Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 12:48 am

E moji željovci, šta bih ja dao da mogu otkvintati posao i doći protiv Zrinjskog.
Poraz pa šta, ni prvi ni zadnji.
Nekad treba malo i ugristi se za jezik.
VOLIM TE ŽELJO
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 12:52 am

Ovako, prva stvar, Zeljeznicar je najtrofejniji klub drzave. Racuna se i titula iz 1972. godine i iz 1998, pa i one dvije prije 2003. godine. Zasto se to kao ne bi racunale? Priznate u UEFA-i, to je valjda najbitnije. A svakako se treba potruditi da se prizna ona iz 1946. godine. Komentatora nabijem na onu stvar i sve kvazi novinare koji poturaju neistine vezane za tu stvar.

Druga stvar, desilo se ono cega sam se pribojavao. Nema vise Travnika, ali nas Sloboda i Celik zato redovno handre i uzimaju nas kao levate, vec godinama. Mi cemo Celik tesko dobiti, zapamtite sta vam kazem. Uzasni su, ali to ce biti patnja od utakmice. Ja ne znam sta treba uraditi, pa da stimulises igrace. Sloboda pogotovo ima krampe u ekipi, ali ostavis Ordagica da se razmase, na Krpicu nema nikog, nabijas lopte na Culuma, Ignjatovica, sto nikako ne bi smio. Teren jeste los, ali to nikako nije izgovor.

Onda, Adzem je uradio odlicnu stvar sa omladincima, prosirio je klupu. Sada imamo Sabanadzovica, Hajdarevica, Zajmovica, Osmankovica, Zerica. To je sve odlicno, ali mi nemamo cisto lijevo krilo, osim Blagojevica nemamo skusnog centralnog veznjaka, a prevagu ti ne mogu donositi djeca niti razbijac Dino Hasanovic. Na stoperskim pozicijama svaku utakmicu igra drugi tandem. U napadu nema koga nismo vidjeli. Zeba igrac manje, ali ne krivim njega, nego opet trenera. Zasto ne bi Ramovic odigrao 60 minuta, pa Zeba 30, kada se umori malo protivnik. Wagner ne pravi nikakav problem sto je na klupi u Sirokom. Minutazu dobija na kapaljku. Da to sa Zebom radimo, doslo bi do revolta. Napadaca nemamo, ali nije ovo lose sa Zecom. Ubacivanje Beganovica je bilo bespotrebno. Bekove nemamo, ali to vec znamo. Fali igraca, i sam sam rekao poslije Krupe, pregrmiti do zme i dovesti 3-4 dobra igraca. Kouadio je okej joker igrac, na Zukica obratiti paznju, svakako imamo problema sa napadom.

Isticu ugovori sa nekim igracima, desni bek se mora rijesiti, to je pod moranjem. Stanic samo dolazi u obzir kao izmjena, a Sinisa je sve gori i gori, on vise nema ni sekundu motivacije u ovom klubu. Bogicevic pusta Ordagica 20 metara, kao da je Ronaldo jbt. Ordagic se u masinu pretvori protiv nas. Dobar je on igrac, ali brate sta mi sebi dozvolimo.--

Nije kraj svijeta, ali mi je strasno krivo, ocekivao sam drugi pristup i od Adzema i igraca. Opet su nas uzeli kao najvece moguce levate. Imali smo primjer Mladosti gdje se vidjelo sta su njima uradili, i to ekipi koja isto to radi. Moglo se sve ovo znati da ce Petrovic uraditi i opet mi nespremni. Ne smijemo kriviti djecu, jer ne mogu oni gurati. Oni stasavaju uz starije i to je sasvim normalno. Fali nam igraca, ali to se moglo znati. Nemas koga ubaciti da preokrene. Da je Zeba na klupi kao joker, bilo bi malo bolje. Samo da Crnov sto prije ozdravi, jer nece trpiti lijeva strana, i neka se Ramovic ustali na poziciji 10-tke, a Zeba i Zeric da ga mijenjaju. Ne moze sve preko Zakarica.

Zakaric je masina. Malo je falilo da ona bomba udje. Nas najbolji igrac. Sve pohvale i za Vedrana, na visini je zadatka. Opet nesiguran u ispucavanjima, ali ostalo okej.

Nije kraj svijeta, nije ovo savrsena ekipa i to znamo. Konsolidovati redove i odigrati maksimalno protiv Zrinjskog. Izgurati ovo do zime, nadam se da ce zrijeb biti povoljan u kupu i onda pametno odraditi prelazni rok. Zimski je u slucaju nase lige bitniji od onog ljetnog. Sa malo srece i pameti mozemo uraditi potpunu rekonstrukciju ekipe koju je Adzem vec zapoceo.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 12:57 am

SanMan je napisao/la:
sub sep 23, 2017 11:49 pm
e moj @brkoo al se provali,
šta smo se mi igrača levata, trenera ubleha, nesposobnih uprava, zaslužnih i nezasluženih poraza nagledali
al jedva čekamo subotu il nedelju da razvalimo (ovaj put) Zrinjskog i tako evo 96 godina
Sta sam se to provalio? Za klub nam igraju mentalni patuljci, igraci koji ce se napaliti protiv Zrinjskog i mozda ostvariti pobjedu, mozda se dogovore da izgledaju kao tim za tu utakmicu, a onda cemo izgubiti od Celika odmah nakon toga jer ce se igraci Celika napaliti i igrati seljacki kao sto je Sloboda igrala. Sto je najgore sve ekipe koje protiv nas tako odigraju, posebno na njihovom terenu uzet ce nam bodove. Tuzno i zalosno, pa to opravdavaj na koji god nacin zelis..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 1:13 am

Brkoo je napisao/la:
ned sep 24, 2017 12:57 am
SanMan je napisao/la:
sub sep 23, 2017 11:49 pm
e moj @brkoo al se provali,
šta smo se mi igrača levata, trenera ubleha, nesposobnih uprava, zaslužnih i nezasluženih poraza nagledali
al jedva čekamo subotu il nedelju da razvalimo (ovaj put) Zrinjskog i tako evo 96 godina
Sta sam se to provalio? Za klub nam igraju mentalni patuljci, igraci koji ce se napaliti protiv Zrinjskog i mozda ostvariti pobjedu, mozda se dogovore da izgledaju kao tim za tu utakmicu, a onda cemo izgubiti od Celika odmah nakon toga jer ce se igraci Celika napaliti i igrati seljacki kao sto je Sloboda igrala. Sto je najgore sve ekipe koje protiv nas tako odigraju, posebno na njihovom terenu uzet ce nam bodove. Tuzno i zalosno, pa to opravdavaj na koji god nacin zelis..
Cuj zao ti sto nece biti previse raje na tekmi protiv Zrinjskog, meni je iskreno zao tih bolesnika koji ce i pored ove sramote opet platiti kartu da se nerviraju

mogo si nas makar u navodnike staviti, ovako ko da smo retardi pa idemo svaku tekmu (neki nas i smatraju), pusti nas 3000 da živimo svoj san
za ostalo bmk
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 1:19 am

Procitaj taj post od a do z pa komentarisi a ne da iz konteksta vadis neke stvari i to na jako ruzan nacin. U sljedecoj recenici sam i sebe stavio u te bolesnike, u te 3 hiljade koji ce doci pa taman i cuskije padale. Ne znam zasto si se uhvatio bas za taj dio posta, mnogo je bitnije ono sto sam nakon toga napisao..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 1:58 am

Zelim istaci jednu stvar kad je sportski segment u pitanju....Izostavicu odatle sportskog direktora,posto mi on nije toliko ni bitan, jer smo valjda jedini klub na svijetu koji ima tu funkciju,a da ta osoba ne raspolaze nikakvim novcem za eventualni transfer igraca.

Drugovi,SVI,pocevsi od strucnog staba pa na nize,zaudaraju na TESKI AMATERIZAM.
Do kada vise bez osnovnih postulata fudbala(prijem lopte,pregled igre,kretanje igraca)?Do kada vise bez stila igre?Do kada vise bez presinga,bez kojeg se moderni fudbal ne moze zamisliti?Do kada vise bez trke itd itd!? Ovo su stvari koje su jako,jako bitne i nemaju prevelike veze sa kvalitetom,vec treba znati to postaviti,traziti,uputiti i ispraviti kad je nesto pogresno.To je ono sto me mori iz sedmice u sedmicu i isto je,bilo dobili,bilo izgubili.Pomaka nema ili je minimalan.Konstantno se iste greske ponavaljaju,konstantno isti igraci rade iste stvari itd.To je tako frustrirajuce za mene,posto sam inace perfekcionista, da vam ne mogu to opisati.
Pa majku mu j.ebem,rade li se video analize utakmice ikako?Neke stvari se,kad covjek ZNA prepoznati,isprave za dan.Ali jok,dzaba.Banalan primjer:Sjedamo kao ekipa,gledamo utakmicu...Aha,Zajko,slabo se kreces,Sinisa, nisi centrirao niti se ubacio cijelu tekmu,Zakara, nisi probio nijednom svog covjeka.To od vas ocekujem u narednoj tekmi.Upozoreni ste.Slijedeca tekma,opet ista stvar se desi,s tim da mi je kao treneru rezultat nebitan pri ovoj analizi.Zajko,nisi ispunio ocekivanje ili nisi trcao u 2 od 3 tekme.Ides na klupu dok ne skontas sta zelim od tebe.Sinisa,vise si se ubacivao i centrirao,ali ti centarsutevi bili losi.Naredna sedmica treninga,svi normalno treniraju 5 dana,Sinisa tih 5 dana je na skracenom korneru i uci centrirati dok ne pocne povracati od toga.Zakara,slabo probijao.Narednih 5 dana treninga Zakara napada stopera i dribla 1 na 1 te se "uci" biti agresivniji.
E tako se napreduje drugovi moji,tako se stvara **** igraca na njegove zadatke u timu,a time i profesionalnost,tako mu se odredjuje uloga i sl.
I opet kazem,jok,bitno je glumiti velikog trenera,hladno izjaviti da nas protivnik nema cime iznenaditi,a onds ne stvoris sansu za 90min.Jad,tuga i cemer. :(
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 2:12 am

Kakve analize i pm kod nas, to je kod profesionalaca mi smo amateri. ( nemoj se ti naci uvrijedjen, to si i ti rekao :D )
Tako je to realno i odlicno sto si spomenuo.
Bio je Kostic i crtao im na tabli, drzao casove pa sta je bilo? Rekli, sta ce on nama casove drzat kao u skoli, nisam ja u skoli, da sam htio ic u skolu ne bi bio fudbaler.


To se nakupilo kod nas evo godinama. Igraci su postali veci od svih. Kad im se ne svidja otjeraju trenera, stopiraju transfere kako im se cefne, misle da su najpametniji a obicne neznalice koje ne mogu vjezbu da urade kako treba. Ovo se prvenstveno odnosi na ove starije igrace, ove koji su kao neko ime u ligi. U svlacionici pusi pred kapitenom. Kakav je to primjer djetetu nekom ili igracu koji je dosao. U fazonu, ja sam ovdje dugo ja mogu raditi sta hocu.
Al doci ce dan kad ce i njima isteci ugovor, nismo valjda budale da ih produzimo.

Kostur imamo i oko njega graditi dalje. To su Zakaric, Ramovic, Kemo, omladina ova, Zec ima dug ugovor i mladji je igrac i nije nas povratnik vrli. Oko toga treba graditi tim i dovoditi takve igrace. Prije prije sam pisao da trebamo dovesti sto vece "profesionalce" i da nisu nasi da se ne bi kurcili.

P.S. Govorite i govorim da Zeba ne treba igrati. Ali realno Zeba je prijatelj s Adzemom i ako trebam birati izmedju toga da igra Zeba ili da on ne igra pa da "brani" trenera od lose svlacionice ( zna se na sta mislim ) , biram ovo prvo jer Ado ne zasluzuje da ga otjeraju pa makar trpio i Zebu dok igra, a dok igra ovo druge se nece desiti.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 2:35 am

Nas amaterizam se ogleda u jednoj banalnoj stvari a to je izvodjenje auta. Aut isto izvode i Projic i Sinisa i Stana, tj. aut izvode pola minuta.
Radi cega? Samo malo posmatrajte kad se taj aut izvodi. Na stadionu se to jos ljepse vidi. Svi stoje, bukvalno korak jedan se napravi ali svi stoje, niko ne prilazi ne trazi loptu.
Jednostavno nisu naucili. Tako igraju godinama i to je to. Ne mozes ti igraca od 30 godina nauciti necemu sad. Nema sanse.
Zato stojim sada jos vise pri tome sto sam rekao nekad prije, da bi mi ovako igrali ( u sustini ) i sa Bonicem na celu i sa Bakom i sa Adzemom.

Realno Adzem vadi maksimum i svaka mu cast na tome. Ali to nije nista mnogo bolje nego prije. Da se ne ponavljam, omladina je njegov potez i ta omladina nam je okrenula igru na bolje, ali ne moze samo to.
Neki ce reci on nije prosao pripreme. Nije, ali te pripreme nisu dugo trajale i da ih je prosao, a i evo ovdje je vec dovoljno da se moze ocekivati rukopis trenera na ekipi koja MOZE napredovati. Ova ekipa ocito to NE MOZE.

Cekam Adin prelazni rok, jer realno ovo nije on selektirao ekipu. Vidjet cemo u kojem on smjeru ide, da li ide naprijed i da li ce mu moci ispuniti te ciljeve.
Teziti sto vecoj profesionalnosti i praviti "moderniju" ekipu, koja je brza, koja je agresivna, koja moze da trci, koja moze da napreduje.
Tek onda dovesti "evropskog" i modernog trenera, jer na ovu ekipu to nema smisla ( vjezbe kompleksije ne znaju uraditi ).
Samo zao mi dvije godine, pa hajd eto jedne godine jer poslije jedne si mogao shvatiti da nije dobro to sto radis, u kojoj si mogao se priblizavati profesionalnijoj ekipi i modernijoj.

Nadam se da s Adom idemo tome. A do prvog prelaznog i odgovora na to pitanje, ostaje nam da se zivciramo i gatamo hoce li polovnjaci odigrati dobar mec.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 2:43 am

Bravo @Leone, i za prvi i za drugi post ..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
ellaxaz
Postovi: 1027
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 4:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 7:13 am

:zeljeznicar1:
"Ona raja na jugu, to je ono što ja nosim, nosim tu, duboko. Oni i ne znaju to."

F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 7:25 am

Zakaric je nas najspremniji igrac, a po mom misljenju nije daleko ni Ramovic, ostalo sve mrtva talasika radijusa kretanja 20 m gore dole... Trebamo zbiti redove i pokusati na misice uzeti Zrinjski a o porazu ne zelim ni da razmisljam, to bi nas s.ebalo samo tako... Na zimu se moraju odvojiti pare za 2,3 top igraca inace nam je pusiona za titulu 100% a u Evropi necemo moci meda... Ne moze nama u kupu igrati Bogicevic mrtvi stopera i onda ocekivati da moze u Tuzli nakon par dana ginuti protiv Ordagica i Krpica, jednostavno ogranicen igrac i fizicki i psihicki. Prvih pola sata na utakmici Sloboda se povukla skroz a mi nismo ni jedne sanse napravili.

Neki ovdje sebi ne zele priznati da je svaka ekipa u ovoj ligi u 5 deka, samo je bitno biti nalozen u datom momentu, odmoran, spreman fizicki i psihicki za utakmicu. Na treneru je da to uradi, na igracima da ne budu ckepi, da zive sportski (kako da ne), itd. Kod nas imas 2 igraca da znaju lopte i tako je u svakoj ekipi...
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 8:06 am

izgubit od onakve slobode iz jednog jedinog suta koji je poklonjen je sramota al eto, vidimo se protiv zrinjskog
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 8:28 am

Nije bio jedan jedini sut, 100 puta su dolazili pred sami gol i imali opasne ubacaje da smo mogli laganini popusiti 3 komada da su bili malo prisebniji ili bolji igraci... A mi nismo imali suta na gol, a najbolja prilika je slobodnjak Zakarica.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 8:36 am

u prvom poluvremenu su imali jedan sut, to sto su kruzili oko gola a nisu znali opuat dovoljno govori kakva su ekipa, jos jedan sut su imali u 2. poluvremnu u 93 min
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 8:42 am

Mozes ti to predstavljati kako hoces, ali ljudi se dosetaju do naseg gola, 10m od Vedrana, samo sto nemaju zavrsnicu, a mi tome nismo mogli ni primirisati jer bi nas sasjekli odmah u startu, meda nismo mogli...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 8:54 am

Jako je bitno da nas sto vise dodje protiv Zrinjskog. Zeljo te treba!!!

Iznervirao sam se sinoc, a evo jutros ustajem i razmisljam da jos citavu sedmicu moram bez utakmice izdrzati. Takodjer, nakon Zrinjskog ide reprezentativna pauza. Bilo bi idealno da odemo na tu pauzu nakon pobjede. Molim vas, dodjimo u sto vecem broju. Volim te Zeljo!!!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 9:04 am

pa jeb.iga kad igras utakmicu bez bekova, lijevog krila i napadaca sta drugo ocekivat
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 9:09 am

opet je zeba uputio jedine udarce iz igre. šta su to drugi osim zakarića uradili da se on negativno izdvaja ovaj put i to po "mudima". neke se stvari napamet vrte i zdravo...
gradi željo boli te *****
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 9:18 am

Od Zebe se ocekuje vise, da povuce ekipu kada ne ide, da bude neka prevaga. Zato ga se vise izdvaja u kritikama. Yebajiga, juce su, manje vise, svi bili beze ali oscilacije su normale sa rosterom kakav je.

Sta je tu je. Protiv Zrinjskog je biti ili ne biti, ako smo uopce i razmisljali o ambicijama za titulu..

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk


Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23656
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned sep 24, 2017 9:22 am

ChWilla je napisao/la:
ned sep 24, 2017 9:09 am
opet je zeba uputio jedine udarce iz igre. šta su to drugi osim zakarića uradili da se on negativno izdvaja ovaj put i to po "mudima". neke se stvari napamet vrte i zdravo...
Slazem se. I sam sam pisao prije par kola da Zeba mora na klupu, ali bez njega mi nemamo igre. Promjenio sam misljenje i mislim da on mora igrati koliko god da moze. Takodjer, imao je i Blagojevic jedan solidan sut iz igre.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 282 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija