Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 7:57 pm

Vec odavno hocu ovo da napisem ali uvijek nesto iskrsne pa zaboravim. Radi se o donatorskim manifestacijama od kojih bi nas klub mogao imati korist, finansijsku korist. Ne znam sta ostali misle o tome? Moje misljenje je da su Zeljovci iz dijaspore u dubokom snu, cast izuzecima poput Paponje i onog momka sto je vlasnik one firme AtoZ, oni su mi prvi pali na pamet kao pozitivni primjeri. Mi imamo ogroman potencijal za tako nesto ali su ljudi lijeni. Tema o dijaspori na forumu haman se ugasila, na pocetku bila aktivna i onda.. Moraju se ljudi probuditi, nece niko umjesto Zeljovaca nesto napraviti, nece nam nesto pasti sa neba. Mi moramo imati svijest o tome da je klub nas, u nasim rukama, i samo mi navijaci kreiramo buducnost kluba. Na te manifestacije npr. mogu biti pozvani i ostali ljudi koji su porijeklom sa Balkana ili ljudi koji nemaju nikakve veze sa Balkanom a zeljeli bi pomoci kupovinom te ulaznice za tu manifestaciju a tu bi se upoznao i sa tradicijom kluba, upoznao i nase ljude, uzivao tih par sati itd.. Velez npr, redovno organizuje ovakve manifestacije..

Ne mogu da vjerujem da se jednom godisnje ne moze u Sloveniji, Njemackoj, Australiji, Austriji, Danskoj itd, okupiti bar 1000 ljudi na tim svecanostima, lijepo se provesti uz neko druzenje i muziku, uzivati tu par sati a usput prilikom ulaska na tu manifestaciju kupiti ulaznicu od 500 ili 1000 eura i tako pomoci klubu. Samo jednom godisnje da se tako nesto uradi i klub bi imao mnogo mnogo veci veci budzet nego sad. Veci budzet znaci i bolje igrace, bolji igraci odmah bolji i rezultati, bolji rezultati, odmah i klub jos brze napreduje..

Ima i na ovom forumu ljudi iz dijaspore, iz Slovenije;(@model), Norveske;(@Tryg), Svedske;(@sajo), Kanada;(@katzie i @ujko, mislim da ste iz Kanade ali nisam siguran) itd, sta vi mislite o ovome, vi ipak zivite tamo u dijaspori. Zasto su ljudi pasivni i lijeni? Zasto se ne organizuje nesto ovako? Klub vode sposobni i posteni ljudi, novac bi se iskoristio za dalje napredovanje kluba, fening jedan ne bi otisao u privatne dzepove..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 8:01 pm

Plava Porodica je napisao/la:
uto sep 12, 2017 7:53 pm
Eo tek saznadoh za metalege. Beton gostovanje
Završi sa poslom nakon 13 sati
Protiv krupe očekujem bar 6 milja bruka bi bila ispod, i nadam se konacno jednoj laganoj pobjedi protiv njih
I 6 milja je malo s obzirom na top termin i to da je rodjendan klubu.
Treba zahajcat, malo preko slika, preko fejsa, neke poklon karte na radiju portalima i sl.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 8:15 pm

Brkoo je napisao/la:
uto sep 12, 2017 7:57 pm
Vec odavno hocu ovo da napisem ali uvijek nesto iskrsne pa zaboravim. Radi se o donatorskim manifestacijama od kojih bi nas klub mogao imati korist, finansijsku korist. Ne znam sta ostali misle o tome? Moje misljenje je da su Zeljovci iz dijaspore u dubokom snu, cast izuzecima poput Paponje i onog momka sto je vlasnik one firme AtoZ, oni su mi prvi pali na pamet kao pozitivni primjeri. Mi imamo ogroman potencijal za tako nesto ali su ljudi lijeni. Tema o dijaspori na forumu haman se ugasila, na pocetku bila aktivna i onda.. Moraju se ljudi probuditi, nece niko umjesto Zeljovaca nesto napraviti, nece nam nesto pasti sa neba. Mi moramo imati svijest o tome da je klub nas, u nasim rukama, i samo mi navijaci kreiramo buducnost kluba. Na te manifestacije npr. mogu biti pozvani i ostali ljudi koji su porijeklom sa Balkana ili ljudi koji nemaju nikakve veze sa Balkanom a zeljeli bi pomoci kupovinom te ulaznice za tu manifestaciju a tu bi se upoznao i sa tradicijom kluba, upoznao i nase ljude, uzivao tih par sati itd.. Velez npr, redovno organizuje ovakve manifestacije..

Ne mogu da vjerujem da se jednom godisnje ne moze u Sloveniji, Njemackoj, Australiji, Austriji, Danskoj itd, okupiti bar 1000 ljudi na tim svecanostima, lijepo se provesti uz neko druzenje i muziku, uzivati tu par sati a usput prilikom ulaska na tu manifestaciju kupiti ulaznicu od 500 ili 1000 eura i tako pomoci klubu. Samo jednom godisnje da se tako nesto uradi i klub bi imao mnogo mnogo veci veci budzet nego sad. Veci budzet znaci i bolje igrace, bolji igraci odmah bolji i rezultati, bolji rezultati, odmah i klub jos brze napreduje..

Ima i na ovom forumu ljudi iz dijaspore, iz Slovenije;(@model), Norveske;(@Tryg), Svedske;(@sajo), Kanada;(@katzie i @ujko, mislim da ste iz Kanade ali nisam siguran) itd, sta vi mislite o ovome, vi ipak zivite tamo u dijaspori. Zasto su ljudi pasivni i lijeni? Zasto se ne organizuje nesto ovako? Klub vode sposobni i posteni ljudi, novac bi se iskoristio za dalje napredovanje kluba, fening jedan ne bi otisao u privatne dzepove..
Bravo Brko :palacgore:

Slažem se da bismo trebali više koristiti potencijal ljudi koji žive vani. Donatorske večeri bi bile pun pogodak.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 8:36 pm

Brko, napisi to ovoj temi molim te:

viewtopic.php?f=78&t=556

A inace, ovdje ima najmanje 10 ljudi iz Slovenije, iz Njemacke 20tak, Austrije 15tak, SAD - 20, Skandinavija - 10... aktivirajte se malo na ovom podforumu:

viewforum.php?f=78
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 8:37 pm

Brkoo je napisao/la:
uto sep 12, 2017 7:57 pm
Vec odavno hocu ovo da napisem ali uvijek nesto iskrsne pa zaboravim. Radi se o donatorskim manifestacijama od kojih bi nas klub mogao imati korist, finansijsku korist. Ne znam sta ostali misle o tome? Moje misljenje je da su Zeljovci iz dijaspore u dubokom snu, cast izuzecima poput Paponje i onog momka sto je vlasnik one firme AtoZ, oni su mi prvi pali na pamet kao pozitivni primjeri. Mi imamo ogroman potencijal za tako nesto ali su ljudi lijeni. Tema o dijaspori na forumu haman se ugasila, na pocetku bila aktivna i onda.. Moraju se ljudi probuditi, nece niko umjesto Zeljovaca nesto napraviti, nece nam nesto pasti sa neba. Mi moramo imati svijest o tome da je klub nas, u nasim rukama, i samo mi navijaci kreiramo buducnost kluba. Na te manifestacije npr. mogu biti pozvani i ostali ljudi koji su porijeklom sa Balkana ili ljudi koji nemaju nikakve veze sa Balkanom a zeljeli bi pomoci kupovinom te ulaznice za tu manifestaciju a tu bi se upoznao i sa tradicijom kluba, upoznao i nase ljude, uzivao tih par sati itd.. Velez npr, redovno organizuje ovakve manifestacije..

Ne mogu da vjerujem da se jednom godisnje ne moze u Sloveniji, Njemackoj, Australiji, Austriji, Danskoj itd, okupiti bar 1000 ljudi na tim svecanostima, lijepo se provesti uz neko druzenje i muziku, uzivati tu par sati a usput prilikom ulaska na tu manifestaciju kupiti ulaznicu od 500 ili 1000 eura i tako pomoci klubu. Samo jednom godisnje da se tako nesto uradi i klub bi imao mnogo mnogo veci veci budzet nego sad. Veci budzet znaci i bolje igrace, bolji igraci odmah bolji i rezultati, bolji rezultati, odmah i klub jos brze napreduje..

Ima i na ovom forumu ljudi iz dijaspore, iz Slovenije;(@model), Norveske;(@Tryg), Svedske;(@sajo), Kanada;(@katzie i @ujko, mislim da ste iz Kanade ali nisam siguran) itd, sta vi mislite o ovome, vi ipak zivite tamo u dijaspori. Zasto su ljudi pasivni i lijeni? Zasto se ne organizuje nesto ovako? Klub vode sposobni i posteni ljudi, novac bi se iskoristio za dalje napredovanje kluba, fening jedan ne bi otisao u privatne dzepove..
Nisu ljudi lijeni nego imaju drugih problema i ne vise na netu kao ja :D
Klub mora imati stalnu medijsku * paljbu *
Prvi preduslov je zvanicna web stranica kluba. Ta je nedovoljno iskorištena i nema varijantu makar engleskog jezika. Peglam strane poslovne partner o Želji. Oni se cude da na stranici nema varijanta engleski, njemack. O ruskom, arapskom :rofl: i ne sanjam Fali joj još jako puno, recimo kompletan pdf Historija, videosnimci starih utakmica, prilozi o sponzorima, atomatske net poveznice sa stranama sponzora....
Nacin pisanja postova na zvanicnoj se mora iz temelja promijeniti. Klub nije poljoprivredni kombinat. Klub je emocija, užitak, nada, ponos.....
Da bi se ovo odradilo treba naravno strucnost i para :D
Iznerviran nacinom pisanja saopcenja na zvanicnoj stranici sam dao svojim zadatak je na brzinu analiziraju :rofl:
Tu kratku analizu sam i pokazao jednom uglednom forumašu.
Ovaj tvoj prijedlog je odlican i treba raditi na njemu. Problem je da se nemere :D preko noci. Posebno ako znamo da veliki broj ljudi u klubu volontira. Nadam se da ce uskoro doci i medijska komunikacija na red za rekonstrukciju.
Tek tada možemo se nadati aktivnijem ucešcu dijaspore i stranaca.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Rambo_Amadeus
Postovi: 1109
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 5:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 8:40 pm

Bosanski lonac je napisao/la:
uto sep 12, 2017 6:26 pm
Omar500 je napisao/la:
uto sep 12, 2017 5:35 pm
cikazubo je napisao/la:
uto sep 12, 2017 5:29 pm



Ovu bismo pjesmu trebali oživjeti. Fantastično zvuči kad se horski pjeva.
cikazubo hvala na odgovoru, sad kad slušam jos veca milina, stvarno bi ovo bilo lijepo cut' uzivo. Podsjeti me onaj snimak kad Bosna osvaja titulu prvaka Europe, navijaci u publici pjevaju Bosno moja, a komentator govori: "slobodno možemo reci da je i njihova igra licila na jednu prelijepu Bosansku sevdalinku."
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 8:41 pm

Kratak izvjestaj:

Nastavili smo nasu akciju dijeljenja godisnjih karti navijacima preko foruma. Zahvaljujuci jos jednom anonimnom donatoru, danas smo urucili jos jednu godisnju kartu forumasu koji se prvi javio.

Ponosan sam na vas sve i nadam se da cemo nastaviti i dalje sa ovim akcijama u buducnosti.

Svako ko zeli da i dalje sponzorise ove akcije neka mi se javi ovdje na privatnim porukama. Sve radimo transparentno. Donatori su se u to do sada uvjerili. Naravno, po vasoj zelji identitet i(li) nick na forumu ostaje anoniman. Hvala vam svima i hvala Hurmasici sto je forumasu urucio danas kartu. Ako zelite da osvojite godisnju kartu za neku od nasih tribina, pratite forum redovno. Hvala!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 8:49 pm

Brko, oprosti, ali lupaš nevjerovatne stvari. Aktivna je dijaspora itekako samo ih niko ne eksponira, pa ni oni sami sebe, i onda dobiješ sliku da su Vaca i vlasnik A to Z jedini aktivni iz dijaspore. Znam 20 ljudi iz dijaspore koji na mjesečnoj bazi Željezničaru, Grbavici i Manijacima pomažu onoliko koliko mi pomognemo Klubu kupovinom ulaznica za dvije utakmice protiv Torpeda na Grbavici. Nemoj zato da lupaš o nečemu o čemu nemaš blage veze.
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

FK Željezničar

uto sep 12, 2017 8:57 pm

E moj brko.
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 9:40 pm

jao kakav je gol Seha primio :o

Amar konsultant na BHT1
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 9:53 pm

Rezultati nakon 7. kola

viewtopic.php?f=73&t=504
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3565
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 10:10 pm

Pregledao sam ovaj izvjestaj sa Radnikom vise puta i stvarno nisam mogao da ne zapazim po 100. put Vecino lose izlazenje na loptu iz kornera ili na ubacaj sa strane. Stvarno je super momak i ima dosta kvaliteta ali to je nesto na cemu mora najvise raditi.

Najgore od svega sto on nekad i krene na loptu i stane, i onda samo izjebe stopere koji misle da ce pokupiti loptu.

Kako sam na sjeveru stalno, cesto cujem koliko mu Bogi govori da ne radi to jer ih jebe... Al ocito da ili ima straha u njemu ili stvarno nije sposoban da pokupit te lopte...

Al eto valjda ce i to popraviti ubrzo... Dosta bi bio kvalitetniji golman...



Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 10:16 pm

ima vremena. on je tu negdje ili čak bolji nego šeha s isto godina. samo je niži...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3565
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 10:18 pm

Meni je seha jedan od najdrazih nasih golmana, pa sam mozda i subjektivan ali mislim da je on dosta kvalitetniji bio...

Al eto sto kazes ima vremena...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 10:24 pm

Kad smo vec kod zeljovaca veceras u ligi sampiona; Dzeko, Sehic
A i Pjanic je vidjen nekad negdje sa Zeljinim salom
5. - 7. Okt 1992.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto sep 12, 2017 11:21 pm

@Modele uplati mi na premier, sav prihod ide za gradnju Juga, vjeruj meni :D
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 13, 2017 12:47 am

arctg je napisao/la:
uto sep 12, 2017 8:49 pm
Brko, oprosti, ali lupaš nevjerovatne stvari. Aktivna je dijaspora itekako samo ih niko ne eksponira, pa ni oni sami sebe, i onda dobiješ sliku da su Vaca i vlasnik A to Z jedini aktivni iz dijaspore. Znam 20 ljudi iz dijaspore koji na mjesečnoj bazi Željezničaru, Grbavici i Manijacima pomažu onoliko koliko mi pomognemo Klubu kupovinom ulaznica za dvije utakmice protiv Torpeda na Grbavici. Nemoj zato da lupaš o nečemu o čemu nemaš blage veze.
Nije mi jasno kako si moj post na tako pogresan nacin protumacio, i ne samo ti nego i @Tryg. Nevjerovatno..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 13, 2017 1:32 am

Ne znam jel iko napisao, Faruk Duraković 2 gola danas za pionirsku repku
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1196
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 13, 2017 3:17 am

Brkoo je napisao/la:
sri sep 13, 2017 12:47 am
arctg je napisao/la:
uto sep 12, 2017 8:49 pm
Brko, oprosti, ali lupaš nevjerovatne stvari. Aktivna je dijaspora itekako samo ih niko ne eksponira, pa ni oni sami sebe, i onda dobiješ sliku da su Vaca i vlasnik A to Z jedini aktivni iz dijaspore. Znam 20 ljudi iz dijaspore koji na mjesečnoj bazi Željezničaru, Grbavici i Manijacima pomažu onoliko koliko mi pomognemo Klubu kupovinom ulaznica za dvije utakmice protiv Torpeda na Grbavici. Nemoj zato da lupaš o nečemu o čemu nemaš blage veze.
Nije mi jasno kako si moj post na tako pogresan nacin protumacio, i ne samo ti nego i @Tryg. Nevjerovatno..
Ja te nisam pogresno shvatio, a svoje iskustvo sam opisao na novootvorenoj temi.
Puno pozdrava, plavi brate....
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
kAtzie
Postovi: 177
Pridružen/a: ned feb 26, 2017 7:59 pm
Lokacija: London, Ontario
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 13, 2017 4:11 am

Ujko je napisao/la:
sri sep 13, 2017 3:17 am
Brkoo je napisao/la:
sri sep 13, 2017 12:47 am
arctg je napisao/la:
uto sep 12, 2017 8:49 pm
Brko, oprosti, ali lupaš nevjerovatne stvari. Aktivna je dijaspora itekako samo ih niko ne eksponira, pa ni oni sami sebe, i onda dobiješ sliku da su Vaca i vlasnik A to Z jedini aktivni iz dijaspore. Znam 20 ljudi iz dijaspore koji na mjesečnoj bazi Željezničaru, Grbavici i Manijacima pomažu onoliko koliko mi pomognemo Klubu kupovinom ulaznica za dvije utakmice protiv Torpeda na Grbavici. Nemoj zato da lupaš o nečemu o čemu nemaš blage veze.
Nije mi jasno kako si moj post na tako pogresan nacin protumacio, i ne samo ti nego i @Tryg. Nevjerovatno..
Ja te nisam pogresno shvatio, a svoje iskustvo sam opisao na novootvorenoj temi.
Puno pozdrava, plavi brate....
Nisam te ni ja pogresno shvatio.
Sve sto si naveo je, na papiru, lahko ostvarivo. U praksi je to malo drugacije.
Da ne lutam k'o maksum po diviziji ovdje, i ja cu svoje misljenje prezentovati na novootvorenoj temi.

Zivio.
Tamo su slike djetinjstva moga, tamo je sve sto je moje.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 178 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija