Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:06 pm

Plava Porodica je napisao/la:
sub jul 07, 2018 11:27 am
najbolje se ne sikirati ništa.. a pogotovo ovde ne iznositi.
neka se piše kako je sve divno i bajno.
sve humoristi..
Buraz, ko je rekao da je sve "divno i bajno"? Nije, niti iko piše da jeste.
Ali ti konstantno ideš u krajnost.
Što se igre tiče, ne da se za ovih mjesec nista nije moglo uigrati već neće ni u iduća dva mjeseca. I pripremite se na to, taman da i Amar dođe sada nazad na klupu.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:25 pm

Okej, necemo moci nista uigrati ni za dva mjeseca. Znamo li kakva ce razlika biti u odnosu na prvoplasiranog do tada? Jos ako ovaj u medjuvremenu dobije otkaz, pa se sa novim pocnemo uigravati, hoce li kraja biti?
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:27 pm

Ono sto Krcmarevic pokusava necemo uigrati ni za godinu a ne dva mjeseca..

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk


Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:36 pm

Ajzea je napisao/la:
sub jul 07, 2018 12:25 pm
Okej, necemo moci nista uigrati ni za dva mjeseca. Znamo li kakva ce razlika biti u odnosu na prvoplasiranog do tada? Jos ako ovaj u medjuvremenu dobije otkaz, pa se sa novim pocnemo uigravati, hoce li kraja biti?
Što bi dobio otkaz? Polako ba ljudi.
Sjećaš se svršavanja na igru sa Odom posle Ferenca i Standarda i kroz par dana u prvenstvu partije dijametralno drugačije, a Oda nas tad vodio bio skoro cijelu sezonu ali ode Baja i pušiona. Jedan igrač. To su bolan osjetljive stvari. Ovom čovjeku, znao iki ne znao, treba vremena da nametne svoj autoritet.
@hadzijalagic, jel želiš reći poput pojedinih da ne trebamo pokušavati ništa novo ni modernije u smislu foemacije nego se držati onog što naši vrli mahalci jedino znaju?
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:46 pm

Ja mu zelim da postane najuspjesniji trener u historiji naseg kluba ali ne nagovjestava plaho.
Slazem se ja, treba pokusati nesto modernije ali ovo sto je on pokusao u prethodnoj utakmici je besmisleno i nije to ono "moderno" cemu trebamo teziti. Ruku na srce i ovi sto trebaju interpretirati nesto, bilo moderno ili ne, nisu plaho sposobni za takvo nesto. Intelektualno ograniceni, zivjela taktika zvana "Hajmo momci malo lopte igrat".
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:48 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
sub jul 07, 2018 12:27 pm
Ono sto Krcmarevic pokusava necemo uigrati ni za godinu a ne dva mjeseca..

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
:ganja:

Daj Boze da on derbi doceka. Moram strahovati zbog Estonaca bokte, tuga.
1987
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:54 pm

Pa dobro, kad bi ti probao nesto novo da si na njegovom mjestu?
 
Avatar
voltron30
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 5:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:55 pm

Ni meni se ne sviđa ovo trenutno stanje sa ekipom. Ono, haj' sve čovjek konta uigravaju se, novi trener, teške pripreme... i onda dođe utakmica sa Veležom koja te baš ubije u pojam. Kako biti optimista nakon toga? Evo ja se i sada nadam da je to bio loš dan, loš pristup igrača samoj utakmici. Al' da sam skeptik, jesam. Lako se posuti pepelom, daj da nas pozitivno iznenade.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:55 pm

Sabahudin Žujo - 17.6.2009.-4.9.2012.; trener A.Osim
Almir Gredić - 27.12.2012.-27.9.2015.; treneri A. Osim, Đurbuzović, Adžem, Memić, Odović, Čapljić, Mulalić
Amar Bajramović v.d. - 27.9.2015-30.1.2016.; treneri ništa
Vedran Vukotić - 30.1.2016.-11.12.2017. treneri Kostić, Petrović, Adžem
Senad Misimović - 16.12.2017....treneri Krčmarević
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u sub jul 07, 2018 1:01 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:58 pm

neroazzuro je napisao/la:
sub jul 07, 2018 12:54 pm
Pa dobro, kad bi ti probao nesto novo da si na njegovom mjestu?
Spoiler:
Ako mene pitas, ne znam kad bih isprobavao novo, a i kada bih isprobavao sigurno Blagojevica ne bih stavljao na lijevo krilo. Znas ko je vec izmisljao pozicije i kako ode kuci placuci.
1987
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 12:59 pm

avlami97 je napisao/la:
sub jul 07, 2018 12:55 pm
Sabahudin Žujo - 17.6.2009.-4.9.2012.; trener A.Osim
Almir Gredić - 27.12.2012.-27.9.2015.; treneri Đurbuzović, Adžem, Memić, Odović, Čapljić, Mulalić
Amar Bajramović v.d. - 27.9.2015-30.1.2016.; treneri ništa
Vedran Vukotić - 30.1.2016.-11.12.2017. treneri Kostić, Petrović, Adžem
Senad Misimović - 16.12.2017....treneri Krčmarević
Nije Senad pi.cka da ga se mora kriti da je predsjednik kluba bio i dok je Vukotic bio na toj funkciji.
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:05 pm

Cijelo drustvo nam je takvo. Cuvaj ono sto imas i nemoj slucajno pokusati da napredujes, jer postoje neke sanse da trenutno izgubis. Zato nam fudbal, kao i sve ostalo u drzavi, kasni nekih 20-ak godina za europom. I onda se cudimo zasto u europska takmicenja izlazimo turisticki.
Nije bas da kompletan sistem dopusta jednom sportskom kolektivu da znacajno napreduje, osim ako je ulozis mnogo novca ali ni tad to ne mora biti slucaj. Ali, bolje nesto probati uigrati nego tjerati nesto sto nam iz godine u godinu dokazuje da je istroseno, da ne moze vise.
Mnogo stvari u klubu kaska i sve treba dizati na veci nivo, ali ocigledno da ni mi to ne zelimo. Kad bi se taj kamp poceo praviti bilo bi "Je*o kamp, ulozi u igrace", a samo par dana nakon sto vidis da ne moze svako biti pojacanje iako ulozis nesto u njih "Je*o istrosene igrace, daj djecu da ginu". Naravno, i nekoliko dana poslije ide ona "Vidis da ne mogu djeca, koristi to sto imas".

Ne zelim ulaziti u to da li je Krcmarevic sposoban za takve promjene. Nisam jos dovoljno vidio od njega, bukvalno smo dva puta culi covjeka kako prica, pogledali tri prijateljske i nekoliko treninga. Ako uprava misli da ne moze, ne bi ga ni dovodili. Ako ne mogne na kraju, niko drugi nije krivac nego oni.

Prvi korak u mjenjanju/unaprijeđivanju sistema, u nasem slucaju, jeste da zaboravimo sve ono sto znamo. Ili sto mislimo da znamo, jer ocigledno je da ne znamo. Igraci, navijaci i na kraju uprava. Ne treba se u takve stvari mjesati jer ako ima i malo osuda, odma padne vjera svima i dođe do toga da vidis da se igraci ne trude. Mozemo li mi to? Sumnjam. Mi kao navijaci ne izgledamo kao kolektiv. Atmosfera među nama je takva da vjerujem da to i do igraca dolazi. Pa prvi dan je bila prica "nece ovaj dugo". Rijetki ce to odbaciti i pokusati se nametnuti. Zato uz sistem, postepeno treba mjenjati i igrace, otjerati ove koji su se zasitili, kojima je mrsko i one koji misle da su svu pamet svijeta pokupili i ne treba im resetovanje na tvornicke postavke. Dovoditi vise onih koji zele, koji slusaju i primjenjuju sta se trazi od njih. Tesko je mjenjati mentalitet ljudi, posebno nas. Zato treba dovoditi izuzetke, one na koje okolina nije previse uticala. Zato su nam kroz historiju uvijek među najboljim bili igraci dovedeni iz manjih regija.

Sve mi hocemo, ali nemamo ni mrvu strpljenja za to. Ali zato znamo pricati Slavko trenercina - Radnik mu dao priliku da se pokaze, mi nismo. Sarajevo osvaja sljedecu sezonu, Husref zna, dugo su na okupu. Zasto mi ne bi dopustili tako nesto? Nemamo strpljenja naravno. Pa onda i Sablic strucnjak. Ko je ba on bio prije Sirokog? Da smo mi doveli nekog asistenta i trenera mlađih kategorija Splita, pa ne mogu ni zamisliti sta bi bilo. Ljudi dobili priliku, radili i sad i poslije njih vidis neki pecat toga. Kod nas, zbog tog naseg mentaliteta, imas toliko pecata na ekipi da vise ni igraci ne znaju ko su i kakve su im kvalitete.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:06 pm

Uf kada se sjetim kada otkrise mokri cvor ispod Istoka. Kazu danas gotovo sve oko terena, daj Boze.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:06 pm

neroazzuro je napisao/la:
sub jul 07, 2018 12:36 pm
Ajzea je napisao/la:
sub jul 07, 2018 12:25 pm
Okej, necemo moci nista uigrati ni za dva mjeseca. Znamo li kakva ce razlika biti u odnosu na prvoplasiranog do tada? Jos ako ovaj u medjuvremenu dobije otkaz, pa se sa novim pocnemo uigravati, hoce li kraja biti?
Što bi dobio otkaz? Polako ba ljudi.
Sjećaš se svršavanja na igru sa Odom posle Ferenca i Standarda i kroz par dana u prvenstvu partije dijametralno drugačije, a Oda nas tad vodio bio skoro cijelu sezonu ali ode Baja i pušiona. Jedan igrač. To su bolan osjetljive stvari. Ovom čovjeku, znao iki ne znao, treba vremena da nametne svoj autoritet.
@hadzijalagic, jel želiš reći poput pojedinih da ne trebamo pokušavati ništa novo ni modernije u smislu foemacije nego se držati onog što naši vrli mahalci jedino znaju?
Ma fazon je izvuci iz onog sto imas neki maksimum. Dzaba nesto novo i modernije ako ove nase tuke to ne znaju. Ne moze covjek biti pametan sta god da kaze..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:08 pm

Ajzea je napisao/la:
sub jul 07, 2018 12:59 pm
avlami97 je napisao/la:
sub jul 07, 2018 12:55 pm
Sabahudin Žujo - 17.6.2009.-4.9.2012.; trener A.Osim
Almir Gredić - 27.12.2012.-27.9.2015.; treneri A. Osim, Đurbuzović, Adžem, Memić, Odović, Čapljić, Mulalić
Amar Bajramović v.d. - 27.9.2015-30.1.2016.; treneri ništa
Vedran Vukotić - 30.1.2016.-11.12.2017. treneri Kostić, Petrović, Adžem
Senad Misimović - 16.12.2017....treneri Krčmarević
Nije Senad pi.cka da ga se mora kriti da je predsjednik kluba bio i dok je Vukotic bio na toj funkciji.
Niko ne spori da je i tada bio prvi čovjek Kluba (Misimović), isto kao što je i Amar bio glavni nakon Žujinog odlaska.. Hoću reći da nam treba kontinuitet. Pa da smo Dinu Đurbuzovića zadržali do danas, nakon Amarovog odlaska, sigurno bi ostvarili iste, ako ne i bolje rezultate na terenu.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:09 pm

BlwD je napisao/la:
sub jul 07, 2018 1:05 pm
Cijelo drustvo nam je takvo. Cuvaj ono sto imas i nemoj slucajno pokusati da napredujes, jer postoje neke sanse da trenutno izgubis. Zato nam fudbal, kao i sve ostalo u drzavi, kasni nekih 20-ak godina za europom. I onda se cudimo zasto u europska takmicenja izlazimo turisticki.
Nije bas da kompletan sistem dopusta jednom sportskom kolektivu da znacajno napreduje, osim ako je ulozis mnogo novca ali ni tad to ne mora biti slucaj. Ali, bolje nesto probati uigrati nego tjerati nesto sto nam iz godine u godinu dokazuje da je istroseno, da ne moze vise.
Mnogo stvari u klubu kaska i sve treba dizati na veci nivo, ali ocigledno da ni mi to ne zelimo. Kad bi se taj kamp poceo praviti bilo bi "Je*o kamp, ulozi u igrace", a samo par dana nakon sto vidis da ne moze svako biti pojacanje iako ulozis nesto u njih "Je*o istrosene igrace, daj djecu da ginu". Naravno, i nekoliko dana poslije ide ona "Vidis da ne mogu djeca, koristi to sto imas".

Ne zelim ulaziti u to da li je Krcmarevic sposoban za takve promjene. Nisam jos dovoljno vidio od njega, bukvalno smo dva puta culi covjeka kako prica, pogledali tri prijateljske i nekoliko treninga. Ako uprava misli da ne moze, ne bi ga ni dovodili. Ako ne mogne na kraju, niko drugi nije krivac nego oni.

Prvi korak u mjenjanju/unaprijeđivanju sistema, u nasem slucaju, jeste da zaboravimo sve ono sto znamo. Ili sto mislimo da znamo, jer ocigledno je da ne znamo. Igraci, navijaci i na kraju uprava. Ne treba se u takve stvari mjesati jer ako ima i malo osuda, odma padne vjera svima i dođe do toga da vidis da se igraci ne trude. Mozemo li mi to? Sumnjam. Mi kao navijaci ne izgledamo kao kolektiv. Atmosfera među nama je takva da vjerujem da to i do igraca dolazi. Pa prvi dan je bila prica "nece ovaj dugo". Rijetki ce to odbaciti i pokusati se nametnuti. Zato uz sistem, postepeno treba mjenjati i igrace, otjerati ove koji su se zasitili, kojima je mrsko i one koji misle da su svu pamet svijeta pokupili i ne treba im resetovanje na tvornicke postavke. Dovoditi vise onih koji zele, koji slusaju i primjenjuju sta se trazi od njih. Tesko je mjenjati mentalitet ljudi, posebno nas. Zato treba dovoditi izuzetke, one na koje okolina nije previse uticala. Zato su nam kroz historiju uvijek među najboljim bili igraci dovedeni iz manjih regija.

Sve mi hocemo, ali nemamo ni mrvu strpljenja za to. Ali zato znamo pricati Slavko trenercina - Radnik mu dao priliku da se pokaze, mi nismo. Sarajevo osvaja sljedecu sezonu, Husref zna, dugo su na okupu. Zasto mi ne bi dopustili tako nesto? Nemamo strpljenja naravno. Pa onda i Sablic strucnjak. Ko je ba on bio prije Sirokog? Da smo mi doveli nekog asistenta i trenera mlađih kategorija Splita, pa ne mogu ni zamisliti sta bi bilo. Ljudi dobili priliku, radili i sad i poslije njih vidis neki pecat toga. Kod nas, zbog tog naseg mentaliteta, imas toliko pecata na ekipi da vise ni igraci ne znaju ko su i kakve su im kvalitete.
Odličan post, što se mene tiče možeš i u seharu.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:10 pm

O strpljenju nemojte, ako ga je iko imao to su navijaci Zeljeznicara. Pet godina bez trofeja a da se Uprava ne tjera, malo je reci da smo bili strpljivi..
Problem je i sto su greske koje su se desavale, a koje su mnogi od nas svim silama branili sa argumentom da je najvaznije nauciti nesto iz tih gresaka te ih ne ponavljati, se ipak nastavljaju kontinuirano ponavaljati.

Dok smo bili strpljivi kroz klub je u nekoliko godina prodifelovalo stotinu igraca i desetak trenera.

Mislim da ne postoje navijaci koji su vjerovali vise Upravi od nas. Na tome se nema sta prigovoriti.. Izuzetaka je uvijek bilo, uvijek ce i biti.

"Da Uprava misli da ne moze, ne bi ga ni dovodila."
Nista to mene ne tjesi poznavajuci citavu kamaru neuspjesnih dolazaka a za koje je Uprava mislila da moze. Pa i za Kostica su pomislii da moze pa se pokajali dva dana kasnije.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:15 pm

Hajd da 5 godina mi stojimo u mjestu i tapkamo ja bih rekao da je to strpljenje, ljudi uradili najbolji posao oko upravljačke strukture u klubu za njegovih 97 godina postojanja. Kažeš uprava se ne tjera, a svejsni smo svi da imamo destruktivnu opoziciju koja svako malo čeka da objavi tekst a.k.a "propast dinastije misimovića" i sličnih, kao potpore zecu i slično. Prodifelovalo je koliko kod nas toliko i kod konkurenata, samo što to kod njih ne pije vode jer ipak smo mi Željo, i nije da opravdavam i ja bih volio najviše da prodamo 3 raskinemo sa 2 i dovedemo novih 5, ali to nije moguće jer je liga ovakva kakva jeste, gdje svaki igrač na prvu ponudu vani, želi da ide i ti ne možeš da ga ne pustiš jer ti se desi Zakarić. Malo je Lendrića u ovoj ligi, i ovi naši juniori atletikovci, misliš da jedva ne čekaju da se ispale vani ? Više fudbalera mari danas za instagram nego za teren. Ukucaj zaprati ih pa vidi koliko su aktivni tu, da ulože 50 % truda koju daju za dobru sliku na terenu bili bi 120 % bolji igrači, primjeri Mujagić i Žerić, kao najsvježiji.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:17 pm

Evo gledam u Rumuniji plaćen 20-godišnjak milion eura, kod nas kad bi se dalo 70 hiljada maraka za nekog njegovih godina, tražila bi se glava sa ramena, ako ne bi svaku tekmu imao het trik bilo u golovima ili asistencijama....
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 07, 2018 1:19 pm

Svaka cast i ponosim se sto su uradili najbolji posao u upravljackim strukturama, ali hajmo mi **** ka lopti usmjeriti. Niko i ne kaze da se tapkalo u mjestu, stavise..

Kakva crna opozicija, izazvali kontraefekat kod ljudi. Nikad vecu podrsku navijaca nisu imali nego nakon tog clanka i priloga Violine.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 27 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija