Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 12:43 am

Simply Blue je napisao/la:
čet apr 19, 2018 12:34 am
LARS1921 je napisao/la:
čet apr 19, 2018 12:29 am

slika
Lars...hoće li biti gdje cijela utakmica..ili da nećeš ti uploadati :prst:
Možda uploadujem, ovo koristim sa EONa :D

@PP

slika
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:04 am

Majstor si Larse, odmah gifovi na svim vecim bh forumima zavrsili. Uzmi kes za autorska prava. :D
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:06 am

Amidza je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:04 am
Majstor si Larse, odmah gifovi na svim vecim bh forumima zavrsili. Uzmi kes za autorska prava. :D
Aha, a onda SK od mene lopatom uzme :placeodsmijeha:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:19 am

LARS1921 je napisao/la:
čet apr 19, 2018 12:43 am

@PP

slika
Ala braco.. ala :doktor:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Rambo_Amadeus
Postovi: 1109
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 5:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:31 am

Plava Porodica je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:19 am
LARS1921 je napisao/la:
čet apr 19, 2018 12:43 am

@PP

slika
Ala braco.. ala :doktor:
PP ni veceras da pohvali Zaimagu... Brko veceras nije ni pisao nista. Bas me zanima sta mu sad fali :P
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 1:50 am

Rambo_Amadeus je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:31 am
Plava Porodica je napisao/la:
čet apr 19, 2018 1:19 am
LARS1921 je napisao/la:
čet apr 19, 2018 12:43 am

@PP

slika
Ala braco.. ala :doktor:
PP ni veceras da pohvali Zaimagu... Brko veceras nije ni pisao nista. Bas me zanima sta mu sad fali :P
Aj pogledaj ponovo :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 2:28 am

@Rambo_Amadeus, Odusevio me Zajmovic, kad bi u kontinuitetu ovako igrao, bio bi odlican igrac za nas. Ima on jos mnogo mana a neke od njih su sebicnost, los sut, manjak koncentracije u izglednim sansama i cesto fulanje takvih sansi itd, ali protiv Slobode je odigrao tako zrelo i kvalitetno da sam ostao bez rijeci, svaka cast Dzeno, samo nastavi ovako, da ne ostane samo na bljesku, radi jos vise na sebi, ispravljaj nedostatke, samo tako ces napredovati.

Kemo Osmankovic je odigrao odlicno i derbi i ovu protiv Slobode, svaka cast Kemice, skoro bez greske.

Haris Hajdarevic je za razliku od derbija prekucao protiv Slobode, pogotovo prvo poluvrijeme, koliki radijus kretanja ima, uvijek blizu protivnika i cesto presijece napade protivnika. Ono na cemu mora raditi su pasovi i kratki i dugi, to mora dovesti do savrsenstva ako zeli da napravi veliku karijeru, kad imas loptu u nogama ne smijes biti nesiguran i razmisljati par sekundi, 4-5 puta dodirnuti loptu, i onda kad dodas loptu da to izgleda kao da jedva cekas da se rijesis lopte, eto nek nije kod mene. U svoj repertoar mora ubaciti i udarce izvan 16 metara, mora dosta vjezbati to, kako bi bio konkretniji i opasniji u fazi napada.

Malo sam razocaran Sabanadzovicem i Zericem jer kod njih trenutno ne vidim neku zelju i borbu za prvih 11, pogotovo je to izrazeno kod Zerica. Zeric jeste takav tip da izgleda da mu je svejedno, ono ravno mu do mora, ali kad dobijes sansu makar to bilo i 5 minuta ili 10-15 minuta, ma nebitno nek je i minuta, moras preorati teren bukvalno da se dokazes treneru, a ne udjes u igru i izgledas kao da si ti trcao 80 i kusur minuta, kao da nisi usao samo prije par trenutaka. Na treninzima isto trebas ginuti da bi se dokazao treneru

Sto se tice ostalih igraca, Graovac je vise od igraca, lider, ludjak u pozitivnom smislu, kod njega nema u formi sam ili nisam, igram sad dobro pa malo lose, on uvijek ali bas uvijek, svaku utakmicu na terenu odigra na maksimumu i da nije Veca kapiten on bi po mom misljenju tad trebao biti kapiten. Sve se mora uraditi da se zadrzi ovakav igrac sto je duze moguce kod nas. Bogi doktorski odigrao. Nisam dzaba pisao da je jedan od najboljih stoper u ligi. Kod gola Slobode pokusao ispraviti gresku Mehremica ali nije uspio.
Blagoje odigrao ono standardno njegovo kad je u formi, bas bitan igrac za nas.
Zakara i Vojo prekucali. Oni sto su prozivali Zakaru su u rupama sad, nas najbolji igrac ove sezone. Vojo ako se ne varam ima 7-8 golova i isto toliko asistencija a dosao je kod nas u 12 kolu.

Ne kontam Adzemove izmjene, kad je pao 4 gol trebao je odmah izvesti Zakarica, da se malo odmori. Tajming izmjena je generalno los a i ne kontam uvodjenje Kajkuta ili npr. Zebe, kad vodimo 2-3 gola razlike, sta oni to mogu tad uraditi. Tad se ne uvode takvi igraci. Ovakvi igraci se ubacuju pri kraju tekme kad gubis ili je nerijeseno a treba ti gol pa da na neku foru ili iskustvo nesto naprave.

I za kraj sam ostavio Mehremica, covjek zbog kojeg sam vjerovatno i iz vjere izasao. Kvalitet za Famos a igra u prvih 11 kod nas, nevjerovatno. Amaterske reakcije, amaterska postavljanja, ma sve je kod njega amatersko osim tog dugog koraka pomocu kojeg moze mozda nekad nesto napraviti u fazi napada. Ogromnu nervozu unosi u odbranu svojim reakcijama. Cesto ispada u odbrani i onda stoperi moraju trcati i pokrivati njegove igrace i onda se otvara prostor za protivnika..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
fcz
Postovi: 4091
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 3:05 am

Joj kako se lakse dise...

Zakara je veceras izdominirao, Graovac je Broz, Vojo, Kemo, Bogi i Blagi odlicni... Ali ja cu ipak reci samo dvije: Dzenan Zajmovic!

I jesi li konacno vidio, moj Admire, gdje Mehremic moze a gdje ne moze? Ili ces opet i nama i njemu jebavat majku stavljajuci ga na beka?

Niko da spomene kako se Veca strasno, mangupski snasao nekad u 2. pol. kad mu je lopta padala na liniju a on je na samoj liniji rukama spustio na nogu i izbacio. Da ono Buffon ili Neuer urade danima bi se ejakuliralo na klipove.

P.S. Toni Tuzlo mamu ti je.bem.

P.P.S. Crkni Beganovicu, mozes pisati sta hoces ali svog mentora nikad neces vratiti u klub!
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1945
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 6:44 am

"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 7:03 am

Glava je cudo u sportu.
Zajmovicu sve pohvale, ocito je hladan jer je tokom ove "krize" jedini uz Jovana i Danijela pruzao ono sto moze, a moze jos bolje.
Da je do glave definitivno pokazuje energicna prosvala Zakarica uz psovke, maestralno propustanje Vranjesa kojeg su prethodne dvije utakmice lopte u stajnu nogu pogadjale kad hoce da sutne, onda ova kretnja tijelom Hajdarevica gdje izbaci pola odbrane zbog cega smo ga i toliko zagotivili kao igraca koji jednostavno sebi stvori prostor a u derbiju mu svaki skorak bio kao na ledu, bitno je da je i Vojo dao go, bojao sam se da je i on usao u veliku krizu jer napadac se hrani golovima a njegov osmijeh nakon gola pokazuje koliko mu znaci, drago mi je sto smo i promovisali Kemala Osmankovica kroz ove dvije utakmice jer mislim da je to to sada sto se njega tice i da ce u buducnosti ostati nezamjenjiv clan prvih 11.
Nemamo sta analizirati sta je bilo, zaboraviti sve sto se desilo zadnjih 20-30 dana i graditi na ovome jer je ovo onaj Zeljo s kraja jesenjeg dijela prvenstva.
I mi navijaci smo generalno klonuli i nama ce ovo dobro doci da ipak vratimo vjeru u duplu i da podrzimo momke i Adzema do kraja.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 8:21 am

fcz je napisao/la:
čet apr 19, 2018 3:05 am
Joj kako se lakse dise...

Zakara je veceras izdominirao, Graovac je Broz, Vojo, Kemo, Bogi i Blagi odlicni... Ali ja cu ipak reci samo dvije: Dzenan Zajmovic!

I jesi li konacno vidio, moj Admire, gdje Mehremic moze a gdje ne moze? Ili ces opet i nama i njemu jebavat majku stavljajuci ga na beka?

Niko da spomene kako se Veca strasno, mangupski snasao nekad u 2. pol. kad mu je lopta padala na liniju a on je na samoj liniji rukama spustio na nogu i izbacio. Da ono Buffon ili Neuer urade danima bi se ejakuliralo na klipove.

P.S. Toni Tuzlo mamu ti je.bem.

P.P.S. Crkni Beganovicu, mozes pisati sta hoces ali svog mentora nikad neces vratiti u klub!
Samo lakse sljedeci put sa psovkama molim te. :)

Zeljo je to bolan, mora biti turbulentno.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 8:24 am

Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 8:25 am

ja bi sad potpisao da uzmemo na grbavici krupu 1-0 i da odigramo 1-1 tamo u finalu, ne mozemo bas svaku utakmicu protiv krupe da pobjedimo. a za prvenstvo je nama najbitnije sljedece, uzeti zrinjski na grbavici i osvojiti jos 10 bodova iz ostale 4 utakmice.

ja mislim da je ovo izvodljivo...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
G.Weah
Postovi: 29
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 3:03 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 8:29 am

Ozbiljan pristup nakon 30 min je donio ovaj rezultat. Svaka čast, lakše se diše što neko gora napisah. Vidjelo se dok je Sloboda igrala nama presing tih 30 min da smo u problemu jer ne možemo iznijeti loptu. Mi hoćemo da igramo i kroz pas igru iznosimo loptu. Kada nam neko presig igra, naša zadnja linija pokušava dugim loptama i to nije donijelo rezultat. Svi se nadamo da će biti bolje. Sada je najbitnije donijeti tri boda iz Krupe, sa mozbiljnim pristupom možemo sigurno i onda pred punim stadionom se odlijepiti Zrinjskom na tri boda i to bi bilo dovoljno za tituli. Još ako se danas izvuče da smo domaćini u drugoj finalnoj utakmici, gdje bi nam bio kraj.
Vi nas mrzite, mi vas lopatom...
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 8:40 am

Fazon je sto su ljudi procitali Adzemovu igru i neutraliziraju je i svako ce na nas izaci ovako 30 metara od naseg gola i vrsiti presing na nas, kako bi poceli nabijati lopte, a nemamo tu neku grtalicu kako je vi nazivate da kupi lopte i spusta je drugim igracima, nama tu ulogu inace igra Ramovic i ponekad Zakaric, zato mene nervira kad Kajkut udje, jer Kajkut ne moze spustati lopte, nije taj tip igraca, nema fizicke predispozicije za to.
Vjerovatno je najbolji lijek protiv toga da se Svi igraci vrate na centar i pokusaju dodavati kako bi izmorili protivnika ili nesto slicno.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 8:40 am

Najveci na problem nije bio pritisak Sloboe, vec pritisak u nasim glavama. Boga mi, igraci su pokazali karakter. Sada je bitno da nastave raspetljavati to.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
teatrale36
Postovi: 1139
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 8:54 am

storm_raider je napisao/la:
čet apr 19, 2018 8:40 am
Najveci na problem nije bio pritisak Sloboe, vec pritisak u nasim glavama. Boga mi, igraci su pokazali karakter. Sada je bitno da nastave raspetljavati to.
Upravo to, prvih 30 min katastrofa, ni pasa, ni dodavanja, gore nego na Koševu tri puta, ali kad ga Zaka zabi krenu kako treba sve, mada nismo pravili puno sansi, sve je ulazilo, 5 suteva u okvir-4 gola, ali je igra bila dosta tecnija, bas se vidi da su odčepili u svojim glavama, osim Mehremica koji ili stvarno ne zna ili ima toliku blokadu za nepovjerovati. Njihov gol klasicna njegova greska pomjeri nam svu odbranu, on ne smije vise igrati pogotovo protiv Zrinjskog.
Hvala Bogu ostali su dosli sebi bar ovu utakmicu, Adžem opet lose izmjene mada u ovoj utakmici nisu bile vazne ali eto , vidi se i po njegovim gestikulacijama u prvom poluvremenu da je bio pod pritiskom izgledao je pogubljen totalno. Mislim da on nije kalibar za Želju ako zelimo nesto napredovati. U Krupi ako uzmemo protiv Zrinjskog mora biti 10.000 i juriš od prve minute.
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 9:06 am

EKSLUZIVNO: Samo za vas, evo jedna dojava 100 postotna. U narednoj fazi takmicenja igramo protiv ekipe Krupa na Vrbasu. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da ce to biti par. Citirajte me poslije zrijeba. Pozdrav. Pompey.
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 9:07 am

A kad je izvlacenje domacina :D
 
Paranoja
Postovi: 203
Pridružen/a: čet nov 30, 2017 9:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 19, 2018 9:20 am

Brkoo je napisao/la:
čet apr 19, 2018 2:28 am
@Rambo_Amadeus, Odusevio me Zajmovic, kad bi u kontinuitetu ovako igrao, bio bi odlican igrac za nas. Ima on jos mnogo mana a neke od njih su sebicnost, los sut, manjak koncentracije u izglednim sansama i cesto fulanje takvih sansi itd, ali protiv Slobode je odigrao tako zrelo i kvalitetno da sam ostao bez rijeci, svaka cast Dzeno, samo nastavi ovako, da ne ostane samo na bljesku, radi jos vise na sebi, ispravljaj nedostatke, samo tako ces napredovati.

Kemo Osmankovic je odigrao odlicno i derbi i ovu protiv Slobode, svaka cast Kemice, skoro bez greske.

Haris Hajdarevic je za razliku od derbija prekucao protiv Slobode, pogotovo prvo poluvrijeme, koliki radijus kretanja ima, uvijek blizu protivnika i cesto presijece napade protivnika. Ono na cemu mora raditi su pasovi i kratki i dugi, to mora dovesti do savrsenstva ako zeli da napravi veliku karijeru, kad imas loptu u nogama ne smijes biti nesiguran i razmisljati par sekundi, 4-5 puta dodirnuti loptu, i onda kad dodas loptu da to izgleda kao da jedva cekas da se rijesis lopte, eto nek nije kod mene. U svoj repertoar mora ubaciti i udarce izvan 16 metara, mora dosta vjezbati to, kako bi bio konkretniji i opasniji u fazi napada.

Malo sam razocaran Sabanadzovicem i Zericem jer kod njih trenutno ne vidim neku zelju i borbu za prvih 11, pogotovo je to izrazeno kod Zerica. Zeric jeste takav tip da izgleda da mu je svejedno, ono ravno mu do mora, ali kad dobijes sansu makar to bilo i 5 minuta ili 10-15 minuta, ma nebitno nek je i minuta, moras preorati teren bukvalno da se dokazes treneru, a ne udjes u igru i izgledas kao da si ti trcao 80 i kusur minuta, kao da nisi usao samo prije par trenutaka. Na treninzima isto trebas ginuti da bi se dokazao treneru

Sto se tice ostalih igraca, Graovac je vise od igraca, lider, ludjak u pozitivnom smislu, kod njega nema u formi sam ili nisam, igram sad dobro pa malo lose, on uvijek ali bas uvijek, svaku utakmicu na terenu odigra na maksimumu i da nije Veca kapiten on bi po mom misljenju tad trebao biti kapiten. Sve se mora uraditi da se zadrzi ovakav igrac sto je duze moguce kod nas. Bogi doktorski odigrao. Nisam dzaba pisao da je jedan od najboljih stoper u ligi. Kod gola Slobode pokusao ispraviti gresku Mehremica ali nije uspio.
Blagoje odigrao ono standardno njegovo kad je u formi, bas bitan igrac za nas.
Zakara i Vojo prekucali. Oni sto su prozivali Zakaru su u rupama sad, nas najbolji igrac ove sezone. Vojo ako se ne varam ima 7-8 golova i isto toliko asistencija a dosao je kod nas u 12 kolu.

Ne kontam Adzemove izmjene, kad je pao 4 gol trebao je odmah izvesti Zakarica, da se malo odmori. Tajming izmjena je generalno los a i ne kontam uvodjenje Kajkuta ili npr. Zebe, kad vodimo 2-3 gola razlike, sta oni to mogu tad uraditi. Tad se ne uvode takvi igraci. Ovakvi igraci se ubacuju pri kraju tekme kad gubis ili je nerijeseno a treba ti gol pa da na neku foru ili iskustvo nesto naprave.

I za kraj sam ostavio Mehremica, covjek zbog kojeg sam vjerovatno i iz vjere izasao. Kvalitet za Famos a igra u prvih 11 kod nas, nevjerovatno. Amaterske reakcije, amaterska postavljanja, ma sve je kod njega amatersko osim tog dugog koraka pomocu kojeg moze mozda nekad nesto napraviti u fazi napada. Ogromnu nervozu unosi u odbranu svojim reakcijama. Cesto ispada u odbrani i onda stoperi moraju trcati i pokrivati njegove igrace i onda se otvara prostor za protivnika..
Slažem se sa većinom osim ovo na kraju za Anela i Žerića. Šaban od kada je ušao je uzeo 2,3 lopte, skočio par puta, napravio pametan faul, bilo ga je svuda po terenu u tih 10 minuta. Za Žeru, dok je inače kod njeg znao biti slučaj da je pasivan kada uđe, ne možeš momka prozivati kada je ušao u 88moj minuti, jedino da da namjestiš go ili ga zabiješ te dvije možeš biti zapažen u tom vremenskom razdoblju i to pogotovo kad imaš odličan rezultat i kada obje ekipe samo čekaju da sudija svira kraj. To i jeste moja jedina zamjerka Adžemu za sinoć ako se može naći ijedna, glupo je da Kajkut dobija 20 minuta i to kada imamo strašan rezultat a ovo dvoje naše djece po 7 i 3 minute.

Volio bi da obojica dobiju priliku protiv Krupe, ako ne od starta, barem neku konkretniju minutažu od 25-30 minuta jer i nama rotacija potrebna a očigledno i njima da podignu samopouzdanje jer vjerujem da itekako imaju dovoljno vještine za našu ligu.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 50 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija