Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 1:59 am

Joj i mi navijaci smo boze sacuvaj. Sad dizemo u nebesa sad pljujemo. Ama moramo skontat da imamo generalno lose igrace, pa sad kad zajednicki sta odigraju dobro je. Ali kad vec kudimo i hvalimo kako uopste jedan Kajkut moze imati i jednu minutu kad frajer nema snage ni brzine ni do hale otic kad ga protjera. Opet drugo kako mislite da Vranjes treba u rotaciju, covjek najkompletniji igrac u rosteru (nije svjetski kvalitet al za nas najsvjetskiji). Ako vec pravimo vezni red onda CELO. VRANJES I HARE (dok su jos tu u istom timu)
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 2:15 am

Ma Zakarićava forma je već tragičnih razmjera. Danas je bio mađioničar, pokazao je kako biti nevidiljiv 90 minuta. Dobro, uspio je i syebat nekoliko izglednih akcija.
 
Bergeron
Postovi: 255
Pridružen/a: čet apr 13, 2017 12:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 2:21 am

Jedan ozbiljan post da napisem, vjerujem da ce dobar dio iskritikovati, ali hajde....

Htjeli ili ne htjeli, cinjenica je da nasa liga nikad nije bila slabija u smislu konstantnosti klubova. Ko god da je osvoji ove sezone, nije je zasluzio. Mozemo se mi tjesiti i uzdizati, ali pogledajte bilo koju europsku ligu, drzavni prvaci su ubjedljivi, rasturaju iz utakmice u utakmicu. Desi se tu poneki kiks, ali zato sto su fokusirani na neki drugi tip utakmice (kup, LP i sl.). I onda pogledajte ove nase premierligase, danas igras i rasturis, vec za 3-7 dana ne mozes da se sastavis, potrcis, ne mozes da opucas na gol i zelis da se nazoves drzavnim prvakom. Realno, da nismo zeljni tog trofeja prilican broj godina, rekao bih da bismo se svi popisali na takvu titulu.

Fali ovom Zeljeznicar mnogo toga jos. Nije ovo ni blizu da se neko zove drzavnim prvakom, ali valjda nas ta zelja za trofejom tjera da ne mislimo ni na sta vise osim na to da na bilo kakav, a prije svega posten, nacin dodjemo do njega. I zalosno je pomalo ovo sto nam se desava. Redamo tu neke igrace, divimo im se, a svi smo iz utakmice u utakmicu svjesni da pola ovih igraca ne zna primiti lopte i plasirati precizan pas. Da ne pricamo o tome da ne mozemo dobiti niti 30% duela. Cinjenica jeste da mi svakoj ekipi mozemo dati gol, ali porazavajuca je cinjenica da ga i od svake mozemo primiti, isuvise lahko, ni iz cega. I onda zelimo da gledamo neki lijep fudbal, neke akcije, neku taktiku. Ne moze se ovdje postaviti nikakva taktika, kada fali osnovnog fudbalskog znanja, a povrh svega protivnik te isuvise dobro poznaje jer potenciras uvijek iste stvari da i ta osnovna taktika koju postavis vise ne moze proci.

Zao mi je sto takva igra tjera raju sa tribine, ali tesko je to objasniti nekome ko nije dovoljno bolestan da je tu iz meca u mec i da je vise prestao obracati paznju na takve neke stvari. Svi mi koji redovno dolazimo, realno dolazimo samo zato sto smo bolesni i ne mozemo da sebi dopustimo da propustimo Zeljinu utakmicu. I vise nam je vecini prestalo biti vazno kako se igra, tu smo samo da vidimo krajnji rezultat i nadamo se radosti. Nikad se ovdje nije igrao lijep fudbal, uvijek se to nekako maskiralo borbom, zeljom, brzim golovima i rjesavanjem utakmica na vrijeme pa se nije ni obracala paznja na ove neke stvari, a znale su se sve ove stvari. A danas... sve je manje zelje, volje i pozrtvovanosti, a sve vise slabe kondicije, nepreciznih nabijanja lopte i cekanja da protivnik pogrijesi pa da to iskoristimo. Taktika cekanja sve manje daje ploda.

Sami o sebi odlucujemo, kao i svake sezone i ne trebamo cekati tudje greske. Za nadati se da ce se stvari posloziti i da cemo uspjeti.
 
Avatar
Roberto Baggio
Postovi: 382
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 2:37 am

Pročitao sam sve što se pisalo ovdje poslije utakmice. Mnogo je razloga navedeno zašto ovo danas nije ni na šta ličilo: početne taktičke postavke Sablića i Adžema, pa potom vođenje utakmice i izmjene, pristup igrača na terenu i timska igra, pojedinačne partije, forma pojedinaca u zadnje vrijeme, općenito kvaliteta pojedinaca, fizička sprema ekipe, mentalitet i pritisak borbe za titulu, pogotovo s teretom onakvog kraja prošle sezone, kvaliteta Širokog... Svega ima pomalo, samo je pitanje procenata, šta je više uticalo, šta manje, šta je bilo presudno, šta je i zašto odvelo utakmicu naopako.

Prijelomna tačka bio je njihov gol. Dotad je na terenu bilo u pet deka, imali smo neke svoje dobre šanse, imali su ih i oni, jesu nam pravili probleme, ali smo i mi nešto igrali i pokušavali. Nije ni to bilo dobro, da se razumijemo očekivao sam puno više, ali eto konto sam, nezgodan protivnik i neizvjesna utakmica, treba vremena da se nametneš na terenu, ovi nisu došli da se brane nego da igraju, i to da igraju u svom nezgodnom sistemu koji je drugačiji od onoga na šta smo navikli. Poslije gola je sve otišlo na njihovu stranu, jedva smo izdržali da ne primimo odmah i drugi do pauze; prvih desetak minuta nastavka pokušali smo kao napraviti nekakav pritisak, ali onda nakon toga potpuni raspad, pošto smo se, sa izmjenama, odlučili da promijenimo formaciju. Tu bih se zadržao malo, jer mi je to baš velika Adžemova greška.

Istina, bio je tu peh da uporedo sa mijenjanjem formacije imaš dvije prinudne izmjene, ali nismo mijenjali formaciju zbog povreda, nego je to očito bila ideja na kojoj se insistiralo uprkos povredama. Pisao sam onda na jesen, poslije one tri vezane pobjede nad Širokim, kako smo u onom prvom prvenstvenom remiju s njima na Grbavici bezuspješno pokušali da se prilagodimo njihovom sistemu. Tri pobjede poslije smo ostvarili bez ikakvog prilagođavanja te vrste, tako što smo nametnuli svoju standardnu igru. Danas smo pokušali sat vremena da igramo ono što igramo inače; nije išlo, a pogotovo poslije gola Široki je bio bolji. Ali onda pola sata prije kraja, umjesto da sa izmjenama probamo nešto osvježiti i prodrmati, da zaigramo kako znamo i kako možemo, mi se odlučujemo da po prvi put nakon augusta mjeseca opet pokušamo da igramo u formaciji u kojoj u međuvremenu nismo ni minute odigrali, protiv ekipe koja to igra stalno već godinu i po. Sasvim logičan i potpuno očekivan rezultat takve odluke je bilo to da mi više nikakvog sistema nismo imali na terenu, njihovom sistemu smo suprotstavili našu anarhiju i samo smo zbog čuda došli do boda, a trebali su nas davno dokrajčiti.

Bio sam na istoku, pa sam mogao lijepo pratiti šta se dešavalo formacijski na terenu. Široki je disciplinovano igrao svoju 343 varijantu; kada bi se branili to je bilo 541, a kad krenu u kontru petorica ih redovno trče naprijed. Tačno možeš da im vidiš uigrane akcije, i u transformaciji i u posjedu. U odnosu na to, u drugom poluvremenu mi kao potpuni amateri na terenu, nakon izmjena smo stajali jedno vrijeme 325, bukvalno 325, ja pokazujem jaranu, poredala se naša petorica naprijed u liniju, ne može do njih lopta doći, a ova petorica nazad izginuše. Tek kad je ušao i Kajkut to je pomalo počelo ličiti na 352, mada je i to bio haos, nasilu, ništa ni s čim.

Ja bih volio da mi imamo, uporedo sa našim standardnim sistemom i neku rezervnu varijantu u drugoj formaciji, kada ganjaš rezultat pa hoćeš da nešto promijeniš. Prošle godine je Zrinjski imao rezervnu varijantu 352 i igrali su je na krajevima utakmica kada je trebalo. I funkcionisala im je, imalo je to smisla, uigrali su to. Sjećam se da su i protiv nas na Grbavici kad smo ih uzeli 2:1 igrali na kraju tako i da su nas žestoko napatili. Ne znam da li to rade i ove godine, nisam ih gledao ništa posebno mimo utakmica sa nama. Mi sigurno nemamo rezervnu varijantu te vrste. Imamo neke svoje rotacije igrača po pozicijama, neke blage varijacije na osnovnu temu 4231. Ok, ali kad je već tako, onda se toga trebamo držati i ne izmišljati nasilu nešto.

Sve zajedno, ovo je bilo gore nego onaj prvi prvenstveni remi. Tad smo čitavu utakmicu igrali u toj novoj formaciji, bili smo skoro bezopasni prema naprijed, ali smo, sa izuzetkom nekih situacija gdje smo pucali, izgledali relativno kompaktno, jer smo se, ako ništa, u većini utakmice solidno branili. Ovo danas je izgledalo prvo onako, pa loše, pa katastrofalno. Nedopustivo je da se mi na Grbavici protiv bilo koje ekipe iz naše lige u potpunosti raspadnemo pola sata prije kraja utakmice kod rezultata 0:1.

Ali eto, uprkos svemu tome, uzesmo bod, vrati nam se malo ono iz Mostara. Ja ipak mislim da ova današnja očajna partija ništa puno ne mora da znači pred naredne utakmice, jer je ovdje baš bio problem igrati protiv dobro uigrane ekipe u sistemu koji ti ne odgovara, a pritom ne možeš da se ti nametneš sa svojom igrom. Za naše uslove, Široki je danas odigrao skoro savršeno svoj sistem, zato što su nam redovno kroz čitavu utakmicu pravili situacije da imaju igrača više, i naprijed i nazad, i po bokovima i kroz sredinu. Psihološki ne valja da te je neko ovako nadigrao na tvom terenu, ali možda nam na tom planu može malo pomoći i to što smo se ipak, na nevjerovatan način, uspjeli spasiti i doći do boda. A koliko god mi računali i planirali proslave koje kolo prije kraja, možda baš ovaj bod bude presudan.

Zahvaljujući Širokom mi smo pred ovo kolo otišli na 4 boda prednosti, pa smo se sad zahvaljujući njima opet vratili na 2 kao što je bilo prije prošlog kola. Sve je i dalje u našim rukama, 6 kola je do kraja, a dolazi nam i Zrinjski na Grbavicu. Za početak nastavka, hajmo probati u srijedu, i igrom i rezultatom, popraviti atmosferu pred derbi.

:zeljeznicar1:
FK Željezničar 1921
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1946
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 7:49 am

Po statistici NFSBIH na domacim utakmicama bilo je 64700 gledalaca (bez Kupa naravno), 14 domacih utakmica, prosjek ispadne 4621 gledalac.

Fino bi bilo da neko izbaci statistiku s nase stranice i da usporedimo prosjek, ja bih rekao 2400 da je prosjek
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 8:18 am

Protiv Slobode trebamo odmah jako krenuti i probati rijesiti pitanje prolaska u finale vec u prvoj utakmici..Mislim da je pobjeda od dva gola razlike dovoljna za lagan revans jer ne vjerujem da je Sloboda u stanju zabiti nam tri gola na Tusnju a da ne primi nijedan..

Sastav

Kjosevski----Siniša--Graovac--Osmanković--Hadžić-----Zakarić--Ramović--Blagojević--Šabanadžović--Zec----Zajmović

Vranješa,Hajdarevića i Voju bih odmorio za derbi a ako bude potrebno mogu uletiti sa klupe da poguraju..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 8:37 am

Nadam se da Adzem nece ponoviti iste greske ko Mulalic i Petrovic tj. da stavlja uvijek iste igrace da igra.
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 8:59 am

Nemamo se mi sta cuditi ako sljedeci mec bude 3 milje ljudi, kad jedno dijete kaze : Sramota kako igramo, pa necu im doc sljedecu da mi placaju.

Znaci od pocetka imamo taj mentalitet, tu pricu i zainteresovanost. A nasi igraci popisaju takve "simpatizere" s ovim nezalaganjem.
ups ipak je bilo zalaganja po trenerovom misljenju.

Zaimovic nije dobar igrac. Kad su ga svi hvalili onda kad je dao gol, meni ni tad nije valjao, al mi obicno dizemo pretjerano i pljujemo pretjerano, kao sto je to u ovoj tekmi. Ispred Zaimovica za pljuvacku ima bar 5 igraca koje prvo treba pljunut pa onda njega za jucerasnju partiju.

A ako cemo iskreno i on i ovakav Zakaric igraju jer nemamo konkurenciju na krilu. Crnov propao fizicki strasno, frajer je u 1. srednje bio deblji nego sad. Zec izgleda nece do kraja sansu dobiti i sta onda ostane da igra Zaimovic i da igra katastrofalni Zakaric. Zato je i patnja u tim tekmama kad nam dodje ekipa sa jacom sredinom pa Vranjes i Sinan ne mogu doci do izrazaja.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 9:20 am

Ako ima jedna ekipa da je jos losija u formi, psihi, sirini kadra, atmosferi, fizickoj prpremljenosti, onda su to pitari, jos dodamo da ce biti bez podrske tu utakmicu.
Prava tekma za veacanje forme i samopouzdanja, samo izbit to breme derbija iz glava igracima i pola posla smo uradili :)
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 9:24 am

vala nije ni zrinjski bolji, recite šta hoćete. ama nimalo. takvim pitarima oni ništa, ništa nisu napravili, gledao sam od početka do kraja.

kup promiješati pa šta god da bude. imaš zeca, anela, žeru, kemu, modića, projića koji bukvalno ne zarađuju svoju platu i nemaju ni priliku da je zarade. kao ovi što igraju bolji za klasu. jašta su, jeste 5-6 njih a ostali ne.
gradi željo boli te *****
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 9:34 am

Bergeron je napisao/la:
ned apr 08, 2018 2:21 am
Jedan ozbiljan post da napisem, vjerujem da ce dobar dio iskritikovati, ali hajde....

Htjeli ili ne htjeli, cinjenica je da nasa liga nikad nije bila slabija u smislu konstantnosti klubova. Ko god da je osvoji ove sezone, nije je zasluzio. Mozemo se mi tjesiti i uzdizati, ali pogledajte bilo koju europsku ligu, drzavni prvaci su ubjedljivi, rasturaju iz utakmice u utakmicu. Desi se tu poneki kiks, ali zato sto su fokusirani na neki drugi tip utakmice (kup, LP i sl.). I onda pogledajte ove nase premierligase, danas igras i rasturis, vec za 3-7 dana ne mozes da se sastavis, potrcis, ne mozes da opucas na gol i zelis da se nazoves drzavnim prvakom. Realno, da nismo zeljni tog trofeja prilican broj godina, rekao bih da bismo se svi popisali na takvu titulu.

Fali ovom Zeljeznicar mnogo toga jos. Nije ovo ni blizu da se neko zove drzavnim prvakom, ali valjda nas ta zelja za trofejom tjera da ne mislimo ni na sta vise osim na to da na bilo kakav, a prije svega posten, nacin dodjemo do njega. I zalosno je pomalo ovo sto nam se desava. Redamo tu neke igrace, divimo im se, a svi smo iz utakmice u utakmicu svjesni da pola ovih igraca ne zna primiti lopte i plasirati precizan pas. Da ne pricamo o tome da ne mozemo dobiti niti 30% duela. Cinjenica jeste da mi svakoj ekipi mozemo dati gol, ali porazavajuca je cinjenica da ga i od svake mozemo primiti, isuvise lahko, ni iz cega. I onda zelimo da gledamo neki lijep fudbal, neke akcije, neku taktiku. Ne moze se ovdje postaviti nikakva taktika, kada fali osnovnog fudbalskog znanja, a povrh svega protivnik te isuvise dobro poznaje jer potenciras uvijek iste stvari da i ta osnovna taktika koju postavis vise ne moze proci.

Zao mi je sto takva igra tjera raju sa tribine, ali tesko je to objasniti nekome ko nije dovoljno bolestan da je tu iz meca u mec i da je vise prestao obracati paznju na takve neke stvari. Svi mi koji redovno dolazimo, realno dolazimo samo zato sto smo bolesni i ne mozemo da sebi dopustimo da propustimo Zeljinu utakmicu. I vise nam je vecini prestalo biti vazno kako se igra, tu smo samo da vidimo krajnji rezultat i nadamo se radosti. Nikad se ovdje nije igrao lijep fudbal, uvijek se to nekako maskiralo borbom, zeljom, brzim golovima i rjesavanjem utakmica na vrijeme pa se nije ni obracala paznja na ove neke stvari, a znale su se sve ove stvari. A danas... sve je manje zelje, volje i pozrtvovanosti, a sve vise slabe kondicije, nepreciznih nabijanja lopte i cekanja da protivnik pogrijesi pa da to iskoristimo. Taktika cekanja sve manje daje ploda.

Sami o sebi odlucujemo, kao i svake sezone i ne trebamo cekati tudje greske. Za nadati se da ce se stvari posloziti i da cemo uspjeti.
ama smiješna priča. prvak je onaj koji na kraju ima najviše bodova. po ovom sistemu jednostavno ima manje loših ekipa, to malo kvaliteta što ima je raspoređeno na manje ekipa i svi za nešto guraju. u ovoj ligi za prvaka niko nije loš i nema lakih utakmica i garantovanih bodova.

a i prije kad je bilo 16 ekipa od kojih se 8 nizašta ne bori - jedino je željo znao ubjedljivo i premoćno osvojiti titulu. i to ne svaku, ali ostali nikad.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 9:35 am

ChWilla je napisao/la:
ned apr 08, 2018 9:24 am
vala nije ni zrinjski bolji, recite šta hoćete. ama nimalo. takvim pitarima oni ništa, ništa nisu napravili, gledao sam od početka do kraja.

kup promiješati pa šta god da bude. imaš zeca, anela, žeru, kemu, modića, projića koji bukvalno ne zarađuju svoju platu i nemaju ni priliku da je zarade. kao ovi što igraju bolji za klasu. jašta su, jeste 5-6 njih a ostali ne.
Kad se sve sabere i oduzme u ovoj bari od lige mi smo opet najbolja ekipa i pored svih problema, i opet nas vidim kao prve favorite za osvajanje.
Kiksacemo mi opet negdje ali kiksace i Zrinjski, nema dominantne ekipe jednostavno i prosle godine taj Zrinjski uze na Beusa titulu a ne na kvalitet, a bilo bi smijesno da smo je i mi uzeli nakon Krupe i pitara, ali da je posteno bilo digli bi mozda pehar.
Tako da nemamo sta bit depresivni i forsirat price da je ne zasluzujemo ovakvom igrom, nema u ovoj ligi igre i ekipe sa 11 pravih igraca, kao sto mi pricamo da necemo sa Mehremicem i Zajmovicem uzet titulu, onda nece ni Zrinjski s nekakvim Acimovicem, Pezerom, jos sporijim, debljim i starijim Bekricem itd..
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 9:44 am

u derbiju treba probati zaboraviti da je riječ o derbiju. kao zimus što smo uspjeli iako je bilo dosta i tad pritisaka i šupljih priča. neće biti ni organizovanog navijanja s druge strane i sve pretpostavke su tu da se bolja ekipa stvarno postavi kao da je bolja - a ne "derbi je derbi", pa haj' polako, 'nako, 'nako, samo da ne primimo...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 9:47 am

Ma samo treba uci maksimalno u utakmicu a ne ko juce nikakve zelje i energije..I Adžem mora sad protiv Slobode odmoriti par igraca pogotovo Bogičevića jer ce on sigurno igrati derbi a on ovaj ritam ne moze izdrzati..

Drago mi je sto kod kona nece biti onog kraka Ahmetovića jer on nam uvijek najvise problema stvara..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3551
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 9:58 am

Stvari su jasne, zbog zaj.ebanog rasporeda u drugom dijelu moramo dobiti kone na kosevu... Tu nema puno price...

Oni su u rasulu (mada je do sada najcesce u ovoj situaciji dobijala ekipa u rasulu) tako da moramo zivotom odigrati na kosevu...


Svi do jednog...


Mozda ce mnogi reci da sam lud al ja bih u derbiju Zebu ubacio... Zebu i Zeca... Vrijeme je da se izgladile odnosi... Ne treba nam to sada...

Ako jos jednom dozivim proslu sezonu bacit cu se pod voz...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 10:01 am

zeba ne može meda, ne može ni 10 minuta kako treba i to s odnosima nema veze...
gradi željo boli te *****
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 10:02 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
sub apr 07, 2018 10:47 pm
Vidim spominje se mnogo pobjeda u derbiju,kao neka vadiona ssd...Zar neko stvarno misli da cemo ih dobiti 3 puta zaredom??Cisto sumnjam,nismo mi bas toliko kvalitetniji od njih.
Nazalost surovo si u pravu a bojim se da ce nam trebati 4 pobjede zaredom.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 10:04 am

nema za ovu utakmicu apsolutno nikakvog značaja što je zaredom. ništa prošla nema sa njom. idemo dobiti jer smo bolji i jer nam treba.
gradi željo boli te *****
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 10:11 am

Bergeron je napisao/la:
ned apr 08, 2018 2:21 am
Jedan ozbiljan post da napisem, vjerujem da ce dobar dio iskritikovati, ali hajde....

Htjeli ili ne htjeli, cinjenica je da nasa liga nikad nije bila slabija u smislu konstantnosti klubova. Ko god da je osvoji ove sezone, nije je zasluzio. Mozemo se mi tjesiti i uzdizati, ali pogledajte bilo koju europsku ligu, drzavni prvaci su ubjedljivi, rasturaju iz utakmice u utakmicu. Desi se tu poneki kiks, ali zato sto su fokusirani na neki drugi tip utakmice (kup, LP i sl.). I onda pogledajte ove nase premierligase, danas igras i rasturis, vec za 3-7 dana ne mozes da se sastavis, potrcis, ne mozes da opucas na gol i zelis da se nazoves drzavnim prvakom. Realno, da nismo zeljni tog trofeja prilican broj godina, rekao bih da bismo se svi popisali na takvu titulu.

Fali ovom Zeljeznicar mnogo toga jos. Nije ovo ni blizu da se neko zove drzavnim prvakom, ali valjda nas ta zelja za trofejom tjera da ne mislimo ni na sta vise osim na to da na bilo kakav, a prije svega posten, nacin dodjemo do njega. I zalosno je pomalo ovo sto nam se desava. Redamo tu neke igrace, divimo im se, a svi smo iz utakmice u utakmicu svjesni da pola ovih igraca ne zna primiti lopte i plasirati precizan pas. Da ne pricamo o tome da ne mozemo dobiti niti 30% duela. Cinjenica jeste da mi svakoj ekipi mozemo dati gol, ali porazavajuca je cinjenica da ga i od svake mozemo primiti, isuvise lahko, ni iz cega. I onda zelimo da gledamo neki lijep fudbal, neke akcije, neku taktiku. Ne moze se ovdje postaviti nikakva taktika, kada fali osnovnog fudbalskog znanja, a povrh svega protivnik te isuvise dobro poznaje jer potenciras uvijek iste stvari da i ta osnovna taktika koju postavis vise ne moze proci.

Zao mi je sto takva igra tjera raju sa tribine, ali tesko je to objasniti nekome ko nije dovoljno bolestan da je tu iz meca u mec i da je vise prestao obracati paznju na takve neke stvari. Svi mi koji redovno dolazimo, realno dolazimo samo zato sto smo bolesni i ne mozemo da sebi dopustimo da propustimo Zeljinu utakmicu. I vise nam je vecini prestalo biti vazno kako se igra, tu smo samo da vidimo krajnji rezultat i nadamo se radosti. Nikad se ovdje nije igrao lijep fudbal, uvijek se to nekako maskiralo borbom, zeljom, brzim golovima i rjesavanjem utakmica na vrijeme pa se nije ni obracala paznja na ove neke stvari, a znale su se sve ove stvari. A danas... sve je manje zelje, volje i pozrtvovanosti, a sve vise slabe kondicije, nepreciznih nabijanja lopte i cekanja da protivnik pogrijesi pa da to iskoristimo. Taktika cekanja sve manje daje ploda.

Sami o sebi odlucujemo, kao i svake sezone i ne trebamo cekati tudje greske. Za nadati se da ce se stvari posloziti i da cemo uspjeti.
Poredis neuporedivo. Radi se i time da je liga 12 koncentrisala kvalitet, a onda opet liga 6. Znaci nema unaprijed upisanih bidova. Dalje, siroki je clan velike 4 premier lige i nikakva tragedija nije x sa njima. Izbiti iz glave pricu igrali smo poufinale uefa a oni listica. Pogotovo orica pitari nikad slabiji bla. Pa oni kad su bili najaci sa papetom nisu mgli meda i obrnuto. I x nije los
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3551
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Online

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned apr 08, 2018 10:12 am

ChWilla je napisao/la:zeba ne može meda, ne može ni 10 minuta kako treba i to s odnosima nema veze...
Sto se tice odnosa, mislio sa na zeca...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], Majkel, TheBlue i 36 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija