Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 12:30 am

Moja zelja je Srdjan Stanic.Ne mozemo dovesti takvog igraca.
Modus vivendi !
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 12:53 am

Roma, Atalanta i Fiorentina u utrci za Sabanadzovica.
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:02 am

exbabilon je napisao/la:
pet dec 29, 2017 12:53 am
Roma, Atalanta i Fiorentina u utrci za Sabanadzovica.
Joj sad citam...ako nista lijepo procitat.
Modus vivendi !
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:19 am

Minimalno 3 miliona eura i 20% od narednog transfera i mogu ga imati. Ako su za Corica spremni izdvojiti 12 miliona eura nek za Sabanadzovica izdvoje makar 3 miliona eura i da se izgrlimo i izljubimo ko ljudi. Treba pokazati i znanje i muda jer prodajemo igraca koji je svjetski potencijal. Ne prodajemo Dinu Hasanovica, nego igraca koji ce za par godina igrati u najboljim svjetskim klubovima. Maksimalno koliko god mozemo dici cijenu, ne prodavati ga za par stotina hiljada eura. Treba da dizemo standarde, da ne gledamo u proslost i za koliko smo tad prodavali igrace jer nece sportski direktor Rome gledati nase izlazne transfere od kraja rata do danasnjeg dana, bitno je sad kako cemo se postaviti, hocemo li svjetskog potencijala prodati za sicu ili cemo postaviti cijenu koju do sad nismo postavljali i pokazati da cijenimo svog igraca, a oni ako ga stvarno zele, platit ce taj sitnis koji predstavlja taj novac za njih i dovesti ga u svoje redove..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1947
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:31 am

Meni ovo izgleda nestvarno
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:41 am

gdje to nadjoste?
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Avatar
Reha1921
Postovi: 777
Pridružen/a: sri dec 07, 2016 4:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:43 am

kontranogama je napisao/la:
pet dec 29, 2017 1:41 am
gdje to nadjoste?
https://www.vocegiallorossa.it/calciome ... vic-156589
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:44 am

Ovo neki talijanski Sinan :D
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:53 am

Leon_Professional je napisao/la:
pet dec 29, 2017 1:44 am
Ovo neki talijanski Sinan :D
Nemoj nam kvarit trenutak. :D

Nesto kontam, ne skupljaju oni na Anelu klikove garant, sta Talijani znaju ko je Anel. Nesto mora da se iza brda valja, neki interes postoji.
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:54 am

Ma ja 50 keka i napises sta hoces :D
Nije sigurno iz prsta iscuclo. Lijepo cuti ali da ne pretjerujemo sa ciframa, ima on Babu koji zna sta hoce i sta treba.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 1:59 am

Kospicar je napisao/la:
pet dec 29, 2017 1:31 am
Meni ovo izgleda nestvarno
Sta ti izgleda nestvarno, ekipe koje se zanimaju za Anela ili cifra koju nude? Znas mozda nesto sto mi ne znamo?
Pa ja koji sam obicni navijac jos u toku prosle sezone sam pisao o Sabanadzovicu i govorio da je svjetski potencijal, njegovo kretanje i razmisljanje unaprijed par poteza prije ostalih je nesto nevjerovatno. Toliko je odskakao od svojih vrsnjaka da ga je milina bilo gledati. Kod Slavke ublehe igrao Dino Hasanovic ispred Sabanadzovica :placeodsmijeha:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 4:11 am

Ma za sve je ovo kriv Dzeko :D
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 5:18 am

Vučice rimska ispod milion ojri nećemo da pričamo uopšte :kafa:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 6:20 am

Kevin Strootman na izlaznim vratima. Stara dama iz Torina zainteresovana.

'ta će ba Naingolan?

Ili što bi mi rekli, gura ga babo u rimsku vučicu. :kafa:


EDIT:
U Avazu današnjem piše da Stanić gotovo sigurno neće potpisati novi ugovor, naši govore da je postavio prevelike uslove, dok Stana se kao vadi na priču da je klub u zadnje tri godine doveo kamaru preplaćenih bekova i polovnjaka. Već danima ne razgovaraju o produženju.
Ima ponude iz Azije ali i od Zrinjskog, dok smo mi zainteresovani za Luku Lučića pa bi moglo doći "do razmjene".
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5997
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 6:56 am

jovanmaksimovic je napisao/la:
čet dec 28, 2017 10:26 pm
evo malo istorije o zelji, uzivajte, ovo sam pisao mislim 2001. godine :D

Šta je klub bez svog identiteta? Šta tačno označava identitet kluba? To su dvije stvari, navijači i stadion. Ovo je priča o željinim stadiona tokom 80 godina postojanja kluba. Dolina čupova, ili stadion Grbavica nije oduvijek bila dom Željezničara. Sarajevski plavi su prije izgradnje svog današnjeg stadiona, igrali na dva stadiona. Jedan od njih se nalazio na današnjoj lokaciji Marijin Dvora, kod tehničke škole. Stadion se zvao 6. april, po datumu oslobođenja Sarajeva u Drugom svjetskom ratu. Tu je Željezničar ukupno odigrao 5 godina, dok gradske vlasti nisu odlučile da stadion sruše. Međutim, starijim navijačima će uvijek taj stadion biti vezan i Grbavicu, jer stara drvena tribina sa stadiona 6.april je preživjela rušenje stadiona i krasila je zapadnu tribinu stadiona Grbavice sve do 1992. kada je stadion zapaljen od agresora.

Vratimo se na našu priču o stadionu 6. april. Željezničar je zvanično preuzeo vlasništvo stadiona 1945. godine i tu proveo 5 lijepih ali i tužnih godina. Na tom stadionu je odigrano preko 50 zvaničnih utakmica. Neke od njih se i dan danas prepričavaju među starijim navijačima. Tako je prva utakmica na tom stadionu koja se igrala u prvenstvu BiH 1946. umalo koštala Želju titule prvaka Bosne i Hercegovine. Dolazio je banjalučki Borac a Željo je kao domačin bio izraziti favorit protiv Banjalučana. Međutim, gosti su uspjeli da slave pobjedu na kraju od 0-2 i tako uveliko otežaju put do titula Željezničarima. Ipak, je Željo uspio da se revanšira pobjedom u Banja Luci i tako ovjeri titulu prvaka. Ali početak prve lige Jugoslavije i nije bio tako sjajan za Želju. Grčevito se borio sa za svaki bod na svom stadionu, često i gubio. Tako je u maju 1947. Željo već jednom nogom bio u nižem rangu. A tek treba da dođu gosti iz splitskog Hajduka i beogradske Crvene Zvezde. Uprkos očiglednoj razlici u kvalitetu, Željo je po prvi put pokazao da se neće tek tako predati. U nevjerovatnoj završnici prvenstva, Željo je slavio oba puta pobjede nad jačim protivnicima. Hajduk je pobjeđen sa 3-2 a Crvena Zvezda sa 2-0. Ipak, Željo je ispao iz prve lige, i čak došao do republičke lige 1948.
Godine 1949. Željo je tako igrao republičku ligu a to je ujedno i bila posljednja godina igranja na tom stadionu. Zadnja zvanična utakmica na stadionu 6. aprila se igrala u julu 1949. u sklopu kvalifikacija za drugu ligu. Željezničar je dočekao nikšičku Sutjesku. Ta utakmica je odlučivala o tome ko će ući u viši rang. Željo nije dopustio iznenađenje i visoko savladao Sutjesku sa 3-0 i kao prvi prošao kvalifikacije i vratio se u drugu ligu Jugoslavije.

Igrom slučaja, sarajevski derbi nikad nije odigran na ovom stadionu, ali u moru prijateljskih utakmica sa Torpedom (Sarajevom) izdvaja se jedna. Tačno dva dana prije nove godine 1946. godine Željezničar je ugostio Torpedo. Ono što je uslijedilo, pamti se i dan danas, jer predstavlja najveću pobjedu u gradskom derbiju. Željezničar je savladao komšije sa čak 9-1. Nikad prije a ni poslije ni Željo a ni Sarajevo nisu slavili tako visoke pobjede u derbiju.
slika
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1947
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 7:06 am

Brkoo je napisao/la:
pet dec 29, 2017 1:59 am
Kospicar je napisao/la:
pet dec 29, 2017 1:31 am
Meni ovo izgleda nestvarno
Sta ti izgleda nestvarno, ekipe koje se zanimaju za Anela ili cifra koju nude? Znas mozda nesto sto mi ne znamo?
Pa ja koji sam obicni navijac jos u toku prosle sezone sam pisao o Sabanadzovicu i govorio da je svjetski potencijal, njegovo kretanje i razmisljanje unaprijed par poteza prije ostalih je nesto nevjerovatno. Toliko je odskakao od svojih vrsnjaka da ga je milina bilo gledati. Kod Slavke ublehe igrao Dino Hasanovic ispred Sabanadzovica :placeodsmijeha:
Ekipe koje se zanimaju.
Sve si upravu, al meni licno Hajdarevic puno vise pruza i naprijed i nazad.
Slavko objasnio neke stvari haha
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 7:12 am

Do kakve razmjene bi moglo doci kada Stani za koji dan istice ugovor. Iskreno zao bi mi bilo ako se ne dogovore. Stana nije s glavom uvijek dobar al nikad se nije stedio a steta bi bilo izgubiti igraca koji moze krpiti haman pola pozicija i po meni najboljeg beka u ekipi kada o obje strane terena pricamo..

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk

Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 7:16 am

Stavio sam pod navodnike "razmjena"..
Naravno da je to ogroman, ali ogroman gubitak za klub.
Ne vidim kako možemo naći sada igrača koji može pružiti ono što Stanić godinama pruža. I to na više pozicija u timu.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 7:54 am

Tacno treba prestati dodjeljivati epitet Zeljin vojnik, jer za kog god kazes to, taj se popisa po klubu kad tad - ili barem pokusa da se popisa.
1987
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 29, 2017 7:57 am

€ 7.000.000,00
+
20% narednog transfera
Spoiler:
+Dzeko :D
Salim se, moze i bez Dzeke :lol:
Lijepo zvuci, mada ga ne bih volio u Romi. Nesto bas ne mogu taj klub, valjda zbog boja, sta li...
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 172 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija