Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:00 am

Kakve veze Misimovic ima s marketingom.
Marketing nam je katastrofa, da je na Misketovom nivou imali bi najjaci marketing u drzavi. :D

@Asharak, kako nema logike, moze Nike dres bit djaba, zavisi od ugovora i zavisi kolko si " jak ". Ne kazem da ce nekad biti, ali zavisi od ugovora sigurno.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18962
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:02 am

Moze on biti dzaba, al ti ces od njegove prodaje dobiti 5% i nabijaj se u guzicu. A koliko ono kosta nike dres? Obicni, bez icega?
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1278
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:04 am

slikaimage ru
Bez veze dres, a još skup.
:zeljeznicar1:

Izlazim iz fan shopa, kad Krčmarević i Ljubičić ulaze na stadion. Ja onako u prolazu dobacim ''samo jako'' :D
Valjda će me poslušati. :lol:
Zadnja izmjena: Eric Cantona, dana/u sri jul 04, 2018 11:07 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:05 am

AsharaK je napisao/la:
sri jul 04, 2018 11:02 am
Moze on biti dzaba, al ti ces od njegove prodaje dobiti 5% i nabijaj se u guzicu. A koliko ono kosta nike dres? Obicni, bez icega?
Ne pricamo o tome, ne vodi pricu u tom pravcu.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:06 am

kako rekoh, mogao je biti malo jeftniji. jednocifren broj maraka. bi li ga to učinilo dostupnim značajno većem broju ljudi, ja mislim da ne. ja bi lično svejedno (u psihološkom cilju) stavio tu nižu (održivu) cijenu pa i za tri marke...ali nisam ekonomista :D
Zadnja izmjena: ChWilla, dana/u sri jul 04, 2018 11:06 am, ukupno mijenjano 1 put.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5851
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:06 am

Juce napiso model na 1921 forumu to za nabavnu cijenu.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5851
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:07 am

Eric Cantona je napisao/la:
sri jul 04, 2018 11:04 am
slikaimage ru
Bez veze dres, a još skup.
:zeljeznicar1:
Baci nam par slika dresa.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5851
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:13 am

Da je jeftiniji 10 do 15KM opet bi bio dostupan istoj kategoriji navijaca, nista to ne mijenja po pitanju broja prpdatih dresova.
Malo bezveze razvalcit tu pricu dva dana, Zrisnjki dres prodaje za 110KM, pitari za 100KM, Velez za 50KM.
Nas ubjedljivo najbolji a cijena negdje izmedju tih klubova koji imaju obicaj prodaje dresova.
Znamo vazit kako treba prodat igraca ko ekipe iz hnla ili jsl, kako treba iskesirat za igraca, kako ovo kako ono, al kad treba dati 5-8-10KM za kartu ili 85KM za dres onda smo mi radnicka klasa, treba bit dostupno svima, pa nije Zeljo merhamet, ne postoji klub na svijetu koji je do ovog stepena odrzao te radnicke manire i tradiciju u doba cistog kapitalizma.
 
AdmirA
Postovi: 2234
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:14 am

Prenos evropskih tekmi (upitno gostovanje) :karanje:

http://sc.ba/osiguran-direktan-tv-prije ... g-brijega/
Zadnja izmjena: AdmirA, dana/u sri jul 04, 2018 11:16 am, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
Rigel
Postovi: 115
Pridružen/a: pet dec 01, 2017 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:14 am

Mi smo jednostavno narod koji voli puno srati a malo raditi. Ovdje svi sve znaju, svi su stručnjaci za sve... Mi bi i evropski stadion i top pojačanja i kamp i nebesa ali nam je puno karta od 5KM, skup nam je dres od 85KM, skupa je članska od 20KM, skup nam je prenos sa gostovanja 2KM. Daj nam ako ima šta džaba i daj nam da seremo do besvijesti. Fuj.
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:14 am

ChWilla je napisao/la:
sri jul 04, 2018 9:06 am
to bi mogao biti zec da ima išta u glavi.
Zec je samo jednu utakmicu kod nas poceo u spicu i tu utakmicu smo zavrsili sa 4 komada a radi se o utakmici sa Krupom 4-1.
Onaj presing sto su on i Ramovic radili uz podrsku Blagoje je nesto sto je pocelo tada a krajem polusezone eksplodiralo i taj kraj je opet poceo Zec golom u BL koji je napravio svojom brzinom. Zeca treba znati koristiti a to smo radili vrlo rijetko (Adzem) vise je ostrio kitu na njemu i mislim da je to nekoristenje jedan od glavnih razloga sto smo ostali bez titule (Zec + Ramovic) i odustajanje od presinga. Nadam se da ce Krcma od njega i Zaima napraviti jos bolje igrace i da ce im njihovu sebicnost izbiti iz glave, jer Zec je u stanju pobjeci bilo kojoj odbrani u nasoj ligi, samo mu treba prava lopta u pravo vrijeme i jos ako uputi centarsut to je pola gola Krpicu. Zbog toga mislim da ce dolazak Arezine puno znaciti u nasoj igri, jer decko dijeli lopte kao rukom i prema krilima i iz prekida prema skakacima (Krpa, Kemo, Bakrac i po potrebi Mujagic).
Vidim da je opet IN pljuvati Mujagu, valjda takva furka jedan krene pa ostali udrite, decko je ostao u klubu iako su ovdje bili epiteti 'nespreman', 'crven', 'umire', hladno ostao i ako to gledamo u odnosu na proslu godinu tu smo jaci jer smo prosle godine u ovo doba imali Stevu Nikolica.
Ovo sto Krcma radi mi se svidja, jer se radi u tisini, daleko od kamera i ociju javnosti, i ova izjava protiv SB mi je dokaz da zna sta hoce jer je zadovoljan sa necim cim vecina ljudi na forumima nije zadovoljna. To znaci da je dao zadatke igracima, odredio igru i da su ga vecinom ispostovali, doduse i sam je priznao da se jos krpimo (lijevi bek, desetka jer Stojan to moze igrati 20 minuta po utakmici), ali za sada mi se cini jako dobro. Vidjet cemo kako ce to izgledati protiv Estonaca.
Ovo oko stadiona vise nema rijeci koju reci za ovu upravu i sta rade na nasem domu, treba im biti vjecno zahvalan jer su oni za radove oko stadiona fudbalski Edin Dzeko, ljudi su svjetska klasa i hvala im na tome, ovolika energija koja traje vec 2,5 godine i koja niti jednog dana nije manja je za pohvalu.
Treca stvar se odnosi na ove kojima je dres preskup, bilo bi dobro organizovati akciju prikupljana sredstava za dresove za navijace/forumase, posebno studente, pa ako su ljudi skupili pola, da im se drugo pola dostavi iz kase za tu namjenu, siguran sam da bi dosta raje dalo cvaju za tako nesto.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:17 am

1000*85KM=85 000KM
1200*65=78 000KM

Onako ofrlje, razlika od 7 milja klubu na ovom nivou ne znaci previse, vec u petom kolu cemo toliko platiti kaznu za baklje, a 200 navijaca bi eventualno imali priliku kupiti dres kluba, nositi ga negdje i tako mozda privuci jos nekog da kupi, bla bla. Uvijek sam bio ovog stava, bolje puna Grbavica po nizim, nego 10 milja po visim cijenama. Trenutno je problem da li mi imamo kriticnu masu da prodamo preko hiljadu dresova ili da napunimo 15 milja na Grbavici.
 
Avatar
Eric Cantona
Postovi: 1278
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:18 am

cikazubo je napisao/la:
sri jul 04, 2018 11:07 am
Eric Cantona je napisao/la:
sri jul 04, 2018 11:04 am
slikaimage ru
Bez veze dres, a još skup.
:zeljeznicar1:
Baci nam par slika dresa.
slika
slika
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:20 am

CURVA je napisao/la:
sri jul 04, 2018 11:07 am
Leon_Professional je napisao/la:
sri jul 04, 2018 10:49 am
Ovdje se proteze prica kao klub nije mogao ici jeftinije radi sebe. Kako ako je nabavna cijena ovog dresa manja nego onog proslog? A dres skuplji.
Zar nije cilj da sto vise navijaca ima taj dres. U krajnjem slucaju kolko klub zaradi od dresova pa da se time vodi? Ovdje se pisalo da klub ima nekih 30% od prodanog dresa. Nek je to 30Km, a kolko ih proda. Sigurno ni blizu 1000, al nek bude tako. To je 30 hiljada maraka. Jesu to neke ogromne pare bez kojih klub ne bi mogao zivjeti, je li klub ne bi mogao opstati kad bi zaradio 10-15 hiljada manje. Mozda bi opet isto zaradio al bi prodao vise i vise ljudi bi to imalo, a to je valjda krajnji cilj.

Nisam htio ponovno pokretati pricu, ali ne mogu ni masovnog "opravdavanja" samo da bi se opravdalo ( kao sto se inace sve opravdava ) a ne zna se nista, nego kako masa naginje.
Buraz hocemo europske utakmice na Grbavici ,hocemo Istok ,hocemo teren, hocemo bolji pomocni teren ,hocemo pojacanja,hocemo bolje dresove. hocemo da ofarbamo reflektore , hocemo bolje klupe za rezervne igrace ,nismo zadovoljni jer smo gradskog rivala pobjedili 3 puta nismo zadovoljni jer smo osvojili samo KUP ,hocemo bolji Fan shop ,hocemo da znamo gdje je svaki dinar potrosen ,hocemo generalnog sponzora znaci ne mogu ni da nabrojim sta su sve ljudi uradili za naseg Zelju i onda kad treba dati 80 KM e to je problem a niko nikoga ne tjera mozes ne mozes vozdra .Odes na utakmicu vecinom su momci u pitanju od 16 do 40 godina jedan dan nesto odradi i eto dresa ako ga toliko zelis .Mene bi bilo stid kukati sa 20 godina skupo ovo pa zaradi majka mu stara .
Prvo ja sam student i ako sta zaradim 80 maraka dati na dres vjerovatno nije racionalno jer ima milion drugih stvari koje se time mogu zakrpiti. Doci kuci i reci spicko sam na dres 80, a otac ti... Nebitno hajd.

Drugo, ja ne kukam, ja govorim realno. radi sebe i radi drugih, radi nekog gusta da svi imaju dres. Zar nije ljepse da onaj covjek sto mora uzet 3 uzme ta tri za cijenu danasnja dva ( da mu se nabere tolko ). Zar nije ljepse da nas na tekmi sto vise ima dresove i da to izgleda i na tribinama lijepo.

Ne znam sto ce me bit stid, ja ne prosim, ne kukam, ja samo govorim da je skup i eto prodji ulicom i pitaj rekom ljude je li skupo, 70% ljudi ce reci da jest. Pa i vise njih.
Nije skupo ovdje vama, nekom iz razloga jer ima, neko iz razloga jer sve mora opravdat sto je vezano za klub itd.
Bez potrebe udaras na tu kartu, jel te stid ovo ono. Ako normalno pricamo, iznio sam svoje argumente i svoje misljenje, nema potrebe za tim takvim. hajmo rec i uvredama. Ja kao debil i sa svojih 24 kukam za dres. Mislim stvarno.
Dobro, eto necu reci vise nista na ovu temu, isto kao da u osinjak gurnes stapom kad se nesto ovdje iznese a suprotno je masi, odmah svi il je sarkazam il je neka sociologija.

Eto nek klub uzme 30 hiljada na dresovima, ne znam hoce li i toliko, ali ne znam kako ce prezivjeti ako ne uzme to.
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:22 am

exbabilon je napisao/la:
sri jul 04, 2018 11:17 am
1000*85KM=85 000KM
1200*65=78 000KM

Onako ofrlje, razlika od 7 milja klubu na ovom nivou ne znaci previse, vec u petom kolu cemo toliko platiti kaznu za baklje, a 200 navijaca bi eventualno imali priliku kupiti dres kluba, nositi ga negdje i tako mozda privuci jos nekog da kupi, bla bla. Uvijek sam bio ovog stava, bolje puna Grbavica po nizim, nego 10 milja po visim cijenama. Trenutno je problem da li mi imamo kriticnu masu da prodamo preko hiljadu dresova ili da napunimo 15 milja na Grbavici.
1200 dresova ne bi prodali kad bi ih davali za marku na ulici. Prodace se 100-200 komada i to nogom u guzicu da se udaramo. Mi nemamo tu navijacku kulturu sto dokazuje posjeta na stadionu. A to dokazuju i komentari po fb i forumima, na pozitivnu stvar gledamo kao nesto normalno, a kad treba kritikovat stoje u redu. Mada to nije do Zelje nego do drustva u cjelini. Bosnji je sve skupo, bio dres 50, 70 ili 100 maraka skupo mu je. Taksista zaradi 3 milje maraka za mjesec oguli ove arape sto se vozaju pitaj ga kako je majstore imal posla reci ce evo jedva, skupo gorivo, skupi dijelovi.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:23 am

exbabilon je napisao/la:
sri jul 04, 2018 11:17 am
1000*85KM=85 000KM
1200*65=78 000KM

Onako ofrlje, razlika od 7 milja klubu na ovom nivou ne znaci previse, vec u petom kolu cemo toliko platiti kaznu za baklje, a 200 navijaca bi eventualno imali priliku kupiti dres kluba, nositi ga negdje i tako mozda privuci jos nekog da kupi, bla bla. Uvijek sam bio ovog stava, bolje puna Grbavica po nizim, nego 10 milja po visim cijenama. Trenutno je problem da li mi imamo kriticnu masu da prodamo preko hiljadu dresova ili da napunimo 15 milja na Grbavici.
Bravo, time se i ja vodim.
Tesko da ce se sad prodati 1000, ali eto ja se nadam da ce i 2000.
Samo bi volio da vecina ima dres i da na tribinama budemo ujednaceniji.
 
ForzaLjoZe
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:23 am

Ajzea je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:29 am
ForzaLjoZe je napisao/la:
uto jun 26, 2018 9:17 am
bogi je napisao/la:
uto jun 26, 2018 1:11 am
Potaknut ovakvim člankom na fokusu želio sam da malo istražim nešto vezano oko dolazaka i odlazaka iz kluba. I to ne samo našeg Željezničara nego te famozne velike 4ke, statistiku ću ostaviti u spoilerima. Poražavajuća je činjenica da kroz naše klubove tako "defiliraju" mnogobrojni igrači.
Napomena statistika je uzeta sa TM i uzeto je u obzir samo zadnje 3 sezone, baš kao što je **** to uradio. Da vidimo koliko je to lošija transfer politika Željezničara od prvaka države Zrinjskog i od prvaka svemira Sarajeva.

Transfer politika našeg kluba ukoliko bude nekih nejasnoća replicirajte na post.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka države.
Spoiler:
slika
Transfer politika prvaka svemira.
Spoiler:
slika
Kao što vidite, baš kao što nam je i liga u "5 deka" ni transfer politika nam nije nešto puno različita s obzirom na to da se direktno vrši atak na naš klub jer jedino se nama, pritišće i govori kako imamo lošu politiku, a da isti igrač ode ili bude otpušten od ovdje pomenutih klubova, ne bi se ni članak napisao. Svjesni smo da vam donosimo klikove i zaradu, čak i po tom aspektu kao i po svakom drugom smo najveći klub u državi. Nadam se da će se sa stvaranjem jake i dobre scouting službe smanjiti broj prinova i odlazaka. Srdačan pozdrav.
Svaka cast na postu. Statistika je neumoljiva.
Moze li neko napisati formulu kako da pobjedimo sve ekipe osim Zrinjskog, Sirokog i Sarajeva sa 3+ gol razlike, a i ovoj trojki da dozvolimo poneki remi na njihovom terenu?
Pitam zato sto se samo to trazi i ocekuje od Zelje u narednoj sezoni, kako bi bio mir u kuci?
Evo jos malo statistike..
Zrinjski je u proteklih pet godina osvojio cetiri titule prvaka a mi niti jednu.
Statistika je neumoljiva.
Tako je. Mi smo bili pred gasenjem prije 5 godina, Zrinjski je u medjuvremenu dobio podrsku cjelokupnog korpusa jednog naroda u BiH.
Neupitno. Tacno. Treba pogledati iza podataka.
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
ForzaLjoZe
Postovi: 137
Pridružen/a: čet apr 19, 2018 9:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:24 am

Zasto je marketing katastrofa?
Odjebi Rusmire!
NAPOLJ UPRAVI!
Svi na Grbavicu!
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:25 am

ForzaLjoZe je napisao/la:
sri jul 04, 2018 11:24 am
Zasto je marketing katastrofa?
Mora nesto bit katastrofa uvijek :D
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri jul 04, 2018 11:28 am

Racunica s 1000/1200 dresova se moze promijeniti i odraditi sa 500/600 dresova, sa 200/250 dresova, nebitno sasvim. Ipak, nije tu ni do nas sve, pita se valjda i proizvodjac, mora biti neka minimalna cijena, nemam pojma...

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Diverzant, Google [Bot], MiroslavKruzik i 79 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija