Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 5:26 am

Ali tek najjači cirkus od tog Juga je kraj utakmice.. Zapad cijeli žviždi, a na Jugu bar 70% neki aplauz.. za šta? Za šta?!
Istok lagano..nezz koji sam se ku.rac i vraćao.

Što se tiče kupa ne treba po defaultu ni ići u Tuzlu..
Sreća, nema prijenosa.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Dimitrije113
Postovi: 79
Pridružen/a: ned sep 10, 2017 5:49 pm
Lokacija: Beograd
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 6:07 am

Dr.
phpBB [video]
 
Avatar
Schwarz
Postovi: 157
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 6:19 am

S ovakvom igrom mi i ne zasluzujemo da budemo prvaci. Tri tekme mi nismo stvorili sanse kako treba. Od onih od kojih najvise ocekujes, oni ubjedljivo najgori. Od pocetka se vidilo da mi idemo na X, ako sta udje na srecu dobre i jeste. Nikakvog zara i zelje za pobjedom.Isto kao da smo mi Krupa ili Radnik pa nam ne treba nizasta. Mi nismo ni u jednom trenutku napravili neki presing na njihovu odbranu ili vezni red.U trenucima kad imamo aut, ma niko da potrci da sto prije izvede, nego se vuku kao sline.Veci treba minut da degazira loptu. Igraci stoje po 5 metara od njih, daju im prostora da kreiraju napade.Boze samo nam daj snage da ne pomahnitamo od ovakvih tekmi i nase neigre.
Jedini sto danas zasluzuju pozitivnu ocjenu su odbrana te Zajmovic i Blagojevic.Jedini koji su imali muda povuci loptu i pokusati probiti
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge."
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 6:23 am

I onu, jednu od najbitnijih karika tima smo počeli gubiti.
Jesenas, može se reći, da su naša dva dragulja imali skoro pa podijeljenu minutažu. Odlično odvagano, i prilagođivano kvalitetu protivnika, odnosno njegovom stilu igre, te kvaliteti terena. Pa je tako Haris Hajdarević igrao derbi, pa je isto tako Anel Šabanadžović igrao na Pecari. I koga god da staviš, znaš da ne možeš pogriješiti i da će svojim kvalitetama unijeti nešto novo u igru.
Mi smo prvu utakmicu nakon Goška u prvom kolu, odigrali na jako visokom nivou i jako gledljivu utakmicu, na Grbavici, protiv Krupe. Ako se ne varam to je bila prva utakmica Hajdarevića. Sveukupan skor nakon te utakmice, je i više nego dobar. I rezultatski i na oko. Ali Hare nije bio konstanta u prvom timu. Bio je Jovan Blagojević, kojem se najlakše prilagoditi bilo kojem saigraču ako isti ima kvalitet. Pa su se rotirali, i vraćam se na priču od početka, onako kako su nam uslovi te igra protivnika odgovarali.
Ove polusezone jedan je klupiran, možda početak polusezone radi njegovog zdravlja prvenstveno je to bio dobar potez, ali sveukupno dva ili tri ulaska sa klupe kada se zatvara utakmica, te jedna utakmica od početka u kupu sa kolegom koji je imao debitantski nastup je i više nego premalo za nekoga na kome planiramo zaraditi milion eura.
Vjerovatno o ovome bi se slabije pisalo da rezultat trpi i lošije igre, ali ne trpi.
Jučerašnja partija Hajdarevića je za mrvu, ali mrvu, bolja od one Markovićeve u Krupi za titulu. Ta mrva je prije svega korist u defanzivi gdje je bio solidan. Njegova aktivnost u građenju napada,čak i onda kada je imao i prostora i vremena da nešto uradi je, nažalost, katastrofalna. Toliko je panično reagovao na svaku loptu koju je dobio na našoj polovini da sam se baš zaprepastio i samo sam čekao kad će puknut. U svoj toj panici birao je najlakša moguća rješenja i vraćao loptu najbližem do sebe, pa čak i kada taj igrač se nalazio u teškoj poziciji. Bukvalno se po prijemu lopte iste oslobađao, u fazonu samo je goni da ide što dalje od mene da nešto ne zayebem.
Ja ni trunkice ne krivim Hareta za to.. ama baš ni toliko. I on i Šaban će sigurno postati odličnk fudbaleri.
Ja za to krivim Adžema. On je dozvolio da Hare uđe u ovakav ritam utakmica, gdje nema odmora i da se uklopi u sivilo ekipe. Juče se vidjelo koliko mu je samopouzdanje na niskom nivou kad se tako riješavao lopte.
Sada trenutno imamo i jednog i drugog igrača van optimalne forme. Prvi radi tereta i pritiska, drugi radi netakmičarske forme. Totalno van pogona.
Ovakvim dešavanjima klub je općenito u deficitu. Prvenstveno igrački, rezultatski, a na kraju i finansijski, jer ovakvim stvarima i jednom i drugom pada cijena.
Ziceraški pristup od 11.istih nas ponovo dolazi glave..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 6:40 am

Dimitrije113 je napisao/la:
pon apr 16, 2018 6:07 am
Dr.
phpBB [video]
:klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
I jučer opet nije imao s kim igrati..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 7:14 am

Isto ono što je jučer igrao Vranješ, igrao je Ramović protiv Širokog i Vranješ protiv Slobode.
Mi nismo prilike stvorili u te 3 utakmice.
 
Avatar
gavran
Postovi: 7547
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 7:20 am

Brkoo je napisao/la:
pon apr 16, 2018 12:49 am
slika

Forumas @gavran, vidjen na dzumi u petak, u ovoj majici i onda kao hocemo titulu, lafo Adzem kriv, igraci krivi, evo pravog krivca koji navlaci gnjev Boga na nas klub u sportskom segmentu.. :D :ganja:
Yebi se tamo umalo se udavih kafom. :placeodsmijeha:
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
gavran
Postovi: 7547
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 7:28 am

Minjore je napisao/la:
pon apr 16, 2018 2:12 am
Vranjes napadac je nesto najjace sto sam vidio u mom svijetu gluposti. Ja jesam glup, i zato nisam inzinjer nego radim na jebenoj benzinsnkoj pumpi. Molio bih i Adzema da mi se pridruzi, I kazu ponosni na jug i parolu....
Ti jesi glup,ali jos nisi pomijesao benzin i naftu.Sumnjam da bi adzem dugo radio na pumpi a da ne pomijesa crijeva
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 7:52 am

Ma nije problem u tome da je Ramovic igrao jer mi smo na tu foru krizanja Ubiparipa i Ramovica napravili rezultate i sanse. Drugi par cipela je sto Vranjes nije poluspic i sto nije brz kao Sinan.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:07 am

Plava Porodica je napisao/la:
pon apr 16, 2018 6:40 am
Dimitrije113 je napisao/la:
pon apr 16, 2018 6:07 am
Dr.
phpBB [video]
:klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
I jučer opet nije imao s kim igrati..
Kada bi mu samo dali da igra ono sto zna... jedan od najboljih tehnicara u poslijeratnoj historiji kluba. A nazad je isto tako jako zahvalan. Cesto jako podcjenjen igrac, a kada ode zalicemo za njim.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:12 am

Hebavali krupljanima majke jer su skinuli gace Zrinjskom a mi odigrali haman gore protiv pitara.. Sut prema golu nismo imali..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:32 am

IvanOsim je napisao/la:
ned apr 15, 2018 10:44 pm
Sta reci.

Adzem uvodi Kajkuta, koji opet ulazi svjez i odmoran u 70 minuti i pogadjate nije pogledao prema protivnickom golu.
Umjesto da je uveo Zeru, Zaima pomakao na napadaca. Naravno izmjena Vranjes-Saban trebala se uciniti u 60 minuti.
Adzem ne zna napraviti izmjene. Ni kad ni koga ubaciti ni koga izbaciti. Ne zna. To se ne moze nauciti.

A Blagojevic, igrac kojem istice ugovor za dva mjeseca (na poziciji gdje imamo trojicu mladih igraca sa dugorocnim ugovorima), nakon sto nije pokupio odbijenac u 84 minuti na vrhu kaznenog, Mustafic sutira zamalo pored gola, Kemo galami da treba Jovan bolje pokriti, a pazite sad, Jovan se zalijece na Kemu, Bogi ga zaustavlja. Znaci Jovanov igrac pravi sansu, Jovan grijesi i napada igraca koji mu kaze da zatvori. Svaka cast Jovane. Ti si pravi primjer Zeljovca.
Tako nam i treba.
Bolji je Jovan od svakog od njih u veznom redu, bolestan čovjek odigrao bolje nego umisljeni veznjaci i naša djeca, stručnjaci su ga skoro otpisali a on ubjediljo najbolji veznjak ekipe.
Nemoj pretjerivati i napadati bez razloga kad imas bar 10 gorih primjera Tipa Adzema,Adija, Zake, Vranjesa, Voje i Papca na kraju.
 
Avatar
mula
Postovi: 932
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:34 am

Što se tiče derbija ja sam zadovoljan. Veliki je pritisak bio na nama, dodijeljena nam je uloga favorita, kada je takav slučaj najčešče taj favorit i izgubi. Da mi je neko rekao da li bi zadovoljan bodom na Kosevu, odmah bi potpisao. Ovo ljudi moji nije nikakav kiks, to što imamo isti broj bodova i što ćemo najvjerovatnije ostati bez titule kriva je utakmica u Mostaru koja je bila prekretnica. U ovoj utakmici nismo imali igrače koji bi mogli donijeti pobjedu. Nismo imali desnog beka, Ramovica koji je ubjedljivo najopasniji igrac za protivniču odbranu, Zakarica koji je van forme, jer nema kontinuitet utakmica, a nemamo njegovu adekvatnu zamjenu. Kada sve to oduzmemo i saberemo nemamo razloga da krivimo Adzema.
Sinoc je Blahojevic pokazao da je dr fudbala i molim vas nemojte iznositi bezveze kritike na racun covjeka sljedeci put. Jucerasnjom utakmicom svima je zacepio usta. Utakmica odigrana bez greške. Zajmovic je isto tako odigrao odlicnu utakmicu i bio je jedina prijetnja po protivnicku odbranu. Realno nikog ne mozemo kriviti, jer su se svi zalagali i borili, a za pobjedu je trebalo dosta toga da se poklopi.
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:43 am

Blagojevic kada bi otisao u jacu ekipu i imao bolje saigrace tek onda bi pokazao koliko vidi neke stvari koje prosjecan igrac ne vidi.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:44 am

mula je napisao/la:
pon apr 16, 2018 8:34 am
Što se tiče derbija ja sam zadovoljan. Veliki je pritisak bio na nama, dodijeljena nam je uloga favorita, kada je takav slučaj najčešče taj favorit i izgubi. Da mi je neko rekao da li bi zadovoljan bodom na Kosevu, odmah bi potpisao. Ovo ljudi moji nije nikakav kiks, to što imamo isti broj bodova i što ćemo najvjerovatnije ostati bez titule kriva je utakmica u Mostaru koja je bila prekretnica. U ovoj utakmici nismo imali igrače koji bi mogli donijeti pobjedu. Nismo imali desnog beka, Ramovica koji je ubjedljivo najopasniji igrac za protivniču odbranu, Zakarica koji je van forme, jer nema kontinuitet utakmica, a nemamo njegovu adekvatnu zamjenu. Kada sve to oduzmemo i saberemo nemamo razloga da krivimo Adzema.
Sinoc je Blahojevic pokazao da je dr fudbala i molim vas nemojte iznositi bezveze kritike na racun covjeka sljedeci put. Jucerasnjom utakmicom svima je zacepio usta. Utakmica odigrana bez greške. Zajmovic je isto tako odigrao odlicnu utakmicu i bio je jedina prijetnja po protivnicku odbranu. Realno nikog ne mozemo kriviti, jer su se svi zalagali i borili, a za pobjedu je trebalo dosta toga da se poklopi.
potpis
 
Avatar
mirzza
Postovi: 1401
Pridružen/a: sri feb 17, 2016 12:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:44 am

Neki dan sam pisao da je suspenzija bila ishitrena, glupa i nezrela reakcija i sada nam nas vrli trener kaze fali nam brzine.
Pa kako ga nije sramota?
Kazni novcano te igrace zbog toga i toga ali ne mozes ih suspendovati kada nam svako treba.
Hoces li ista uraditi sada (jer si pojeo gofno sa suspenzijom) pa prikljuciti nekog od ove djece sto su igrali protiv Atletika?
Mali Besirevic je za Mehremica bek, Mehremic je ovo proljece opravdao ulogu jedino u pozoristu, onako uredno pocesljan, pristojan, on za fudbala nije.
Zasto Vranjes mora igrati 90 minuta a frajer meda ne moze? Nije ni do pozicije nego do volje i snage, dise na skrge?
Zasto umjesto da siris roster ti ga skupljas, zasto nema Projica?
Sta je uzrok velikog broja povreda? Gdje je sada profesor, popisam mu se na znanje i diplomu.
Sta kaze onaj pametnjakovic protiv Sirokog im krivo sunce sto grije, sta je jucer krivo, kakva je jucer odbrana za ove hadalje i polutrenera.
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:47 am

Jovan je igračina. Njemu kad daš loptu vidiş da joj zna sve, od prijema pa nadalje. Problem je što kad Vranješ glumi špica, ovaj nema s kim odigrati.
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:51 am

Valjda se razbude dok nije kasno inace nam je pusiona...
Blagojevic,Zaimovic i Graovac jedini prolazna ocjena, pa i Bogicevic.Ostale je bilo degutantno gledati.Nikad gori saraj3vski derbi tek se jucer vidjelo da samo navijaci vrijede.Mi smo imali bukvalno domacu utakmicu, derbi kao da nije bio, vrijeme prelijepo.Svi uslovi za odlicnu utakmicu.
Nema veze, idemo u Tuzlu.
Modus vivendi !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:52 am

phpBB [video]


phpBB [video]


:D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 16, 2018 8:56 am

I dok smo imali ovaj niz, nikad Ramović nije stajao bukvalno između štopera, tj nije bio drugi napadač. To je promašena taktika.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], PlavaDobrinja1921 i 35 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija