Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 3:13 pm

slika
Željino dijete koje je igralo za Atletico: Ako me ne pozovu, na Grbavicu dolazim sam


Plasmanom u baraž Omladinske Lige prvaka juniori Željezničara napravili su historijski uspjeh. Žrijeb koji je održan u ponedjeljak u sjedištu UEFA-e u Nyonu Plave je spojio sa vršnjacima slavnog Atletico Madrida.

Rade Bogdanović je dres Atletico Madrida nosio u periodu od 1996. do 1998. godine

U prethodna dva kruga prestižnog takmičenja aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine izbacili su bugarski Ludogorets i hrvatsku Lokomotivu, i tako su postali prvi tim iz naše zemlje koji će prezimiti u Evropi.

Sedmog februara Mujagić, Šabanadžović, Hajdarević i ostali Joldićevi puleni na Grbavici će ugostit vršnjake Atletica, a među onima koji će ih bodriti bit će i jedan bivši fudbaler kluba iz španske prijestolnice, čija je karijera počela upravo u Dolini ćupova 1982. godine.

Stolica na Grbavici

- Često boravim u Sarajevu, tu sam jednom mjesečno iako sa porodicom živim u Beogradu - kazao je bivši fudbaler Željezničara i Atletica Rade Bogdanović na početku razgovora za Faktor.ba.

Povod za razgovor za nekada sjajnim napadačem svakako je bio duel omladinaca timova čije je dresove nosio tokom igračke karijere. Zanimalo nas je hoćemo li ga vidjeti na Grbavici u slučaju poziva iz Zvorničke 27 da bude specijalni gost kluba.

- Naravno da bih došao ukoliko me pozovu iz Želje, a ako me i ne pozovu svejedno ću doći. Nadam se da me čeka moja stolica - rekao je Bogdanović uz dozu smijeha, te dodao:

- Šalu na stranu, mislim da je ovo izuzetno važna i značajna utakmica za mog Želju i potrudit ću se da budem na Grbavici.

Iako je njegova karijera počela davne 1982. godine u redovima Željezničara, Bogdanović je priznao da su Plavi bili i ostali njegova prva fudbalska ljubav.

- Ja sam dijete Grbavice, Željino dijete i to s ponosom izgovaram. Deset godina sam proveo u Željezničaru od 1982. do 1992. godine, kada sam se otisnuo u Južnu Koreju. Znate kako kažu od malena za sva vremena - citirao je Bogdanović navijače Plavih.

Iako za sebe tvrdi da je staromodan, infomacije o dešavanjima u njegovom Želji saznaje direktno od bivših saigrača, koji su u klubu ili blizu kluba.

- Malo sam staromodan. O Želji se informišem kod mojih bivših saigrača. Preko telefona se redovno čujem sa Adnanom Pehlivanovićem, Harisom Alihodžićem i Milanom Gutovićem. Drago mi je da su neki od njih u klubu – istakao je Bogdanović, koji je trenirao kod Josipa Bukala i Duška Bajića, u vrijeme kada je šef omladinskog pogona bila još jedna legenda Plavih Vasilije Čiko Radović.

Bogdanović se 1992. godine otisnuo u Aziju, gdje je igrao u Južnoj Koreji, potom u Japanu. Kaže da je tamo igrački i ljudski sazrio, a onda je uslijedio povratak u Evropu, i to u redove Atletico Madrida.

- I tada je, kao i danas, Atletico bio treći španski klub - iza Reala i Barcelone. Ipak, mislim da su posljednjih desetak godina nevjerovatno napredovali. Nalaze se među samom evropskom elitom. Recept za to je bio sasvim lagan. Bivšim fudbalerima prepustili su vođenje sportskog segmenta kluba. Diego Simeone vodi seniorsku ekipu, José Luis Caminero je šef omladinskog pogona, a Juan Carlos Aguilera je jedan od trenera u omladinskim selekcijama. S druge strane, finansije su prepustili ljudima kojima je to profesija i rezultati su lako vidljivi - kazao je rođeni Sarajlija.

Bogdanović je danas daleko od onoga što je najbolje radio u životu, aludirajući na fudbalske terene.

- Nisam u dodiru s fudbalom, mada je to ono što sam nekada najbolje radio. U Beogradu se bavim izdavanjem apartmana i imam svoju dvoranu - naglasio je fudbaler, koji je karijeru završio sada već daleke 2004. godine u dresu Al-Wahda iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Žestoka konkurencija

Jedini trofej u karijeri bivši fudbaler Željezničara osvojio je sa Werderom iz Bremena.

- Moj najbitniji dio karijere je bio onaj vezan za odlazak u Aziju, tamo sam formirao porodicu. Ipak jedini trofej u karijeri sam osvojio sa Werderom, u kojem sam imao nevjerovatnu konkurenciju, a dovoljno je reći da sam se za mjesto u napadu borio sa Claudijom Pizzarom i Ailtonom. Kad malo bolje razmislim nije ni u Atleticu bilo lako zaigrati u konkurenciji Christiana Vierija – rekao je na kraju razgovora za Faktor.ba Rade Bogdanović.
IZVOR: faktor.ba
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 3:27 pm

Masinovodja je napisao/la:
pet dec 15, 2017 1:39 pm
Fudbalski klub sarajevo zeli vijecnike upoznati sa cinjenicama:
Sarajevo je najveci klub u Bosni i Hercegovini,gradu Sarajevo i Opcini Centar 😂😂😂😂😂😂😂
Mislis Sarajevo je najveci klub u Engleskoj,gradu Manchster i Opcini Stretford u Traffordu?

Ispravi to sto si napisao
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 3:50 pm

Efkej Brodarak nije imao sreće u žrijebu.
Akademci od 900 milja eura izbutmira će ih pregazit
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
voltron30
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 5:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 3:53 pm

Jest da ovo nije tema o njima, al' ionako je dosadno bez utakmica, pa da iskomentarišem i to njihovo kmečanje. Po kojem osnovu oni traže da lokalna zajednica izdvaja novac za njih? Oni su privatna svojina, kupljena od stranog kapitala, preciznije nekog Kineza iz Malezije. Zašto bi novac skupljen od poreza običnog čovjeka išao u klub nekog milijardera? Fakat ne kontam? Znaju to i oni, al' ne kemči onaj koga je tuga natjerala, nego ko je navik'o!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 4:02 pm

"Tri godine zaredom imamo visak prihoda nad rashodima". Jako vazna recenica koju je rekao gospodin Vukotic. Ovako klub i u buducnosti treba da nastavi sto se tice ovog segmenta..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 4:27 pm

voltron30 je napisao/la:
pet dec 15, 2017 3:53 pm
Jest da ovo nije tema o njima, al' ionako je dosadno bez utakmica, pa da iskomentarišem i to njihovo kmečanje. Po kojem osnovu oni traže da lokalna zajednica izdvaja novac za njih? Oni su privatna svojina, kupljena od stranog kapitala, preciznije nekog Kineza iz Malezije. Zašto bi novac skupljen od poreza običnog čovjeka išao u klub nekog milijardera? Fakat ne kontam? Znaju to i oni, al' ne kemči onaj koga je tuga natjerala, nego ko je navik'o!
Vlasnik im multi-milijarder i sad traze od opcine da neplate 30.000 km za koristenje stadiona. Citam juce NK Osjek prezentirao projekat vezano za njihovu skolu nogometa, gdje neki madjarski biznismen investira 8 mio eura u tu njihovu skolu. Eh sad poredi to sa onim sto oni imaju na Butmiru, jos uzeli od Bubamare.
 
ponosannavas
Postovi: 2226
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 4:40 pm

Jebao ba njih :)
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 5:20 pm

Ma yebo kineze, nego kakav je teren iz prve ruke? Jeste bilo kiše ovih dana, snijeg se otopio a sreća pa je bilo i finog vjetra da to prosuši sve.. Kontam ako nas vrijeme malo posluži tamo početkom februara da će teren ipak biti dosta pristojan za odigravanje tekme omladinaca.

Što se tiče nastavka šampionata, vidim mi bi trebali igrati 17.02.18. u 15h u Krupi na vrbasu, to je inače dosta raniji start proljetnog dijela od uobičajenog.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 5:22 pm

Pa s njima vazda cirkus :rofl: pa gdje ste najveci, samo ne rekose po cemu? :rofl: :rofl: doduse, bilo bi monotono bez njih :zid:
 
Avatar
Masinovodja
Postovi: 1021
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 5:27 pm

Poluvrijeme na Hajatu,Stana gost.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 5:44 pm

kremenko je napisao/la:
pet dec 15, 2017 1:11 pm
Foćo,rahmet ti duši.
Veliku si stvar uradio i pokazao veliko srce. Srce manijaka,koji ne gleda sebe nego da pomogne drugome. Za mene si šehid druze. Dati svoj život da bi pomogao drugom. Nadam se da ćemo se vidjeti na nekom boljem mjestu.
Nadam se da će neko iz kluba naći vremena pa se pojaviti na dzenazi.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 6:03 pm

Neko koristi teku, a neko softvere - Nedim Jusufbegovic
:rofl: :rofl: :rofl:
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 6:05 pm

storm_raider je napisao/la:
pet dec 15, 2017 5:44 pm
kremenko je napisao/la:
pet dec 15, 2017 1:11 pm
Foćo,rahmet ti duši.
Veliku si stvar uradio i pokazao veliko srce. Srce manijaka,koji ne gleda sebe nego da pomogne drugome. Za mene si šehid druze. Dati svoj život da bi pomogao drugom. Nadam se da ćemo se vidjeti na nekom boljem mjestu.
Nadam se da će neko iz kluba naći vremena pa se pojaviti na dzenazi.
Rahmet dusi Nanetu, porodici sabura.otisao je jos jedan Željovac, lavlje srce...

Ko moze sutra u 8 nek dodje pred Argelini da se pomogne naci i drugi momak.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Vipla1921
Postovi: 350
Pridružen/a: pon jan 30, 2017 10:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 6:23 pm

Eh neki dan rekoh da cu napisati poveci post o ovoj polusezoni, pa hajde da malo opletem.. Prije svega mislim da je uprava pogrijesila na kraju prosle sezone sto odmah nije dala otkaz permamentnoj ublehi od dobijene titule do poraza koji boli svakog plavog covjeka.. U evropsku avanturu smo usli onako vala s brda s dola sto bi se reklo.. Totalno nespremno Miro odlazi, Lendra nakon prvog kola sto je krajnje neozbiljno.. Ostaje ekipa onakva kakva ostaje, realno Aik je bezveze ekipa i uvjeren sam da bi ovaj nas novi Zeljkan razmontiro.. Ma pojeli bi ih iskreno sa ovom ekipom, al haj.. Evropska avantura brzo zavrsena na sta smo navikli, jedino sto ce mi ostati vazda u sjecanju je evropa na Grbavici.. Nije bilo vise gradskog stadiona i odlazenja na njega jer je nas neuslovan.. Napokon ono sto je svako od nas sanjao nakon Liteksa.. Atmosfera ne losa, ali je moglo sve to jos bolje.. Prvenstvo krenulo tako sto je ubleha dobila otkaz.. Fkt nam je vecini zamazao oci permamentni.. Prvenstvo krenulo predobro protiv Goska.. Igra je bila savrsena i onda laganini put Doboja.. I tamo razocarenje ogromno.. Odmah sam mislio ma nista ni od ove sezone, nakon izjave Ade mislio sam da nije jos zreo za prvog tima.. Onda je islo dalje Vitez i jos jedna patnja.. Pa Borac isto patnja.. Sto je najgore nije se vidio nikakav pomak u igri, sve je bilo slicno proteklim godinama.. Pobjeda na derbiju i opet nekako pored svega toga vidjelo se da nije to to to.. Jos uvijek smo bili daleko od svega.. Remi sa Sirokim i pauza i fkt onako imali smo mi bodova, igralo se nesto, ali je to sve bilo dosta daleko od Zelje kojeg ja hocu, kojeg hoce ZELJOVCI.. Poslije pauze ide Bijeljina i pobjeda, a onda tekma protiv Krupe gdje smo ih pojeli.. Nasa najbolja tekma do tog kola.. I tad sam pomislio eto ga nadosli smo napokon.. Ide ovo ka boljem.. A onda Tuzla i Zrinja.. Taman se nadao, opet mi se vjera vratila i nakon te dvije tekme klinicka smrt.. Opet sjebavanje, opet nervoza, opet nezadovoljstvo.. A onda Celik rutinski, ma svejedno ono jos uvijek gorcina neka bila.. Onda idu Gosk i Mladost i hajde u naletu smo.. Opet sam zadovoljan nekako, opet razmisljanje o duploj ( o kupu necu jos pisati ).. A onda Vitez.. Eh tu sam poludio, tu sam mislio da je sve otislo dodavola.. Bas popisan nikakav i pauza.. Zahvaljivao Bogu sto je pauza da ne odem u Banja Luku.. Dosla tekma i sve vrijeme mislim dobro je moze se igrat ovdje i na kraju pobjeda.. Ali ko se na mlijeko oprzi i u jogurt duva.. Nema mjesta euforiji pred derbi.. U nedjelju onako put Grbavice odgoda i ono provorciranje menstrualnih.. A onda ponedjeljak i karanje.. A onda Siroki x3, a onda Radnik.. Zavrsetak sezone iz snova iskreno, nisam mogao zamisliti da ce se stvari onako odvijati po nas.. Ma da smo mi pisali scenarij od tekme u Vitezu ne bi bolje.. Covjek ne moze opisati onu srecu, onaj ponos sta je Ado uradio s momcima.. Kup maestralno do polufinala, iskreno pisanje po konkurenciji.. Pa jedino gutava bila ona tekma protiv Mladosti i opet nije bilo srkleta nekog.. Rezultati manje vise, ali ono najvaznije, vjera u giganta je vracena.. Vjerujem opet Zelji, Ado me kupio i ima dosta kredita kod mene.. Napokon da vidimo ono sto zelimo da gledamo na Grbavici.. A mozda jedan od razloga su i nasa fenomenalna djeca.. Ona borba u ligi prvaka je jedini pravi put, jedini put kojim Zeljkan mora ici, ono je ono sto se pricalo da sve selekcije Zelje moraju igrati onako.. Tu je volja, tu je htijenje, tu su muda, tu je sve sto nam treba.. Srce ko munara u ovih posljednjih mjesec dana, malo jace.. Ado hvala ti, nase dugotrajno rjesenje i neko ko je zasluzio da bude tu, kao sef.. Hvala upravi na svemu, Adi, igracima.. Jebeno fenomenalno, pre predobro.. Pun punosa na sve u i oko kluba.. Pisao bi sad svasta nesto oko uprave i trenera itd., ali fkt nemam vremena za taj osvrt trenutno.. Kratko jasno, napokon sve je leglo na svoje mjesto, i sad samo jako, jos jace, jos odlucnije u borbu za naseg giganta.. O igracima ste sve manje vise rekli, mislim rekli ste i za igre i za sve, ali eto imao sam potrebu da malo i ja napisem duzi post.. Srvarno nakon mozda one generacije Amarove 2009. godine kad su bili tu Sime i kompanija, imamo ekipu s mudima.. Ima i ona Odina generacija, ali ova nekako pokazuje najvise muda i to zajednistvo, jedan za drugog, osjeti se timski duh na svakom koraku.. To je to jedini ispravan put.. I za kraj proslava u Faceu.. To je bila jebena perverzija, ono sto samo mi manijaci znamo napraviti.. Srce ko dzamija iskreno i izvinite na malo duzem postu.. CUVA BOG ZELJU SVOG !
Na jugu stojimo, zastave vijemo, barjake dižemo i baklje palimo..
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 6:55 pm

U ovoj pauzi prva stvar sto se mora uraditi je dugogodisnji ugovor za Adzema, isto vazi i za Covica i ostatak strucnog staba. Adzem ima znanje, treba ga pustiti u kontinuitetu da radi. Sta god da se desi treba stati iza njega, samo to ce nam dati rezultate kakve zelimo a ne stalne promjene trenera.

Druga stvar, potpisati predugovor sa Graovcem a produziti ugovore sa Zakaricem, Vojom, Stanicem, Bogicevicem, i ostalim igracima za koje Adzem smatra da su nam potrebni.

Treca stvar su pojacanja, dovesti 3-4 igraca, pojacanja, kapitalce (ili igrace poput Vukotica, Jasarevica itd, koji trenutno nisu kapitalci ali to mogu biti a najvaznija stvar je da ce poginuti da se dokazu) na pozicijama gdje nam trebaju pojacanja. Uz to bi bilo dobro dovesti i par omladinaca iz drugih klubova, koji bi mogli u buducnosti biti dobri igraci.

Cetvrta stvar su igraci kojih se moramo pokusati rijesiti, ti igraci primaju plate za nista(Markovic, Bekric, Beganovic, Zajmovic itd). Njihovim odlaskom ce se dodatno otvoriti prostor za plate..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 6:59 pm

kad pročitam "kapitalac" ja bi kablove iz zida čupao, grizao bi utičnice, vjerujete li vi to meni... :rofl:
gradi željo boli te *****
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 7:01 pm

Brko ga iz posta u post povećava broj igrača koji moramo dovest i otpustit :D
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 7:04 pm

ma ja, sta su za nas 3-4 kapitalca... sića
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 7:05 pm

ma i da seremo parama k'o što ne seremo...izraz je toliko izraubovan i isprofanisan da je mi se smučio.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet dec 15, 2017 7:10 pm

Ko nas je kleo, nije dangubio.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 206 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija