, 2016 2:24 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 12:49 am

Dosta strucnjaka ima, lahko cemo naci zamjenu za Slavku mrvicu :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:
 
SanMan
Postovi: 1211
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 1:46 am

ponavljam se: Šehić, Memija(Kvesić), Cocalić, Zukanović, Vršajević, Gojak, Višća, Bajić, Džeko, Amir, Hodžić, + AO (Mehmed Baždarvić)
Dajte mi najbolje iz BiH poslije 1995 razvaliću ih 18:1 (autogol)
Možda nam nešto nevalja u OP ali smo nenadJe.....
 
Avatar
salle86
Postovi: 5089
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 3:22 am

Da bi se uspjelo u bilo kojem sportu, potrebno je dosta odricanja, alkoholu, nargile, cigare, kasno lijeganje, nezdrava ishrana...i šta sve još ne. Naravno neko može i sa svim ovim uspjeti ali to su baš oni extra nadareni za to.
Problem naše djece je što malo ko ima tu volju da se 'žrtvuje', svi misle "ma mogu ja to i na svoj način".
Uzmi plan i program, ako ti nema ko dati ima hvala Bogu Internet, napucaš se za 3 godine i da letiš ko 'tica i da imaš snage ko bizon. A za više, dovoljan je taj talenat.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 7:38 am

Republika je napisao/la:
sub jan 14, 2017 12:13 am
storm_raider je napisao/la:
sub jan 14, 2017 12:07 am
Republika je napisao/la:
pet jan 13, 2017 11:58 pm
Ja sam rekao da se većina neće složiti sa mnom :D Uzmi samo primjer Džeke koji je na vakat otišao i sve ti je jasno. Isto tako uzmi kontraprimjer evo iz Željezničara. Kakve i kolike su šanse Ajdina Mujagića da zaigra u trenutnom sastavu Slavke Petrovića? Minimalne gotovo nikakve, ganaj se rezultat, ekipa je i više nego dobro popunjena prema naprijed i nema zakona/odluke/akta NFS BiH koja bi 'tjerala' trenera da mora na terenu biti 2,3 ili 5 igrača.

To naravno nije nikakvo pravilo, ali je evidentno da imamo problema sa razvojem igrača između 16 godina pa do ulaska u prvi tim na području cijele države i pitane je generalno kakva im je perspektiva.

Opet ću ponoviti moje mišljenje, nakon što sam ispratio jedno šest generacija dječaka koji su bili ultra talenti a danas ih nema nigdje u fudbalu uopšte
Dzeko je samo izuzetak, nikako pravilo. Dzeko sa svojim stavom i voljom, da je iz Ruande uspio bi, a ne iz ove zemlje, koja kakva god da je, opet je u Europi.
Ti odgovorio samo što tebi odgovara :D Naravno da je izuzetak, ali svaki koji ode na vakat bude uključen u nazvat ću ga normalan rad, sa normalnim načinom vježbanja prilagodjenim njegovim potrebama i karakteristikama. Kod nas imaš slučaj da igrač sa 18 godina ne plati članarinu i ne daju mu da igra kao da ga kazne, to je naravno problem debilnog sistema i nije vezano za ime kluba konkretno, ali je tako.

Drugo pogledaj malo trenere koji rade sa djecom, vidjet ćeš da je to klimavo i da je jasno zašto dijete stagnira odnosno nazaduje.

Prije dvije godine nekakva ekipa pionira iz Hercegovine igrala sa Sarajevom u doigravanju. Trener je punih 70 minuta imao samo jednu uputu igračima i vikao sa klupe 'Eto lopte Stevane, đe si ***** ti 'ljeb!' Stevan je upisao klavir :D
Ma nema meni sta da odgovara, niko sretniji od mene da svaki od njih bude novi Dzeko i to minimalno. Nisam ja njega slucajno spomenuo. On je isao stepen po stepen, korak po korak. Reading, Dinamo, itd, su se pokazali kao preveliki zalogaji, dok recimo turska liga nije i to je cinjenica. Zato sam napisao da je Dzeko izuzetak, nikako pravilo. Neko se zadovoljava mrvicama, neko ne. Nema svako od te djece istu glad za uspjehom i motiv, niti psihicku stabilnost. I opet kada ti se sve poklopi, dosta toga zavisi od jednog faktora - srece.

Sto se tice normalnog rada i kvalitetnih uslova, trenera itd., to je definitivno istina i slazem se naravno, ali ne mozes porediti konkurenciju po Liverpoolu, Dinamu sa konkurencijom u Zelji ili Sarajevu. Da ne spominjem da ce oni uvijek gurati domace igrace, osim ako se strani igrac bas snadje, a za to treba sve. Pocevsi od psihicke stabilnosti. Na to sam mislio kada sam rekao da je Dzeko iz Ruande da bi uspio.

Idealno je ulaganje u domace strukture, trenere i omladinski pogon. Nesto sto Zeljo intenzivno radi zadnjih godinu i pol, kao sto i sam znas. Opet, sa druge strane imas sluicajeve Svrake, Jamaka, Zebe, itd. koji su mogli vise uraditi u karijeri. Ali, kada podvuces liniju, nisu iskljucivo zbog vlastite ljenosti, a mogli su. Malo ko zna kakav je Jamak bio talenat i majstor sa loptom kao junior.

Da podvucem sta sam zelio da kazem: najbolje je da igrac ovdje osjeti 2-3 sezone seniorskog fudbala, pa onda da napravi neki transfer. Previse je primjera koji pokazuju da je to nekakav ispravan put. Takodjer, nas je problem sto mislimo da smo najtalentovanija nacija u fudbalu poslije Brazila. Nije to bas tako. Igra se ovdje solidan fudbal po mahalama od malih nogu i djeca to upijaju, ali na kraju dana samo su sistem i disciplina ti koji prave prevagu. Time se pohvaliti ne mozemo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ublehas
Postovi: 1015
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 8:28 am

SanMan je napisao/la:
sub jan 14, 2017 1:46 am
ponavljam se: Šehić, Memija(Kvesić), Cocalić, Zukanović, Vršajević, Gojak, Višća, Bajić, Džeko, Amir, Hodžić, + AO (Mehmed Baždarvić)
Dajte mi najbolje iz BiH poslije 1995 razvaliću ih 18:1 (autogol)
Možda nam nešto nevalja u OP ali smo nenadJe.....

I ovo dokazuje da mladi kod nas i nisu toliko bili zapostavljeni. Osim Zukanovića i Gojaka, svi su igrali za prvi tim, i to poprilično redovno. Gojak nije htio da produži, isto kao i Hajradinović, a na njih se ozbiljno računalo. Takođe i Sipović nije igrao za prvi tim. (ne mislim jednu dvije utakmice, nego hajmo reći pa standardno).
Koji su to još igrači koji nisu kod nas dobili priliku, a kasnije napravili neku bar solidnu karijeru. Puuuuno više je onih koji su poletili vani, pa propali.
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 9:07 am

Dobrodosao Ivane
21 10 4

Petrović Slavko
 
Vidno Naelektrisani
Postovi: 233
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 10:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 9:10 am

ublehas je napisao/la:
sub jan 14, 2017 8:28 am
SanMan je napisao/la:
sub jan 14, 2017 1:46 am
ponavljam se: Šehić, Memija(Kvesić), Cocalić, Zukanović, Vršajević, Gojak, Višća, Bajić, Džeko, Amir, Hodžić, + AO (Mehmed Baždarvić)
Dajte mi najbolje iz BiH poslije 1995 razvaliću ih 18:1 (autogol)
Možda nam nešto nevalja u OP ali smo nenadJe.....
Moze i Štilić :D
A onda su bageri odnijeli stari istok, a vrag odnio šalu..
1921
Ex nick: Lendric Ivan
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 9:46 am

1. ga poslati na hemijsko čišćenje pa tek onda priključiti ekipi. Dobro nam došao.
Spoiler:
slika
1987
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 9:50 am

Jel to zavrsen Kostic??
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 9:53 am

slika
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:02 am

Kopa bager dalje..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:02 am

haj masala, taman sam se poceo brinuti oko te polovine istoka..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:26 am

slika
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:34 am

Odlično bi bilo da država stane iza svih sportskih, pa samim tim i fudbalskih kolektiva, koji bi na taj način 'prodisali' i bar na trenutak imali siguran izvor finansiranja kroz budžete lokalnih zajednica, kantonalnih i državnih vlada. Naravno, ovaj model rada nije ispravan, ali u situaciji gdje su klubovi hibridi udruženja građana i nevladinih organizacija, te javnog i privatnog dobra, ne mogu se sami finansirati, a da to ne uključuje učešće snažnijeg faktora.

Pročitajte više na: http://sport1.ba/premijer-liga-bih/bh-p ... bovi/74060
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:35 am

E Sandi budalo jedna... da imas mozga makar upola koliko imas fudbalskog dara bio bi odlican fudbaler.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:42 am

Zna momcina da je pored Zakarica ispusio mjesto u prvih 11. :ganja:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:42 am

Najplaceniji igrac Sandi?! :rofl1: :rofl1: :rofl1:

E moj Sandi levatu jedan sto ti sve ovo treba. Tesko je da cemo dobiti obestecenje za njega, a koliko se isplati drzat ovako nemotivisanog igraca u timu a jos i skup..
Po mom misljenju Sandi odlazi kako god..

Sto je najjace, mi i dalje dovodimo propuhe u glavi :zid: :zid: E jes nas krenulo ...
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:44 am

Ma ovog Sandija kaznjavat kako stignes, nikako prekidat ugovor, pa cemo vidjet :D
Željezničar ante portas !
 
Grb1
Postovi: 181
Pridružen/a: sri nov 30, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:45 am

Budel obestecenje kakvo super, ne budel samo ce se raskinut ugovor na njegovu stetu, vajljda se moze to ako ne postuje pravila?
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 14, 2017 10:49 am

Kakav je Bogotac ovaj Petrovic. Babo preko laptopa prati ko trenira i gdje trenira, jos ima aplikaciju za pracenje obavljenog treninga. Bog za elektrotehniku i kompjutere !

Svidja mi se ovo sto je rekao za Stevanovica, a vidim upoznat je sa slucajem Tomica.
Sandi pic ko, dabogda za hljeba ne zaradio od fudbala !

Online

Trenutno korisnika/ca: PlavaDobrinja1921 i 105 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija