Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
TheSvenderMan
Postovi: 338
Pridružen/a: uto jun 07, 2016 11:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:22 am

Mene je samo strah da stoka ne unisti onu plavu travu ispod tribine bakljama. Zato upravo molim vaz 5% i odaljit ih od terena gore u cosak... pa makar oni nama zabranili dolazak na kosevo, ja i onako ne idem na kosevo a vala i nije da ce nam neki hendikep biti kad ovako utakmicu po utakmicu sve manje ljudi dolazi kod njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:23 am

kaže neko siniša se popravio. ne može se siniša stvarno popraviti sa 29 godina za dvije sedmice pod novim trenerom. nego je to mentalni sklop, atmosfera u ekipi, i ono što trener traži i propagira, što izvlači iz igrača ono bolje ili gore...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3017
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:34 am

Svaka cast na jucerasnjoj pobjedi. Vidjelo se je da smo poceli liciti na ekipu koja hoce da igra fudbal. Svidja mi se sama postavka ekipe vidi se da sa uzitkom igraju fudbal.

Sto se tice derbija, pitari ce opet dobiti onoliko koliko ih sljeduje. Samo prije derbija treba potpisati Ugovor o šteti, dakle bilo sta da se desi, automatski aktivirati klauzulu da ne mogu odigrati slijedecu utakmicu dok ne namire stetu.

Sa policijom se dogovoriti da na jednu ubacenu baklju automatski prazniti tribinu.
Alea iacta est!
 
Avatar
Rigel
Postovi: 115
Pridružen/a: pet dec 01, 2017 12:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:35 am

Hoće li biti izvještaj 1921.ba ekipe? Nisam upratio, jesu li snimali...?
 
Avatar
omladina1921zeljina
Postovi: 595
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:26 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:42 am

"Sophico je B2B2C mutifunkcionalno rješenje za sportske organizacije, uključuje centraliziran sistem podataka, statistike, analitike te praćenje trenažnog i natjecateljskog procesa svih klupskih i individualnih kategorija. Ključni benefiti za sportske kolektive koji proizlaze iz navedenih funkcionalnosti same platforme su ušteda vremena, povećanje efikasnosti, smanjenje troškova te unaprijeđenje komunikacije. Rezultati koji se mogu maksimizirati uz minimalnu potrošnju vremena su: centralizirana baza igrača, digitalizirani raspored treninga i utakmica, testovi, kvantitativna mjerenja i pohrana rezultata, sistem članarina te jedinstven komunikacijski kanal s roditeljima. Platforma je u potpunosti modularna i omogućava jednostavno prilagođavanje svih zahtjeva klijenta", kaže Martina Filipović iz marketinga Sophica.

Putovanje do mjesta gdje je Sophico danas nije bilo lako, nije jednostavno ideju pretočiti u stvarnost, kao ni ostati motivisan trenutku kada stvari ne idu najbolje.

"Bilo je problema i poteškoća, ali jakom voljom, motivacijom i vjerom ono što se radi sve je riješeno. U ovom trenutku se možemo pohvaliti strateškim partnerstvo s FK Željezničar, koji su prvi prepoznali kvalitet naše platforme, te klijentima iz rukometa, košarke, partnerstvom sa sportskim školama itd. Bili smo jedan od pet startupa iz BiH pozvanih sudjelovati na StartUp Games u Londonu, gdje smo ostvarili ozbiljne kontakte i po povratku u Mostar, stupili smo u daljnje pregovore. Započeli smo pregovore za tržište Rumunjske, te radimo završne pripreme za potpisivanje novog strateškog ugovora s partnerom iz Hrvatske. Jako smo ponosni što imamo podršku firme NSoft, koja je prepoznala potencijal ove ideje. Upravo s njima razvijamo mjerne uređaje, koji će biti nešto novo na našem području", priča Martina.

sa kliksa
avanti ragazzi di buda, avanti ragazzi di pest, studenti, braccianti, operai il sole non sorge piad est!

CN 1969

LOBOTOMCI 2016
 
Avatar
Gola
Postovi: 473
Pridružen/a: sub avg 06, 2016 8:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:43 am

Oni koji idu na gostovanja i znaju sta je kavez, znaju i koliko je to ponizavajuce. Navijati za voljeni u klub zatvoren u tor, kao zivotinja. Nazalost odredjenim skupinama je to i jedino rjesenje. Osim cupanja stolica tu je i plava trava, LED baneri.
Protivnik sam kaveza, ali nazalost imamo takve komsije da je to trnenutno jedino rjesenje.
U BiH je fudbal igra u kojoj je uvijek Željo šampion.
 
TheSvenderMan
Postovi: 338
Pridružen/a: uto jun 07, 2016 11:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:50 am

Gola je napisao/la:Oni koji idu na gostovanja i znaju sta je kavez, znaju i koliko je to ponizavajuce. Navijati za voljeni u klub zatvoren u tor, kao zivotinja. Nazalost odredjenim skupinama je to i jedino rjesenje. Osim cupanja stolica tu je i plava trava, LED baneri.
Protivnik sam kaveza, ali nazalost imamo takve komsije da je to trnenutno jedino rjesenje.
Imamo komsije kojima je posjedovanje imovine misaona imenica, a nas stadion trn u oku. Ne kazem da su svi takvi ali dovoljno je njih par da uniste ono sto je nase. Nikada necu zaboraviti prije dvije godine kada sam stajao i u nevjerici gledao kako nam pale stadion. Ne znam zasto im je to najbitnije na svijetu ali dobro, tada su pokazali ko su i sta su.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:51 am

neroazzuro je napisao/la:
pon avg 13, 2018 10:07 am
Fanzi je napisao/la:
pon avg 13, 2018 9:06 am
Buraz, da je živa, zdrava i sretna 100 godina abd...
nek je sa srecom Fanzi. Da ste zivi zdravi i sretni svi zajedno
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:53 am

I od mene sve najbolje maloj...
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:56 am

Durgo je napisao/la:
pon avg 13, 2018 7:34 am
Najbolje rjesenje za gostujuce navijace je da sve ostane kako jeste... samo umjesto tampon zone staviti MIX navijace... dva jarana (u plavom i bordo dresu), momak i cura itd... znac napraviti da ta tampon zona bude popunjetna "mirnim" navijacima i prijateljima i obavezno po jedan red kornjaca na obe strane....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Tako je bilo prije 10ak godina na Kosevu
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:57 am

Sve cu vas ofarbat u plavo...
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 10:59 am

Ljudi moji, mi nismo društvo gdje treba provoditi ta neka građanska, civilizovana rješenja. Kada dođemo na neki bolji nivo onda možemo sprovoditi organizaciju koja dolikuje pravim navijačima. Rigorozne mjere treba uvesti dok se svijest ne promjeni. Nekako se mora presjeći, od nečega se mora početi. Grbavica je specifična za organizaciju utakmica visokog rizika. Na koševu ti ne treba kavez da su ne znam kakvi navijači u pitanju, fizički odvojene tribine gdje nemaš nikakve šanse preći na neku drugu da ugroziš druge navijače. Teren također daleko od tribine te je i na taj način zaštićen. Nemojte prosipati tu priču da je 2% pojedinaca problem jer nije tako, puno veći procenat je u pitanju. U Mostaru isto tako ti ne treba nikakav kavez kad si smješten u pm daleko od svega. Na Grbavici imaju krov, akustiku, stolice, WC, najbolje uslove u odnosu na bilo koje gostovanje, i pored toga svega dođu s ciljem rušenja i uništavanja naše imovine. 5% i tačka, nebitno o kojoj navijačkoj skupini je riječ. 5% se može policijom i mrežom fino iskontrolisati, lako isprazniti, primjeniti sila, video snimkom analizirati. Ne treba nikome ustupke praviti po tom pitanju jer zbog drugih ispašta kompletna sjeverna tribina sa ogromnom tampon zonom te se kvari ugođaj domaćim navijačima koji imaju godišnje karte i sl.
U srijedu koliko vidim grmljavina i pljuskovi, i ti ćeš nas nabiti na pola tribine zarad hordi? Derbi odavno nije derbi, i jebe mi se za njih. Kad budu neka druga vremena, natkriven istok i novi jug, daj im cijeli sjever, to tad 5%!
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 11:15 am

Ja ću što se tiče tekme i početka prvenstva reći samo da su mi ove dvije tekme vratile osjeh na lice. Moram priznati da sam zadovoljan itekako svim pojačanjima. Nekim manje nekim više ali svi mogu pomoći i donijeit nešto ekipi. Samo da smo lijevog beka nekog imali na kraju prošle sezone uzeli bi titulu. Nadam se da će ove godine uz bolju igru doći i publika na stadion. NIsam ja nikad bio nešto da mi je zabremede titula, pogotovo jer je rano još. Samo nek ovako nastave.
Sa druge strane, moram se malo dotaći i omladinskog pogona. Bio sam veliki kritičar u prošloj godini. Prvo zbog loših rezultata juniora. Joldić je nakon Evrope totalno podbacio. Ta genreacija nijesmjela sebi dopustiti da onoliko zaostane. Znam da je i ova generacija dovoljno dobra da se bori za titulu, ali ako nastave propuštati bodove gdje ih moraju uzeti teško će do titule, a valjala bi nam. Zašto? zato što mislim da je generacija 2002-2003 (trenutna kadetska) talentovana kao i ova 99-2000, možda i bolja. GOvorio sam već da je Čiča promjetio da od generacije 2001 ima samo par njih i da je dobro uradio što je mlađima dao šansu. Uz to sve podigli su nivo igre u prošloj godini. Sad u ovoj su noseća generacija i uz Gasala i ovog malog iz Veleža imamo baš dobru generaciju. Talentovanu. Pioniri isto. DOveli smo puno djece i to je ono što je falilo zadnjih par godina. Nadam se da ćemo nastaviti još jače. Ne mora biti kamp da bi napravili dobre selekcije i doveli dobru djecu. POhvale sada. Sad da se vratim na titulu juniora. Osvojena titula znači Evropa za genraciju 2001, koja je loša rekao sam sem par igrača, ali u toj Evropi se treba dati šansa ovoj 2002 genraciji, uz par tih 2001 i sa tri 2000. Takav mix smo imali i prošle godine. Evropa bi im puno značila. I što reče Brko moraju juniori igrati napadački.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 11:17 am

Od sramotne ankete, još sramniji su rezultati.
Nemate vi puno Želje u sebi.. ;)
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 11:20 am

Prodaja ulaznica za derbi sa Sarajevom danas od 12 sati

https://fkzeljeznicar.ba/prodaja-ulazni ... ati/33424/
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Southboy
Postovi: 390
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 11:55 pm
Lokacija: dolina čupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 11:31 am

Talijani to po meni najbolje urade. Postavi se neprobojno staklo. Na Grbavici ograditi gostujuci sektor u kojem bi bilo tih nekih 1.000 sjedecih mjesta tamo na zdenci(ako uzmemo podatak da ce biti sa zavrsenim jugom i zapadom 20 000 sjedecih mjesta,5% je tih hiljadu). Moze se postaviti tampon zona od po 2m na svaku stranu i bilo bi dovoljno. Navijaci bi bili odvojeni s dva zida, a izmedju moze biti red specijalaca ako je to potrebno, a mislim da nikad ne bi bilo potrebno.
Postavi se neprobojno providno staklo,nesmeta za gledanje utakmice a sigurno je na najvisem nivou.Ovako to izleda na stadionu Napolija. slika
Crveno bi bio gostujuci sektor i po tim linijama bi bilo postavljeno zastitno staklo. Zuta linija bi takodjer bila zastitno staklo, ali bi odmah do nje bilo dozvoljeno sjediti domacim navijacima. Izmedju zute i crvene linije bi bila tampon zona od neka 1,5 -2 m. Ovo zastitno staklo dignuti 3-3.5m u visinu i ako je potrebno onda gore povuci zastitnu mrezu do krova kako bi se onemogucilo ubacivanje tupih predmeta u teren a isto tako na susjedne tribine.
Nije nuzno da sektor bude ovako kako je iscrtano, samo dajem primjer kako bi moglo. I tko god da ti gostuje dobije toliko i zdravo.I mislim da ce ovako nesto biti nuzno na Grbavici kad se stadion zavrsi. Lako je goste sutniti u cosak kad imas jednu, dvije tribine. Kad imas stadion s cetiri jednake i spojene tribine onda trebas dvije tampon zone, a tampon zona moze biti najuza ako se postavi ovo staklo. Najmanje smeta pri pogledu na teren i nemoguce ga je trgati kao mreze. I jos ti nece biti potrebno toliko policije kad je sektor dobro osiguran.

Ovo staklo je oko sto maraka po kvadratu, ovisno od debljine, ali kada se mnoge stvari zavrse i ovo bude moguce onda bi bilo dobro i u to uloziti jer bi to bilo trajno, a ne privremeno rjesenje.Mada ja da ase pitam ovo bi mi bilo prioritet jer bi jednom do kraja rijesili pitanje i nikad ne bi bilo nervoze pred derbi da se prica o kartama i tribinama osim o terenu.

Spoiler:
slika
Malo detaljnije izbrojano 900 do max 1000 mjesta ce biti dosta na Grbavici i kada bude citav stadion gotov dok citava SI zdenka ima oko 1100 sjedalica. Evoprijedlog sa minimum 900 sjedecih mjesta za gostujuce navijace i pisem sjedeca mjesta jer je to sto je bitno za Evropu, u nasoj ligi uvijek se mogu ukloniti stolice ako se zeli i time povecavas kapacitet za nekih 40%. Broj za gostujuce navijace baziram na konacnom kapacitetu Grbavice od max 18000, ukoliko bude preko toga morale bi se praviti sitne izmjene u vezi ovog prijedloga ali i to do max 100 mjesta jer Grbavica jerovatno nece ici preko 20 000. Mozete uociti da ovaj ulaz skroz lijevo na slici se ne bi koristio za navijace vec bi se nalazio u toj tampon zoni kao i sjedista neposredno iznad i ispod njega. Ulaz najblizi istoku bi se koristio od strane gostujucih navijaca ali odmah pored njega bi bila zastitna pregrada, a stolice iznad tog ulaza bi mogli koristiti gostujuci navijaci.

Uslovi za gostujuce navijace je medju prioritetima za UEFA zbog smanjenja tenzija, boljeg/lakseg tretmana gostujucih navijaca, manje mogucnosti za eskalaciju problema i zbog toga treba klubu da bude **** da se gostujuci sektor rijesi jednom i zauvijek tj. postavljanje ovog stakla, zastitne mreze iznad toga i adaptacija mokrih cvorova prema standardima UEFA i sl.. UEFA npr.nalaze jedan 1 WC skoljku na 250 muskaraca i jedan pisaoar na 125 muskaraca te jednu WC skoljku na 125 zena.
Za gostujuci sektor bi to znacilo 4 WC skoljke za muskarce, 8 pisaora te dvije WC skoljke za zene. Ja sam za to da se u taj gostujuci sektor ulozi novac i imamo zauvijek zavrsenu pricu u vezi njega.Mora se jednom presjeci.

Sve za nas dom koji mi gradimo i ja bi bio popisan i ponizen da opet dozivim ono od prije 2 godine i gledam hoce li neko nase dijete stadati na sjeveru.Kasnije kad se to desi gotovo je,i zna se ko je odgovoran, organizator utakmice odnosno klub.
Pisao sam vec sta su nam radili za karte prije 3 derbija i kako su nas ostetili (ako se opet ponovi onda su nam debili u upravi od Dine Pekica glavnog za sigurnost do svih ostalih u upravi) bude li im se islo niz dlaku samo cemo mi popusiti na kraju.I normalno da cu biti najglasniji i *ebati nasim u klubu sve od do ako dodje do toga. :ne: Dosta vise orgijanja divljaka i narkomana. :psujem: :ne:
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3952
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 11:32 am

VIDEO/ FOTO: FK Zvijezda 09 – FK Željezničar 1:3

http://1921.ba/video-foto-fk-zvijezda-0 ... ar-13-4956
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 11:34 am

Kakav kavez ljudi imas cetri grupe koje dolaze na Grbavicu... mislim da je ona mreza sasvim dovoljna i ne znam dokle su sa kamerama ali kad se to zavrsi zaista ne vidim potrebu za kavezom.
Njihova odbrana je presmjesna i ubjedjen sam ako ne budemo kalkulisali i ako budemo isli na sva tri boda da cemo ih uzeti,sigurno je i pritisak veci na njima a znamo svi kako nase ekipe pod pritiskom igraju.Ono cega se ja bojim da nasima ne dodje ona zuta minuta kada ne mogu nista da odigraju, nekako im jos ne vjerujem imali smo mi dobrih momenata i sa Slavkom i sa Adzemom kad smo se nadali evo ga to je to a izdali su nas u kljucnom trenutku.
Sto se satava tice ja bi izveo isti ali mislim da je trebao Bogicevica i Ivana malo odmoriti protiv Zvijezde, mozda Bakraca ubaciti a Bogi da malo ohladi... i ono sto sam do sad vidio jeste da ne pamtim bolji prelazni rok, Curjucic glavni motor ekipe i hvala ti Krcma za njega, Krpa masina za golove iako sam bio skeptik sto se njega tice, sa Pavicem napokon imamo igraca koji lici na beka,stoperi Bakrac i Rodin za sad odlicni.
Svani srijedo da jebemo torpedo
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 11:36 am

napad im nije naivan, daleko od toga za naše uslove. moramo i biti oprezni. pavić je dosta plivao i 1-1 protiv huseinbašića, ukupno mu se nema šta zamjeriti, ali u derbiju mora ozbiljnije.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 13, 2018 11:36 am

Ima li treninga danas ?
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 81 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija