Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 9:56 am

Hare79 je napisao/la:
pon jul 09, 2018 9:53 am
LARS1921 je napisao/la:
pon jul 09, 2018 9:44 am
Minjore je napisao/la:
pon jul 09, 2018 9:43 am


Ja koliko znam dolazi. Ali sad da li dobro znam pitanje je...
Mora da je neki veznjak :D
Ofanzivni vezni tipa Arezina da ubrza igru. Nadam se da je.stoper, ako ne to onda neki dobar napadac.
Na kraju kad dodje desni bek :rofl1:
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Ndare
Postovi: 196
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 7:05 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:04 am

Nama na zalost izgleda niti jedan trener ne moze usaditi modernu varijantu igre jer evo ista ekipa barem taj neki kostur od 5 do 7 igraca vrti se od Balzama i isto igraju sta im god ko kaze il pokusa objasniti. Razlika je bila malo u Odovicu al brzo su se oni vratili na svoje. Bakrac kao najbolji stoper lige iz koje dolazi jos uvijek mlad trebao je da se nadogradi uz Graovca ali na zalost ovaj ode i momak sad treba biti glavni jer uz Bogija i Kemu tesko moze ista nauciti. Krcmarevic dolazi iz jake sredine. Nije on bio ni laik kao fudbaler cak sta vise imao je onaj tadasnji smek koji je od Cave, od Vucicevica i ostalih asova njihovih mogao upijati a na terenu slusao vrhunske trenere. I tamo gdje je trenirao ljudi su evidentno napravili ogromne iskorake primjer Anortozisa kojeg je Sanel Jahic razbio sa Zeljom poslije ucesnik LP i Apollon LE. I sad ovdje dosao da nadima objasni trokut, koristenje praznog prostora, igru bez lopte, postavljanje po linijama i ovi ga gledaju i kazu pricaj ti k...u jos malo i bivsi si mi cemo po svome i opet tri kola pred kraj sa Krupom se setkati po umjetnoj travi a neki novi trener ce valjda se prilagoditi nasem nacinu igre a ne mi njemu. Ako se to dozvoli da flopovi to urade vrlo tesko ce se naci lik koji bi volio biti trener Naseg kluba.
To je neka moja lična odluka, a ja neću da govorim radi čega i da objašnjavam, jer vi to vrlo dobro znate. Ali ako ništa drugo, i ono jedino što mogu da učinim za taj grad pa da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava.
 
drenchy69
Postovi: 68
Pridružen/a: ned jul 08, 2018 11:27 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:07 am

Poštovanje i pozdrav svima !
Novi sam ovdje, ali sam redovan čitač već duže vrijeme. Također, redovan u Dolini, što je i najvažnije. Lokacijashodna godinama života, sjever s tendencijom prelaska na istok.
Što se tiče ekipe i trenera, za to sam da se čovjeku pruži prilika, ali ne prilika tipa 5 kola i noga, nego baš prava prilika da pokaže je li čovjek za nas. Moramo malo istrpiti. Ako jeste, rezultat će doći. Čitajući postove ovdje, skontao sam da smo između ostalog, postali jako nervozni svi skupa, i nestrpljivi. Hoćemo instant. Mislim da to neće moći baš tako lako. Mnogo rada, truda, zalaganja, požrtvovanosti, bez k..cobolje itd., pa se možemo nadati nečemu. U životu imamo tu sreću da smo navijači FK Željezničar.
Ne bih više dužio. Toliko od mene za prvi put.
FORZA ŽELJO !!!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3032
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:09 am

Momci hajmo pokrenuti akciju.

Idemo skupiti pare za farbanje reflektora na jugo-zapadu i neka na njemu pise MANIJACI. Ako je cijena farbanja cca 20.000 maraka mislim da ovo mozemo odraditi veoma brzo. Sezona je prodaje godisnjih ulaznica i produzenja clanskih i neka se napravi akcija da ko koliko moze od 0,10 maraka pa na dalje da se donira za farbanje reflektora. To je nas dom, nasa Grbavica i idemo jos jednom pokazati koliko nam znaci i sta ona za nas predstavlja
Alea iacta est!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3032
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:11 am

Ne mora danas niko dolaziti, dovoljno je da Graovac ostane
Alea iacta est!
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:13 am

Minjore je napisao/la:
ned jul 08, 2018 11:49 pm
ponosannavas je napisao/la:
ned jul 08, 2018 11:40 pm
Treniraju li B. Sehic i Mujaga? Osmanovic junior?
Treniraju. Zeba je bio i na vecerasnjem treningu. Nase igrace jebe sto su totalno neskolovani. Covjek im po sata objasnjava sta ih je jebalo proslu sezonu i tekmu protiv veleza a oni ne mogu da shvate. Totalno je indirektno opisao nase primljene golove gdje nam bekove izvuku vani i dole ostane 1 na 1 ili 2 na 2 s nasom stoperima. Arezina je jebena zvijer.
Formacija 4-3-3 koja se transformise u 4-4-2 gdje bi ogroman posao trebali raditi bekovi. Valjalo bi ako nam taj stoper sutra dodje...
kakvi su? Koliko sam shvatio indijanci ništa ne kontaju. Ovo je prvi put da tako pričate o treneru vi koji češće pratite treninge. Znači frajer zna. Ja sam često govorio kako mi se sviđa da je trener iz omladinskog pogona jer ovima treba osnova. Istrpiti trenera i to je to. Nek promijeni deset igrača što se mene tiče. Svakog ko je glup nek nogira. Dansa fudbal igraju brzi, pametni i većeg kapaciteta pluća i to je tako. Kombinacija ovih karakteristika dovoljna za Želju mora biti osnova. Onda je lako bilo kojem trenera da svoje zamisli provede. Bez toga možemo mijanjati trenere do godinama ništa nećemo postići.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:15 am

Plava Porodica je napisao/la:
pon jul 09, 2018 9:41 am
Ma ne sporim ja da je njima plafon plafona Željo, hiljadu puta sam spomenuo i zamolio Boga daj nam sreće onoliku koliku su oni imali tog trenutka kad se uvališe u Želju..
A sad da je sve i do njih, nije. On reče na početku kako Željo ima odličan sastav i da jedva čeka da radi sa njima, pa reče da je Kemo Osmanković odličan, a sad Kemi uzme mjesto penzioner, koji je i dalje bolji od njega. Pa ti igrači sa kojima jedva čeka da radi promjeni ih dosta, pa onda poslije Veleža vidi da ne štima i traži još igrača.
Nije dobra procjena, nema sliku uopšte naše ekipe i lige, odnosno limitiranosti i mana igrača u njoj.
Vrlo je jednostavno. Vidio je tekmama koje je gledao da ima potencijal i gura Kemu. Na tekmi protiv Veleža Kemo je bio totalno dekoncentrisan i sad ga hladi. Mlade igrače treba ohladiti s vremena na vrijeme tj svaki put kad se dignu. Očigledno ga je izbacilo iz takta što je narapvio par grešaka i sad ga treba vratiti. Zbog toga i zbog kurcobolje je dobro imati na svkaoj poziciji alternativu.
 
Avatar
Gola
Postovi: 476
Pridružen/a: sub avg 06, 2016 8:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:22 am

Plava Porodica je napisao/la:
pon jul 09, 2018 5:51 am
Gola je napisao/la:
pon jul 09, 2018 3:18 am
Postoje li informacije o prijenosu utakmice iz Estonije, kakve su sanse da bude?
biće stream na laiola(kako već :D)..
Hvala PP
U BiH je fudbal igra u kojoj je uvijek Željo šampion.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:28 am

storm_raider je napisao/la:
pon jul 09, 2018 8:40 am
To da on zna, ne moramo mi govoriti, to je cinjenica, i iza njega se mora stati. Pa cak i mi koji smo tu i tamo redovni na treninzima, vidimo da ima smisla to sto prica, iako smo teski laici. Meni nije jasno, kako igracima koji iz 5tog puta ne urade ono sto im kaze da urade, a ne trazi im da izracunaju simetricno kretanje atoma u pokretu, vec jednom trazi da primi loptu i posalje je "napamet" na odredjenu tacku na terenu, dok od drugog igraca trazi da ako vidi da je ovaj primi, da trci "napamet" na tu tacku, e kako tim istim igracima nije problem to da se zbog njih 5 puta za redom zaustavlja cijela akcija i da drugih 20 igraca trpi zbog? Kako im nije problem to da to gledaju i navijaci i vide koliko su limitirani? Krcmarevic vamo pizdi, pa kaze: "Ok, ne moras ti vidjeti gdje je on, vjeruj da je tu. Ako ti je lakse, broj do tri, pa na tri je posalji, niko ti nista nece reci." Dzaba, on primi loptu, i vrati je stoperu, kao zadnji parmak ili krene u dribling, i onda Krcmarevic ponovo zaustavlja igru...

Nista, igrati ono sto znaju, a za ovo naprednije uigravati polako. Pa oni koji ne mogu da shvate, a uglavnom su to ovi matoriji, neka sami sebe skartiraju.
Ovo do sada? Ne da zna, nego veze sa zivotom nema. Sto ne mora znaciti da to nije posljedica nekih drugih faktora iako ni to ne bih rekao s obzirom na formaciju iz prethodne utakmice i nas vezni red.
Zadnja izmjena: Ajzea, dana/u pon jul 09, 2018 10:30 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:30 am

Znaci samo jedan trener na svijetu zna a sve ostalo su ublehe
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:31 am

Ovo kod nas su vecinom ublehe, da, sta ti nije jasno skaute?
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:32 am

;)
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:42 am

Nema večih ubleha od navijača..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
bistrikboy
Postovi: 692
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 4:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:43 am

danas ocekujem napadaca :D
1921-1987-2007
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:50 am

vala nije normalno da se i manje promjene u konceptu igre doživljavaju od igrača kao da se traži da igraju odbojku.

a isto tako nije produktivno ni konstruktivno insistirati na nečemu radikalno drukčijem, kad ti je s vrata jasno da to nailazi na otpor i nerazumijevanje, a pravog strpljenja nema ni od koga. ni od igrača, ni od navijača, ni od uprave. to mora postepeno i usput. jedini način sa konstitutivnim narodima bosne i hercegovine.
gradi željo boli te *****
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:50 am

drenchy69 je napisao/la:
pon jul 09, 2018 10:07 am
Poštovanje i pozdrav svima !
Novi sam ovdje, ali sam redovan čitač već duže vrijeme. Također, redovan u Dolini, što je i najvažnije. Lokacijashodna godinama života, sjever s tendencijom prelaska na istok.
Što se tiče ekipe i trenera, za to sam da se čovjeku pruži prilika, ali ne prilika tipa 5 kola i noga, nego baš prava prilika da pokaže je li čovjek za nas. Moramo malo istrpiti. Ako jeste, rezultat će doći. Čitajući postove ovdje, skontao sam da smo između ostalog, postali jako nervozni svi skupa, i nestrpljivi. Hoćemo instant. Mislim da to neće moći baš tako lako. Mnogo rada, truda, zalaganja, požrtvovanosti, bez k..cobolje itd., pa se možemo nadati nečemu. U životu imamo tu sreću da smo navijači FK Željezničar.
Ne bih više dužio. Toliko od mene za prvi put.
FORZA ŽELJO !!!
Pozdrav i tebi. Ja malo stvari vidim drugacije. Po meni strpljenje navijaca nije toliki problem koliko se predstavlja. Pet godina bi trebalo biti dovoljno za uspostavljanje nekog sistema. Mi se nismo ni primakli tom zeljenom sistemu vec iz godine u godinu radimo isto. Previse je nekih "na zor" pokusaja, stihijskih poteza u tom sportskom segmentu, za koje smo u proteklih nekoliko godina vidjeli da ne funkcionisu. Da ne nabrajam koliko smo trenera promijenili zadnjih godina, ali njihov broj govori da ljudi u upravi nisu nista strpljiviji od prosjecnog navijaca. Meni licno te titule nisu imperativ u ovom periodu kada se rade ovi mega projekti u infrastrukturi ali mnoge stvari su se morale i moraju raditi promisljenije. Svi ocekujemo neki napredak u sportskom segmentu koji ce pratiti ostale segmente a nekako ide suprotno, tj. svake godine ode par najboljih a na njihovo mjesto dodju, manje vise, igraci koji se moraju adaptirati po godinu dana i mi umjesto da budemo za neku nijansu jaci mi budemo slabiji. U takvim okolnostima tesko je ocekivati optimizam i izbjeci nervozu sirih masa medju navijacima.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:52 am

Nigdje na tv nece biti prenos?
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:57 am

Dominic je napisao/la:
pon jul 09, 2018 8:57 am
Samo da onu rupu na sjeveroistoku popune travom pa makar je donijeli s Ilidze... :?
Ja mislim da se nigdje nije duze postavljala trava. Haman 15 dana.
Joj kad dodje stoper pa se budu morala mjenjat misljenja :D
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 10:59 am

Grbavica je napisao/la:
pon jul 09, 2018 10:52 am
Nigdje na tv nece biti prenos?
Moja tv :D
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 09, 2018 11:03 am

@ponosni
Mujaga onako. Fakat ne mogu o njemu pricati objektivno jer frajera bas hejtam zbog SD sarajeva i odlaska u izrael.
Benjo Sehic je bio sasvim solidan u onim vjezbama ali nije igrao poslije. Aldin Sehic je strasan igrac. Podsjeca me na Bajica ali na Bajica iz Konyaspore. Uvijek je na prstima i spreman za trk. Okretan je strasno i lagan na nogama. Pravi full back. I Eldar je fino izgledao.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 232 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija