Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 11:45 am

Meni je Bakrac najbolji od 4 stopera, al ja sam student Stomatologije a igrace bira gospodin Milomir Odovic, tako da ako Oda smatra da mu Bogi treba i da je pik prije Bakraca i Keme onda je sigurno tako najbolje..
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 11:47 am

Bakrac je dobar igrac i dobar stoper, Rodin takodjer, ako u ovom momentu znaci da njih dvojica ne djeluju kao tandem, treba raditi da to budu, jer obojica imaju ugovore sa nasim klubom i u njih treba ulagati, a dodavati im Kemu kao treceg stopera.
Oko Jadranka sam rekao sto sam imao, a ako Oda u ovom trenutku misli da je bolje ovako teske utakmice da izgura sa Jadrankom uz Rodina/Bakraca to mi se cini ispravno, vjerovatno da podigne samopouzdanje, ali cu se jako razocarati ako odustane od tandema Bakrac-Rodin, jer Jadranko nam nije buducnost koliko god se to pokusalo predstaviti od strane pojedinaca.
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:02 pm

slika slika

Eto ga i logo gotov... Za karte nema neke guzve, ja bio maloprije, onako sporadicno udje jedno ili dvoje.
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:06 pm

Danas hoce li biti trening ?
 
Forzazeljo123
Postovi: 37
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 3:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:13 pm

ponosannavas je napisao/la:
uto avg 14, 2018 11:14 am
Mislim da su ekipe igrački podjenake otrpilike. GOvorim za individualni kvalitet. Mislim da oni i igraju dobro. Ovaj remi sa GOŠKom i 0:8 su plod psihe više nego igračkih kvaliteta. Mislim da su jako ozbiljna ekipa ako se malo poslože. MOguće je da je problem sada sa Husrefom, kao što je bio kod nas sa Krčmom jer je nemoguće da ljudi ne povežu dva pasa a onda za tri treninga igledaju dosta bolje. Isto je kod njih. Izgledali su baš dobro, bolje od nas u startu, a od 0:8 izgledaju loše. Psiha. Mada su i GOŠKu napravili na kraju dobre šanse. Uigraqni su, poznaju se dobro. Nisu puno mijenjali, a Derbi je. Mi smo samo u maloj psihičkoj prednosti, koja se može u toku tekme pet puta izmjenjati na našu ili njihovu stranu.
Nisu oni ni blizu sa igrackim kvalitetom u odnosu na nas. Jedino se moze porediti Zrinjski a to se i vidi na kraju svake sezone. Po meni oni odavno nisu bili losiji. Akademce dizu u nebesa a oni su daleko od dokazanih igraca. Jedini koji pokazuje konstantno kvalitet je Adukor. Od ostalih se treba cuvati Velkovskog jer ima znanje i ne treba mu dati prostora a vjerujem da nece to biti problem jer je spor i istrosen. Ima dobar sut i to treba zatvoriti. Od ostalih treba izdvojiti skok igru Ahmetovica i Handzica i tu prijeti najveca opasnost. Nadati se da ce stoperi odigrati dobro u skok igri. Zadnjih nekoliko godina veliku je prevagu pravio Duljevic i znao sam kada njega ne bude na derbiju da ce biti daleko losiji. To se pokazalo prosle sezone a pokazat ce i ove. Samo odigrati mirno i hladne glave sto Oda kaze i vjerujem da pobjeda nece doci u pitanje.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:24 pm

Drago mi je sto je Oda jos uvijek nezadovoljan. Svjestan je i on da ovo moze i mora jos bolje, neke stvari je spomenuo i na konferenciji, a ima sigurno jos koje je presutio. Kad se mi malo i opustimo, bitno da se strucni stab ne opusta, valja jos popravljati igru.
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:32 pm

Uvijek mi se svidjalo kada Oda govori o fudbalu. On je jedini trener koji fudbal smatra igrom. Fudbal je u osnovi igra koja u sebi sadrzi elemente trcanja, duel igre, posjed lopte,igranje lopte, kombinatorike i na kraju teznje da se postigne gol vise kako bi na kraju izasli kao pobjednici u igri. Kao tim. Kao cjelina.
Kao primarnu stvar, mnogi od nas smo zaboravili sta u stvari fudbal znaci. Jedna fina igra koja moze biti jednostavna ili kompleksna u nadigravanju, u fizici i taktici, ali osnova je igranje lopte. Zvuci starinski i romanticno, ali mi volimo vidjeti lijepa dodavanja, lijep dribling,oznacimo neki potez dana u jednoj utakmici pa to prepricavamo. To svi vole. A Odovic nam pokusava vratiti taj osjecaj. Osjetio je da u kadru ima sirinu i dovoljnu razlicitost da moze da nesto iskombinuje kako bi nam vratio prvenstveno taj osjecaj igranja ove igre.
Igraci trebaju da uzivaju na terenu, ne trebaju biti pod nekim pritiscima,da budu napeti, da slusaju psovke sa strane, pa da preskacu teren loptom, nabijaju je u aut samo da bi je se rijesili. Vec da uzivaju. Oni su fudbaleri. Igraju tu igru i trebali bi da znaju sa svojom skolom da se vrate u one osnove kada je ova igra bila zabavna. Fizicki su stasali da mogu podnositi napore ,trku i duel igru, ali moraju ponovo nauciti kako da uzivaju na terenu, da budu neoptereceni i da vrate onu kombinatoriku koju su ucili u svojim osnovama, taj tehnicki dio , u kojem bi trebali najvise da uzivaju. Samim tim je odmah i publika na drugacijem fonu. Dolazice da vide i da vjeruju u ovu igru opet, ne samo preko tv kanala i gledanjem vrhunskog fudbala, vec i da osjete to na novoj Grbavici, na ono lijepom terenu, kako se moze desiti da i nasi igraci povuku loptu a da se ne boje nekog poraza....isto tako, u osnovi je fudbal i igra u kojoj je cilj pobijediti. Pa Odovic napominje u razgovorima da je posjed lopte za njega bitan. A kada nemas posjed, bitna je trka i nacin kako da duelom sprijecis opasnost po svoj gol, te kroz transformaciju prema naprijed uraditi jednostavnu kombinaciju kako bi dosao u sansu. To se zove jednostavno igranje lopte. Svi znamo da jednostavnost daje ekvivalentnost savrsenstvu. Zato je toliko tesko biti jednostavan. Treba mnogo vremena da stvari u ekipi kliknu. Ali to kroz zajednistvo, nacin rada na terenu, kroz postavljanje ciljeva u samoj igri, dodje na svoje.

Zato posebno gotivim Odovica. On je jedini trener koji javno naglasava da je fudbal u osnovi samo jedna igra. Dovesti tu igru do jednog nivoa, kada ce igrac shvatiti da je on karika koja toj igri teba dati draz, onoliku koliko je gledalac zeli gledati uzivo, to bi trebao biti pravi cilj. Tada ce svi igraci shvatiti da je pojam igranja fudbala, osim same zarade i plata koje zaradjuju, jednak vrijednosti uzivanju, kroz samu igru i kroz publiku.
Ko ce biti u tih jedanaest igraca, da li ce Bakrac ili Bogicevic, ili Osmankovic, ili Vranjes, Blagojevic, Saban,Hajdar, Zajmovic ....bice oni igraci za koje Odovic smatra da mogu iznijeti igru na takav nacin da se to sve podredi i ciljevima kluba, a najvise ciljevima vece gledanosti. Mi mozemo smatrati da jedan igrac treba imati prednost u odnosu na drugog, da je ovaj bolji od onog, da jedan trci, drugi ne trci, treci nas smara,cetvrti odusevljava. No,definitivno cu u svojim razmisljanjima davati prednost razmisljanju covjeka koji fudbal smatra igrom, i gdje ce njegov sastav pokusati da kroz igranje lopte dodje do pobjede. Nekad rezultat nece doci do izrazaja, nekad ce tu biti problema. A bas u tom fudbalu to jeste neka draz, zato i jeste najljepsa igra na svijetu.
Ono sto zelim je da Odovic vrati tu filozofiju u prirodno stanje naseg kluba, jer to jeste prirodno stanje nekih velikih imena koji su igrali fudbal na nasem terenu a okupljali pune stadione ljudi koji su zeljeli to da gledaju. Generalna filozofija zeljinog navijaca je da je uvijek volio ratnika na terenu, onoga koji ce uvijek dati sve od sebe, pa jos kroz neke lijepe poteze uciniti igru takvom da navijac to bas voli. Imamo veliku sansu da nam se to vrati.
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:45 pm

Joj Oda, izludit ces me sa Milosem :D

Na kraju krajeva, samo Zeljeznicar je bitan! :zeljeznicar1:
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:46 pm

Mene samo raduje cinjenica da ce Odovic sutra igrati fudbal i ici na pobijedu.
Ja inace ne volim demagogiju po pitanju derbija,tu se nikad ne zna,uvijek onaj koji losije stoji i igra,pobijedi u derbiju...Bla bla bla...
Niko ne voli izgubiti u derbiju,i naravno da se nikad ne zna,ali ne zna se ni u jednoj utakmici. Jedna glupost ,crveni karton,moze okrenuti tok utakmice. Naravno da nisi apsolutni favorit,nisi bio ni protiv Zrinjskog. Sutra nisam ni cim drugim zadovoljan osim pobijedom. Bod je pristojan,ali ne zadovoljavajuci.
Pitari imaju problem u glavama,sto od losih partija a bogami i loseg skora u derbijima. Odbrana i golman su im dodatni pritisak.
Onaj Zeljo sa pocetka sezone,ja bi sad potpisao remi sa njima. Ali ovo sto gledamo zadnje dvije tekme,je tek pocetak i daje nam ogromnu nadu da sutra mozemo slaviti. Hvala Allahu sto postavise Odovica i brza krila,i ja se sutra nadam iskreno pobijedi. Pitara me strah samo iz prekida i kakve odbice,eventualno neki penal. Imaju ona dva konja Ahmetovica i Handzica i veza sutra mora dobro paziti na odbijene lopte u skoku. Jer ce oni dosta toga igrati nabij na one mazlume da skacu,a Velkoski na tim odbicama.
Sutra bi Hare morao igrati umjesto Anela,a u drugom opet Jazvica umjesto Veselog i da ih unistimo. Sutra najvise ocekujem od Krpica i Ivana,a i nasa krila bi im mogla praviti puno problema. Odbrana sa Sabanovicem,Pidrom,Dupovcem i Mujakicem,uz onog golmana se jednostavno mora iskoristiti.
Ali eto samo hrabro i jako,pa Boze moj,samo da ne bude pickastih kalkulacija i igranja na bod,zbog mira u kuci svima.
Zadnja izmjena: barbarez, dana/u uto avg 14, 2018 12:50 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:48 pm

@boccaccio,

kao i uvijek u sridu. Dodao bih još, da je Odović učio od najboljih - Milan Ribar, Ivica Osim. Odović se kao igrač igrao fudbala i nije bilo utakmice da ne napravi bar 2-3 poteza, ala Hajdar protiv (Zrinjskog). Volio je loptu i lijep potez više nego se hljeba najesti.

Smatram, da pokušava pokupiti ono najbolje od Ribara i Ivice, a svoj višak potez iz igračkih dana izbaciti iz upotrebe. :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 12:48 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
uto avg 14, 2018 11:36 am
AsharaK je napisao/la:
uto avg 14, 2018 11:32 am
Kakve veze ima raskid sa ovim? Sezona je preduga, svi ce oni igrat.
Mislis da ce Bakrac biti zadovoljan da sjedi na klupi a reprezentativac CG?
Koga boli kita sto je on rep. CG?
Pisaj ga ako mu Bogi uzme mjesto,sto pravite slucaj tamo gdje ga nema?
Mora malo navike promjeniti,novi trener nova filozofija.
Kako stalno stavljate igrača ispred kluba,samo da mi je znati?
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
Avatar
nikson
Postovi: 1007
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 12:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:03 pm

Jako je bitno imati stoperski par koji se razumije a ne 2 stopera....najbolji primjer su vam Chiellini i Bonucci, ode Bonucci u Milan kao najbolji stoper svijeta, ispade kanta za nabijanje....evo vratio se Chielliniju jer bez njeg ne moze....Zao mi je sto je bas taj sto se s Rodinom razumije Bogicevic al sta je tu je....valjda ce se skontati vremenom Bakrac i Rodin, il mozda cak Bakrac i Kemo pa da imamo 2 para stopera
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:06 pm

Dobro, oni nisu do sada odigrali nijednu utakmicu zajedno. Jedino na treningu. Ja ipak mislim da je samo pitanje vremena kada ce njih dvojica ciniti stoperski par. :)

Sto se tice Rodina, i on je fakat kvalitet. Sta je bio tacan razlog da raskine sa Zrinjskim neznam ali veliko im hvala. Ako moram birati izmedju njega i Bakraca uzet cu Rodina jer iskreno mislim da mi imamo veliku sansu da zaradimo dobru svotu novca na njemu! Kakvi smo na stoperskim pozicijama, mozda bi ga se mogao nametnuti i Prosineckom..

U glavnom, ono najbitnije je da smo zamijenili Graovca sa dva vrlo kvalitetna stopera. Ko bi rekao da cemo biti u ovoj situaciji kada je Daniel otisao ljetos.
 
Avatar
mula
Postovi: 932
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:14 pm

sajo10 je napisao/la:
uto avg 14, 2018 12:45 pm
Joj Oda, izludit ces me sa Milosem :D

Na kraju krajeva, samo Zeljeznicar je bitan! :zeljeznicar1:
Počelo je!

U slucaju poraza cemo mu jebati mater.

A ako zareda dva uzastopna, eto Adzema ponovo
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:16 pm

mula je napisao/la:
uto avg 14, 2018 1:14 pm
sajo10 je napisao/la:
uto avg 14, 2018 12:45 pm
Joj Oda, izludit ces me sa Milosem :D

Na kraju krajeva, samo Zeljeznicar je bitan! :zeljeznicar1:
Počelo je!

U slucaju poraza cemo mu jebati mater.

A ako zareda dva uzastopna, eto Adzema ponovo
Ne poznajem te, ali nemoj se blamirati :) Slobodno izbrsi svoj (ovaj) post.. Ali eto za tvoju informaciju, ni jednom treneru nisam jebao mater, a Bogami ni igracu :) Jednostavno nisam taj tip.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:17 pm

razlog je svađa s bakom, jer baka je njega izričito tražio i obećao mu da će igrati.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:18 pm

ChWilla je napisao/la:
uto avg 14, 2018 1:17 pm
razlog je svađa s bakom, jer baka je njega izričito tražio i obećao mu da će igrati.
Kako brate, Baka ga trazio i obecao da ce igrati a onda se posvadjao s njim? :D Kako god, hvala im jos jednom u ime svih nas hahaha.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:19 pm

baka se posvađao s upravom i otišao iz kluba...eto sinoć se vratio.
gradi željo boli te *****
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:20 pm

ChWilla je napisao/la:
uto avg 14, 2018 1:19 pm
baka se posvađao s upravom i otišao iz kluba...eto sinoć se vratio.
niko da pohvali odličnu politiku zrinjskog
 
Avatar
mula
Postovi: 932
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto avg 14, 2018 1:20 pm

sajo10 je napisao/la:
uto avg 14, 2018 1:16 pm
mula je napisao/la:
uto avg 14, 2018 1:14 pm
sajo10 je napisao/la:
uto avg 14, 2018 12:45 pm
Joj Oda, izludit ces me sa Milosem :D

Na kraju krajeva, samo Zeljeznicar je bitan! :zeljeznicar1:
Počelo je!

U slucaju poraza cemo mu jebati mater.

A ako zareda dva uzastopna, eto Adzema ponovo
Ne poznajem te, ali nemoj se blamirati :) Slobodno izbrsi svoj (ovaj) post.. Ali eto za tvoju informaciju, ni jednom treneru nisam jebao mater, a Bogami ni igracu :) Jednostavno nisam taj tip.
Nisam ni rekao da si to uradio (ne poznajem ni ja tebe). Samo si napravio pogodno tlo da se ta priča rodi. Tako da sam se nakačio na tvoj post.
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 27 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija