Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 6:35 pm

Southboy je napisao/la:
pet jul 06, 2018 6:27 pm
Uzeli smo jednog talenta iz akademije kona kazu mali strasan talenat..vazda po turnirima im bio najbolji igrac i osvajao nagrade.

https://www.transfermarkt.com/hamza-gas ... ler/546478

Ja sam cuo da grci zavrsavaju sve u nedelju i plavu i zelenu vutru i da ce se tad teren prskati i cuvati do prve tekme kad ce biti ko tepih.. :ganja:

Eto i nekih pozitivnih vijesti,dosta ove crne negative.. :pivo:
Odlicno.
Na 1921 forumu je cini mi se Maxa rekao da smo dogovorili 2-3 mladica da dodju u nasu skolu.
Takodjer, neko je napisao da smo i onog Masala vratili ( je li se tako preziva dijete :D ).

Ovo su dobre vijesti sto se tice naseg OP. Moramo ga dizati na veci nivo.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24757
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 6:40 pm

"FK KRUPA", KRUPA NA VRBASU i igrač Palić Kerim zaključili profesionalni ugovor do 30.06.2021.

Valjda nam ide naknada za treniranje
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 6:46 pm

Sto vise dobrih igraca, to bolje. Eto i Guso je u OP sada, obavezno vremenom jacati i trenerski kadar. Nadam se da ce Adzem ostati u OP-u, odlican je za juniore.

Sto se tice jucerasnje utakmice i danasnjeg izvjestaja, ne znam sta bih rekao. Ubio nas Velez u prvom poluvremenu. Bit ce ovo ok protiv Estonaca, nece ovako nonsalantno igrati, ali sto se tice lige...nemamo tima, a to nam i vise treba nego da se dovedu neka ciljana pojacanja. Oni sigurno nece rijesiti problem timske igre i kombinatorike koje godinama nemamo, ali svakako da treba. Eto Jovicica propustismo, prije toga Devedzica. Ako je taj Turcin dobar, ostaviti ga, ali onda se namece problem sa brojem stranih igraca. Kunic bi bio ok za napad, a sto se desnog krila, baci Eldara u vatru. Ja ga ne bi 'trosio' na poziciji lijevog beka, jer je brutalan na desnom krilu. Dok ne stasa, tu je Veselinovic, ali sto vise ga gurati na toj poziciji. Bit ce problematicno igrati, raspored je tezak, prve dvije tekme su strasno nezgodne, jer kao 'moramo' dobiti, a na strani je i strasno su zahtjevni protivnici.

Sto se formacija tice, drzati se 451, a tokom sezone, ako se Aldin profilise kao prvo rjesenje, a za Eldara se ispostavi da moze lijevo igrati po cijeloj strani, onda uigravati na treninzima 3-5-2 i vidjeti funkcionise li.

Protiv Estonaca izaci bez ikakvih eksperimentisanja sa sastavom i igracima. Neka igraju najbolji i najspremniji, a zna se ko su ti.
A vezano za teren, ovo su strasno razvukli, ali eto, znaju valjda sta rade. Neozbiljno od Grka ako se uzme u obzir da ce uskoro utakmica.

Uglavnom, jedva cekam opet europsku tekmu na Grbavici, neprocjenjiv osjecaj.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 6:48 pm

LARS1921 je napisao/la:
pet jul 06, 2018 6:40 pm
"FK KRUPA", KRUPA NA VRBASU i igrač Palić Kerim zaključili profesionalni ugovor do 30.06.2021.

Valjda nam ide naknada za treniranje
Prije da su nasi procenat neki dogovorili.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 6:49 pm

Joj Pavica i Keme kod golova jel moguce ovo? Izgleda da smo opet uboli s lijevim bekom.Ovaj lik valja gluposti, pogubljen je kao i Kostic.O kakvim pojacanjima prica, pa sam je izjavio da je Kemo dobar igrac, doveo ovog s Cipra.Ne znam ko je servirao Pavica.Bakrac,Veselinovic, Krpic i Arezina su pristojna pojacanja u svakom smislu. Ne sluti na dobro.Daj Boze da grijesim.
Modus vivendi !
 
Avatar
Rambo_Amadeus
Postovi: 1109
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 5:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 6:50 pm

Kospicar je napisao/la:
pet jul 06, 2018 11:40 am
https://youtu.be/4gqdhnO6sEE
Ima brat konobu svoju. Vracaj Jamaka, Svraku, Egzistenciju, Colu i Adilovica, oproban recept da ovakvi vode do titule :pivo:
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"
 
Avatar
fcz
Postovi: 4119
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 6:57 pm

Rambo_Amadeus je napisao/la:
pet jul 06, 2018 6:50 pm
Kospicar je napisao/la:
pet jul 06, 2018 11:40 am
https://youtu.be/4gqdhnO6sEE
Ima brat konobu svoju. Vracaj Jamaka, Svraku, Egzistenciju, Colu i Adilovica, oproban recept da ovakvi vode do titule :pivo:
Nego sta, igramo slinavo otkad u ekipi nemamo meraklija nego samo ove sto dojke kablove. :pivo: 8-)
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Almir
Postovi: 87
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:04 pm

slika

Uređivanje sportskog segmenta..
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3953
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:08 pm

trava je stigla ali ne i masina za postavljanje tako da do sutra nista...
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:11 pm

Trava treba opet da se osusi tako stojeci.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:12 pm

SIMA_SIMAU je napisao/la:
pet jul 06, 2018 3:48 pm
Na kraju necemo imati koga dovesti za trenera :) jedino druga Plava Porodica ako bude libero :)
@danan me preporučio ko asistenta Niki Kovaču.
Odoh u bavarskog diva :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:14 pm

pa boze sacuvaj zar nisu imali masinu kad su razvlacili ovaj dio?

vazda su mi mrzak narod bili
MIRZA RASCIC
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:23 pm

1921.ba je napisao/la:
pet jul 06, 2018 7:08 pm
trava je stigla ali ne i masina za postavljanje tako da do sutra nista...
E jebiga sad, pa ne dolazi valjda masina uz svaki kamion. Ima jedna od prvog dana valjda je dovoljna za onih 5-6% preostalih radova!!!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3953
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:26 pm

nemam pojma, ja dosao, oni momci sto rade cekali tu masinu, ovo im rekli sutra da dodju i ja se isto s njima pokupio
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6723
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:27 pm

Kakav cirkus, ko da im je ovo prvi teren koji rade pa se sve u hodu radi bez planiranja.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Valter
Postovi: 1307
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:41 pm

Danas bio na Grbavici, uzeo sezonsku za sjever i uspio izaći na sam teren, valjda me onaj portir nije primjetio. Radnici, vjerovatno Grci sjede na tribinama i lagano doručkuju. Jedan sa lopatom ko fol razvlaci onaj pijesak gdje bi trebala doći plava trava. Jedno 15-20% posto terena još čeka na novu travu. Mene više interesuje u slučaju da stadion ne bude spreman do 18.07. a veći smo preko UEFE izvršili promjenu domaćinstva prve utakmice, koja nam opcija preostaje i da li bi imali pravo na nju. Mislim da je velika greška što se ovosezonske Europske utakmice nisu planirale igrati na Koševu bez obzira na veliku želju svih nas da Evropu od prošle godine igramo isključivo na Grbavici. Možda se trebalo ostaviti dovoljno vremena da se trava kvalitetno primi i da ne daj Bože već u prvoj utakmici dođe do ozbiljnih oštećenja. Nisam nikakav stručnjak po pitanju radova koji se trenutno izvode ali mislim da ni jedan navijač ne bi dovodio u pitanje razloge igranja na Koševu. Biće aBd dobro.

Ovu izvedbu protiv Veleža ne treba puno komentarisati. Možda je jedino dobro što se vidjelo da Kemo nije rješenje za Želju na poziciji štopera i teško da će ikad biti.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5231
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 7:56 pm

skretnicar je napisao/la:
pet jul 06, 2018 7:25 pm
Da se osvrnem na period koji je iza nas i koji nas ocekuje kako u bliskoj tako i u daljoj buducnosti...
Nakon jučerašnje prijateljske utakmice, mozemo se uvjeriti u ono sto nas okruzuje hjteli mi to priznati ili ne.
Šta je ustvari to ?
Mi mozemo biti samo ujedinjeni nakon loše partije našeg tima, van svake pameti. Previše sebi dozvoljavamo, iznoseci
kojekakve frustracije preko tastature, ne shvatajuci da tako ne pomazemo, nego odmazemo na putu kluba.
Jako, jako brzo zaboravljate kroz kakve je situacije naš klub prošao, na kraju svega se izdizao i bio jaci od prepreka
koje su bile pred Njim.
Dosta puta procitam kako naš klub gubi identitet i zaista ono što jeste, Njegovu filozofiju...
Klub predstavljaju njegovi navijaci i ljudi koji su oko njega, Zeljo je ono što je oduvijek bio, međutim MI nismo isti.
Mi nismo isti kao društvo i zbog toga je sve na neki nacin neprepoznatljivo. Mi smo slika i odraz trenutnih dešavanja.
Argument ? Komentari tokom utakmice, da li zaista smatrate da je u Želji s kojim se poistovjecujemo tako bilo ?
Ono što nam ponajviše fali je taj timski duh, onaj završni korak kako bi napravili nešto više...suvišno je o njemu i pričati
ako svaki prelazni rok dovodimo i puštamo/raskidamo veliku kolicinu igrača. Timski duh i prijateljstvo između igrača se ne moze
stvoriti za kratak period, pogotovo nakon napustanja onih igrača koji bi mogli imati taj autoritet svojim igrama, da stvore i promjene
mentalitet igrača koji nisu na nekom psihickom nivou.
Pokušavamo dosta toga na silu, odnosno sve i odma, a toliko primjera imamo kako to nije bas najbolje i kako je to samo kratkorocno.
Naopaki smo u svakom segmentu i potrebne su nam promjene, previše lutamo. Tražimo rezultate odmah, na Ime želimo pobjeđivati...
Danas svi igraju, danas su svi jako blizu, a volja i timski duh određuju ko izlazi kao pobjednik na kraju, bar u ovoj našoj kokuz PL.
Svi znamo sta nam treba, da li imamo dovoljno strpljena... na jednom od drugih foruma, ima itekako dobrih primjera i savjeta za ljude iz kluba.
Jedno jeste, da se odlucimo za covjeka koji ce preuzeti cijeli sportski segment (mozda uci sa svojim kapitalom) od cega bi mu se kroz transfere igrača,
slichih stvari vratile pare tako da je i klub a i on na dobitku. Sigurno da Željezničar može privuci nekog takvog, jer ima odlicne igrače u omladinskom
pogonu (kao primjer uzmite Maribor, istrazite, vidjet cete o kojem konceptu pricaju ljudi). Moje misljenje je da bi ta opcija bila najbolja uz pravi pristup,
bez zurbe u odabiranju covjeka koji bi bio u stanju i sportski dio i OP sloziti na najbolji moguci nacin. SPORTSKI DIREKTOR
Do nekih promjena i slicnih stvari, osuđeni smo na ovo trenutno sto nije toliko loše kakvim predstavljamo...
Ocekuje nas Evropska utakmica u kojoj ocekujem maksimalan pristup, mislim da se zadnje 2 prijateljske nece ponoviti.
Protiv Goška iako je izgubljena utakmica, mogli smo vidjeti i bez 3 pojacanja koja su naknadno dosla da mozemo lijepo kombinovati i smisleno odigrati.
Brzo jedna utakmica zasjedni drugu, najveci problem je bio eksperimentisanje protiv Veleža, zaista bez potrebe.. utakmica protiv Mostara i Goška nebo i zemlja.
Dobro, osim u slucaju odbrane, koja je podjednako lose odigrala. Invidualne greške nas puno koštaju i definitivno treba raditi na tome...
Pogledajte prvo poluvrijeme protiv goška, kretnje, izvlacenje, utrcavanje...gdje nam je falilo vise timskog rada i asistiranja kada je neko u boljoj pozicij'
da postignemo 5 golova. Znači moze se, kada se hoce, samo onako kako znamo, nadograđivati i stvoriti koncept po kojem ce svi igrati i oni koji dolaze
u buducnosti, a i u omladinskom pogonu. Dosta individualaca i slicnih stvari, vrijeme je da se na osnovu planiranog dovode igraci, da svaki covjek doveden u
taj sportski segment prilagodi filozofij' kluba sto se tice zelenog terena.
Pruzimo podršku, toliko možemo, dosta pljuvanja, trener je doveden nek pokaze koliko moze i sta moze, sa rosterom kojim raspolaze uz eventualno jos 2 igrača
za koja svi znamo da nam trebaju. Ako ne bude islo, promjene u klubu u sferi sportskog segmenta su neophodne iz korijena. ;)
Nek ova sezona bude prekretnica kao i Zubandan za ŽELJEZNIČAR
:palacgore:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 8:04 pm

Po slikama ovaj dio trave se dobro primio i prelijepo izgleda.Do utakmice ce biti savrsen.Mislim da taj dio od 10_12% sto ce se sutra sterati ako se i ne primi 100% ne bi trebao biti problem. Bice tu i rezevni dijelovi koji ce se postavljati kad dode do ostecenja nekih dijelo jer je to neminovno mozda svaku utakmicu busen dva da se mijenja.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 8:23 pm

Sretno Šeha!
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
gavran
Postovi: 7547
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 06, 2018 8:35 pm

Brazil ko Zeljo
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69

Online

Trenutno korisnika/ca: Minotaur, SamoNapad i 98 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija