Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
kremenko
Postovi: 1163
Pridružen/a: pon dec 19, 2016 10:34 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:11 pm

Jel Arena radi finale kupa?
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:12 pm

voltron30 je napisao/la:
čet apr 19, 2018 12:37 pm
Ma 'ebo mene svak' moj, al' ovoj Krupi se šteli KUP. De ba, pa sve ključne utakmice dobili najlakše protivnike, i sada domaćinstvo u revanšu. Pa ne možeš toliko sreće imati.
nisam siguran da im je zavrsna finalna utakmica na njihovom terenu tolika prednost koliko se misli.
Krupa je mali klub, mala sredina u koju ce biti uperene oci svih ljubitelja bosanskohercegovackog fudbala. to je sigurno veliki pritisak za njih kao i sama cinjenica da su na korak do historijskog uspjeha.
njihova energija ce biti rasuta na mnoge stvari koje izlaze iz okvira samog terena i to je sigurno nasa prilika uz povoljan rezultat iz prve utakmice.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:14 pm

kremenko je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:11 pm
Jel Arena radi finale kupa?
Radila prošle sezone, ove ne vjerujem.


Krupu u ligi prebit, ubit da ne mogu igrati u kupu :D
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:19 pm

Sajam individualnog kvaliteta kaže, poljubi nas u dupe majmune
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:20 pm

AsharaK je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:19 pm
Sajam individualnog kvaliteta kaže, poljubi nas u dupe majmune
Da Adzem jucer nije imao skolovanog Voju, raspolozenog Zakarica, Dzenu, Hajdara, Blagija, Vranjesa i ostale, sigurno ne bi bilo 1-4.
slika
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:22 pm

Ti njih ako smiriš dva razlike u prvoj opašće entuzijazam za uzvrat drastično, a nisu oni neka ekipa koja se valja kao Sloboda recimo može se igrati... Šta kaže Slavko, nismo htjeli da razvlačimo na 0-0, ko biva to inače radimo, eto mi ne znamo... to odvaja nas i njih...
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:23 pm

ali stvarno nisu.
gradi željo boli te *****
 
South
Postovi: 70
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 2:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:24 pm

ForzaLjoZe je napisao/la:
čet apr 19, 2018 11:27 am
Pozdrav svima!

Započinje završni čin vrlo dramatične sezone našeg kluba.
Mnogo svađa, suprotnih stavova i neprospavanih noći donijela su prethodna kola, među navijačima i simpatizerima. Od izlijevanja žuči i srazova sa Vitezom ili posljednjeg protiv Širokog, preko tri uvezane pobjede sa istim Širokim i stanja euforije. Ocu, fanatiku Želje, zabranio sam gledanje utakmica zbog krhkog zdravlja. U medicinske enciklopedije treba uvrstiti uticaj Željinih igara na dijabetes pacijenata.

U svom prvom komentaru na ovom forumu, želio bih se osvrnuti na vrlo malicioznu pojavu vezanu za Klub - odsustvo zlatne sredine među navijačima.

Oko mnogo čega toga se nismo slagali između sebe kada je sportski segment u pitanju. Lomili smo se u vezi (ne)kvaliteta pojedinih igrača, uz vrlo indikativnu polarizaciju u vezi rada stručnog štaba, u grupama ili pojedinačno onih koji su čvrsto podržavali Adžemov rad i kad je ekipa bila van forme, do velikog broja navijača koji Adžemov rad smatraju diletantskim.

Čitam sve forume, FB stranice koji pišu o Želji i imam potrebu prije završnog čina, napisati kako sam ove sezone vidio naše navijače.

Kao simpatizere. Veoma povodljive, bez vlastitog razmišljanja, povođeni grupnim idejama i strahom od zauzimanja individualnih stavova.
U čoporu se lakše nađemo.
Krenemo za njim lako. Čopor te štiti, dižu se palci, pucaju se lajkovi i tapša se po ramenu ako se napiše koja loša o Skijašu, Merhemiću ili Kajkutu. Čopor je jedino bio u egalu oko Stanića: neki su mi digli spomenik, zaboravili na ne tako davne probleme blizu Opere u gradu, drugi ga prokleli zbog odlaska u Zrinjski.
Sudar krajnosti nas je pratio, bez imalo hlađenja u zlatnoj sredini. Pogledajte komentare nakon primljenog gola u Tuzli. Kako nazvati pojavu pogrdnih komentara, da se utakmica nije ni završila?

Da li znate definiciju riječi supporter ili fan?

Iz Oxfordskog rječnika:

Supporter

1) a person who approves of and encourages a public figure, political party, policy, etc.
2) a person who is actively interested in and wishes success for a particular sports team.

A fan, or fanatic, sometimes also termed aficionado or supporter, is a person who is enthusiastically devoted to something or somebody, such as a singer or band, a sports team, a genre, a politician, a book, a movie or an entertainer.

Šta je zajedničko za obje definicije? Odsustvo pesimizma - optimizam bez ili i ali.
Da li smo onda navijači, simpatizeri, zainteresovani? Bez nuđenja rješenja i odgovora, gdje sebe vidite do kraja sezone? Da li je jedan poraz, jedan primljen gol razlog za pesimizam ili je rat dobijen tek kada se zavjesa spusti? I šta znači pobjeda u ratu?

Dozvolit ćete mi još da pobrojim stratuse:

- vrlo umjereni navijači koji su uz Klub bez obzira na rezultat, navijači Želje, a ne rezultata. Stoički se nose s porazima, puštaju suze na pobjedu. Njih je manji broj.
- vrlo volatilna skupina navijača čije se raspoloženje kreće od uspona do padova, u ovisnosti od igara kluba. Krše i lome sve nakon poraza, ali u pobjedama su dementni starci iz prošlih kritičnih razdoblja radosni zbog uspjeha. U ovu grupu spadaju i navijači povrijeđenih sujeta, epitomiziranih pojedinaca u plavoj populaciji, komentatora, novinara i poznatih forumaša po vokaciji, koji su uvaženi po svom fudbalskom znanju, ali su pogriješili u nekim procjenama i analizama, ali ne daju sebi priznati grešku i slijepo čekaju da voda krene na njihov mlin.
- na oko vrlo intrigantna i prepredena skupina ljudi vođenih interesima. Svjesni znanja o njihovom prisustvu, protiv ovih ljudi je podignuta barijera zabrane pristupa radu Kluba, zbog čega na razne perfidne načine pokušavaju preskočiti ili probiti ovu barijeru. Ne biraju sredstva. Vrlo uticajni, jer su iz interesa vrlo aktivni, veoma često pišu i kritikuju i ponekad sa sobom povuku slučajne pristalice svog razmišljanja.
- pitari. Ubačeni među vama, uživaju da potpaljuju atmosferu kada klubu ne ide dobro.

Spremni za ostatak sezone?
U kojoj ulozi?
Mnoge na ovom forumu je ovaj post bocnuo , pa se trude da ne obrate paznju na njega :D nema ovdje s od supportera , odnosno od nekog sto pruza bezuslovnu podrsku do kraja sezone , draza je uloga konstantnih seratora :D
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:26 pm

Arena dobila naredna tri finala kupa BiH
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:27 pm

Da li ce i u subotu Krupa izaci kao protiv Zrinjskog sa zeljom da sto manje primi? Pa majka mu stara ide na taj kup nek onda ne otkriva karte u subotu po ovom njegovom rezonu i pricom pred Zrinjski :D imaju i kup izmisljenog genotiteta, pa vidjet cemo.
Zrinjski uzima u Bijeljini.
Vazna tekma je na Kosevu gdje Sarajevo pobjedom ukljucuje se u borbu za trece mjesto i onda pores gostovanja na Grbavici Zrinjski ima kuci Sirokog i gostovati na Kosevu.
Mi moramo samo sebe gledati.Idemo do duple akoBogda.
Modus vivendi !
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:27 pm

Ahmed Hasanović dao dva gola za u18 protiv Srbije.
 
Avatar
kremenko
Postovi: 1163
Pridružen/a: pon dec 19, 2016 10:34 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:28 pm

LARS1921 je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:14 pm
kremenko je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:11 pm
Jel Arena radi finale kupa?
Radila prošle sezone, ove ne vjerujem.


Krupu u ligi prebit, ubit da ne mogu igrati u kupu :D
Mislim da su prošle godine potpisali ugovor sa NS za naredne 3god. Kao da mi je to negdje ostalo u glavi.
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:29 pm

LARS1921 je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:27 pm
Ahmed Hasanović dao dva gola za u18 protiv Srbije.
Kun Aguero sa Grbavice
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:29 pm

kremenko je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:28 pm
LARS1921 je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:14 pm
kremenko je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:11 pm
Jel Arena radi finale kupa?
Radila prošle sezone, ove ne vjerujem.


Krupu u ligi prebit, ubit da ne mogu igrati u kupu :D
Mislim da su prošle godine potpisali ugovor sa NS za naredne 3god. Kao da mi je to negdje ostalo u glavi.
@alombardo

Onda super, hvala obojici. Dajte nam Avdića, manijaka, da komentariše, nema veze što manje poznaje to :D
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:35 pm

Samo nek oba termina budu vecerna.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:36 pm

igla je napisao/la:Samo nek oba termina budu vecerna.
Okle krupi reflektori :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:38 pm

South je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:24 pm
ForzaLjoZe je napisao/la:
čet apr 19, 2018 11:27 am
Pozdrav svima!

Započinje završni čin vrlo dramatične sezone našeg kluba.
Mnogo svađa, suprotnih stavova i neprospavanih noći donijela su prethodna kola, među navijačima i simpatizerima. Od izlijevanja žuči i srazova sa Vitezom ili posljednjeg protiv Širokog, preko tri uvezane pobjede sa istim Širokim i stanja euforije. Ocu, fanatiku Želje, zabranio sam gledanje utakmica zbog krhkog zdravlja. U medicinske enciklopedije treba uvrstiti uticaj Željinih igara na dijabetes pacijenata.

U svom prvom komentaru na ovom forumu, želio bih se osvrnuti na vrlo malicioznu pojavu vezanu za Klub - odsustvo zlatne sredine među navijačima.

Oko mnogo čega toga se nismo slagali između sebe kada je sportski segment u pitanju. Lomili smo se u vezi (ne)kvaliteta pojedinih igrača, uz vrlo indikativnu polarizaciju u vezi rada stručnog štaba, u grupama ili pojedinačno onih koji su čvrsto podržavali Adžemov rad i kad je ekipa bila van forme, do velikog broja navijača koji Adžemov rad smatraju diletantskim.

Čitam sve forume, FB stranice koji pišu o Želji i imam potrebu prije završnog čina, napisati kako sam ove sezone vidio naše navijače.

Kao simpatizere. Veoma povodljive, bez vlastitog razmišljanja, povođeni grupnim idejama i strahom od zauzimanja individualnih stavova.
U čoporu se lakše nađemo.
Krenemo za njim lako. Čopor te štiti, dižu se palci, pucaju se lajkovi i tapša se po ramenu ako se napiše koja loša o Skijašu, Merhemiću ili Kajkutu. Čopor je jedino bio u egalu oko Stanića: neki su mi digli spomenik, zaboravili na ne tako davne probleme blizu Opere u gradu, drugi ga prokleli zbog odlaska u Zrinjski.
Sudar krajnosti nas je pratio, bez imalo hlađenja u zlatnoj sredini. Pogledajte komentare nakon primljenog gola u Tuzli. Kako nazvati pojavu pogrdnih komentara, da se utakmica nije ni završila?

Da li znate definiciju riječi supporter ili fan?

Iz Oxfordskog rječnika:

Supporter

1) a person who approves of and encourages a public figure, political party, policy, etc.
2) a person who is actively interested in and wishes success for a particular sports team.

A fan, or fanatic, sometimes also termed aficionado or supporter, is a person who is enthusiastically devoted to something or somebody, such as a singer or band, a sports team, a genre, a politician, a book, a movie or an entertainer.

Šta je zajedničko za obje definicije? Odsustvo pesimizma - optimizam bez ili i ali.
Da li smo onda navijači, simpatizeri, zainteresovani? Bez nuđenja rješenja i odgovora, gdje sebe vidite do kraja sezone? Da li je jedan poraz, jedan primljen gol razlog za pesimizam ili je rat dobijen tek kada se zavjesa spusti? I šta znači pobjeda u ratu?

Dozvolit ćete mi još da pobrojim stratuse:

- vrlo umjereni navijači koji su uz Klub bez obzira na rezultat, navijači Želje, a ne rezultata. Stoički se nose s porazima, puštaju suze na pobjedu. Njih je manji broj.
- vrlo volatilna skupina navijača čije se raspoloženje kreće od uspona do padova, u ovisnosti od igara kluba. Krše i lome sve nakon poraza, ali u pobjedama su dementni starci iz prošlih kritičnih razdoblja radosni zbog uspjeha. U ovu grupu spadaju i navijači povrijeđenih sujeta, epitomiziranih pojedinaca u plavoj populaciji, komentatora, novinara i poznatih forumaša po vokaciji, koji su uvaženi po svom fudbalskom znanju, ali su pogriješili u nekim procjenama i analizama, ali ne daju sebi priznati grešku i slijepo čekaju da voda krene na njihov mlin.
- na oko vrlo intrigantna i prepredena skupina ljudi vođenih interesima. Svjesni znanja o njihovom prisustvu, protiv ovih ljudi je podignuta barijera zabrane pristupa radu Kluba, zbog čega na razne perfidne načine pokušavaju preskočiti ili probiti ovu barijeru. Ne biraju sredstva. Vrlo uticajni, jer su iz interesa vrlo aktivni, veoma često pišu i kritikuju i ponekad sa sobom povuku slučajne pristalice svog razmišljanja.
- pitari. Ubačeni među vama, uživaju da potpaljuju atmosferu kada klubu ne ide dobro.

Spremni za ostatak sezone?
U kojoj ulozi?
Mnoge na ovom forumu je ovaj post bocnuo , pa se trude da ne obrate paznju na njega :D nema ovdje s od supportera , odnosno od nekog sto pruza bezuslovnu podrsku do kraja sezone , draza je uloga konstantnih seratora :D
Neko bi pomislio evo Modela pa analizira ovaj napaceni forumski puk :D

A analiza je objektivna
5. - 7. Okt 1992.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:40 pm

Izlija je napisao/la:
čet apr 19, 2018 12:42 pm
SVE OFARBAT U PLAVOOOOOOO
Na sta mislis, na krov?
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:43 pm

Ja sam bolesnik, ne znam ima li ta grupa, protiv Zrinjskog umalo nisam umro, a sinoć u prvih pola sata htio se roknuti...
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:45 pm

Na proslavi titule, Lobotomija mora biti na istoku :D
Željezničar ante portas !

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 33 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija