Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
ellaxaz
Postovi: 1027
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 4:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:13 pm

MrkiMedo je napisao/la:
uto jul 03, 2018 10:07 pm
To bez golova igramo ? Rekao sam ja davno da mi nesto ne valja kod ovog terena
Ovo je teren za 0:0.
:DD:
"Ona raja na jugu, to je ono što ja nosim, nosim tu, duboko. Oni i ne znaju to."

F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.
 
Avatar
voltron30
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 5:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:14 pm

Za ove hamelje koji se nazivaju navijacima Zelje, a ustvari su sitne duse kojima je jedino bitno da ode ova Uprava. Ova Uprava ce nekada otici ali ovo sto ljudi trenutno rade ostaje za vijeke vijekova, za naredne generacije.
Sredjujemo svoju kucu, meni je to bitnije od svih titula. A doci ce i titule.
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:16 pm

LARS1921 je napisao/la:
BlwD je napisao/la:
uto jul 03, 2018 10:04 pm

E da mi je 1KM za svaki put kad si rekao "BlwD mogao si nam odraditi" slika
Pa mogao bi dres kupiti :rofl1:


slika

Linije zamislite sami. Nemam sad zivaca da ga dotjerujem :rofl1:
Jel dozvoljena odbica :placeodsmijeha:

Daj sredi to fino, nemoj da te smaram dzaba, iako to vec radim :placeodsmijeha:
Naravno, ni meni se ne sviđa. Ko da je u PESu slikano :rofl1:

Mozda i uradim nekad, ako budem imao vremena :D
 
Daris_
Postovi: 421
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 12:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:16 pm

Leon_Professional je napisao/la:
uto jul 03, 2018 10:05 pm
Daris_ je napisao/la:
uto jul 03, 2018 9:56 pm
Leon_Professional je napisao/la:
uto jul 03, 2018 9:52 pm


Preko Chroma :D
Ja tako radim.
joj joj :D
Ha ja, kad zeza tapatalk.
Isto kao preko racunara, ne vidim bolju opciju :D

Bas smo zakuhali s medijima. Neki klubovi kad nesto objave ili im se desi nesto dobro, meni iskace na naslovnoj stalno, dok to nije slucaj kad se nesto kod nas desi.
Cak na ovom najboljem portalu ( poserem im se na njeg ) nije bilo vijesti ni za dresove ni za stolice.
Ne znam, meni to nije bas za pohvalit. Jest da su portali takvi kakvi su.
Tako cu i ja jbg :D..hvala
 
Daris_
Postovi: 421
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 12:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:17 pm

GhostFire je napisao/la:
uto jul 03, 2018 9:52 pm
skines taptalk ili jednostavno na guglu ukucasi udjes kao i preko racunara
Zahvaljujem :)
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:27 pm

Kraća analiza čime raspolažemo na terenu.
Spoiler:
Golmani: Kjosevski, Fejzić, Ćeman
Jasno je svima ko je prva opcija i najbolji golman lige, koliko god greški imao zbog nedovoljno edukovanog rada njegovog trenera golmana, vrijeme mu je za neki veći iskorak, ukoliko ode, nadam se da će se dovesti dostojna zamjena, sad o opcijama nećemo ovdje zato imate Larsovu temu.
Fejzić je odličan u svlačionici, neko kome se ne zamjeri, pravi veteran svlačionice, i to je potrebno sigurno, kako reći naš Pepe Reina, Reina vječiti rezervni golman Španije, u tom smislu mislim.
Ćeman je nedefinisan, ali da će imati prednost nad Fejzićem, trebao bi osim ako sam sebe ne zakoči i pokaže da nije spreman za to.
Treba računati da će Dujmović najvjerovatnije negdje na pozajmicu jer je završio sa juniorskim stažom, naći klub u FBiH i da brani svaku da uđe u klauzu ugovora. Ne znam šta je sa Karavdićem kakva je situacija, je li se izvukao koji cenat, dok mali Kršić će sad biti prva jedinica u juniorima on je 00 godište i mjesto mu je tamo da se još razvije, a od idućeg ljeta ne sumnjam da će biti u prvoj ekipi.

Štoperi: Osmanković, Bakrač, Bogičević, Džindo, Ćubara
Osmanković će da prekuca ovu sezonu, tako je fizički dominatan, ili kako su ovdje voljeli reći trafika, iz njega zrači entuzijazam, ali da treba korigovat greške, treba najčešće su postavljanja, zbog čega ne može stići igrača ukoliko ovaj izbaci loptu "u for".
Bakrač je pojačanje bar za sad bi se moglo reći, hrabar, iznosi loptu preko centra onako smireno, pravovremeno blokira udarce, jedino je paničan kad mu neko igra presing blizu gola, jednostavno da je vrati golmanu i da ne osjeća pritisak, jer jedino mu on može biti teret, ništa drugo i niko drugi.
Iako je na trećem mjestu Bogičević je 4. opcija do zime, jednostavno godine su učinile svoje od nekadašnjeg najboljeg štopera lige, svidjelo se to nekome ili ne. Pored tužbe i svega, dati čovjeku ispraćaj jer će najvjerovatnije i u penziju jer ga je i zaslužio za sve te godine. Da hoće jedan slobodnjak uzeti i ošutati, tačno bih se ja rodio na tribini :D
Džindo je jedini razlog zašto ne bih dovodio štopera, ali Graovac ili Jovičić, ako su nam to opcije, se ne propuštaju, to su štoperi koji daju onda konkurenciju ovim "uigranim" te automatski se nameću kao riješenje. U slučaju dolaska nekog štopera Džindi ili dozirati minute, ali da ih ima, ne da grije one sjajne nove stolice, ili mu dati posudbu gdje će igrati.
Ćubara je Ćeman među štoperima, nedefinisan, imao je taj kontinuitet igara u FBiH ali kao da nije dovoljno, kao da smo ga prerano uzeli, na treninzima kao da plašljivo igra, ne znam, ali ako ne možeš kraj Bogičevića uzimati minute, nemoj ih ni uzimati. Adžem je eto imao neku zamisao sa njim, ali nikome se ne zamjera na ovakvom potezu, jer realno momak koji voli Želju, i koji možda samo još nije zreo za premier ligu.

Desni bekovi: Stevanović, A.Šehić
Niko me ne zna više obradovati svojom borbenošću nego Siniša, ima taj južnjački temperament vidi se na njemu, ali niko ne zna i više živaca izvaditi sa izvođenjem auta, de stani polako izvedi vidi koja kretnja igrača je najčišća za pas, nemoj ga baciti samo da si ga bacio. Stevanović je sam vrh ove lige trenutno, malo je bekova koji su bolji od njega, nažalost to će mu biti maksimum u njegovoj karijeri.
Isti maksimum sigurno ne smije da bude u karijeri A.Šehića. Rođeni atletičar, onakav šprint fudbaler ne zna, ono je gazela jednom riječju. Onaj centaršut za Krpića je bio samo dokaz i satisfakcija za njegov rad i trud i da dokaže da je spreman za seniorskog fudbala. Samo naprijed Šeha, velike su stvari pred tobom.

Lijevi bekovi: Pavić, B.Šehić, Mehremić, Projić
Antonia ne bih komentarisao jer ga nisam iskreno gledao osim onu jednu utakmicu, odradio ju je korektno.
B. Šehiću na ovoj poziciji jedino će biti problem to što je dešnjak, ali sigurno da je napravio ogroman napredak u svojoj fudbalskoj karijeri, i da je popravio svoju igru sigurno za 150%. I da su njegove mogućnosti za isto toliko skočile, nadam se da će vremenom i istisnuti Pavića iz postave, osim ako Pavić ne bude pun pogodak, a što se tiče problema za nogu, ako je mogao Stanić, ti možeš 3x bolje.
Mehremiću imaš mahanje.
Projiću traži kakav klub, šta si se navikao na te tribine već pola godine.

Zadnji/Centralni vezni: Vranješ, Blagojević, Hajdarević, Šabanadžović
Kad pročitaš imena i gledaš ovako rekao bi čovjek da su nam ovi donijeli titulu i da će je opet donijeti..
Vranješ je igrač koji bi trebao, a Boga mi možda i morao biti joker sa klupe, pogotovo kad razbijamo neki bunker gdje jedan čist pas u prostor daje izglednu priliku za gol. Ne treba bezveze forsirati čovjeka koliko god on imao šlifa i bio siguran sa loptom, gledam ga kao Pirla ove lige, u smislu fenomenalan šut, još bolji pas, ali da bi on igrao u svakoj on bi morao imati svaku utakmicu minimalno 5 do 10 ključnih pasova, da li on to može ? Vidjet ćemo.
Blagojević je najčešće osporavan i kritikovan Željin igrač u zadnje 4 sezone, ali je neizostavan isto toliko, Ćelavac koji je destruktivac kad treba, a Boga mi da zna podvaliti loptu sigurno zna, nije sigurno bezveze bio u kristalnih 11 ove lige, i treba ga iskoristiti u domenu njegove mogućnosti.
Hajdarević, eh kad se sjetim prvog avatara :D, odgovorno tvrdim da bez njega nema našeg veznog reda, on bi morao igrati, to je Adžem vidio, ali nije vidio da je pretjerao sa minutažom momka koji ima svega 19 godina, uskoro 20. Taj momak nikad ne hoda na terenu, stalno je u pokretu, odlično čitanje protivničkog napada i prvi pas za gradnju našeg. Ako je Vranješ Pirlo tako rečeno, Hare je Kante. Neumorna radilica, koja svih 90 minuta radi i trči, kao ona kretnja za gol protiv Ludogoretsa. :D
Šabanadžović, deder pokaži ovim starohanima po ligi kako se igra lopte. Ako mu se da prostor sigurno može biti nosilac naše igre u suprotnom bezveze smo potraćili najvećeg talenta Atletiko Madrid generacije.

Desno Krilo: Zakarić, Žerić, Dacić
Od pomenutih na dvojicu se ne računa (oće u Partizan / neće iz Želje), a treći uopšte nije ta pozicija po prirodi.
Zakarić kao najbolji igrač lige, i novi ugovor od 2 godine bi bilo naše najveće pojačanje ovog ljeta, problem je sad njegova glava, njegova forma, i spremnost iako je redovno trčao i održavao kondiciju sa Projićem. Šteta Gorane nije ovako trebalo ispasti, o tvojim moralnim karakteristikama neću.
Žerić, da si imao glavu Hajdarevića kunem ti se da bi sad u inostranstvu bio. To ti samo govori šta si od sebe uradio, idi na posudbu, idi u neko selo koje nema ni kafića kako treba, ali se dokaži, nemoj zbog nas, nego zbog sebe.
Dacić, nadam se da ćeš se snaći na novoj poziciji, kvalitet apsolutno nije upitan.

Lijevo krilo: Zajmović, Zec, Veselinović, Mujarić
Šta će Zec tu ? Ma ne treba uopšte igdje da bude ako mene pitaš, ali to mu je "navodno" primarna pozicija.
Zajmović, trebao bi sad da napravi neku eksploziju koja će se nastaviti na ono od proljeća kad je sam osvojio bodova koliko smo ih osvojili. Napredak je očigledan, nadam se da će nastaviti u tom tempu i ritmu i voditi nas do velikih i visokih pozicija i plasmana.
Zec, najlošiji naš igrač, neinteligentan, bez driblinga, bez duplog pasa, bez povratnog pasa, samo trči navodno ustvari trči kad je u kadru, u odbrani trči, skoro nikad, a možda ni tad. Nadam se da će to struka uvidjet.
Veselinović, ako bude onaj iz Slobode bit će pojačanje i bit će sigurno jedan od boljih igrača ove ekipe, ukoliko se na Zakarića ne bude računalo, volio bih da on bude startno desno krilo.
Mujarić, mislim da neće imati prostora i da bi trebao na posudbu, čisto da stekne rutinu.

Prednji vezni: Ramović, Arežina, Čurjurić
Ramoviću prvo se oporavi pa se vrati, nimalo mi se nije svidjelo kad kažu da se tako brzo oporavlja. Nemojte pogrešno shvatiti, strah me je njegove nove ozlijede to bi bila katastrofa čista. Nadam se da nakon punog oporavka nastavi tamo gdje je stao kao najbolja desetka lige.
Arežina, prinova koja ima najveće izglede da bude pojačanje, ako mu glava bude na mjestu, ako ne bude valjda je zbog tog doveden Čurjurić, jer ja baš i ne vidim drugi razlog.
Čurjurić, totalna nepoznanica, ali ako se pokaže kao dobar, zahvaliti se Krčmareviću, valjda je on insistirao na njemu jer ko je još od naših pratio Kipar i to drugu ligu.

Napadač: Krpić, Mujagić
Fali još jedan napadač, kao konkurencija Krpiću.
Krpić me oduševio svojim zalaganjem na pripremnim utakmicama, kako sam napisao i u onoj analizi on je Vojo koji je nabijen stvarno puno trči, plus u skoku je nestvarno dominatan dobro se postavlja, kako je neko rekao centaršut na njega je pola gola, nadam se da će eksplodirat ove sezone.
Mujagić, šta važi za Žerića, važi i za tebe. Imaš evo priliku da pokažeš da smo te potcijenili mi svi, pa hajde momčino iskoristi je i pokaži zube u suprotnom možemo samo zapjevati a sad adio, a sad adio.
Naprijed Željo ljubavi moja !
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:33 pm

voltron30 je napisao/la:
uto jul 03, 2018 10:14 pm
Za ove hamelje koji se nazivaju navijacima Zelje, a ustvari su sitne duse kojima je jedino bitno da ode ova Uprava. Ova Uprava ce nekada otici ali ovo sto ljudi trenutno rade ostaje za vijeke vijekova, za naredne generacije.
Sredjujemo svoju kucu, meni je to bitnije od svih titula. A doci ce i titule.
Srz svega :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:34 pm

igla je napisao/la:
uto jul 03, 2018 7:31 pm
Iskreno, onaj ko zivi od 400 maraka tesko da sebi moze i priustiti i bitnije stvari od dresa.

Nisam ni ja imao za desetogodisnju, pa nisam pricao da je preskupa.
E bravo drug, ti si sve sto citav dan pisem srocio u dvije recenice i daleko konkretnije.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:35 pm

još kraće - fali još ponešto...
gradi željo boli te *****
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:36 pm

@bogi

Vjerovatno će neki otići u visočku Bosnu, stavljao sam ono sa FBa, piše da smo uspostavili neku saradnju sa njima kao i kone
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:40 pm

Neka nam oproste led reklame i sjedista sto ni ove godine necemo sampioni biti !
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:43 pm

Neka nam oprosti Zeljo sto smo gradnjom naseg doma potpisali da necemo sampioni biti !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 10:58 pm

ISB87 je napisao/la:
uto jul 03, 2018 8:35 pm
bilo bi fino kada se otvori online fanshop da se potpise neki ugovor sa nekim dostavljacem i da bude besplatna dostava za ostale gradove. ici ce kao halva :D
Bice i to, oko zime nekada.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 11:00 pm

LARS1921 je napisao/la:
uto jul 03, 2018 10:36 pm
@bogi

Vjerovatno će neki otići u visočku Bosnu, stavljao sam ono sa FBa, piše da smo uspostavili neku saradnju sa njima kao i kone
Super, nadam se da ce svi koji nisu spremni tamo konkurisati za prvih 11
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 11:07 pm

11plavih'92 je napisao/la:
uto jul 03, 2018 9:42 pm
Alipasino je napisao/la:
uto jul 03, 2018 9:14 pm
Teren reflektori stolice led lampe,Vranjes,Bogi Mehremic Zec, sta je bitnije.Imacemo stabilnog Zelju uz Fin stadion,lova se vrti kupi prodaj izdaj,rezultati nisu prioritet jer izlazak u Evropu pomalo sta prodas raskines koji ugovor i firma funkcionise.Fudbal dobar igrac ma koji ce nam ku...ionako se posjeta smanjuje po sezoni jedno 500-1000 tako da ove ocekujem 1500-2000,malo jace tekme 3-4 a derbi oko 6000 ako nebude pitarskog bojkota.Ko voli gledat fudbal i dobre poteze ima tv internet pa opali od ovog Zelje ne ocekuj previse,mozda prolaz u drugo predkolo i ponovo izborenu evropu sto ce ove sezone bit vrlo tesko sa ovom trenerom i postojecim igrackim kadrom.
Ja se prvi izvinjavam sto sam imao obraza da se radujem sto se pravi Istok. Izvinjavam se sto se radujem sto se mijenja teren, farbaju reflektori, kupuju led reklame.
I za generalnog sponzora trazim halala

Pa hebote zivot zar ne shvatate da je samo vama bilo u interesu da titulu ne osvojimo jer koji biste klinac tad mogli pricati. Da, neosvajanje titule je samo vama koristilo
Ono da nabija nekome na nos sto titule ne osvajamo, sto igramo tako kako igramo, satro rekonstrukcija stadiona kriva za to
Ovakvi su ovaj sto si ga citirao su velika manjina, velika vecina podrzava trenutne tokove i trendove u klubu, sigurno preko 90% ljudi. Samo pogledajte ovaj forum i izvucite procenat.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 11:10 pm

bogi je napisao/la:
uto jul 03, 2018 10:27 pm
Kraća analiza čime raspolažemo na terenu.
Spoiler:
Golmani: Kjosevski, Fejzić, Ćeman
Jasno je svima ko je prva opcija i najbolji golman lige, koliko god greški imao zbog nedovoljno edukovanog rada njegovog trenera golmana, vrijeme mu je za neki veći iskorak, ukoliko ode, nadam se da će se dovesti dostojna zamjena, sad o opcijama nećemo ovdje zato imate Larsovu temu.
Fejzić je odličan u svlačionici, neko kome se ne zamjeri, pravi veteran svlačionice, i to je potrebno sigurno, kako reći naš Pepe Reina, Reina vječiti rezervni golman Španije, u tom smislu mislim.
Ćeman je nedefinisan, ali da će imati prednost nad Fejzićem, trebao bi osim ako sam sebe ne zakoči i pokaže da nije spreman za to.
Treba računati da će Dujmović najvjerovatnije negdje na pozajmicu jer je završio sa juniorskim stažom, naći klub u FBiH i da brani svaku da uđe u klauzu ugovora. Ne znam šta je sa Karavdićem kakva je situacija, je li se izvukao koji cenat, dok mali Kršić će sad biti prva jedinica u juniorima on je 00 godište i mjesto mu je tamo da se još razvije, a od idućeg ljeta ne sumnjam da će biti u prvoj ekipi.

Štoperi: Osmanković, Bakrač, Bogičević, Džindo, Ćubara
Osmanković će da prekuca ovu sezonu, tako je fizički dominatan, ili kako su ovdje voljeli reći trafika, iz njega zrači entuzijazam, ali da treba korigovat greške, treba najčešće su postavljanja, zbog čega ne može stići igrača ukoliko ovaj izbaci loptu "u for".
Bakrač je pojačanje bar za sad bi se moglo reći, hrabar, iznosi loptu preko centra onako smireno, pravovremeno blokira udarce, jedino je paničan kad mu neko igra presing blizu gola, jednostavno da je vrati golmanu i da ne osjeća pritisak, jer jedino mu on može biti teret, ništa drugo i niko drugi.
Iako je na trećem mjestu Bogičević je 4. opcija do zime, jednostavno godine su učinile svoje od nekadašnjeg najboljeg štopera lige, svidjelo se to nekome ili ne. Pored tužbe i svega, dati čovjeku ispraćaj jer će najvjerovatnije i u penziju jer ga je i zaslužio za sve te godine. Da hoće jedan slobodnjak uzeti i ošutati, tačno bih se ja rodio na tribini :D
Džindo je jedini razlog zašto ne bih dovodio štopera, ali Graovac ili Jovičić, ako su nam to opcije, se ne propuštaju, to su štoperi koji daju onda konkurenciju ovim "uigranim" te automatski se nameću kao riješenje. U slučaju dolaska nekog štopera Džindi ili dozirati minute, ali da ih ima, ne da grije one sjajne nove stolice, ili mu dati posudbu gdje će igrati.
Ćubara je Ćeman među štoperima, nedefinisan, imao je taj kontinuitet igara u FBiH ali kao da nije dovoljno, kao da smo ga prerano uzeli, na treninzima kao da plašljivo igra, ne znam, ali ako ne možeš kraj Bogičevića uzimati minute, nemoj ih ni uzimati. Adžem je eto imao neku zamisao sa njim, ali nikome se ne zamjera na ovakvom potezu, jer realno momak koji voli Želju, i koji možda samo još nije zreo za premier ligu.

Desni bekovi: Stevanović, A.Šehić
Niko me ne zna više obradovati svojom borbenošću nego Siniša, ima taj južnjački temperament vidi se na njemu, ali niko ne zna i više živaca izvaditi sa izvođenjem auta, de stani polako izvedi vidi koja kretnja igrača je najčišća za pas, nemoj ga baciti samo da si ga bacio. Stevanović je sam vrh ove lige trenutno, malo je bekova koji su bolji od njega, nažalost to će mu biti maksimum u njegovoj karijeri.
Isti maksimum sigurno ne smije da bude u karijeri A.Šehića. Rođeni atletičar, onakav šprint fudbaler ne zna, ono je gazela jednom riječju. Onaj centaršut za Krpića je bio samo dokaz i satisfakcija za njegov rad i trud i da dokaže da je spreman za seniorskog fudbala. Samo naprijed Šeha, velike su stvari pred tobom.

Lijevi bekovi: Pavić, B.Šehić, Mehremić, Projić
Antonia ne bih komentarisao jer ga nisam iskreno gledao osim onu jednu utakmicu, odradio ju je korektno.
B. Šehiću na ovoj poziciji jedino će biti problem to što je dešnjak, ali sigurno da je napravio ogroman napredak u svojoj fudbalskoj karijeri, i da je popravio svoju igru sigurno za 150%. I da su njegove mogućnosti za isto toliko skočile, nadam se da će vremenom i istisnuti Pavića iz postave, osim ako Pavić ne bude pun pogodak, a što se tiče problema za nogu, ako je mogao Stanić, ti možeš 3x bolje.
Mehremiću imaš mahanje.
Projiću traži kakav klub, šta si se navikao na te tribine već pola godine.

Zadnji/Centralni vezni: Vranješ, Blagojević, Hajdarević, Šabanadžović
Kad pročitaš imena i gledaš ovako rekao bi čovjek da su nam ovi donijeli titulu i da će je opet donijeti..
Vranješ je igrač koji bi trebao, a Boga mi možda i morao biti joker sa klupe, pogotovo kad razbijamo neki bunker gdje jedan čist pas u prostor daje izglednu priliku za gol. Ne treba bezveze forsirati čovjeka koliko god on imao šlifa i bio siguran sa loptom, gledam ga kao Pirla ove lige, u smislu fenomenalan šut, još bolji pas, ali da bi on igrao u svakoj on bi morao imati svaku utakmicu minimalno 5 do 10 ključnih pasova, da li on to može ? Vidjet ćemo.
Blagojević je najčešće osporavan i kritikovan Željin igrač u zadnje 4 sezone, ali je neizostavan isto toliko, Ćelavac koji je destruktivac kad treba, a Boga mi da zna podvaliti loptu sigurno zna, nije sigurno bezveze bio u kristalnih 11 ove lige, i treba ga iskoristiti u domenu njegove mogućnosti.
Hajdarević, eh kad se sjetim prvog avatara :D, odgovorno tvrdim da bez njega nema našeg veznog reda, on bi morao igrati, to je Adžem vidio, ali nije vidio da je pretjerao sa minutažom momka koji ima svega 19 godina, uskoro 20. Taj momak nikad ne hoda na terenu, stalno je u pokretu, odlično čitanje protivničkog napada i prvi pas za gradnju našeg. Ako je Vranješ Pirlo tako rečeno, Hare je Kante. Neumorna radilica, koja svih 90 minuta radi i trči, kao ona kretnja za gol protiv Ludogoretsa. :D
Šabanadžović, deder pokaži ovim starohanima po ligi kako se igra lopte. Ako mu se da prostor sigurno može biti nosilac naše igre u suprotnom bezveze smo potraćili najvećeg talenta Atletiko Madrid generacije.

Desno Krilo: Zakarić, Žerić, Dacić
Od pomenutih na dvojicu se ne računa (oće u Partizan / neće iz Želje), a treći uopšte nije ta pozicija po prirodi.
Zakarić kao najbolji igrač lige, i novi ugovor od 2 godine bi bilo naše najveće pojačanje ovog ljeta, problem je sad njegova glava, njegova forma, i spremnost iako je redovno trčao i održavao kondiciju sa Projićem. Šteta Gorane nije ovako trebalo ispasti, o tvojim moralnim karakteristikama neću.
Žerić, da si imao glavu Hajdarevića kunem ti se da bi sad u inostranstvu bio. To ti samo govori šta si od sebe uradio, idi na posudbu, idi u neko selo koje nema ni kafića kako treba, ali se dokaži, nemoj zbog nas, nego zbog sebe.
Dacić, nadam se da ćeš se snaći na novoj poziciji, kvalitet apsolutno nije upitan.

Lijevo krilo: Zajmović, Zec, Veselinović, Mujarić
Šta će Zec tu ? Ma ne treba uopšte igdje da bude ako mene pitaš, ali to mu je "navodno" primarna pozicija.
Zajmović, trebao bi sad da napravi neku eksploziju koja će se nastaviti na ono od proljeća kad je sam osvojio bodova koliko smo ih osvojili. Napredak je očigledan, nadam se da će nastaviti u tom tempu i ritmu i voditi nas do velikih i visokih pozicija i plasmana.
Zec, najlošiji naš igrač, neinteligentan, bez driblinga, bez duplog pasa, bez povratnog pasa, samo trči navodno ustvari trči kad je u kadru, u odbrani trči, skoro nikad, a možda ni tad. Nadam se da će to struka uvidjet.
Veselinović, ako bude onaj iz Slobode bit će pojačanje i bit će sigurno jedan od boljih igrača ove ekipe, ukoliko se na Zakarića ne bude računalo, volio bih da on bude startno desno krilo.
Mujarić, mislim da neće imati prostora i da bi trebao na posudbu, čisto da stekne rutinu.

Prednji vezni: Ramović, Arežina, Čurjurić
Ramoviću prvo se oporavi pa se vrati, nimalo mi se nije svidjelo kad kažu da se tako brzo oporavlja. Nemojte pogrešno shvatiti, strah me je njegove nove ozlijede to bi bila katastrofa čista. Nadam se da nakon punog oporavka nastavi tamo gdje je stao kao najbolja desetka lige.
Arežina, prinova koja ima najveće izglede da bude pojačanje, ako mu glava bude na mjestu, ako ne bude valjda je zbog tog doveden Čurjurić, jer ja baš i ne vidim drugi razlog.
Čurjurić, totalna nepoznanica, ali ako se pokaže kao dobar, zahvaliti se Krčmareviću, valjda je on insistirao na njemu jer ko je još od naših pratio Kipar i to drugu ligu.

Napadač: Krpić, Mujagić
Fali još jedan napadač, kao konkurencija Krpiću.
Krpić me oduševio svojim zalaganjem na pripremnim utakmicama, kako sam napisao i u onoj analizi on je Vojo koji je nabijen stvarno puno trči, plus u skoku je nestvarno dominatan dobro se postavlja, kako je neko rekao centaršut na njega je pola gola, nadam se da će eksplodirat ove sezone.
Mujagić, šta važi za Žerića, važi i za tebe. Imaš evo priliku da pokažeš da smo te potcijenili mi svi, pa hajde momčino iskoristi je i pokaži zube u suprotnom možemo samo zapjevati a sad adio, a sad adio.
Naprijed Željo ljubavi moja !
Ako ti je ovo "kraca analiza", ne smijem ni da pitam sta je "duza analiza". :D

Salim se, super napisano. :zeljeznicar1: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
amar92
Postovi: 1608
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 11:14 pm

storm_raider je napisao/la:
ISB87 je napisao/la:
uto jul 03, 2018 8:35 pm
bilo bi fino kada se otvori online fanshop da se potpise neki ugovor sa nekim dostavljacem i da bude besplatna dostava za ostale gradove. ici ce kao halva :D
Bice i to, oko zime nekada.
Ko ce docekati dres do zime, skupit ce se vala i za dostavu. Ne znam jel se “in time” bavi sa tom vrstom dostave. Sa njima vec imamo sponzorstvo.

Da se ukljucim oko dresa. Ne postoji cijena koja ne bi bila skupa za nekoga, a mislim da klub nije mogao ici nize, osim da klub bude u minusu po prodaji dresa sto nema smisla. Gledajuci na dres kao obicni umbro proizvod nije skup, nije ni jeftin nego je cijena OK. Gledajuci na dres kao na dio pripadnosti najdrazem klubu ne da je jeftin, nego prejeftin. Razumijem ja da ne mogu svi priustiti sebi odmah, ali moze se to usparati. Najzad, moze se na tekmu i u starom dresu s pijace. Niko kupovinom novog dresa nece biti bolji navijac, niti ce neko ne kupovinom izdati klub.

Kada je clanstvo u pitanju, tu bi se vise trebali iskazati. Rece Leon gore da ljudi ne osjecaju potrebu za clansku jer ne dobivaju nista zauzvrat. Istina je da ne znaju sta dobivaju, odnosno ne shvacaju. Od materijalnih koristi kao sto su popusti kod nekih sponzori (neko spomenu da se kroz tri puna tanka otplati clanska), do nematerijalnih kao sto je osjecaj da si pomogao klubu i to sto imas “dokaz” čiji si :D

Ima nas koji, nazalost, nismo iz Sarajeva a opet smo povezani sa Zeljom. Kroz clansku ja ne mogu ostvariti popuste ni na benzinskoj ni nigdje jer tih sponzora nema u mom gradu, ali opet smatram da trebam imatu tu clansku. Nemate pojma koliko ste sretni sto vam treba pola sata da odete do Grbavice vidjeti istok, teren, otici na tekmu, u novom dresu, sa jaranim, i to nema cijene zato nemojte kukati. Treba podrzati klub koliko ko moze, jer ova Uprava je to zasluzila.

Ja cu se zadovoljiti i time sto cu u novom dresu proturiti loptu kroz noge ovome jednom sto fol navija za pitare, i onda mu uz podrugivanje pokazati na grb sa dresa :D

VTŽ!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
Rambo_Amadeus
Postovi: 1109
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 5:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 11:32 pm

Dobar post Bogi, daj da vidimo onda i duzi :zeljeznicar1:
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 11:37 pm

Ova uprava cuda cini ljudi, u ovoj i ovakvoj zemlji. Cudo je naci toliko ljudi na jesnom mjestu koji nisu odmah rekli gdje aam tu ja. Drzava u kojo se dijete u vrtic nemoze beznstele upisati. Zato neka su zivi i zdravi i jos 10 gosina u zelji. Abd. i amar sa njima
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 03, 2018 11:40 pm

amelaga je napisao/la:
uto jul 03, 2018 8:25 pm
zubanovic89 je napisao/la:
uto jul 03, 2018 6:27 pm
@Leon_Professional nije ovo je stara trava koju su skinuli sa ovih nekih dijelova terena gdje se nije fino primilo. Mada koliko sam cuo ovaj jedan dio do juga ce biti prirodna trava sad da li samo privremeno ili je to mjesto gdje ce uzgajati to za sesnaset ne znam. Citav teren je pokriven, sad oni idu i to nesto traze gdje ne valja i doradjuju mijenjaju. Ovaj bager poravnava teren za plasticni dio koji se nalazi iza zapada tako da ce i to biti brzo postavljeno. Prvi dio trave koji su postavili na jugo-zapadu se primio i izgleda fantasticno, nestvarno znaci fakat ko na SP :D ostatak je saren ali i to ce da pozeleni kroz par dana
uslikacu vam dres kasnije da vidite i to mada evo @storm je okacio
Koliko kosta stampanje imena i broja na ledjima?
Ne pitah, ja sam uzeo bez printa

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 108 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija