Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 12:43 am

Ono kako ja rezonujem para nece faliti, bar za slobodne igrace.

Pa rijesit cemo se bar jos 5-6 igraca uz dosadasnje odlaske, Miro odlazi dzaba, Lendric i Veca za pare. Za nase uslove sigurno ne male pare. U zbiru bar 10ak plata se oslobadja + obestecenja za pomenuti dvojac. Sem toga igrat cemo i Evropu i odatle cemo dobiti dobre pare, ne odmah, ali sigurno ce leci pa se mozes ponasat kao da su vec tu.

Na Slavki i Cenanu je da ovu poziciju iskoriste, para ne fali, a ni igraca vjerovatno. Na ljeto se moze dosta toga izmajmunisati. Pa bujrum, nek se dokazu.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 12:47 am

kremenko je napisao/la:
uto maj 30, 2017 12:40 am
Kakva je situacija sa strancima kod konkurenata?
Hoce li se morati zahvaljivati pojedinim igracima i koliko su vazni bili ove sezone?
Mozes ti imat deset stranaca u ekipi, al među 18 će ti samo četiri moći biti.
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 12:53 am

Ma jest al nema logike da plaćaš 6 stranaca koji će sjedit na tribinama.
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 12:56 am

JUG je samo jedan a igrača smo se nagledali (preko 100 u zadnje 3 godine) i nagledaćemo ih se još stotine i stotine
Sjever bio prije više od 30god, sad Istok, pa neću valjda čekati još 30god da se JUG napravi
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 1:00 am

Ma gradnja juga vjerovatno krece nakon evropskih tekmi, u tom terminu kontam da bi mogao i teren da se uradi, ako se i UEFA ukljuci a oni ce vjerovatno traziti da se i lokalna zajednica ukljuci i sudjeluje u projektu. Od prodaje Lendrica se pare mogu usmjeriti u pojacanja, plus cemo se zahvaliti nekim igracima pa i njihove plate se mogu proslijediti novim igracima. Pare od evrope mozemo uloziti u infrastrukturu, plus ce i navijaci ucestvovati. Ova anketa nema smisla. Prioritet je sve, i nastavak ovakvog poslovanja, i rad na infrastrukturi i dobri rezultati u sportskom dijelu . To sve cini jedan klub i ne moze se u tom pogledu praviti neki prioritet jer su sve te stvari jako vazne..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
salemprolic
Postovi: 586
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:12 pm
Lokacija: Zdrava voda
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 1:05 am

Pare uložiti u stadion, ako imamo dovoljno, izgraditi jug, pokušati izganjati i tu opciju nove trave. To nam dobro ide i to treba nastaviti. Napraviti najbolji stadion u državi. Pare ne ulagati u igrački kadar. Barem dok nam isti biraju Slavko i Čenan.
Ide prva kamila, ide druga kamila, ide treća kamila, četvrta i peta...
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 1:08 am

Uvijek ima neki prioritet i ništa nije podjednako važno, uvijek je nešto važnije bar za nijansu od nečega drugog.

Trenutno, Jug je prioritet, još skuckati taj teren od Uefe, ispuniti te uslove što fale za 3 kategoriju i eto stadiona ko lampa.

Što se tiče ekipe, maksimalno se bazirati na naš omladinski pogon i na druge mlađe igrače širom države, raširiti mrežu skautinga, dovoditi djecu potpisivati jake ugovore i ulagati u njih.. Dovesti 3-4 kapitalca koji bi bili kostur tima i to bi bilo to.. Na taj način dugoročno bi profitirali na svim frontovima.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
kremenko
Postovi: 1163
Pridružen/a: pon dec 19, 2016 10:34 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 1:36 am

Ne znam koliko je realno da dobijemo teren na ljeto. Vjerujem da ce to ici iduce godine u ovo doba.
Iduce godine prvenstva moraju zavrsiti ranije zbog svjetskog. Moguce je da iduca sezona pocne vec 15 jula ili najdalje 22 jula.
Evropske utakmice pocinju vec 29 juna,uzvrat 6 jula. Ako prodjemo u 2 kolo,nema vremena za raditi teren.
I ja sam glasao za Jug. Rekao bih da je ovo istorijska prilika koja se ne smije propustiti. Svi smo zapeli za Istok,zapecemo i za Jug. Ovaj moment i zamah mora iskoristiti. On se mora poceti graditi najdalje do kraja godine.
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 1:38 am

igla je napisao/la:
uto maj 30, 2017 12:09 am
Pošto sam direktno prozvan da pljujem Amara, te ispod još bi neki komentar da ne znam kako se mi sa tim ili sličnim mišljenjem možemo nazvati navijačima kluba, evo ja se pitam kako neko Želju može posmatrati samo kroz titule, kupove, a uz rizik da se klub ugasi u par godina?

Usput, uvijek ću govoriti svoje mišljenje, sviđalo se masi ili ne sviđalo. Meni je npr čudno da se na ovom forumu primijete apsolutno svi pokušaji određene grupe ljudi, koji preko medija pokušavaju da poljuljaju klub, a kad je u pitanju Amar 2+2 je 5. Neki dan je jedan momak primijetio da je slika na tekstu o Bandoviću i ceneru na gg.ba sa utakmice protiv nas, i bunimo se, nedavno se svakodnevno smijalo Beganoviću na Mao Tse Tungu, a svima je jasno da taj isti Beganović priziva Amara na klupi Želje, komentar toga nisam nigdje primijetio. Nedavno ja postavih (mislim prvi) Amarov komentar na suđenje (prije Bandića) gdje reče da su sudijske greške odlučile pobjednika (da podsjetim, mi smo tada bili prvi, a 4 suca su suspendovana), niko nije ništa rekao, momak na forumu govori da ne vjeruje da je dao intervju uopšte Beganoviću. Amar javno pljucnuo par puta po Slavku, u najbitnijim momentima sezone davao poprilično negativne komentare, rijetko koji komentar.

Kozariću se psovalo kad je izašao tekst da smo društvo jednog lica sa Misimovićem, pljuje se i Žujo, činjenica da je Amar dolazio s njima u paketu vjerovatno nema nikakvog značaja. Violina po fb komentarima prijeti dolaskom Brke, da će se sve promijeniti, taj trofejni Violončelo je obnašao 300 funkcija kod nas za vrijeme Amara, nema veze. Za sve dobro iz tog vremena - logično zaslužan je Brko, za sve što nije - Žujo (ili neko treći) - ***** ti majku.
Istina je da je Amar bio sve u klubu, od portira do kuhara. Dijelile se plate na ruke u autobusu (zamislite samo situaciju da u nekom ozbiljnom klubu trener ustane i kaže evo po pola plate svima), jedino Stanić bio prijavljen (garant to Amar nije znao, a kamoli bio jedan od onih koji su odlučili da će biti tako), za sve to opravdanje: Nije imao s kim, pa je morao to sve raditi. Nije imao vraga s kim, poenta je da nije želio ni s kim. Sponzori znali odustajati zbog netransparentnosti, koliko ga određena djeca kluba vole (ponosimo se njima) da ne pričam. Neću jer odmah slijedi "daj dokaze" iako ovdje niko ni za šta ne daje dokaze, a ja da vam kažem da sam neke stvari svojim očima gledao, bit će izmišljam, imam interesa i sl.

Amar kao trener - DA, s obzirom da za to nema šanse, tj. onakav ego ne može imati iznad sebe nekog ko će mu postaviti ciljeve i odrediti ugovore igračima, već on hoće da ih i sam postavlja i isplaćuje (jer su mu sredstvo motivacije) onda nisam za njega, jer "u obliku" u kojem bi došao ne bi bio dobar za Želju i sistem koji treba da se gradi i koji se gradi.
Nemam potrebe da lažem, nisam ni znao ko je Senad Misimović prije njegovog dolaska. Jednostavno, nisam za klub jednog lica, u kojem će trener kluba biti i kuhar i portir i finansijer i računovođa, koji će vedriti i oblačiti, dogovarati sponzore, određivati koliko karata ide gostujućim navijačima, za situaciju gdje će moći otići na odmor na početku sezone, vraćati se i odlaziti kad hoće, nalaziti sebi zamjene po vlastitom navođenju. Ako neko smatra da je to ozbiljan i normalan klub, onda jednostavno ne možemo diskutovati.
Mala korekcija na početku, ne pljuješ Amara nego pljujete Amara, množina. Zašto,ne znam. Neko zna zašto, ne ulazim u to.

Ako se već priča priča, a očito je da se priča, onda se trebaju saslušati obje strane. Neko će reći s druge strane da se Amaru ostalo dužno, cirka 400.000 KM, neko će reći da mu je zabijen nož u leđa iako je on u suštini i počeo ovaj proces ozdravljenja kluba. Osoba sa lošim namjerama, a ima vas koji to pišete, ne bi to uradila, jer nije logično da pokuša stabilizovati klub koji je (ne)svjesno uništila nego bi stvari gurala pod tepih baš iz interesa da prljavštine ne izađu na vidjelo. Tako kaže logika.

Da ne bude trla baba lan i šbb-kbb možemo i konkretno,

Dešava nam se ČETVRTA rekonstrukcija ekipe u 1,5 godinu ( Mulalić zimski dio, Skijaš ljetnji dio, Petrović zima i Petrović ljeto ). Došlo i otišlo je cirka 80 igrača, možda malo manje, al tu smo negdje. Opravdanje, jedino, je bilo, to rade i ostale ekipe + zaradili smo na raskidima. Smiješno. Smiješno i štetno.

Idemo dalje, nakon Vedrana mi više nemamo mladog igrača kojeg možemo prodati. Amir, Bajić i Memija su prodati. Dženis, Dado, Mujagić, Kemo, Žerić, Beširević, Hasanović su jal sjebani, jal otišli, jal nisu dobili prilku da igraju. Umjesto njih su igrali Sindikalac, Kerla mazlum, Stojanović, Pozder, Đermanovič, Bekrić, Marković i ostale karmpe od igrača. Ko je kriv. Niko. Kriv je Edis, kriv je Skijaš, krivo je more.

ima još. Prošle sezone smo izgubili Europu, ove godine smo izgubili titulu ZBOG LOŠE SELEKCIJE IGRAČA. Nisu se sami doveli u klub i rekli sad igramo i primamo plate u Željezničaru. Izgubili smo dosta para, izgubili smo koeficijent u Europi. Zbog lutanja, zbog izmišljanja tople vode. Zbog nestručnosti.

Slavko Petrović je slagao čim je usta otvorio. On je specijalista za fizičke pripreme. Laž. Vukli smo se ko prebijene mačke po terenu u LZP. Pretrčali su nas svi, a kao šlag na tortu dođu mrtvi pitari, tri dana nakon fasunga u kupu i hladno nas pretrče. Samo zbog ovoga Petrović je morao dobiti otkaz. Kriv je ako su ga ugrači bojkotovali, a on to nije prepoznao. Kriv je što nije shvatio da je preforsirao ekipu u ligi i u kupu, kriv je što njednog omladinca nije gurnuo u vatru da vidi jel mogu il ne mogu. Kad je došla voda do grla, Kemo starter, Žerić ulazi sa klupe. Meni je to licemjereno. Kriv je što mu se Ćenan petlja u posao, a on šuti i broji pare. Jebe se Petrovića za Želju, realno. Kriv je što je pljuvao predhodnike što guraju Lendrića na krilo, a on to isto radio. Kriv je što je birao Kerlu i Bogičevića na štoperskim pozicijama, mi zijanismo titulu, a fale nam oba štopera. Kriv je što opet nemamo ekipu, al bukvalno, Nije jedini, al je kriv.

Da se vratimo na početak, Amar ne valja zbog xy stvari, a ovo sada valja. Amar je donio titule, a organizacija je bila 0. Sad imamo organizaciju za deset i sportski rezultat 0. Iskreno, nama Amar treba u klubu kao što nam trebaju Misimović, Bajramović i Vukotić. Nikolić, Ćenan i Petrović nam ne trebaju. Dokazano.

Ovo je realna priča, realno sagledana. Sve ostalo nije dobro. Nema nama hajra dok je Amar sve u klubu, od čistačice do menadžera isto kao što nama nema hajra dok se Ćenan, Nikolić i Petrović pitaju oko igrača i ekipe. Rezultate vidimo.

Pozz
 
Grb1
Postovi: 181
Pridružen/a: sri nov 30, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 1:49 am

Gledam sad 15 timova koje mogu doci zrinjskom...ko god da dodje zrinjski nema sanse realno...nasa je liga i dalje rinaKa nazalost...
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 2:00 am

Zato imaju sigurnih haman 600,00 eura ( bez TV prenosa, sponzora, gledalaca ) i koeficijent 1 ( ekvivalent prolasku u treće pretkolo EL ) ;)

Lagano skupljaju pare, pametno ih ulažu i kucaju koeficijent. Jednom će ih pročepiti. Prekucali nas ljudi, od zadnje četiri sezone, uzeše tri titule. Također je tragedija da to postaje normalno. Prekucala nas ekipa kojoj smo se smijali, jer su kući ispadali od Dundalanža ( kad su bili smiješni ).

Naredna titula je strašno bitna, zbog para i koeficijenta. Ovaj način i put koji smo izabrali nas neće nigdje odvesti. Odnosno hoće, da ne lajem bezveze.
 
Grb1
Postovi: 181
Pridružen/a: sri nov 30, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 2:12 am

nikad_izvini je napisao/la:
uto maj 30, 2017 2:00 am
Zato imaju sigurnih haman 600,00 eura ( bez TV prenosa, sponzora, gledalaca ) i koeficijent 1 ( ekvivalent prolasku u treće pretkolo EL ) ;)

Lagano skupljaju pare, pametno ih ulažu i kucaju koeficijent. Jednom će ih pročepiti. Prekucali nas ljudi, od zadnje četiri sezone, uzeše tri titule. Također je tragedija da to postaje normalno. Prekucala nas ekipa kojoj smo se smijali, jer su kući ispadali od Dundalanža ( kad su bili smiješni ).

Naredna titula je strašno bitna, zbog para i koeficijenta. Ovaj način i put koji smo izabrali nas neće nigdje odvesti. Odnosno hoće, da ne lajem bezveze.
Realno 2 titule minimalno nisu zasluzili...
Ako bog da da i nas procepi transfer politika ovaj put.. Daj da im damo podrsku mozda ubodemo fino, puno lijepih stvari de desilo ove sezone, a jos aBd kad zagrmi Grbavica na Grbavici u evropskim utakmicama sada..
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 2:32 am

A ko je zasluzio ako nisu oni ?
Zrinjskom ce i sljedece sezone ostati okosnica tima i opet ce biti glavni favoriti za titulu.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 2:52 am

3 titule u 4 godine. To bi se vec mogla nazvati dominacija, kakva takva. Realan treba biti.
 
BabOsim
Postovi: 1011
Pridružen/a: sub nov 19, 2016 4:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 3:22 am

Ma i oni su dobro poljuljani vjeruj, bez Beusa qrac bi oni osvojili.
 
BabOsim
Postovi: 1011
Pridružen/a: sub nov 19, 2016 4:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 3:45 am

Kakve se sve krimosi vrte oko tog kluba to je tragikomedija. Još koja godina i dočekaće ih ista sudbina kao fk čuburaca

 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 7:59 am

Ne mogu vjerovati da južna tribina nije prioritet svakom navijaču, pa ljudi moji shvatate li vi kakav će to stadion biti sa južnom tribinom, lutka, bombonjera. Pa titulu su osvajali brotnjo, leotar, modriča i gdje su sad. Naravno da su trofeji važni, ali kada infrastrukturno napredujemo onda **** na trofeje. Mada jedno ne isključuje drigo, ova godina je primjer. JUG JUG JUG ............................
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 8:05 am

kremenko je napisao/la:
uto maj 30, 2017 1:36 am
Ne znam koliko je realno da dobijemo teren na ljeto. Vjerujem da ce to ici iduce godine u ovo doba.
Iduce godine prvenstva moraju zavrsiti ranije zbog svjetskog. Moguce je da iduca sezona pocne vec 15 jula ili najdalje 22 jula.
Evropske utakmice pocinju vec 29 juna,uzvrat 6 jula. Ako prodjemo u 2 kolo,nema vremena za raditi teren.
I ja sam glasao za Jug. Rekao bih da je ovo istorijska prilika koja se ne smije propustiti. Svi smo zapeli za Istok,zapecemo i za Jug. Ovaj moment i zamah mora iskoristiti. On se mora poceti graditi najdalje do kraja godine.
Svakako je Jug prioritet i krov na Istoku, a teren uopste nije toliko loš, vidjeli ste da je sad protiv Radnika bio extra,cak je i ispred gola bio skoro sav prekriven travom. Stadion se mora završiti!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 8:07 am

ama pretežno to ne ide i neće ići od istih para. neki misle da se nije pravila tribina imali bi milion više za igrače. a ne bi.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
godrina
Postovi: 1421
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2017 8:11 am

Ljudi kakva je situacija sa Kosticem, čiji je on igrač ?? Ako je naš onda nam fali još jedan stoper, još jedan bek, 2 vezna, krilo i napadač. Hoće li ići Bekric ili Zeba ?? Zvuči pitarski ali sljedeća je sezona jbeno bitna, moraju se svi napregnut ko žabe. Slavko otvori tu teku.
uvjek uz tebe i ti to dobro znas, tebe volim ja za tebe navijam :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
boro elcic: igrac ne smije trcat direktno na gol protivnika jer time opstruise igru i ugrozava njenu regularnost

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], GegenPress, Google [Bot] i 227 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija