Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 2:35 pm

Zabrinut sam zbog sljedećeg:

1. Zakarić i Graovac neće odraditi jedan dio priprema sa prvim timom zbog poziva u menadžersko-mafijašku prćiju
2. Hajdarević, Šabanadžović, Žerić i Mujagić će, izgleda, također propustiti dio priprema sa prvim timom jer će raditi pripreme sa juniorskom ekipom
3. Najavljuje se da, ako vremenski uslovi budu dobri u Sarajevu, ekipa neće ići u Međugorje
4. Nisam zapazio veće reakcije Admira Adžema jučer i zapazio sam jedan loš momentum u ekipi nakon drugog primljenog gola

Što se tiče prve stavke, znamo kako su nam Goran i Daniel važni igrači i mislim da bi bilo mnogo, mnogo korisnije da prođu pripreme sa ekipom. Ako se ne varam, u to vrijeme će ekipa biti u Turskoj i na okupu, tako da bi zbog atmosfere i povezanosti, odnosno tima u cjelini, bilo mnogo korisnije da tako važni igrači budu prisutni. Prćiji, svakako, ništa neće predstavljati njihovo odsustvo. Razumijem i da bi mi "pali u očima" mafijašima koji vode tu prćiju ako ne bi pustili njih dvojicu, ali ja iz drugačijeg ugla od navijača Željezničara ne mogu da gledam. Željezničar mi je ispred reprezentacije, i to, kako vrijeme prolazi, razdaljina između ta dva kolektiva je sve veća i veća.

Što se tiče druge stavke, a objektivno gledajući, Žerić i Mujagić ne predstavljaju veliku prevagu u odnosu na Hajdarevića i Šabanadžovića. Ali, prisustvo Denisa i Ajdina je važno zbog nastavka njihove pripadnosti prvom timu, njihovog nametanja Admiru i povećanju šansi da dobiju više prilike, što u konačnici znači i napredak njih dvojice. O Anelu i Harisu i njihovoj ulozi u prvom timu je suvišno govoriti. Razumijem i potrebe juniora za koje oni imaju pravo nastupa i razumijem koliko će uticaja imati u pripremama za utakmicu protiv Atletica i u samoj utakmici. Ali, njih dvojica su također neizostavan dio prvog tima i iz istog razloga kao kod Gorana i Danila, smatram da pripreme sa prvim timom bi bile od velike i višestruke koristi.

Što se tiče treće stavke, bez obzira kakvi vremenski uvjeti bili u Sarajevu, ja sam strogo za odlazak na pripreme u Međugorje! Kao prvo, uzdati se u vremenske uslove je čista kocka, a na kocki jedino možeš da izgubiš. Kao drugo, sve i da je u Sarajevu u narednih mjesec dana preko 10 stepeni, zrak je užasan i ne godi nimalo igračima u periodu kada moraju da se maksimalno posvete sebi, svojoj spremi i svome zdravlju. Kao treće, odlazak u Međugorje, osim što znači zdravije uvjete za rad, znači i "okupljeniji" tim, odnosno znači da će se igrači više vremena držati skupa, što direktno utiče na atmosferu i nastavak izgradnje tima kao kolektiva, a ne kao skupa pojedinaca, što je ranije bio slučaj. To isto važi i za Tursku i zato sam za odlazak gore pomenutih igrača sa ostatkom tima u Tursku.

Što se tiče četvrte stavke, tu ostavljam najviše prostora za vlastitu pogrešnu procjenu. Admir možda nije toliko ozbiljno shvatio jučerašnju utakmicu pa nisam zapazio neke njegove reakcije koje bi inače imao. Ponavljam, ja možda griješim jer ne znam kako je on shvatio jučerašnju utakmicu. Ali, svakako ostajem pri tome da bih volio da je bilo malo "emotivniji". Tada bih tačno znao kako je shvatio. A što se tiče reakcije prvog tima nakon što je Zec pogriješio i nakon što smo primili gol, mislim da je pretjerana i da nije sastavni dio atmosfere koju inače imamo u i oko ekipe. Opet, to može značiti da su igrači shvatili ozbiljno jučerašnju provjeru i da je iz toga proizašla takva reakcija. U bilo kojem slučaju, ja griješim, ali sam osjetio da to treba da podijelim sa vama.

O atmosferi uopće za vrijeme ove pauze i uoči nastavka prvenstva, nekom drugom prilikom...
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 2:45 pm

Morao sam se izderat na zeku kad je debil prodo loptu, šta sam trebo gladit ga i reći nema veze, ne može to tako,
@Salle ma nabijem te hahahahah :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 2:52 pm

Pas Bogija ka Zakariću :D 5:25
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 3:20 pm

arctg je napisao/la:
ned jan 14, 2018 2:35 pm
Zabrinut sam zbog sljedećeg:

1. Zakarić i Graovac neće odraditi jedan dio priprema sa prvim timom zbog poziva u menadžersko-mafijašku prćiju
2. Hajdarević, Šabanadžović, Žerić i Mujagić će, izgleda, također propustiti dio priprema sa prvim timom jer će raditi pripreme sa juniorskom ekipom
3. Najavljuje se da, ako vremenski uslovi budu dobri u Sarajevu, ekipa neće ići u Međugorje
4. Nisam zapazio veće reakcije Admira Adžema jučer i zapazio sam jedan loš momentum u ekipi nakon drugog primljenog gola

Što se tiče prve stavke, znamo kako su nam Goran i Daniel važni igrači i mislim da bi bilo mnogo, mnogo korisnije da prođu pripreme sa ekipom. Ako se ne varam, u to vrijeme će ekipa biti u Turskoj i na okupu, tako da bi zbog atmosfere i povezanosti, odnosno tima u cjelini, bilo mnogo korisnije da tako važni igrači budu prisutni. Prćiji, svakako, ništa neće predstavljati njihovo odsustvo. Razumijem i da bi mi "pali u očima" mafijašima koji vode tu prćiju ako ne bi pustili njih dvojicu, ali ja iz drugačijeg ugla od navijača Željezničara ne mogu da gledam. Željezničar mi je ispred reprezentacije, i to, kako vrijeme prolazi, razdaljina između ta dva kolektiva je sve veća i veća.

Što se tiče druge stavke, a objektivno gledajući, Žerić i Mujagić ne predstavljaju veliku prevagu u odnosu na Hajdarevića i Šabanadžovića. Ali, prisustvo Denisa i Ajdina je važno zbog nastavka njihove pripadnosti prvom timu, njihovog nametanja Admiru i povećanju šansi da dobiju više prilike, što u konačnici znači i napredak njih dvojice. O Anelu i Harisu i njihovoj ulozi u prvom timu je suvišno govoriti. Razumijem i potrebe juniora za koje oni imaju pravo nastupa i razumijem koliko će uticaja imati u pripremama za utakmicu protiv Atletica i u samoj utakmici. Ali, njih dvojica su također neizostavan dio prvog tima i iz istog razloga kao kod Gorana i Danila, smatram da pripreme sa prvim timom bi bile od velike i višestruke koristi.

Što se tiče treće stavke, bez obzira kakvi vremenski uvjeti bili u Sarajevu, ja sam strogo za odlazak na pripreme u Međugorje! Kao prvo, uzdati se u vremenske uslove je čista kocka, a na kocki jedino možeš da izgubiš. Kao drugo, sve i da je u Sarajevu u narednih mjesec dana preko 10 stepeni, zrak je užasan i ne godi nimalo igračima u periodu kada moraju da se maksimalno posvete sebi, svojoj spremi i svome zdravlju. Kao treće, odlazak u Međugorje, osim što znači zdravije uvjete za rad, znači i "okupljeniji" tim, odnosno znači da će se igrači više vremena držati skupa, što direktno utiče na atmosferu i nastavak izgradnje tima kao kolektiva, a ne kao skupa pojedinaca, što je ranije bio slučaj. To isto važi i za Tursku i zato sam za odlazak gore pomenutih igrača sa ostatkom tima u Tursku.

Što se tiče četvrte stavke, tu ostavljam najviše prostora za vlastitu pogrešnu procjenu. Admir možda nije toliko ozbiljno shvatio jučerašnju utakmicu pa nisam zapazio neke njegove reakcije koje bi inače imao. Ponavljam, ja možda griješim jer ne znam kako je on shvatio jučerašnju utakmicu. Ali, svakako ostajem pri tome da bih volio da je bilo malo "emotivniji". Tada bih tačno znao kako je shvatio. A što se tiče reakcije prvog tima nakon što je Zec pogriješio i nakon što smo primili gol, mislim da je pretjerana i da nije sastavni dio atmosfere koju inače imamo u i oko ekipe. Opet, to može značiti da su igrači shvatili ozbiljno jučerašnju provjeru i da je iz toga proizašla takva reakcija. U bilo kojem slučaju, ja griješim, ali sam osjetio da to treba da podijelim sa vama.

O atmosferi uopće za vrijeme ove pauze i uoči nastavka prvenstva, nekom drugom prilikom...
neka si podijelio. Evo moje neko mišljenje.

1. i druge ekipe konkurenti će isto biti bez nekoliko igrača u tom dijelu priprema i mislim da smo svi u sitoj poziciji.
2. moje mišljenje je da će oni biti sa prvim timom i da će doći možda dva dana ranije da urade par treninga sa junorima. Ostali juniori će bez njih na pripreme u Makarsku. ta dva dana ako se ranije vrate sa priprema prvog tima nije nikakav problem.
3. slažem se ali nisam vidio da iko ozbiljan to najavljuje. Evo danas su već uslovi užasni. Jučer jei teren bio solidan ali već za par dana bi mogao biti loš. VIdjet ćemo
4. TO su normalne stvari vjeruj mi. Trenerski nekad pustiš da vidiš reakcije bez tvog napominjanja, a ovo Zec - Jadranko se stalno dešava u svim klubovima. Bitno je da ne dođe do dodatnog antagonizma među njima.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 3:23 pm

JOš da dodam za Adija par riječi. Nijedan naš igrač iz prvog tima jučer nije ulazio sto posto u duele. Jesu neki od ovih što su igrali drugo poluvrijeme, ali ovi iz prvog nisu, ali Adi mi je pokazao da je itekako prodoran i da ima dobar pregled igre. Par puta je odlično odigrao dupli i što je nazamislivo za naše bekove dva puta je odigrao odličnu povratnu u sredinu na vrh 16
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 3:47 pm

LeBlue je napisao/la:
ned jan 14, 2018 2:14 pm
Omar500 je napisao/la:
ned jan 14, 2018 1:35 pm
Mujagicu ce ove pripreme odlicno doci da dodje malo sebi. Onih pola godine neigranja fudbala ga je nevjerovatno unazadilo. Ja se iskreno nadam da bi od sljedece sezone mogao biti ono sto je Kajkut sada, a mozda se onda ubrzo nametne i za prvo rjesenje. Ali, da bi se to desilo, mora ce mnogo da radi na sebi i da se trudi.
Zeric ima strasan potencijal, i ima poprilicno hladnokrvnu zavrsnicu kada je ispred gola. Utakmica protiv Sirokog, ovo sada, uvijek izabere najbolje rjesenje. Mora se rijesiti poteza viska, nije problem ako je nekad i sebican, i Zakaric to radi, ali on barem osuta, a Zeric cesto ostane nedorecen i uzmu mu loptu.
Sad sam pregledao ovaj video sa utakmice. Ovaj gol Mujagica je pravi golgeterski, uz to se vraca na sredinu terena i radi za ekipu, dosta se trosi. Ima on dobrog potencijala, ova 2018 godina je kljucna za njega, nadam se da ce iskoristiti na najbolji moguci nacin jer bi dosta sa njim dobili za narednu sezonu. Ovaj broj 25 sto je igrao desnog beka je uputio par kvalitetnih ubacaja. Mislim da je to Kovacevic. Zajmovic je dosta dobro odigrao, vidi se njegov individualni kvalitet, pa ovaj broj 6 u odbrani mlade ekipe cini mi se da je to Zilic, nije mogao apsolutno nista protiv njega. Najlakse je pljuvati po Zajmovicu, jer nije "inn", a kao da je on jedini promasio ili izgledao sedbican. Ocigledno hoce momak da se dokaze, i meni je pokazao kvalitet. Mehremic, iako sam bio dosta skeptican, djeluje bas dobro na terenu. Fizicki spreman ima ga i naprijed i nazad. Bolna tacka ove mlade ekipe su centralni bekovi.
Slazem se za Mujagica i za Zaimovica, sve se slazem sto ste rekli.
 
BabOsim
Postovi: 1011
Pridružen/a: sub nov 19, 2016 4:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 4:01 pm

Ko je ono 2. golman u juniorima?
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 4:36 pm

BabOsim je napisao/la:
ned jan 14, 2018 4:01 pm
Ko je ono 2. golman u juniorima?
Jasmin Kršić
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 4:44 pm

phpBB [video]


Jadranko Bogicevic i Asim Zec. :D
1987
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 5:24 pm

Uh kako bi lego transfer dzeke izgleda da je na transfer listi. Neplanirani novci su najdraži :D
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 6:38 pm

recimo u kinu za 135 miliona eura :kafa:
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 7:37 pm

Neka ga nama pošalju na posudbu do kraja sezone da uđe u golgeterski ritam ponovo :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 8:10 pm

nek ide u kinu za ogromne pare :D
MIRZA RASCIC
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 8:21 pm

za basnoslovnu svotu :D
gradi željo boli te *****
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 8:59 pm

Neka ode u Zrinjski sto se mene tice ali neka ga plate 35-40 miliona €. :kafa:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 9:02 pm

Da preduhitrim pojedince..

Emir Halilovic u Sarajevu, zabrinjavajuce je sta sve u poslijednje vrijeme propustamo. Kapitalac, definitivno !
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 9:05 pm

ne računa se ako ne napišeš da se ne šale.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
gavran
Postovi: 7547
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 9:13 pm

ChWilla je napisao/la:
ned jan 14, 2018 9:05 pm
ne računa se ako ne napišeš da se ne šale.
Samo mi nikoga ne dovodimo
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24757
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 9:14 pm

Prelazni rok još nije počeo, što bi dovodili :D
 
Avatar
gavran
Postovi: 7547
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 14, 2018 9:22 pm

Ajzea je napisao/la:
ned jan 14, 2018 9:02 pm
Da preduhitrim pojedince..

Emir Halilovic u Sarajevu, zabrinjavajuce je sta sve u poslijednje vrijeme propustamo. Kapitalac, definitivno !
Odoh ja njima bacat F5.Ovi nasi ne dovode nikoga
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 50 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija