Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 7:45 pm

Jebe se vitezu za doprinose :D :D
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:11 pm

Ljudi vec racunaju da su u drugoj ligi...
 
malta071
Postovi: 129
Pridružen/a: sub mar 12, 2016 1:43 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:12 pm

Ko da je orgazam imala dok je prezime pisala :D
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:13 pm

:placeodsmijeha:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:15 pm

ušećerila pred kraj...
gradi željo boli te *****
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:28 pm

Procesi u klubu koji se desavaju u zadnje vrijeme i koji se danas medju normalnim svijetom oznacavaju kao uspjesni, posljedica su dugog i odanog rada upravljackih struktura prema klubu. Tako ja to vidim. Ne pada ovo sve sa neba, to su procesi koji traju vec nekoliko godina, i to nekoliko potresnih godina gdje Zeljo nije imao sportski rezultat ,a ljudi u klubu su stizali nesto sto je u tom datom momentu izgledalo kao nemoguce za stici i postici.
Klub je prolazio kroz tesko razdoblje tranzicije, gdje su osnovne ideje u samim pocecima bile i u samom razmatranju tesko dostizne. Ali kad imas viziju , ideju i vodilju kako klub za nekoliko godina treba da izgleda ,onda se i nemoguce stvari pretvore u proces koji je moguce zavrsiti ,a svaka zavrsena stvar pojedinacno donosila je mogucnost da se otvori nova stavka koju je trebalo uraditi sa ciljem konacne stabilizacije kluba.

I dalje je sve to u jednom procesu, ali sad to izgleda i mnogo lakse ,mada sam prvi ja svjestan da je provoditi sve ove stvari zapravo sada i najteze. No, svi vidimo da je ovaj put od pocetka pa do danasnjeg dana zapravo bio jedini put do ovakvih rezultata, kada si kao klub postao postovan od razlicitih i jakih,velikih firmi, koje s vremenom postaju i sve bolji sponzori. Prepoznali su ljudi dobar put poslovanja, transparentnost u radu, brend koji se ponovo probudio na trzistu i brend koji je sad najpostojaniji u sportskom svijetu nase drzave.

Ne mislim ovde vaziti i bilo sta uporedjivati, medjutim ,dobro se sjecam kada je kod nas sve ovo pocinjalo i klub je bio na samoj ivici necega sto bi danas bio Celik, kada se tu negdje u to vrijeme pojavio vecinski vlasnik kod komsija, gdje je vladala opsta euforija, a zabrinutost kod nas je bila u prilicnoj ekspanziji. Ljudi koji su bili u klubu i pocinjali ove procese su tada jasno kazali da postuju to sta se desava u komsiluku ,ali da mi kao klub imamo svoju viziju i svoj put koji cemo provesti u tom procesu tranzicije. Evo danasnjih rezultata, koji nam jasno i nedvosmisleno pokazuju koliko su ti ljudi , koji su i bili u klubu i koji su danas u klubu u strukturama, imali jasnu danasnju stvarnost u svom pogledu kroz buduce vrijeme.
Nazalost, dug je to period, pa je bilo mnogo opstrukcija da se dosta toga i ne ostvari, potpomognuto najvise medijskom paznjom i pompeznim naslovima nekih ljudi koji sami sebe zovu novinarima, a zapravo su nesto potpuno suprotno i nepismeno od te vrste profesije,pa su propadale i dinastije u nasem klubu, preuzimao se klub od strane jednog lica i sta sve ne. Prebrodilo se sve to jer jasni ciljevi ne mogu sputati velicinu kluba na jednog neukog nazovi novinara, pa i na grupu takvih koji svoje malogradjanske frustracije u nepostizanju svojih zivotnih ciljeva i nezadovoljstava proguravaju svojim polutekstovima o analizi ljudi iz kluba koji su, zamislite, nesto i postigli u svom zivotu. Zato je ovo drustvo danas i naopako. Da su to radili bar pismeno, pa hajde, nego je mahom radila bas ta nemocna frustracija poduprijeta nepismenoscu i kratkim rijecnikom ,pa je sve to za nekoga ko je znao sta cita u tom vremenu bilo definitvno smijesno.

Ono sto danas imamo i mozemo da vidimo u odnosu na samo nekoliko godina u organizacionom smislu je zacudjujuce, s obzirom u kakvoj sredini zivimo i kakve su generalne mogucnosti svega sto nas okruzuje. Nas Zeljo je pokazao mnogima da je moguce raditi ovako kako se radi i da je takvim radom moguce i vracati dugove i napraviti infrastrukturne pomake u vidu citave jedne nove tribine, u velikoj mjeri poboljsanju zapadne tribine, mogucnost dobijanja novog najsavremenijeg terena i jako puno drugih popratnih radnji, od pomocnog terena, od male tribine na pomocnom terenu, popratnih prostorija koje su potrebne po uefinim pravilima, parking mjesta i da ne nabrajam dalje. Uz to, cijelo vrijeme se pokusala tretirati i ekipa. Tu se zaista napravilo mnogo gresaka,ali su ciljevi bili plemeniti i nastojalo se iz velike zelje napraviti sto prije ekipa za trofeje. I mi navijaci smo to dobrano i osudili ali i dali podrsku svim procesima,cak i ako nije doslo do sportskog rezultata.

Danas se takodjer osjecaju velike posljedice u radu iz proslosti, zadnjih dvadeset i vise godina. Ne moze se sve popraviti u samo par sezona, pa se dugovi vracaju i vracace se jos prilicno dugi niz godina. A to realno ometa brzi napredak. Samo kad se teoretski postavi situacija da klub godisnje vrati oko 120 hiljada i da u nekoj varijanti ne moramo to da vracamo ,znacilo bi mnogo bolji igracki kadar vec danas. Jer to je cifra gdje klub moze da sa tom lovom plati na godisnjoj osnovi dva sasvim dobra igraca za ovu ligu zajedno sa svim porezima, ili cak eto, jednog kapitalca kojeg bi doveli i gdje bi bili jaci kao ekipa. Za deset takvih godina vracanja tog duga, mi onda u teoriji ispastamo za dvadeset takvih igraca u deset godina koje ne mozemo imati zbog vracanja para drzavi. Ovo je okvirno i cisto za razmisljanje.
Da ne spominjem da nam je kao klubu na vratu od porezne jos jedna takva ogromna kolicina novca za vracanje, koja je jos uvijek u procesu, koji mozemo izgubiti, pa postoji mogucnost da se ta cifra udupla u vracanju. Velika steta. Cak i da nije za igrace, moglo se uloziti u omladinski pogon taj novac, ili na stipendije mladih igraca ,skolovanje mladih sa strane koji bi dosli itd itd. Kada imas novac, mogucnosti su velike. Mi veliki novac vracamo drzavi i vracacemo jos dugo. Nazalost.

Razni projekti evo prolaze i vidimo kroz pres konferencije kako dobijamo oblik ozbiljnog kluba koji se nametnuo u lidera svojim poslovanjem i sve ono sto je radjeno zadnjih nekoliko godina polako dolazi na naplatu. Tu nije kraj. Kao sto je g. Misimovic naglasio, i to redovno naglasava u svojim obracanjima, poseban **** je zapravo na sportskom segmentu gdje cemo mi i u OVOJ I U NAREDNIM SEZONAMA imati za cilj da Zeljo bude prvak. Da donosi trofeje. Doslo je vrijeme kada je sazrelo sve ono sto je kroz ove godine borbe trazeno i sto se uoblicavalo u ovu sezonu . Da su igraci uspjeli osvojiti posljednju titulu sve bi danas izgledalo puno lakse. Breme neosvojenog trofeja je na ledjima svima, od navijaca pa do svakog covjeka koji je u klubu. Trazi se trofej, trazi se maksimum, i ako je prosle godine na onako nesretan nacin sve to sportski propusteno, ove godine ne bi smjelo da se desi nista manje od osvojene titule. Svi su toga svjesni i pritisak je gotovo nepodnosljiv, ali je cilj jasan.
U slucaju osvajanja, mnoga vrata se otvaraju. Ti onda ne samo da pokazujes ozbiljnost i veliki napredak u osnovnom poslovanju,ili u infrastrukturnom napretku, vec donosis uporedo i sportski rezultat, koji donosi ogroman novac za nase prilike, otvara vrata inostranim sponzorstvima, pojacava zelju domacih uspjesnih firmi da ucestvuju u projektima koji nadolaze.
Imamo cemu da se radujemo u buducnosti. Velikim dijelom izborene su pobjede u vodjenju kluba na zakonit nacin, pokazan je jasan pravac prema buducnosti u jacanju svih onih segmenata koji ce u najskorijoj buducnosti donijeti mogucnost da se dovode sve bolji fudbaleri, koji ce igrati na dobroj podlozi na stadionu, omladinska skola ce dobiti bolje uslove za rad, napredak tih mladih igraca ce tek znaciti i vidimo kada imamo plodove iz svoje skole koliko to tek znaci, nema nista ljepse vidjeti klip od 1921,kada mali Hajdar stoji sa Vranjesom i ovaj mu objasnjava nesto, pokazujuci prema terenu i nekim linijama, dok mali uci i upija teoriju starijeg kolege koji mu bas te neke stvari moze pokazati neovisno od trenera. Onda je to to.

A mi navijaci trebamo osjetiti ove momente ,jer sada je dan kada se lomi i lomi i lomi sve ono sto cini mogucu buducnost. Trebamo da im pomognemo svojim dolaskom, da im damo podrsku u naumu da se ti trofeji od ove godine osvajaju redovno. Da im damo snagu u toj podrsci. Sretan sam jer na juznoj tribini vidim te pomake i postoje pametni momci koji su to skontali i koji ce uciniti sve da se da puna podrska ovoj ekipi. Svi mi trebamo da se pojavimo da zaledimo protivniku krv u zilama kada zapjevamo pjesmu o Zelji, velikom Zelji. Moramo poceti puniti nas stadion. Krajnje je vrijeme.

VOLIM TE ŽELJO !
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:31 pm

Svi svi svi
 
Avatar
nookey
Postovi: 2329
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:34 pm

Minjore je napisao/la:
čet apr 05, 2018 8:31 pm
Svi svi svi
Neeeaaaaa kiseeeeeee
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:36 pm

malta071 je napisao/la:
čet apr 05, 2018 8:12 pm
Ko da je orgazam imala dok je prezime pisala :D
:rofl1:
Ona roza spravčica joj zapišćala :D
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:37 pm

Minjore je napisao/la:
čet apr 05, 2018 8:31 pm
Svi svi svi
Ispoštovati rođendan naše braće! Svi na jug i u kop!
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 8:43 pm

Ne troši forumske listove često ali kada ih zauzme onda i objasni doktorski, čast mi je stajati uz tebe i zvati se tvojim drugom grande
Boccaccio
イビチャ・オシム
 
Avatar
Vortex
Postovi: 580
Pridružen/a: pet maj 12, 2017 11:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:01 pm

U subotu jedno 4,5-5 milja na tribini i 2:1 na semaforu i puna kapa.
 
Avatar
kikirikikospice
Postovi: 173
Pridružen/a: uto jun 13, 2017 12:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:12 pm

Koji je rekord ove sezone sto se tice navijaca ?

Da to prebacimo aBd u subotu!
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:27 pm

Koliko smo dugo prizeljkivali Generalnog sponzora i maštali o ciframa, danas kada smo to i docekali nekako ne osjetim neku pretjeranu radost navijaca. Ovo je velika stvar, ogromna.
Samo da nam je uzeti titulu. Toliko lijepih stvari nam se događa unutar kluba da nas vise nista ne iznenađuje specijalno. Hvala Bogu da nam je podario ovakve ljude na celu sa gospodinom Misimovicem.
Gledajuci ove sve investicije, pitam se kada sve ovo zavrsimo, šta onda?
Mislim da onda slijedi grupna faza nekog evropskog takmicenja. Vjerovatno će se još postova i postova napisati i ne mogu reci "citirajte me", ali ko god ovo procita vjerujem da cu mu naumpasti.
Živi mi bili i docekali ovo. Ponosan sam, u ovom surovom životu gdje uvijek negdje trcimo i uvijek smo pod stresom, jedini me Željo osvježi. Cekajuci vikend i utakmice proradi adrenalin u meni i lakse predeveram poslovnu sedmicu. Lijepo je pripadati Želji, osjecati ga i podržavati.
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."
 
Avatar
KrajPrice
Postovi: 544
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:36 pm

Lostica u subotu bez pola tima, treba ih nafilovati i poslati kuci sa 3 komada. Na derbiju ce biti duplo teze jer kobiljoj glavi je vaznije da nas dobiju nego da uzmu duplu krunu.
Godine zivota svoga tebi dao sam! :zeljeznicar1:
 
Avatar
SirAlexFerguson
Postovi: 841
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 8:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:38 pm

KrajPrice je napisao/la:
čet apr 05, 2018 9:36 pm
Lostica u subotu bez pola tima, treba ih nafilovati i poslati kuci sa 3 komada. Na derbiju ce biti duplo teze jer kobiljoj glavi je vaznije da nas dobiju nego da uzmu duplu krunu.
Vazno je i nama, kvalitetniji smo i ako dobijemo Sirokog , bit ce dosta lakse. Uglavnom treba uci hladne glave, jako i nemaju oni sta traziti protiv nas.
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:38 pm

Subota u 16:00 najavljeno suncano i 19 stepeni. Ako bude ispod 6000, ne znam onda kad ce nas vise doci (derbi ne racunam)
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Vortex
Postovi: 580
Pridružen/a: pet maj 12, 2017 11:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:42 pm

mamba21 je napisao/la:
čet apr 05, 2018 9:38 pm
Subota u 16:00 najavljeno suncano i 19 stepeni. Ako bude ispod 6000, ne znam onda kad ce nas vise doci (derbi ne racunam)
Otkud meni da je utakmica u 16 i 30 ?
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:54 pm

Vortex je napisao/la:
čet apr 05, 2018 9:42 pm
mamba21 je napisao/la:
čet apr 05, 2018 9:38 pm
Subota u 16:00 najavljeno suncano i 19 stepeni. Ako bude ispod 6000, ne znam onda kad ce nas vise doci (derbi ne racunam)
Otkud meni da je utakmica u 16 i 30 ?
mozda vidio na zvanicnoj
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 05, 2018 9:58 pm

Treba Kvesu pozdravit kako treba :)
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 105 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija