Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 3:45 pm

Izlija je napisao/la:
uto okt 03, 2017 2:52 pm
Stalno se piše nema u klubu "sistema", te sistem ovo te sistem ono i svi pišu o tom nekom sistemu tj. nedostatku istog pa bih da otvorim diskusiju šta to za vas znači "sistem". Da ne bi bilo da otvaram diskusiju a ne napišem nešto o tome bi bilo bezobrazno s moje strane, neću se dohvaćati prijeratnog perioda niti raditi duboke analize ratnog i postratnog stanja, samo ću napomenuti da je taj prijeratni sistem preživio zahvaljujući nekolicini stvarnih heroja i u svom nukleusu živi i dan danas iako to mnogi i ne vide. Bilo je uspona i padova u s*portskim rezultatima jer je većinom uspijeh sistema ovisio o individualnom zalaganju pojedinaca a vrlo malo kao kolektivni trud. U zadnje vrijeme je i taj famozni sistem dobio malo širu pismenu formu koja definiše u biti ono kako si radilo na sportskom planu u zadnjih gotovo 100 godina što je ogroman napredak u odnosu na godine kada nam je plan rada omladinskog pogona za cijelu godinu bio napisan u 3 rečenice. Mnoge se stvari koriste iz raznoraznih razloga kako bi se oborio ovaj saziv skupštine i uprave kluba pa i nepostojanje "sistema" što je nonsens jer od kada su oni u klubu taj sistem je iz dana u dan sve jači i bolji. Mi smo sada u jednom tranzicijskom periodu gdje se stvorio vakum zbog toga što su s*portske legende prestare da bi aktivno radile na razvoju kluba ali su oni i dalje tu uz klub te indirektno daju svoje znanje a mladi stručnjaci još nisu dovoljno ispekli svoj zanat da bi njihovi postupci davali dovoljno jake rezultate koji bi zadovoljili apetite navijača. Imamo najsvježiji primjer u trenutnom treneru koji je više u klubu nego što većina navijača ima godina, njemu se pripisuje da klub nema sistema igre a sve je to prevalio preko svojih leđa, od treniranja u klubu u svakakvim uslovima ( ili da bolje kažem u nikakvim ) preko rada u omladinskom pogonu do vođenja prvog tima. Ako iko zna kako to izgleda zna Ažem samo je pitanje dali će imati vremena da to sve i sprovede.
Ne kontam kako ce neko "oboriti" skupstinu ili upravni odbor kada je svima jasno ko drzi vecinu. Jedino da neki ljudi sami napuste klub.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 3:48 pm

Sistem je kada se vrlo dobro zna kuda klub zeli ici. Ukoliko pricamo samo o sistemu u cisto fudbalskom smislu onda ima previse lutanja. Naravno, to i jedina sfera gdje ne radimo kako treba. Sto se tice drugih stvari tu niko nema prigovor, infrastruktura, samo uredjenje kluba, jedna velika ozbiljnost u svim projektima su na veoma visokom nivou i tu ne treba mnogo pametovati. Ocito da je znaju te stvari mozda i najbolje u nasem sportu.
Sad onaj dio koji predstavlja najveci problem za klub.
Sistem bi bio da se napravi jedan dugorocan plan za klub, mozda pet godina, i da se ni po koju cijenu ne odstupa od istoga. Cilj je, vec dugo za nase klubove, domoci se grupne faze nekog takmicenja. Prva stvar jeste sportski direktor i covjek koji ima kapacitet da napravi taj plan i da pronadje ostatak tima koji ce se podrediti tom sistemu. Trenere, skaute, igrace, sefa strucnog staba, covjeka zaduzenog za omladinski pogon. Svi oni trebaju biti upoznati s ciljevima kluba i raditi u skladu s istima. Napraviti plan kako ekipa treba da izgleda na terenu, na kakav nacin da igra, tome prilagodjavati omladinske selekcije, po tome birati igrace koji bi se dovodili u klub. Napraviti kostur ekipe od igraca poput Kjosevskog, Zakarica, Ramovica, Graovca, samo primjer: Besirovic, Ordagic, Vukotic, Jasarevic, Bilbija...Dovesti neke od boljih igraca iz lige da se popune pozicije u timu. Vezati ih sto duzim ugovorima i ne prodavati osim u slucaju neke bas dobre ponude. Novac od iste uloziti u novog kvalitetnog igraca. Taj kostur bi trebao bit nekih sest ili sedam igraca. Dakle: Kjosevski, Graovac, Vukotic, Jasarevic, Ordagic, Ramovic i Zakaric ugurati jednog ili dva od najboljih juniora, pokusati s igracima poput Zajmovica koji bi mogli eksplodirati. Za pola godine ovaj kostur ekipe bi bio uigran, znao sta da radi na terenu, znali kako drugi razmislja. Pored njih bi svaki novi igrac izgledao duplo bolje, da ne pricamo koliko bi bilo lakse Hajdarevicu, Zericu ili Sabanadzovicu igrati u takvoj ekipi. Naravno, nije uopste lose imati tu i nekog iskusnijeg kao sto je Beslija bio svojevremeno.
Trenera ne mijenjati ni u kakvom slucaju. Ukoliko se vec mora i to uraditi mnogo je lakse pronaci trenera koji bi se uklopio u sistem i nastavio put prethodnika. Nikako ne dozvoliti da dodje neki Kostic pa da otjera 10, a dovede 11 igraca, nakon dva mjeseca eto Petrovica koji otjera 7, a dovede 6, pa eto Adzema...To nije ispravan put i to je nesto sto ozbiljan klub ne smije dopustiti. To treba krenuti od samog vrha, da se zna kako Zeljo zeli da igra, da se uvede u statut taj plan, i da svako ko dodje ovdje treba da se prilagodi klubu, a ne da pretumba sve redom.

Ne treba ici daleko i vidjeti kako Dinamo radi. Postoji okosnica ekipe koja je vec dugo zajedno i ponekad se desi da neko od njih napusti klub, ali tek onda kada se osiguraju da imaju zamjenu. To su Sigali, Antolic, Soudani, bio je Pivaric do ove sezone, Machado, Fernandes i tako dalje. Ode Fernandes njega mijenja Coric koji je mlad, ali vec dugo igra tu i ima veliko iskustvo, slicno je i s nasim Gojakom, Hodzicem, Benkovicem, Stojanovicem.
To bi bio jedan ozbiljan plan od kojeg se rijetko odstupa, naravno da je tesko doci na taj nivo, ali se mora negdje poceti.

Sistem nije mijenjanje tri trenera godisnje, a svaki od njih ima neke svoje vizije i planove kako klub treba igrati.
Ovi igraci su samo primjeri kako bi to trebalo izgledati i uvijek se moze fuliti s nekim, ali isto tako se moze pogoditi s nekim ko dodje na mala vrata, ili neki junior pokaze vanserijski talenat. Mnogo teze bi se fule desavale da se vrlo dobro zna kakav profil igraca treba i da postoji neko ko moze prepoznati to u igracima. Sigurno da je tesko naci takvog covjeka, ali on zaista vrijedi svake pare.

Tek kada se napravi jedan takav sistem mogu se ocekivati bolji rezultati i dalje od nase lige. Sve ostalo je povremeni bljesak i plod nekih okolnosti.

To je moje vidjenje "sistema." Moram reci da sam razocaran nedostatkom istog trenutno.
 
boju dao si nebu...
Postovi: 927
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 3:23 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 3:54 pm

sergejevic je napisao/la:
uto okt 03, 2017 3:48 pm
Sistem je kada se vrlo dobro zna kuda klub zeli ici. Ukoliko pricamo samo o sistemu u cisto fudbalskom smislu onda ima previse lutanja. Naravno, to i jedina sfera gdje ne radimo kako treba. Sto se tice drugih stvari tu niko nema prigovor, infrastruktura, samo uredjenje kluba, jedna velika ozbiljnost u svim projektima su na veoma visokom nivou i tu ne treba mnogo pametovati. Ocito da je znaju te stvari mozda i najbolje u nasem sportu.
Sad onaj dio koji predstavlja najveci problem za klub.
Sistem bi bio da se napravi jedan dugorocan plan za klub, mozda pet godina, i da se ni po koju cijenu ne odstupa od istoga. Cilj je, vec dugo za nase klubove, domoci se grupne faze nekog takmicenja. Prva stvar jeste sportski direktor i covjek koji ima kapacitet da napravi taj plan i da pronadje ostatak tima koji ce se podrediti tom sistemu. Trenere, skaute, igrace, sefa strucnog staba, covjeka zaduzenog za omladinski pogon. Svi oni trebaju biti upoznati s ciljevima kluba i raditi u skladu s istima. Napraviti plan kako ekipa treba da izgleda na terenu, na kakav nacin da igra, tome prilagodjavati omladinske selekcije, po tome birati igrace koji bi se dovodili u klub. Napraviti kostur ekipe od igraca poput Kjosevskog, Zakarica, Ramovica, Graovca, samo primjer: Besirovic, Ordagic, Vukotic, Jasarevic, Bilbija...Dovesti neke od boljih igraca iz lige da se popune pozicije u timu. Vezati ih sto duzim ugovorima i ne prodavati osim u slucaju neke bas dobre ponude. Novac od iste uloziti u novog kvalitetnog igraca. Taj kostur bi trebao bit nekih sest ili sedam igraca. Dakle: Kjosevski, Graovac, Vukotic, Jasarevic, Ordagic, Ramovic i Zakaric ugurati jednog ili dva od najboljih juniora, pokusati s igracima poput Zajmovica koji bi mogli eksplodirati. Za pola godine ovaj kostur ekipe bi bio uigran, znao sta da radi na terenu, znali kako drugi razmislja. Pored njih bi svaki novi igrac izgledao duplo bolje, da ne pricamo koliko bi bilo lakse Hajdarevicu, Zericu ili Sabanadzovicu igrati u takvoj ekipi. Naravno, nije uopste lose imati tu i nekog iskusnijeg kao sto je Beslija bio svojevremeno.
Trenera ne mijenjati ni u kakvom slucaju. Ukoliko se vec mora i to uraditi mnogo je lakse pronaci trenera koji bi se uklopio u sistem i nastavio put prethodnika. Nikako ne dozvoliti da dodje neki Kostic pa da otjera 10, a dovede 11 igraca, nakon dva mjeseca eto Petrovica koji otjera 7, a dovede 6, pa eto Adzema...To nije ispravan put i to je nesto sto ozbiljan klub ne smije dopustiti. To treba krenuti od samog vrha, da se zna kako Zeljo zeli da igra, da se uvede u statut taj plan, i da svako ko dodje ovdje treba da se prilagodi klubu, a ne da pretumba sve redom.

Ne treba ici daleko i vidjeti kako Dinamo radi. Postoji okosnica ekipe koja je vec dugo zajedno i ponekad se desi da neko od njih napusti klub, ali tek onda kada se osiguraju da imaju zamjenu. To su Sigali, Antolic, Soudani, bio je Pivaric do ove sezone, Machado, Fernandes i tako dalje. Ode Fernandes njega mijenja Coric koji je mlad, ali vec dugo igra tu i ima veliko iskustvo, slicno je i s nasim Gojakom, Hodzicem, Benkovicem, Stojanovicem.
To bi bio jedan ozbiljan plan od kojeg se rijetko odstupa, naravno da je tesko doci na taj nivo, ali se mora negdje poceti.

Sistem nije mijenjanje tri trenera godisnje, a svaki od njih ima neke svoje vizije i planove kako klub treba igrati.
Ovi igraci su samo primjeri kako bi to trebalo izgledati i uvijek se moze fuliti s nekim, ali isto tako se moze pogoditi s nekim ko dodje na mala vrata, ili neki junior pokaze vanserijski talenat. Mnogo teze bi se fule desavale da se vrlo dobro zna kakav profil igraca treba i da postoji neko ko moze prepoznati to u igracima. Sigurno da je tesko naci takvog covjeka, ali on zaista vrijedi svake pare.

Tek kada se napravi jedan takav sistem mogu se ocekivati bolji rezultati i dalje od nase lige. Sve ostalo je povremeni bljesak i plod nekih okolnosti.

To je moje vidjenje "sistema." Moram reci da sam razocaran nedostatkom istog trenutno.

:palacgore:
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 3:55 pm

Mislim da se nikada do sada nisam slozio sa @sergejevicem, ali ovo sto je napisao se poklapa sa mojim misljenjem i to treba poceti praktikovati sada, po cijenu sportih neuspjeha
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 4:16 pm

nažalost, "po cijenu sportskih neuspjeha" i petogodišnjih planova kod nas nema i neće biti bez - gazde. taj isti mamić je to uradio po cijenu da mu stadion nije pun ni u grupi lige šampiona u milionskom gradu.

ovo je klub gdje je amar osim otjeran zato što nije prošao hearts, nakon dvije titule i dva kupa u tri godine. pod obrazloženjem sportskog neuspjeha :D

naravno da on to zaista nije. niti su oni koji su ga tad otjerali stvarno tako mislili, pa ni u bunilu ili ludilu, nego je to borba za prevlast u klubu. to je jedina konstanta ovog kluba poslije rata, samo se akteri mijenjaju...s tim da je većina igrala i više puta i u različitim ulogama.
gradi željo boli te *****
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 4:27 pm

4.000 KM kazna za baklje protiv Zrinjskog.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 4:37 pm

Bravo @sergejevic :palacgore:

Iako ne mogu reci da se slazem 100%, pametno napisan i odmjeren post.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 4:45 pm

Yebem vam majku sa nesportskim sadrzajem!!!
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 4:46 pm

Sto je najgore takva ekipa u ovoj ligi bi se prosetala bez problema. Zrinjski jedini ima neki sistem i znaju kako trebaju igrati i bez problema se setaju ligom. Dva najteza gostovanja protiv i nas i Sarajeva ljudi hladno dobiju, u Tuzli gdje se mi uvijek patimo razvale Slobodu i tako dalje. Slabiji su za najbolji vezni red lige iz prosle godine, ali se to uopste ne osjeti na terenu i na igrama. Znaju i ovi sto dodju sta im je posao i kako da igraju. Golman iz prosle sezone, dva stopera ista, lijevi bek isti, desnog sad izmisljaju, jedan novi zadnji vezni, drugi je debitovao prosle godine, cetiri igraca naprijed ista. To je sistem kada ostanes bez najboljeg napadaca, a vec imas spremnog Jovica koji nema problem da se uklopi, ostanes bez desnog krila, a imas tu Filipovica koji je cesto igrao i ranije.
Nikakvog tu ispastanja rezultata nema. Bilo bi u nekoj jacoj ligi, ali ovdje sigurno ne.
 
Haklapuc
Postovi: 1172
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 4:57 pm

Vi bi nekakve 352 taktike forsirali, a naši igrači ne razumiju ni ovu osnovnu 451. Trčanje bez lopte nisam vidio od Amira i Bajića i izgleda da neću zadugo. Jednostavno ne mogu da vjerujem da nijedan trener dosad nije uočio da je to jedan od najvećih problema ove ekipe. Ili možda i jeste, ali igrači nemaju potrebnu eksplozivnost i mozak za otvaranje bez lopte, a da im protivnici nisu na leđima već dvije minute.

Uigrane akcije, protrčavanja u prostor, duple pasove bekova i krila da ne spominjem. Ako igrači ne znaju kako se to radi, neka im Adžem pusti snimak gola koji su primili protiv Zrinjskog. Akcija gdje je čitava ekipa ispala na jedan dupli pas, a Todorović na kraju promašio jer mu je lopta prešla preko noge može poslužiti kao primjer kako se i kroz sredinu laganim duplim pasom izbaciti igrač u stopostotnu šansu. A ne kao kod nas, dodaš loptu i ukopaš se u mjestu, moleći Boga da ti je neko opet ne doda.
Također, ne bi bilo zgoreg da pogledaju čitavu utakmicu i pokušaju primijetiti ono što je mene posebno oduševilo u igri Zrinjskog. Kretnje zadnjih veznih igrača i krila, ofanzivna postavka bekova, razvlačenje naše ionako krhke sredine da bi njihov najlucidniji i najbitniji igrač u toj postavci, Bilbija, ostao potpuno neometan, gdje se otprilike u 5 metara oko njega ne nalazi ni jedan jedini naš igrač, i trenutno najbolji igrač lige ima mat poziciju da preciznim pasom izbacuje napadača ili krila koja utrčavaju u šansu. Čak ima vremena da, ako nije otvorena nijedna opcija za pas, lagano povuče loptu i sačeka kretnju nekog od ofanzivaca. Ključ njihove igre je trojac Todorović - Bilbija - Filipović, dovoljno inteligentni i brzi igrači, a uz to i željni uspjeha, da u ovoj ligi prave dar-mar nedovoljno uigranim, a Boga mi i neinteligentnim odbranama.

Ovo je nešto čemu i mi trebamo težiti i s čime bih ja bio zadovoljan.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5126
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 4:59 pm

Po meni šta je sistem ?
Imaš Vecu, Kemu, Graovca, Anela, Zakarića, Zeca, Ramovića, Zajmovića.
To je 8 igrača, od 11. Njih "vezati" bar 3 godine ugovorom.
Fale ti 2 beka i zadnji vezni. To je 3 igrača. Tu moraš dovesti top igrače koji će biti spremni da ginu ali da rade za klub. Da popravljaju greške kolega, da jednostavno jačaju klub.
Tu ne možeš dovesti 3 upitnika koji u najboljem slučaju će biti isti ko ovi nabrojani.
Može i ta famozna 10-ka eto umjesto jednog od trojca Sinan, Dženan, Asim.
Ali igrače koji će ti odma i sigurno podići kvalitet. Igrače pa i sa 20k platom ali da si siguran da njima.
Ne može mi niko reći da takvih nema. Ima, samo se mi vodimo politikom "bolje" 10 igrača sa platama 3 milje nego 5 da 6 milja. Konstantno tražimo neku širinu a ustvari nam fali suhi kvalitet.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:06 pm

@heisenberg, neka ti ovo bude upozorenje. Takvim riječima nije mjesto na forumu.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
JUZNJAK
Postovi: 124
Pridružen/a: ned mar 26, 2017 5:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:13 pm

https://fkzeljeznicar.ba/ukupan-prihod- ... -km/28465/

Ok zaradismo ovoliko...


http://m.gg.ba/bh_fudbal/zestok ... eza/253918

Dadosmo im ovoliko... (4000 nas kaznise za baklje za istu tekmu...)


Idemo naprijed...
Zadnja izmjena: JUZNJAK, dana/u uto okt 03, 2017 5:16 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Fb grupa Manijaci-USA/Canada
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:16 pm

Haklapuc je napisao/la:
uto okt 03, 2017 4:57 pm
Vi bi nekakve 352 taktike forsirali, a naši igrači ne razumiju ni ovu osnovnu 451. Trčanje bez lopte nisam vidio od Amira i Bajića i izgleda da neću zadugo. Jednostavno ne mogu da vjerujem da nijedan trener dosad nije uočio da je to jedan od najvećih problema ove ekipe. Ili možda i jeste, ali igrači nemaju potrebnu eksplozivnost i mozak za otvaranje bez lopte, a da im protivnici nisu na leđima već dvije minute.

Uigrane akcije, protrčavanja u prostor, duple pasove bekova i krila da ne spominjem. Ako igrači ne znaju kako se to radi, neka im Adžem pusti snimak gola koji su primili protiv Zrinjskog. Akcija gdje je čitava ekipa ispala na jedan dupli pas, a Todorović na kraju promašio jer mu je lopta prešla preko noge može poslužiti kao primjer kako se i kroz sredinu laganim duplim pasom izbaciti igrač u stopostotnu šansu. A ne kao kod nas, dodaš loptu i ukopaš se u mjestu, moleći Boga da ti je neko opet ne doda.
Također, ne bi bilo zgoreg da pogledaju čitavu utakmicu i pokušaju primijetiti ono što je mene posebno oduševilo u igri Zrinjskog. Kretnje zadnjih veznih igrača i krila, ofanzivna postavka bekova, razvlačenje naše ionako krhke sredine da bi njihov najlucidniji i najbitniji igrač u toj postavci, Bilbija, ostao potpuno neometan, gdje se otprilike u 5 metara oko njega ne nalazi ni jedan jedini naš igrač, i trenutno najbolji igrač lige ima mat poziciju da preciznim pasom izbacuje napadača ili krila koja utrčavaju u šansu. Čak ima vremena da, ako nije otvorena nijedna opcija za pas, lagano povuče loptu i sačeka kretnju nekog od ofanzivaca. Ključ njihove igre je trojac Todorović - Bilbija - Filipović, dovoljno inteligentni i brzi igrači, a uz to i željni uspjeha, da u ovoj ligi prave dar-mar nedovoljno uigranim, a Boga mi i neinteligentnim odbranama.

Ovo je nešto čemu i mi trebamo težiti i s čime bih ja bio zadovoljan.
Bravo majstore. Ocito se ovo treba nacrtati nekom, pa da se shvati, Ili da mozda pogledaju kako to Svabo objasni Hrvatima. Ima mnogo mnogi slicnosti sa nama.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:16 pm

sergejevic je napisao/la:Sistem je kada se vrlo dobro zna kuda klub zeli ici. Ukoliko pricamo samo o sistemu u cisto fudbalskom smislu onda ima previse lutanja. Naravno, to i jedina sfera gdje ne radimo kako treba. Sto se tice drugih stvari tu niko nema prigovor, infrastruktura, samo uredjenje kluba, jedna velika ozbiljnost u svim projektima su na veoma visokom nivou i tu ne treba mnogo pametovati. Ocito da je znaju te stvari mozda i najbolje u nasem sportu.
Sad onaj dio koji predstavlja najveci problem za klub.
Sistem bi bio da se napravi jedan dugorocan plan za klub, mozda pet godina, i da se ni po koju cijenu ne odstupa od istoga. Cilj je, vec dugo za nase klubove, domoci se grupne faze nekog takmicenja. Prva stvar jeste sportski direktor i covjek koji ima kapacitet da napravi taj plan i da pronadje ostatak tima koji ce se podrediti tom sistemu. Trenere, skaute, igrace, sefa strucnog staba, covjeka zaduzenog za omladinski pogon. Svi oni trebaju biti upoznati s ciljevima kluba i raditi u skladu s istima. Napraviti plan kako ekipa treba da izgleda na terenu, na kakav nacin da igra, tome prilagodjavati omladinske selekcije, po tome birati igrace koji bi se dovodili u klub. Napraviti kostur ekipe od igraca poput Kjosevskog, Zakarica, Ramovica, Graovca, samo primjer: Besirovic, Ordagic, Vukotic, Jasarevic, Bilbija...Dovesti neke od boljih igraca iz lige da se popune pozicije u timu. Vezati ih sto duzim ugovorima i ne prodavati osim u slucaju neke bas dobre ponude. Novac od iste uloziti u novog kvalitetnog igraca. Taj kostur bi trebao bit nekih sest ili sedam igraca. Dakle: Kjosevski, Graovac, Vukotic, Jasarevic, Ordagic, Ramovic i Zakaric ugurati jednog ili dva od najboljih juniora, pokusati s igracima poput Zajmovica koji bi mogli eksplodirati. Za pola godine ovaj kostur ekipe bi bio uigran, znao sta da radi na terenu, znali kako drugi razmislja. Pored njih bi svaki novi igrac izgledao duplo bolje, da ne pricamo koliko bi bilo lakse Hajdarevicu, Zericu ili Sabanadzovicu igrati u takvoj ekipi. Naravno, nije uopste lose imati tu i nekog iskusnijeg kao sto je Beslija bio svojevremeno.
Trenera ne mijenjati ni u kakvom slucaju. Ukoliko se vec mora i to uraditi mnogo je lakse pronaci trenera koji bi se uklopio u sistem i nastavio put prethodnika. Nikako ne dozvoliti da dodje neki Kostic pa da otjera 10, a dovede 11 igraca, nakon dva mjeseca eto Petrovica koji otjera 7, a dovede 6, pa eto Adzema...To nije ispravan put i to je nesto sto ozbiljan klub ne smije dopustiti. To treba krenuti od samog vrha, da se zna kako Zeljo zeli da igra, da se uvede u statut taj plan, i da svako ko dodje ovdje treba da se prilagodi klubu, a ne da pretumba sve redom.

Ne treba ici daleko i vidjeti kako Dinamo radi. Postoji okosnica ekipe koja je vec dugo zajedno i ponekad se desi da neko od njih napusti klub, ali tek onda kada se osiguraju da imaju zamjenu. To su Sigali, Antolic, Soudani, bio je Pivaric do ove sezone, Machado, Fernandes i tako dalje. Ode Fernandes njega mijenja Coric koji je mlad, ali vec dugo igra tu i ima veliko iskustvo, slicno je i s nasim Gojakom, Hodzicem, Benkovicem, Stojanovicem.
To bi bio jedan ozbiljan plan od kojeg se rijetko odstupa, naravno da je tesko doci na taj nivo, ali se mora negdje poceti.

Sistem nije mijenjanje tri trenera godisnje, a svaki od njih ima neke svoje vizije i planove kako klub treba igrati.
Ovi igraci su samo primjeri kako bi to trebalo izgledati i uvijek se moze fuliti s nekim, ali isto tako se moze pogoditi s nekim ko dodje na mala vrata, ili neki junior pokaze vanserijski talenat. Mnogo teze bi se fule desavale da se vrlo dobro zna kakav profil igraca treba i da postoji neko ko moze prepoznati to u igracima. Sigurno da je tesko naci takvog covjeka, ali on zaista vrijedi svake pare.

Tek kada se napravi jedan takav sistem mogu se ocekivati bolji rezultati i dalje od nase lige. Sve ostalo je povremeni bljesak i plod nekih okolnosti.

To je moje vidjenje "sistema." Moram reci da sam razocaran nedostatkom istog trenutno.
Bravo za napisano, ja koliko znam nije sporno uopšte da nekog dovedemo stručnog da se bavi navedenim to je cilj ljudi u klubu. Ali rijetko ko hoće da dodje u ovu ligu a da vrijedi a nije da se nije tražilo i nudili onima koji znaju nesto o fudbalu svi su se uredno zahvalili.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:31 pm

Svima nama da je neko, ali ne znamo ko (Amar neće). Jake mi pameti...
Nego, sve češće se potencira Amar kao tobožnja opozicija ovima u upravi, ali isti koji to potenciraju zaboravljaju da je upravo Amar doveo Misimovića u klub.
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:32 pm

I ovaj Ubiparip bi po svakoj logici trebao da bude pojačanje, majka mu stara.
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:35 pm

Navijace Amara, a ne Zeljeznicara, nabijemo na kuratz!
1987
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:38 pm

shzna je napisao/la:Navijace Amara, a ne Zeljeznicara, nabijemo na kuratz!
Ne treba tako to ne zaslužuje ni Amar ni Željo. Ne treba dijeliti navijače Želje ni po kojoj osnovi i nikada. Barem ne trebamo mi ovdje dovoljan je jedan forum koji nije lobotomija a upravo to radi. Mi trebamo biti iznad toga i pametniji.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto okt 03, 2017 5:40 pm

JUZNJAK je napisao/la:
uto okt 03, 2017 5:13 pm
https://fkzeljeznicar.ba/ukupan-prihod- ... -km/28465/

Ok zaradismo ovoliko...


http://m.****.ba/bh_fudbal/zestoka-kazna-za-mulalica-zeljo-puni-kasu-saveza/253918

Dadosmo im ovoliko... (4000 nas kaznise za baklje za istu tekmu...)


Idemo naprijed...
21.000KM je prihod, a ne profit. Kladim se da je organizovanje jedne takve utakmice minimalno 5-6 hiljada

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons i 50 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija