Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:08 am

cifre kažu da je protok igrača isti. znači razlika je u nečemu drugom. ustvari, u više stvari.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:09 am

Kada im se kazu da su pljuvaci oni se uvrijede i pisu u fazonu pa zar ovo nije forum gdje mogu iznjeti svoje misljenje. Jeste,ovo je forum bas za vasa/nasa misljenja. Ali ako vi samo kritikujete, niste nista vidjeli lijepo za pohvalu na jucerasnjoj utakmici, kad je u pitanju stadion i tu se nadje da se prigovori, upravi se prigovara, a necete nista da pohvalite, a hvala Bogu ima dosta stvari za pohvalu i bice jos stvari kojima cemo se diviti. E vi onda jeste pljuvaci,tako vas treba karakterisati na ovom forumu.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5111
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:10 am

i amar je gubio prijateljske! no sikiriki!
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:10 am

Ajzea je napisao/la:
uto jun 26, 2018 10:06 am
cikazubo je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:58 am
To je sada inn, o svemu pricamo, sve razumijemo, i kadri smo da u svakoj situaciji damo komentar ili ti ga pljuc. :D
Lijepa stara vremena, nisam nista osim igraca i glavnog trenera znao niti su ostali o nekim drugim stvarima pricali.
Ne moras biti strucnjak da vidis da je nasa transfer politika katastrofalna a daje i iste takve rezultate.

Ako ne bi trebali komentarisati i pljuvati (novi naziv za bilo kakav oblik kritike) po onome za sta nismo strucni, zasto onda komentarisemo i hvalimo gradnju stadiona kada, vjerujem, vecina nas nije strucna ni za to?
Za hvaljenje smo strucni a za kritiku nismo strucni?


Gradnju stadiona pozitivno komentarisemo i hvalimo, kao i kompletnu organizaciju kluba u svim njegovim strukturama jer vidimo da se nesto dobro desava.
Transfer politiku i rezultate iste komentarisemo i kudimo jer vidimo da se nista dobro ne desava. Prosto je..
Kljuc.
Novi termin na forumu je "strucnjak".
Kad to neko napise ospem se. Nije ni da Ban nisam znao dobiti poslije tog.
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:14 am

Jednostavno je, nema parvih pojačanja bez para gospodo, a para nema bez ustroja kluba prema čemu se ide vrlo hrabro i odlučno. Ovo su maksimalne mogućnosti iz budžeta koji se ima, bez da se zadužuje. Zato je puno važnije nastaviti graditi klub, a istovremeno igrati evropu svake godine, i biti u igri za trofeje, po meni je USPJEH
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3572
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:19 am

1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:45 am
nikad vise pljuvaca i pametnjakovica, strucnjaka, a nikad manje navijaca Zelje
1/1
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:20 am

nema ni zrinjski pravih pojačanja po tim našim kriterijima. čak štaviše, oni rutinski dovode igrače koji bi bili popljuvani u startu kod nas. rutinski isto raskidaju nakon pola godine, evo leon vam kaže za kokorovića, on nije igrao za kikiriki. ali ti igrači zaista bolje igraju kod njih nego što bi kod nas ili u sarajevu. bio trener karačić, marinović ili baka, eto vidjećemo sad miše, ali sve su šanse da se neće ništa značajno promijeniti. namještanje naravno stoji, ali i kad ne namjesti - njihove najgore partije nisu loše kao naše najgore. zaista nisu.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:21 am

Zrinjski i Sarajevo su otprilike doveli i otpustili isti broj igraca kao i mi. Onaj naslov Fokusa je cisto nabijanje klikova na ime Zelje jer eto samo Zeljo mijenja kadar svake godine. Zrinjski je osvojio titule iako je mijenjao kadar jer eto, poklopilo im se na pravim mjestima, nama nije. Odlucivala je utakmica ili dvije. Svake godine. Sarajevo je losije od nas svake godine jer im se isto poklopi tako. Cijela poenta je ko u kamionu igraca dovede najmanje parmaka i to je to. Zrinjski je uspio zadrzati Bilbiju mi nismo Lendrica i slicne situacije su sitnice koje su dovele do toga da imaju 3 titule. Kupe sudiju na utakmici dvije i eto ga. Znaci nijanse su u pitanju i ne znam kako neko moze ocekivati da mi dovedemo sad 5 top pojacanja i prosetamo se ligom. Okruzenje je takvo. Mi se kao trudimo da se izdginemo iznad svega toga ali ljudi dragi mi u gradu nemamo vodu kako treba, najzagadjeniji zrak u Europi a hocemo Europski klub. Ne ide.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:27 am

u timu, konceptu, klimi, atmosferi je fazon...i namještanju kao šlagu na torti.

eto kukoč je odličan primjer, on kod njih nije razvalio ni po kojim kriterijima, ali nije ni usrao. a mi bi se od takvog oporavljali godinu dana.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:40 am

Ako sagledamo transfer politiku naseg kluba u posljednjih nekoliko godina, sigurno smo napredovali u istoj, a to temeljim na nekoliko cinjecica.
Iako je u posljednje vrijeme bilo turbulentno sto se tice igraca, hajmo izdvojiti posljednjih nekoliko transfer rokova:

Vranjes - igrac prevage koji je lose iskoristen

Hadzic - trebao biti bolji od Sinise, bili smo svi ubjedjeni da ce biti nadgradnja, al smo se zajebali svi od uprave, preko Papca, do nas navijaca. Jedno 90% nas je mislilo ovako

Modic - mladi igrac omladinske skole Milana koji realno ima fudbalsko znanje i koji je mogao da postane igracina, ali je problem sto nije htio raditi na sebi, niti je dobijao priliku za igru. Svi vide sta se pokusalo i nije uspjelo jbg

Mehremic - letva pa letva, greska struke, a ponajvise greska Adzema. Da se on ubacivao svaku 3. tekmu pljunite me ako ne bi izgledao jedno 60% bolji, jer bi mogao probiti na trk.

Jusufi - ne znam ni ko je momak nit zna li igrati

Cubara - meni se svidjelo sto je on doveden. Mislim da se pokusavalo nesto kao sa Zajmovicem, ali ista stvar kao s Modicem, nismo momka ni vidjeli

Cini mi se da je ovo zimski prelazni. Pored ovoga gledali smo da na zimu sto manje mijenjamo, zadrzali kostur ekipe, evo pokusavali smo produziti ugovore, uspjeli sa Blagojevicem, sa Vojom se nismo uspjeli dogovoriti ok, a sa Graovcem ne mozemo zbog menadzera jer nam je jednostavno puno.
Mislim da se je radilo na produzenjima ugovora vec mjesecima, pored toga sto je Papac bio neadekvatno rjesenje za tu poziciju(Opet smo se svi zajebali u vezi s njim), ali da nam se jednostavno nije dalo, al bukvalno.
Mi ne mozemo nuditi uslove koje drugi mogu i to je tako.
Kada bi dovodili igrace koji su "za Zelje" onda bi to bili igraci tipa Graovac i Miro, al mi nemamo para za takve igrace, dzaba kad nemamo, Zakaric je najbolji igrac lige na papiru, al on meni nije za Zelje.

Pored toga treba spomenuti jos posljednje tranfer rokove gdje je doveden Zec, Zajmovic, Ramovic, Zakaric, Projic, Kajkut. Treba takodjer napomenuti raskide ugovora sa igracima koji nam ne trebaju, te Zebu u strucnom stabu, kao i promovisanje pun k**** juniora medju kojima su Saban i Hajdar, a pored njih se i Kemo pokazao kao adut.

Poenta je sljedeca:
"Iako je u klubu dosta turbulentno jer smo pod imperativom titule, trazimo trenera, trazimo skaute, trazimo SDa, trazimo nacin igre, lutamo i pokusavamo da uklopimo sve kockice u hodu, mi u poredjenju sa nama od prije 2 godine napredujemo, samo sto ne napredujemo u toj mjeri da u jednoj sezoni popravimo ovo sve, ali i pored raznih malverizacija sa svih strana, pa i internih mi napredujemo, a osvojeni kup prosle godine to govori"

Zbog ovog svega ja mislim da je nerealno govoriti da nismo nista naucili, a to citam na ovom forumu svaki dan od strane razlicitih ljudi.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:43 am

zubanovic89 je napisao/la:
uto jun 26, 2018 10:21 am
Zrinjski i Sarajevo su otprilike doveli i otpustili isti broj igraca kao i mi. Onaj naslov Fokusa je cisto nabijanje klikova na ime Zelje jer eto samo Zeljo mijenja kadar svake godine. Zrinjski je osvojio titule iako je mijenjao kadar jer eto, poklopilo im se na pravim mjestima, nama nije. Odlucivala je utakmica ili dvije. Svake godine. Sarajevo je losije od nas svake godine jer im se isto poklopi tako. Cijela poenta je ko u kamionu igraca dovede najmanje parmaka i to je to. Zrinjski je uspio zadrzati Bilbiju mi nismo Lendrica i slicne situacije su sitnice koje su dovele do toga da imaju 3 titule. Kupe sudiju na utakmici dvije i eto ga. Znaci nijanse su u pitanju i ne znam kako neko moze ocekivati da mi dovedemo sad 5 top pojacanja i prosetamo se ligom. Okruzenje je takvo. Mi se kao trudimo da se izdginemo iznad svega toga ali ljudi dragi mi u gradu nemamo vodu kako treba, najzagadjeniji zrak u Europi a hocemo Europski klub. Ne ide.
E ti si shvatio poentu mog posta sa brojkama, bravo !
Mi sko za Lendrica i fin novac uzeli oni za Bilbiju nece nikad zbog togs sto on dalje od Hrvatske ne moze.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 10:46 am

1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:54 am
Ajzea je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:52 am
1921.ba je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:45 am
nikad vise pljuvaca i pametnjakovica, strucnjaka, a nikad manje navijaca Zelje
Obzirom da je tvoj post odmah nakon mog, a koji se kriticki odnosio na nesto sto ocigledno ne stima, jesi li mislio na mene ili pak na nekog drugog?
tako ti se potrefilo :D

govorim generalno... od stadiona, preko igraca pa do finansija i transfera, u sve se razumijemo... od kolektivne histerije (neosnovane) do kolektivne srece (neosnovane) iz clanka u clanak, iz videa u video...

ocekujem poslije izvjestaja da se situacija smiri :D
Otprilike kad ce izvjestaj?
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 11:03 am

Mene raduje ogroman broj lopti u prostor od strane Vranjesa. Juce da su bili prisebniji Zejnil i Zajim moglo se 3 dati na njegove lopte. Nek pokusavaju i pasove onakve i suteve, da 20% prodje po utakmici to je odlicno. Inace prva iole ozbiljna jasna slika za trenera s kakvim kadrom raspolaze... Ali pripeeme za to i sluze, zar ne ?
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 11:06 am

Ma jucer Vranjes pokidao prvopoluvrijeme.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 11:10 am

Joj ne treba nista ocekivati bgm. Ocekivao sam svasta od Adzema i fakat je sve islo dobro i sve je slutilo na dobro i onda puf.
Kad zavrsi sezona, vidjet cemo kako i sta. Izgleda dobro, ali izgledalo je i prije, samo nek rade i nek su omladinci u i oko prvog tima.
 
Avatar
Rambo_Amadeus
Postovi: 1109
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 5:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 11:25 am

Šta je na kraju s Graovcem, ne ode nigdje jos.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23659
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 11:29 am

Ajzea je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:39 am
Ne treba bacati svijetlo na sve klubove i traziti krivca u novinarima sto smo mi sebi dopustili da kroz klub prodifeluje osamdeset i dva (brojem 82) covjeka u tri godine.
Da li mene neko stvarno zeli ubijediti u to da novinar, koji je napisao clanak, snosi najvecu odgovornost za nasu katastrofalnu "autobuska stanica" politiku? Skrece se **** sa glavnih krivaca a to su strukture uprave kluba.. Ne znam stvarno kako bilo kome moze veci problem biti novinar koji je napisao da je kroz Zelju prodifelovalo 82 igraca od toga sto je zapravo proslo toliko igraca sa tendencijom porasta.
Naravno da "ne treba bacati svijetlo na sve klubove i traziti krivca u novinarima sto smo mi sebi dopustili da kroz klub prodifeluje osamdeset i dva (brojem 82) covjeka u tri godine", vec zato zbog selektivnog novinarstva ciljanim motivima, kao sto sam i napisao iznad. Naravno da novinari nisu krivi sto je "prodifelovalo 82 igraca" - niko normalan to ne bi ni pomislio, vec je onaj @bogijev post nista drugo do osvrt na selektivno novinarstvo i to da nije samo kod nas to slucaj, kao sto se predstavlja u javnosti. Mislio sam da sam bio jasan u prvom postu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 11:29 am

AsharaK je napisao/la:
uto jun 26, 2018 11:06 am
Ma jucer Vranjes pokidao prvopoluvrijeme.
Ma jok brate karina lik usporava nas hahaha. Ja ne znam sta su ljudi gledali. Nisam gledao 2 poluvrijeme,ali ono sto je Stojan odigrao u prvom je odlicno bilo. Ovo sto Minjore rece,kakvi je par lopti dao u prostor. Bjeze od odbanbenog za milimetar. Samo sto Zec i Zaim par puta bas lose odreagovase na te lopte. Covjek smiren,odlican pregled igre ima. Ne moze on sad trcat ko Sinan ,ali tu malo ostali dio ekipe treba da prati. Za onak vezni red,sa Jovanom i Stojanom,koji mogu loptu drzati po 5 minuta,ostatak, tima prvenstveno krila treba vise da trce i rade i otvaraju prostor. I takvih situacija je bilo jucer. Samo treba to sad malo uigrati. Meni je Zeljo izgledao dosta drugacije,nekako nismo takvog ni navikli,nekako kad vidis u nekim ekipama kako to lako i tecno ide,a pitas se sto je kod nas sporo ili toga nema. E jucer je i prvi put nakon dugo dugo vremena,vidjela se i takva igra kod nas. Samo treba to sad malo uigrati. Cudimo se sto bude gresaka. Pa treba malo Zaima nauciti da bude odgovornije prema nazad.Treba i Zeca isto tako. Ako se odbrana popuni fino,i bude par kvalitetnih igraca u rotaciji,sve ce to izgledati obecavajuce. I prema naprijed je bilo odlicnih akcija i presinga i posijeda lopte. Sad samo dok se to malo uigra i uhoda. To mora biti homogeno.Ali eto vidjecemo uostalom kako ce se dalje stvari odvijati. Posebno mi je drago sto sad imamo konacno 2 igraca iz veze koji mogu opalit sa 25 metara,i da to izgleda dobro i snazno.
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 11:30 am

Drago mi je cuti da se aktivno traze pojacanja nazad, a prije svega lijevi bek. Vidjecemo hoce li taj Pavic biti novi bek. Pise da bi jedino historijat njegovih povreda mogao biti prepreka, vala ako je vise van terena zbog povreda, bolje da ne dolazi. Nikad cuo za njega, nisam ga ni gledao tako da ne znam sta reci.

I mogao je jucer nekoliko minuta zaigrati i Lendric, cisto da ne ispadne iz forme :ganja:
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 26, 2018 11:32 am

budemo li igrali sezonu kao prvo poluvrijeme protiv Goska, uz pojacanje na lijevom beku, mislim da se mozemo nadati uspjesnoj sezoni.
drugo poluvrijeme je pokazalo kako ne trebamo igrati.

malo vise optimizma nece skoditi.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 187 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija