Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:47 pm

damirfile je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:43 pm
Amar927 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:29 pm
Postoji li ikakva mogućnost da nam se Stilic vrati...
Nadam se da ne postoji ni najmanja mogucnost.
paradni primjer šta nam ne treba u ovoj situaciji. on ne bi bio ponavljanje grešaka, nego njihovo pogoršanje...

dosadašnji klub ga više neće, iako se za njega nazabijao golova i nadavao asistencija. tražio bi još veću platu od ovih koji su sada problem. dijete je kluba, i to druga generacija, pa bi mislio ne samo da može zabušavati na račun toga, nego da može vagati i cijeniti i koliko ga drugi vole, bolikurac je pomalo uvijek i bio, noge je čuvao na strani i sa 19 godina...i tako dalje. da mi imamo sve posloženo kako treba i tražimo tih pola koraka više, super. ali ovako - ne hvala.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
black64
Postovi: 816
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:51 pm

Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:37 pm
black64 je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:10 pm
Brkoo je napisao/la:
pet jul 21, 2017 1:57 pm
Citate li vi to sto napisete prije nego sto kliknete na opciju posalji?
U zadnjih par mjeseci je bilo bas glupih postova ali ovaj da znaju ne bi volontirali je ubjedljivo na prvom mjestu. Zeljo, ima svoj statut, klub je udruzenje gradjana, mislim da je pametnom dosta. Koliko smo nekad nezahvalni to je neopisivo. Nekad se zapitam sto ce Misimovicu sve ovo, multimilioner, moze uzivati negdje sa porodicom, van ove vukojebine, a on navalio da sa ljudima iz kluba napravi ozbiljan klub..
Volontirali su i drugi prije Misketa pa se rostiljalo iza pomocnog.Sram te bilo Miske de raspuhni rostilj pozovi ublehe od ljudi nesto malo mimo racuna nek hajruju i onda mirna Bosna.Kakav ba sistem jedini sistem koji ovdje prolazi je ima li mene tu.Pusti ba istok sta ba kop bolje to da se rastali i lagano.Ostavi se bolan regularnih ugovora de 500 KM na ugovor ostatak na ruke.Majstori smo za improvizaciju i trosenju tudjih para bez imalo odgovornosti.Preko noci cemo zaboraviti sve dobro al cemo mjesecima busiti i traziti dlaku u jajetu u mjesecima to potencirati.Znam ja nas hebo ti nas !!!
Ma mi smo takav narod, jbg, narod sa jako slabim pamcenjem i nezahvalni do bola. Vec sam to objasnjavao kad se istok pocinjao raditi. Nije istok nikao tek tako,ljudi pali sa neba i rekli sad gradimo istok, gradimo stadion. Milion drugih stvari se prije toga uradilo i moralo uraditi, stvari koje nisu vidljive golim okom, tu mislim na to da se klub iznutra ocistio od parazita, lopova i svakakve bagre koja se motala oko kluba, nije moguce rijecima to opisati, pa onda je poceo klub da radi po zakonu, pa su se onda i dugovi skoro svi vratili, jedino ostao dug prema drzavi koji redovno vracamo u mjesecnim ratama, pa smo tek onda dosli u stanje da klub moze izdvojiti uz pomoc navijaca skoro 3 miliona KM samo za stadion. Nas klub sam placa svoje dugove prema poreznoj, mozda bi i mi trebali kao Sloboda ili Celik traziti da opcina, grad ili kanton preuzmu nas dug i da ga oni otplacuju, ili da nam porezna uprava zaledi dug, kao sto je slucaj sa Borcem, malo cemo ga zalediti, primaci zarez u lijevo i vratiti dug koji je smijesan u odnosu na pravu cifru. Sto se tice sportskog dijela, rezultat ce kad tad doci ali vise nikad necemo doci u situaciju da od rezultata na terenu zavisi opstanak kluba. Sad kad bi osvojili titulu to bi znacio samo napredak kluba..
Ne postoji rezultat koji je vrijedan a da se dovedemo u situaciju u kojoj je bila KK.Bosna.Najbitnija je strategija od organizacije kluba,infrastrukture preko budzetiranja pa sve do rezultata.Ako se bilo koji segment preskoci za shodno ima probleme koji mogu ugroziti opstanak kluba.Ovi ljudi su postavili ozbiljne temelje i toga sam svjestan malo nam treba a to malo ce doci a onda sam siguran da cemo napraviti takav kontinuitet u rezultatima koji ce se u buducnosti prepricavati.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:58 pm

Kako mislite gurati Ramovica protiv GOSK-a u prvu, ponijece ga emocije jer mu je to bivsi klub i u problemu smo :D


I sto uze broj 9 Sinane sreca te srela?
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1979
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 2:59 pm

Da izvinete mi nemamo kostur ekipe uopste. Sve je to nesto prosjecno

Mozda Zakaric, Zeric, Kemo, Sinan, Zec, Veca su igraci oko kojih treba gradit ekipu al mladj, brzu ekipu koja bi jednom znala kontru istrcat.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2213
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:02 pm

Napisao sam post prije utkamice i nazalost bilo je onako kako sam i mislio.
Na to ispadanje sam se pripremio ali zaist je zalosno gledati koliko su nasi fudbaleri fudbalski neinteligentni,obicni aut godinama
Ne znamo izvesti,da ne govorim o par situacija tipa Nikolic kad ima sansu da gurne zeca ili Zebu u 1 na 1 sansu on dribla,pa onaj sut stevanovica kada je trebao gurnuti Zebi.Ne znam ljudi,jednostavno ne napredujemo.To je to i to nas ceka sljedece setone,patnja kidanje zivaca,vjerovatno i mijenjanje trenera i kako to sve standardno ide...Sinoc je zaista bilo prostora ali dzaba kad su nam krila i bekovi zakucani za liniju,veza ima jako limitiran radijus kretanja,govori se o dobroj odbrani,meni je ono kriticno bilo sinoc u jednom poluvremenu da ti 3,4 puta podvale loptu kroz stopere neshvatljivo.Sta se treba uraditi da onaj tip napadaca ne funkcionise u ovom sistemu,zalosno je gledati one ubacaje nikom,cisto ono reda radi ne znaju sta ce sa loptom pa izbij mozda nekog ubode.Meni djeluje da Slavko nema ni plana ni vizije.Neozbiljno je i muci mi se kd vidim Radinovica u ekipi,necu ni da govorim o nasoj djeci ko im sve uzima prostor i ta mu je vise prica dokurcila pricamo u prazno.Neka se zapitaju svi,psuje se se po CEnanu a istog tog Cenana je neko doveo tu i tu ga drzi.Ako vec hocete da stedite pare,necete da se izlazete trosku sa pojacanjima daj da ih bar probamo napraviti,gurnes kemu gurnes zerica sabana da se covvjek ima necemu nadati,kad se radinovicu ne psuje nece ni njima sigurno.Izvadi li istu ekipu protiv goska Slavko definitivno gubi moje povjerenje.
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:11 pm

Gošk je tu za par dana, nova sezona, Grbavica..ali mene iskreno više zanima kako će izgledati naš B-tim, trebali bi nastupati na onom nekom turniru iduće sedmice???. Stvarno bih volio vidjeti kako ti dečki izgledaju skupa na seniorskom nivou...naročito Hrvanović i Hajdarević..nadam se da će 191tv raditi neki izvještaj
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:12 pm

otprilike je to ono što ja mislim kad kažem da je moglo bolje i ovako - prostora je bilo, itekako.

ali ako gledaš mentalne kvalitete - ispadne da nije moglo.
gradi željo boli te *****
 
Norsborg
Postovi: 298
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:16 pm

Da se prvo vratim na zadnje utakmice u prvenstvu.Igramo protiv Krupe gdje pobjeda donosi titulu.Ali igramo bojazljivo i
zadovoljimo se bodom u onakvoj atmosferi,sa onakvim navijanjem.
Protiv ranjenog i rastimanog Sarajeva treba bod.Ali i tu bojazljivo.Slavko izgubi titulu.
Dali ste primjetili da jedini trener koji daje izjave na poluvremenu je Slavko.Kod svih drugih izjave daju pomocnici
a glavni idu kritikovati,objasnjavati i crtati.
Bio sam na tekmi sinoc gdje se vidi vise nego na Tv-u.
Mnoge je izgleda Velid Spaho omadzijo kliseom"igraju jako disciplinovano,svi su iza lopte".
Da bi igra bila disciplinovana u fazi odbrane svi bi trebalo da su iza lopte a u fazi napada petorica ispred lopte.
Tada bi i vezni imao kome uputiti zadnji pas a ovdje se vezni kritikuju kao nema zadnjeg pasa.
Kome?Stevi medju cetvoricu?A cesto ni njemu,i on se mora vracati do nasih trideset.
Disciplina je kada reimo Stana u sprintu ode do korner zastave i u sprintu se vrati a ne
mlatara rukama ako nije dobio loptu i zaostane.
A Slavko kao golman je izgleda naucio da je samo vazno ne primiti gol.
Vjerujem da i on u pripremi utakmice koristi tablu i crta,.Tu se crtaju linije kretanja,djelovi terena koji se pokrivaju,
kretnje protivnickih igraca i jos toga.
E zato je on i izjavio da smo odigrali disciplinovano jer su igraci igrali onako kako je nacrtao.
Pojedinci smiju uci deset metara,pojedinci dvadeset u protivnicku polovicu i paziti da ne bude kontre.
Jedino Zeba izgleda da ima punu slobodu.
Sjetite se Radinovica iz Borca,u nasem petercu je bio u dvije mrtve sanse.A sada ne dodje ni do trideset metara
od gola.Zasto?Ma ne da mu Slavko.
Kada se napada po bokovima odmah krilni napadaci moraju nazad da zatvore bocnog da ne bude kontra.
Sinoc smo bili u psiholoskoj prednosti,Aik je bio spreman zbog svoje defanzivne postavke a ipak malo
otvorene za izbacivanje.Samo smo morali u fazi napada biti petorica ispred lopte.
I u sprintu kada izgubis loptu nazad iza lopte.
Sto je najtuznije tu i nije bilo opasnosti od kontre.Pogledajte da se brane sa petoricom u liniji.
Na kraju da kazem da ima i do igraca,nemoze trener bas sve nacrtati.Najbolji primjer je drugi gol.
Cudi me da to niko ne primjecuje.U pionirima se uci da se poslije odbijene lopte poslije kornera
izlazi a nas skolovani Stana se zalijepio za stativu a svi kako i treba izasli.I nema ofsajda.
Naravno i cinjenica da su znali da su prekidi prednost i jedini nacin da nam daju gol,ipak prave prekide
u zoni od trdest metara.E to vec moj Slavko, nije disciplina.
Da se na kraju slozim sa Slavkom da je prosao sretniji tim.Aik je imao srecu da na nasoj klupi sjedi Slavko.
 
Avatar
Niko
Postovi: 68
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:19 pm

boccaccio je napisao/la:
pet jul 21, 2017 2:18 pm
Ja sam prilicno uzivao u ovim evropskim danima koji su se zavrsili upravo kad prvenstvo treba poceti. Gledam to evropsko iskustvo na drugi nacin u odnosu na prvenstvo. Bilo mi je drago vidjeti fino ispunjene tribine i konacno da se na nasem stadionu igraju takve utakmice. To je neki fini bonus za sve nas, za publiku koja dodje da vidi i nas i neke evropske ekipe, mozemo otprilike skontati gdje smo u odnosu na te ekipe i koliko jos trebamo da radimo da bi dosli na nivo necega sto svi prizeljkujemo. Pa evo, dobili smo nas stadion, kad je pomisao bila da ce to sve biti ikada moguce ostvariti. Moci cemo mozda jednog dana biti i konkurentniji u evropi i da to sve duze traje na zadovoljstvo svih nas svakako. Bilo je korisno i za nas tim i za nase igrace i strucni stab, moze se to sve procijeniti , da se vidi gdje smo i sta smo, i zapravo ,ovo je neka realna mogucnost naseg kluba, da se preskoci prvo pretkolo, a u drugom da se nesto pokusa ,ako je to moguce. Trenutno nije bilo moguce. Lijepo je to sve posmatrati i kroz Sport Klub, koji je dao mogucnost milionima da posmatra Zelju i dvije nase utakmice. Mnogo to znaci u svakom slucaju i prilika je za napredak kroz razne segmente.
Ovo sto se odigralo, odigralo se u skladu s mogucnostima same ekipe i nema tu neke filozofije. Moze se igrati i sa ovim ekipama koje su malo jace od nas i igraju u jacim i uredjenijim ligama pod puno boljim uslovima. Moze se igrati i nadigravati. To raduje. Ono sto se kod nas moze vidjeti , bar po mom licnom utisku je da smo uz dva bolja igraca ili eventualno tri, mogli imati i bolje sanse za prolazak, koji nije bio tako daleko, s obzirom da smo u tri poluvremena protiv AIK-a sasvim dobro parirali i bili i vise nego ravnopravan protivnik. To jedno poluvrijeme , ukazuje na tu razliku i kroz pravljenje timskih gresaka desi se kazna. Tako to ide u ovim takmicenjima, kao nokaut faze, gdje greska umnogome utice na sve. AIK kao strpljiva ekipa koja tesko prima golove, igra upravo sablonsku igru o kojoj ovde uglavnom pricamo i kritikujemo nasu struku. Ono je bas bio sablon igra. Od pocetka do kraja. Svi se vracaju iza lopte, svi su u svojih 16 metara kada treba da brane korner, ne cekaju neku odbicu pa da naprave kontru, vec je bitno da odbrane gol i da izbiju loptu. Sablonski i prema naprijed, bez neke ljepote, sa visokim igracima, jaki na prekidu i nastoje to iskoristiti. Cisti sablon i nista vise, od njega ne odstupaju nijednog trenutka. Problem je sto mi nismo mogli preko tog sablona, bez obzira koliko to izgledalo kao da se moze igrati. Moglo se igrati, ali o onom dijelu polja gdje oni po svom sablonu to i dozvole. Ne luduju nesto za statistikom, da se tu ima neki posjed lopte i rado ce pustiti da se dodajes oko centra, jer im to nije opasno, stoje iza lopte i cekaju i cekaju. Onda malo naprave pritisak, koji ne traje dugo, par minuta, i to nije neki pritisak koji bi te izludio da ne znas sta radis. Ali to izgleda rutinski kod njih i oni su bili sigurni u jednu iskoristenu sansu u dvije utakmice,najmanje jednu sansu. To tako ide, ekipe koje nisu atraktivne sa svojom igrom, prave rezultat iz dvije utakmice koji ce ih odvesti u sljedecu rundu takmicenja. Pa dok ne nalete na ekipu koja ce ih izbaciti iz sablona. To je ta razlika. A nas sablon kao takav moze i ne mora da se protumaci kao nesto sto se ne moze promijeniti kroz takvu utakmicu. Moze ,ali ne bi pilo vode. To je takva realnost, jer imas takvu ekipu i takav kvalitet. Nista vise , nista manje.
Kroz prvenstvo koje upravo dolazi, ja se nadam rezultatima koji ce donijeti titulu. Da li sam realan ili nisam, da se prodiskutovati, no u svakom slucaju bi bilo dobro pojacati malo nase linije kako bi u tom naumu uspjeli. Ova titula i ova sezona za mene je jedna od najvaznijih u poslijeratnom periodu. Nadam se da su u klubu toga svjesni i da onaj koji prodje prvi kroz cilj ima sansu da napravi dobar iskorak u odnosu na druge , i finansijski i svaki drugi. Vidjeli smo svi koliko znaci puna Grbavica i koliko to klubu novca donese u ovakvim utakmicama. Tome treba teziti i naravno uloziti u kadar kako bi dosli do tog cilja. Mislim da sve snage ove godine trebamo prebaciti u sportski segment . Tu vise nema dileme i titula mora doci na Grbavicu. Sto se mene tice puna podrska svima u klubu i ovo je bila jedna lijepa epizoda u Evropi gdje smo dosli do situacije da smo vidjeli gdje su nam realne granice u ovom trenutku, ali i vidjeli smo da nam sa ovom trenutnom ekipom nece biti lako postati sampion, Stoga se nadam da su svjesni da se treba jos malo potruditi, jer kolac na kraju zaista moze biti jako ukusan i sladak. Zeljo ima sve resurse u odnosu na druge ekipe u ovoj ligi, da je stekao nivo kao klub, da moze bez nekih dilema i trilema poci u osvajanje titule. Nista drugo osim toga ne bi bilo zadovoljavajuce. Kada pogledamo na druge klubove, onda je to zaista istina. Iako u sportu ne moze biti garant , ekipa treba da se sklopi tako , da kad se pogleda na nju ,dobijes osjecaj da se to moze uspjeti. Kao sto to neko rece unazad par stranica, igraci uzimaju titule. Dobro receno. I istinito.
To Bobe doktore ... :palacgore:

P.S. Samo se nadam da u klubu znaju šta donosi titula ove sezone.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:35 pm

Bravo Boca svaka na mjestu ali mislim da nasi nisu skontali jos sta ove godine titula donosi.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
KLIS
Postovi: 534
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:36 pm

Inače sam većinom optimističan kad je Željo u pitanju, ali pred početak ove sezone i ne baš. Neke stvari se moraju što prije promijeniti ako ne želimo da nam propadne još jedna sezona.

Prije svega, ova ekipa ima nekoliko igrača koji ni u snu ne bi smjeli biti u prvih 11, a možda ni na klupi. To su Bogičević, Stanić, Radinović, Marković, Zeba, Beganović i donekle Blagojević. Bekrića i Jahića ne računam jer su svakako već otpisani. Već smo sto puta ponovili na kojim pozicijama nam trebaju pojačanja i još uvijek nije kasno da se dovedu.

Slavko mora pokazati više hrabrosti i kazniti sve igrače koji ga omalovažavaju i kvare atmosferu u ekipi. Doduše, ne znam koliko su mu odriješene ruke da to uradi. Nadam se da će konačno dati priliku mlađim igračima koji će sigurno bolje odigrati od ovoga što gledamo. Ramović bi trebao biti pun pogodak i mora dobiti mjesto u prvih 11, kao i Osmanković ako ne dođe neko bolji. Šabanadžović, Žerić i Hrvanović bi također u toku sezone trebali postati standardni. Osim toga, mora se pojačati i stručni štab.

Ako se ovo ne uradi, bojim se da ćemo gledati smjenu na klupi već nakon nekoliko kola, a to bi bio znak da ništa nismo naučili.
...bodreni uvijek od vjernih navijača, za Želju časno borimo se mi...

SAVEZ NAPOLJE!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:37 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
pet jul 21, 2017 3:35 pm
Bravo Boca svaka na mjestu ali mislim da nasi nisu skontali jos sta ove godine titula donosi.
ako gledaš po dosadašnjim transferima ispade to niko ne zna. a znaju svi, nego su jedno želje a drugo pozdravi. sve ekipe će dovoditi bar još mjesec i po igrače, i najbolji igrači će vjerovatno doći na samom kraju.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6650
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:44 pm

ChWilla je napisao/la:
pet jul 21, 2017 3:37 pm
SIMA_SIMAU je napisao/la:
pet jul 21, 2017 3:35 pm
Bravo Boca svaka na mjestu ali mislim da nasi nisu skontali jos sta ove godine titula donosi.
ako gledaš po dosadašnjim transferima ispade to niko ne zna. a znaju svi, nego su jedno želje a drugo pozdravi. sve ekipe će dovoditi bar još mjesec i po igrače, i najbolji igrači će vjerovatno doći na samom kraju.
Sve ja to znam ali pocinje prvenstvo i onda ako neki igrac ne dodje na pocetku odmah ide prica nije spreman, dok se uigra i tako dodje polusezona.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:47 pm

Trener: Model
Sportski Direktor: ERO

uspjeh zagarantovan, polufinale LP minimalno
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 3:49 pm

A cemu potreba da u sve gurate Misketa, rostiljanje sve sto nije valjalo i sto jeste, pa i ovo sto se popravilo i sto nije.
Kod nas u timu nije problem u tom djelu kluba nego onom na terenu... Imamo trenera koga smo "oteli pitarima" i manje vise to mu je preferenca uz defanzivnu igru sa radnikom. Uz njega tim je sastavljen vecinom od igraca koje forumasi prizivaju pa im se zelja ispunjava...
Dok se Cenan i njegovi prethodnici zaduzeni za dovodjenje ne rijese mahale i slusanja zelja sa tribine nama slabo ima napretka. Svaki igrac koga smo mi prizivali je bio flop u zadnjih 2-3 godine.
I batalite tu pricu oko Misketa od njih se ocekuje jug i da nastave dok dio kojeg zovu sportski sto je samo po sebi nonsen u fudbalskom klubu je u vecem glibu.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2623
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 4:00 pm

chile je napisao/la:
pet jul 21, 2017 3:49 pm
A cemu potreba da u sve gurate Misketa, rostiljanje sve sto nije valjalo i sto jeste, pa i ovo sto se popravilo i sto nije.
Kod nas u timu nije problem u tom djelu kluba nego onom na terenu... Imamo trenera koga smo "oteli pitarima" i manje vise to mu je preferenca uz defanzivnu igru sa radnikom. Uz njega tim je sastavljen vecinom od igraca koje forumasi prizivaju pa im se zelja ispunjava...
Dok se Cenan i njegovi prethodnici zaduzeni za dovodjenje ne rijese mahale i slusanja zelja sa tribine nama slabo ima napretka. Svaki igrac koga smo mi prizivali je bio flop u zadnjih 2-3 godine.
I batalite tu pricu oko Misketa od njih se ocekuje jug i da nastave dok dio kojeg zovu sportski sto je samo po sebi nonsen u fudbalskom klubu je u vecem glibu.
To se zove klasično spinovanje. Kada neko iznese argumente i kaže to i to u sportskom dijelu ne valja, ovaj drugi ne može odgovoriti na to i počne okretati temu i pričati o Misketu, istoku, roštiljanju, evropskim utakmicama na Grbavici... Samo ne znam što im je u interesu braniti nešto što ne valja. Ista priča je bila i za karte (ponavljam se milioniti put). Kad kažeš kako cijela Evropa radi i kako bi se trebalo kod nas, odmah ide priča "jel ti to žao dati pare".
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 4:04 pm

Dokle me je dovela ova nasa ne igra, da sam fkt počeo da vjerujem da su se stvarno nekad igraci sami dogovarali jer su vidjeli da ova celava ubleha nema pojma. Dinamo smijeni dan pred tekmu trenera jer su skontali da im frajer ne može vise valjat i idemo dalje. OVaj se ustoličio godinu, baco nam suplju te njegove najbolje prirpeme te spremnost te ofanziva te k.urac palac. Tek sam sad shvatio da svi oni i Peco i Besirevi i peti deseti je vjerovatno djelo Krstajica i njegovog njuha a ne celavog kojem je Bogi od 99 godina igrao i sa gripom pored Boccacinija zivog i zdravog. Davao sam mu podrsku i čekao čekao ali nikad nisam nista dočekao osim predmoždanog i sekiracije u svakoj tekmi. Ja stvarno mislim da ce ekipa doziviti procvat sa nekim svjezijim stručnim stabom ali bez eksperimentidanja sa nekim početnicima. Ovaj Starčević i ubleha Jagodic je za SLavaka lično Jose Mourinho
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
teatrale36
Postovi: 1139
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 4:09 pm

kvalitet je napisao/la:
pet jul 21, 2017 4:00 pm
chile je napisao/la:
pet jul 21, 2017 3:49 pm
A cemu potreba da u sve gurate Misketa, rostiljanje sve sto nije valjalo i sto jeste, pa i ovo sto se popravilo i sto nije.
Kod nas u timu nije problem u tom djelu kluba nego onom na terenu... Imamo trenera koga smo "oteli pitarima" i manje vise to mu je preferenca uz defanzivnu igru sa radnikom. Uz njega tim je sastavljen vecinom od igraca koje forumasi prizivaju pa im se zelja ispunjava...
Dok se Cenan i njegovi prethodnici zaduzeni za dovodjenje ne rijese mahale i slusanja zelja sa tribine nama slabo ima napretka. Svaki igrac koga smo mi prizivali je bio flop u zadnjih 2-3 godine.
I batalite tu pricu oko Misketa od njih se ocekuje jug i da nastave dok dio kojeg zovu sportski sto je samo po sebi nonsen u fudbalskom klubu je u vecem glibu.
To se zove klasično spinovanje. Kada neko iznese argumente i kaže to i to u sportskom dijelu ne valja, ovaj drugi ne može odgovoriti na to i počne okretati temu i pričati o Misketu, istoku, roštiljanju, evropskim utakmicama na Grbavici... Samo ne znam što im je u interesu braniti nešto što ne valja. Ista priča je bila i za karte (ponavljam se milioniti put). Kad kažeš kako cijela Evropa radi i kako bi se trebalo kod nas, odmah ide priča "jel ti to žao dati pare".
To je to, uvijek jedni te isti istu pricu vrte, niko ne spominje ljude u upravi niti ove koje grade stadion nego vecina se zali na trenera i SD ili taj famozni sportski segment.
Niko od nas ne krivi Misketa,onog sto projektuje Jug, onog sto je pravio Istok, nego konkretno Petrovića i pojedine igrace koje on drzi, ljudi izgubio je kompas , treba da ide, nama treba Mamic neki da presjece kao sto je sa Petevom uradio (ujutro se slikao sa novom opremom popodne mu dali otkaz) otprilike isto ko i kod nas, nikakve igre,problemi sa igracima,bacanje demagogije i sl.
Ljudi zar ne navijamo za Želju a ne za nekog trenera,SD,clana uprava koji nam je blizak, igrača? Meni to nikad nece biti jasno kako neki vise vole ovo pobrojano nego Želju.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2213
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 4:10 pm

Ne kontam u cemu je problem reci realno i argumentovano,Cenan je iskljucivo Misketov covjek i ima povjerenje u njega.Uzeo se Cenan na zub zbog tog sto je kao pitar i sve se njemu kaci.To sto je on otisao za Svedsku sigurno je neko morao odobriti to.Mi smo doveli Ramovica,Projica,Zeca,Graovca i Zaimovica mislim dosta solidan prelazni rok druga je stvar sto nama treba jos 10 igraca ali mislim da smo prvi put nakon3,4 godine na dobrom putu da pravimo neki kostur ekipe.Sigurno ta pregovaranja sa dosta ogranicenim budzetom puno su teza i komplikovanija nego ko sto mi zamisljamo,daj procenat gurni mu igraca na posudbu ha hu pa nije pijaca,ljudi hoce pare a o budzetu ne odlucuje Cenan sigurno,mislim da je malo nezahvalno i glupo pricati negativno o liku a malo skroz malo smo upuceni u rad kluba a problem je ato mislimo da znamo sve.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 21, 2017 4:17 pm

Uvijek ista priča. Jedna lopta od euforije do depresije. Kad ovo promijenimo bit će nam bolje. Da je kojim slučajem ušlo ono NIkolićevo sad bi ovdje priča bila drugačija sem par izuzetaka koji realno gledaju na stvari.

Ja se sinoć uopšte nisam nervirao. Znao sam da ćemo imati nekoliko prilika i da ako ih ne iskoristimo nema prolaza. Jedino što me baš iznerviralo je Zebin faul. Čim ga je naprvio znao sam da primamo gol. Nažalost bio sam u pravu. Ljudi su bolji od nas realno. Brži, jači fizički. Zbog otga se nisam nervirao. Nervirao sam se protiv Zete jer smo to morali proći zbog mnogo razloga.

Jusufbegović mora znati da se ne rizikuje tako kako on to misli. Zbog toga i nije direktor. Nažalost u našim klubovima imali smo mnogo Jusufbegovića i sada su pred stečajem i bankrotom. Bili smo tu i mi i pitari pa se nekako spasismo. Rizikuje se max onoliko koliko možeš u naredne dvije godine ili tri nadokanditi bez problema. NIko od nas ne zna koliko je to jer nemamo uvida u finansije. I druge stvari utiču na taj sportski segment. Nije sve u lovi. Mnogo stvari se tu treba uklopiti. Ali neću sad o tome preširoko je.

Onda opet raja priča otkud gore velika delegacija kao troše se pare a veze nemaju jel se išlo čarterom ili nije. Ako se išlo čarteroom troškovi uopšte nisu puno veći. Ne naju jel se išlo na reciprocitet smještaja sa AIKom pa i to možda znači da nismo imali skoro nikakvih troškova. Također možda se u saradnji sa AIKom išlo da se obiđu i njihove prostorije, da se popriča sa ljudima, p asamim tim i nauče neke stvari. Da svi vide u svom domenu kako to izgleda kod ozbiljnog kluba, sa deset puta većim budžetom, na ozbiljnom stadionu. I da smo sve sami sebi platili možda je imalo svrhe odlazak gore. Na kraju krajeva delegacija treba biti veća da se izgleda ozbiljno. Treb apovećati i stručni štab. To sve ide vremenom. Jeste možda Ćenan trebao biti ovdje ali isto tako ne znamo mi kako teku pregovori. Možda je imao vremena da ode, ali mi seremo bez razmišljanja i bez infomracija što je najgore. I ja osuđujem ako to nije imalo nikakvog smisla i ako su se gore zajebavali.

Generalno dosta različitih mišljenja o pojedinimi igračima, ali vidim slažemo se da je Slavko dosta dobro postavio igru (neki se i ne slažu ali većina se slaže). Imao je i Slavko grešaka. zato sam mu dao četvorku. Neki su ih i ovdje naveli pa neću ponavljati. Svi bi mi drugačije. Jedino što je realno jeste da oni koji kažu da smo trebali napasti svim silama da nemaju pojma o fudbalu. Ovdje se dokazalo da nama fali pet igrača u prvih 11 da možemo taj AIK napasti i proći, ali i tada ne svim silama jer ljudi imaju svoju igru od koje ne odstupaju i u tom slučaju i ozbiljnij ekipe imaju taktiku protiv njih a ne juriš pa ko bos ko hadžija. Mi smo imali prosotra puno naprijed i jednostvano ne znanje igrača nije krunisalo to golom. Nije to do postavke igre. Mogao je tu po meni Žera od starta. Ramović nije jer je rovit bio. Možda i Stana pa da imaš Zeca u rezervi da brzino iznenadi na umor, ali to su sad šbb kbb ali ja tako razmišljam pa četvorka i zbog toga. Sa druge strane stajali smo nazad fakat ozbiljno. PO meni mi smo dosta ozbiljnije izgledali gore nego protiv Ferenca. Pa sjećate li se vi te tekme. Pa mi nismo ozbiljnije prišli golu do Beganovićevog topa. TO nas je oslobodilo i dalo nam krila ovdje pa su došli do izražaja ti momci i njihove kvalitete.
Tačno je da nismo imali igre u prvenstvu, ali ovdje u Evropi se vidio napredak. Brže smo igrali i loptom pogotovo gore u Švedskoj. Zbog ovih šupaka ala Bekrić i zbog toga što je Slavko stalno bio pod imperativom rezultata sve stavljam po strani i čekam da vidim kako će to izgledati sada. Kreće novo prvenstvo i ne zaostajemo i ne ganjamo rezultat pa ćemo da vidimo ima li promeje sistema i ima li guranja mlađih. Realno sada imamo mogućnosti da malo promjenimo i krenemo ofanzivnije.

Treba samo strpljenja i treba da budemo realni. Rekao sam i prije tekme a ova tekma mi potvrdila. Nama u narednih pola godine trebaju zamjene za SInišu, Markovića, Stanu, Jadranka, Zebu i NIkolića (realno igrači koji ni u naj godinama nisu mogli proći u Evropi i gdje su ih trpali ovakvi klubovi pod Amarom, dok je ODa realno imao dosta evropskije igrače pa i nije slučajno, ali opet sa mnogo sreće, je prošao dalje) i to zamjene koje su ala Ramović, Graovac, Zec, dosta mlađi, brži i koji će potpisati na dvije do tri godine. Projić mi se svidio. SA tom ekipom ulaziš onda u pripeme zimske i ne prodaješ ih nikako prije Evrope. Svi moraju biti tu. TO je onda ovo što Jusufbegović zbori, ali sistemski a ne na ho ruk. Sad kad su otišli Lendrić i komapnija nIsi mogao dovesti puno igrača jer je takav period. Svi traže nešto bolje od ove lige. Realno odradili smo odličan posao sada sa ovim igrčaima što su došli jer su i oni mogli čekati nešto bolje vani , a nisu. TO znači da zdravo razmišljaju. Samo treba nastaviti graditi ekipu. Strpljenja ljudi. Ide ovo na dobro samo da ovako nastavimo. Zbog toga i Slavko treba sad u domećem prvenstvu krenuti drugačije. Sad ćemo tek vidjeti može li on to. DO sada nismo mogli vidjeti. Realno je tako. Nakon deset kola ako bude patnja i ja ću reći ljudi šta je ovo ovaj Slavko nije za nas.
Zadnja izmjena: ponosannavas, dana/u pet jul 21, 2017 4:18 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Hole1982 i 77 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija