Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:00 pm

Svasta se pise na osnovu vlastitog dojma. Govori se da smo lose odigrali na proljece i u LzP. Ja bih volio da neko postavi tabelu nakon 6/7 kola, a onda tabelu nakon toga. Volio bih da se postavi tabela i nakon 18 kola (jesenji dio), a onda i tabelu od 18., pa do 31 kola i na kraju tabelu samo LzP ovih 9 odigranih kola. Volio bih vidjeti te tabele, koje bi nam posluzile kao polaziste za iznosenje stavova, kako bi diskusija bar malo imala smisla, odnosno neke argumente. Ovo iskljucivo zelim da vidim, jer smo se samo prije dva kola proglasili prvacima. Znam da tabele ne moraju nista znaciti, ali eto neka ih tu radi onih koji su davno proslavili titulu, a sada su nesto ogorceni. Bili smo ogorceni i stanjem na tabeli, kada se na istoj nismo sedmicama pomjrali i pored niza nepobjedivosti. Uvijek 5. 6.

Ko zna neka postavi tabele. Molim vas. Rasprave radi samo.


Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk

Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:02 pm

Slavko ako ostane pojacati mu tim sa pomocnikom i kondicijonim jer ne moze sam raditi koliku god on zelju imao. A onda pred europu vidjeti ko nas napusta / pojacava, sta kako za narednu sezonu...itd. Pripreme ovaj put moraju biti zaista temeljne.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
mula
Postovi: 929
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:03 pm

Jaozinho22 je napisao/la:
čet maj 25, 2017 11:19 am
storm_raider je napisao/la:
čet maj 25, 2017 1:03 am
Jaozinho22 je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:47 am
Na osnovu čega treba da ostane !? Zbog prokockane titule ? Zbog piqkaste igre ? Zbog tog što nije promovisao nijednog juniora ? Zbog tog što mu se igra svodi samo nabij na Miru kao i prethodna dva stručnjaka ? Zbog specijalne fizičke spreme o kojoj je vazio pola godine, na kraju FKŽ spreman kao i ekipe koje nemaju spešl trenera za kondiciju kakvim se on predstavljao ? Zbog tog što nema nikakvog napretka u igri i nakon dovedenih ciljanih akvizicija ? Zbog tog što izgledamo kao dom penzionera ? Zbog tog što je stručnjak za defanzivu a nama svaki iole prekid gol ?
Zbog toga sto je izborio Europu. Zbog toga sto mu igra ne svodi "samo nabij na Miru, kao i prethodna 2 strucnjaka", jer da vodi, bili bismo na 11 mjestu. Zbog toga sto bi bilo neozbiljno optustiti trenera, nakon pola godine, koji te je doveo do Europe, iako mu je to bio jedini cilj zacrtan. Zbog toga sto smo vec to radili i vrtili bismo se u krug. Zbog toga sto 90% ovo nije njegova ekipa i tek nakon ljetnih priprema cemo moci vidjeti sta i kako. Zbog toga sto necu sebi dozvoliti da gledam samo zadnje 2 utakmice (1 remi i 1 poraz). Zbog toga sto necu da dozvoli da mi sud o Slavki pravi Bogicevicev kiks u Tuzli, Kerlina ruka na derbiju ili Ivanov promasaj titule u 94 minuti na Kosevu. Zbog toga juniora nije ni mogao promovisati za ovih pola godine, jer smo se borili da osiguramo Europu. Tacno se zaboravlja da je covjek tu 5 mjeseci. Zbog toga sto smo potrosili dosta trenera, dobrih ljudi, Zeljinih vojnika i nemoguce je da nam ama bas nijedan nije valjao. Ocito i jeste problem sto su ljudi kratkovidni i kratko pamte, pa bi smjenjivali tek tako, kao na igrici. A da za promjenu pokusamo drugacije i da nekoga ostavimo 2 godine? Ako vec nije upalilo mijenjanje trenera kao na traci i lud covjek bi skontao da to nije dobra taktika. Ovo nije igrica, igraci nisu algoritmi koji instantno reaguju na vase kondicionale i parametre. Igraci se moraju navici na trenera i obrnuto - trener se mora navici na igrace i okruzenje. Samo razmislite, da je Ivan pogodio ono sto je morao, mi ne bismo ovu pricu vodili uopste. Pa nista u zivotu nije crno ili bijelo, ali izgleda da je kod nas Bosanaca sve tako.

Nisam ni ja zadovoljan, gorak je ukus, ali otpustiti Slavka bi bio potez amatera i pravio bi se cirkus. Vec smo taj cirkus prosli. Seferovic bi se trebao vratiti iz Kine veoma brzo, nadam se.
Evo storme da ti odgovorim.
Evropa nije bila prioritet ! Prioritet je bila titula ! Dakle cilj nijej ispunjen.
Neću ti tražiti izjave Misimovića u vezi ovog jer ih dobro znaš kao i ja.
Dalje, igra se svodi nabi na Miru, htio ti to ili ne. Baš bi volio vidjet statistiku koliko ima zračnih duela osvojenih po utakmici.Maximalno forsiran svaku utakmicu ! Ne znam samo odakle ti ideja da kažeš nešto takvo :( Ako ne vjeruješ idemo analizirat direktno utakmicu po utakmicu pa da vidimo na koga se nabija lopta il igramo od noge do noge kao Barca :lol:
Dalje, neozbiljno je otjerati trenera a nije neozbiljno ostavit čovjeka koji je izgubio bukvalno već osvojenu titulu. Treba ti 5 bodova iz tri utakmice i ti nisi u stanju da ih uzmeš. Matematički genije.
Dalje,kažeš da 90 % nije njegova ekipa !?
Krenimo redom.
Vedran
Siniša (Memija pušten, on dobio maximalnu šansu)
Štoperi. Slavko lično vratio Bogičevića i ličnoo izjavio za Oslobođenje da se nije dvoumio ni sekunde kad je Kerla u pitanju da li da se dovede ili ne.
Lijevi bek , Stanu vratio u ekipu, doveo Stojanovića !
Sredina,Blagojević,Marković,Hasanović,Zeba,Uglješa,Bekrić.
Desno krilo, najbolje u ligi !
Lijevo krilo, obojica došla u njegovom mandatu i Crnov i Zakarić.
Napadač, Prvi strijelac lige i Stevo Nikolić.
O čemu pričamo ? Bar pola ekipe je njegovo ! A ne 90 %, opet neka nelogičnost.
Dalje, pitanje je koliko je dobro po klub ostaviti čovjeka na klupi koji priča ono što navijači hoće da čuju a radi potpuno suprotno !
Neke od drugih ubleha.
Igramo kao Milan
Priča o nekoj kartoteci punoj megatalenata i igrača iz regiona. Mi dovodimo samo ono što je slobodno i ono što šutnu iz naše lige.
Priča i najava nekih grupnih faza !
Priča da ćemo nakon priprema i uigravanja biti bolji, NISMO BILI BOLJI ni mi ni igra !
Ostalo znamo. Mislim da ne moram dalje.
Ostanak Slavke u ovim okolnostima bi bilo krajnje nelogično i po nas i po njega. Jedino pod nekim okolnostima da mu se pojača stručni štab s dva Željina vojnika ! Da se vrati Sefer iz Kine i da se on pita za kondiciju ! Uslov minimalno 3 juniora u prvih 11. Svakako je broj stranaca smanjen. I da počnemo ličiti na klub na terenu a ne da ličimo na neku seosku zadrugu !
BRATE : NEUBJEDLJIVO, NELOGIČNO, KONTRADIKTORNO, NEUTEMELJENO, NEDOVOLJNO ZNANJA I SLABA PROCJENA!
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
mula
Postovi: 929
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:03 pm

Jaozinho22 je napisao/la:
čet maj 25, 2017 11:19 am
storm_raider je napisao/la:
čet maj 25, 2017 1:03 am
Jaozinho22 je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:47 am
Na osnovu čega treba da ostane !? Zbog prokockane titule ? Zbog piqkaste igre ? Zbog tog što nije promovisao nijednog juniora ? Zbog tog što mu se igra svodi samo nabij na Miru kao i prethodna dva stručnjaka ? Zbog specijalne fizičke spreme o kojoj je vazio pola godine, na kraju FKŽ spreman kao i ekipe koje nemaju spešl trenera za kondiciju kakvim se on predstavljao ? Zbog tog što nema nikakvog napretka u igri i nakon dovedenih ciljanih akvizicija ? Zbog tog što izgledamo kao dom penzionera ? Zbog tog što je stručnjak za defanzivu a nama svaki iole prekid gol ?
Zbog toga sto je izborio Europu. Zbog toga sto mu igra ne svodi "samo nabij na Miru, kao i prethodna 2 strucnjaka", jer da vodi, bili bismo na 11 mjestu. Zbog toga sto bi bilo neozbiljno optustiti trenera, nakon pola godine, koji te je doveo do Europe, iako mu je to bio jedini cilj zacrtan. Zbog toga sto smo vec to radili i vrtili bismo se u krug. Zbog toga sto 90% ovo nije njegova ekipa i tek nakon ljetnih priprema cemo moci vidjeti sta i kako. Zbog toga sto necu sebi dozvoliti da gledam samo zadnje 2 utakmice (1 remi i 1 poraz). Zbog toga sto necu da dozvoli da mi sud o Slavki pravi Bogicevicev kiks u Tuzli, Kerlina ruka na derbiju ili Ivanov promasaj titule u 94 minuti na Kosevu. Zbog toga juniora nije ni mogao promovisati za ovih pola godine, jer smo se borili da osiguramo Europu. Tacno se zaboravlja da je covjek tu 5 mjeseci. Zbog toga sto smo potrosili dosta trenera, dobrih ljudi, Zeljinih vojnika i nemoguce je da nam ama bas nijedan nije valjao. Ocito i jeste problem sto su ljudi kratkovidni i kratko pamte, pa bi smjenjivali tek tako, kao na igrici. A da za promjenu pokusamo drugacije i da nekoga ostavimo 2 godine? Ako vec nije upalilo mijenjanje trenera kao na traci i lud covjek bi skontao da to nije dobra taktika. Ovo nije igrica, igraci nisu algoritmi koji instantno reaguju na vase kondicionale i parametre. Igraci se moraju navici na trenera i obrnuto - trener se mora navici na igrace i okruzenje. Samo razmislite, da je Ivan pogodio ono sto je morao, mi ne bismo ovu pricu vodili uopste. Pa nista u zivotu nije crno ili bijelo, ali izgleda da je kod nas Bosanaca sve tako.

Nisam ni ja zadovoljan, gorak je ukus, ali otpustiti Slavka bi bio potez amatera i pravio bi se cirkus. Vec smo taj cirkus prosli. Seferovic bi se trebao vratiti iz Kine veoma brzo, nadam se.
Evo storme da ti odgovorim.
Evropa nije bila prioritet ! Prioritet je bila titula ! Dakle cilj nijej ispunjen.
Neću ti tražiti izjave Misimovića u vezi ovog jer ih dobro znaš kao i ja.
Dalje, igra se svodi nabi na Miru, htio ti to ili ne. Baš bi volio vidjet statistiku koliko ima zračnih duela osvojenih po utakmici.Maximalno forsiran svaku utakmicu ! Ne znam samo odakle ti ideja da kažeš nešto takvo :( Ako ne vjeruješ idemo analizirat direktno utakmicu po utakmicu pa da vidimo na koga se nabija lopta il igramo od noge do noge kao Barca :lol:
Dalje, neozbiljno je otjerati trenera a nije neozbiljno ostavit čovjeka koji je izgubio bukvalno već osvojenu titulu. Treba ti 5 bodova iz tri utakmice i ti nisi u stanju da ih uzmeš. Matematički genije.
Dalje,kažeš da 90 % nije njegova ekipa !?
Krenimo redom.
Vedran
Siniša (Memija pušten, on dobio maximalnu šansu)
Štoperi. Slavko lično vratio Bogičevića i ličnoo izjavio za Oslobođenje da se nije dvoumio ni sekunde kad je Kerla u pitanju da li da se dovede ili ne.
Lijevi bek , Stanu vratio u ekipu, doveo Stojanovića !
Sredina,Blagojević,Marković,Hasanović,Zeba,Uglješa,Bekrić.
Desno krilo, najbolje u ligi !
Lijevo krilo, obojica došla u njegovom mandatu i Crnov i Zakarić.
Napadač, Prvi strijelac lige i Stevo Nikolić.
O čemu pričamo ? Bar pola ekipe je njegovo ! A ne 90 %, opet neka nelogičnost.
Dalje, pitanje je koliko je dobro po klub ostaviti čovjeka na klupi koji priča ono što navijači hoće da čuju a radi potpuno suprotno !
Neke od drugih ubleha.
Igramo kao Milan
Priča o nekoj kartoteci punoj megatalenata i igrača iz regiona. Mi dovodimo samo ono što je slobodno i ono što šutnu iz naše lige.
Priča i najava nekih grupnih faza !
Priča da ćemo nakon priprema i uigravanja biti bolji, NISMO BILI BOLJI ni mi ni igra !
Ostalo znamo. Mislim da ne moram dalje.
Ostanak Slavke u ovim okolnostima bi bilo krajnje nelogično i po nas i po njega. Jedino pod nekim okolnostima da mu se pojača stručni štab s dva Željina vojnika ! Da se vrati Sefer iz Kine i da se on pita za kondiciju ! Uslov minimalno 3 juniora u prvih 11. Svakako je broj stranaca smanjen. I da počnemo ličiti na klub na terenu a ne da ličimo na neku seosku zadrugu !
BRATE : NEUBJEDLJIVO, NELOGIČNO, KONTRADIKTORNO, NEUTEMELJENO, NEDOVOLJNO ZNANJA I SLABA PROCJENA!
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
gost_manje
Postovi: 220
Pridružen/a: ned apr 02, 2017 12:45 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:04 pm

Vrag je napisao/la:
sri maj 24, 2017 10:11 pm
gost_manje je napisao/la:
sri maj 24, 2017 5:27 pm
Vrag je napisao/la:
sri maj 24, 2017 4:50 pm


Pa sta treba da ponavljam ko papagaj svaki put kada se logujem ?

Ja ti kazem da ne mozes porediti fk i firmu. Nije isto voditi fk i firmu. Da je fk voditi kao firmu bilo bi puno jednostavnije.

Miroslav da je zelio produziti bio bi najplaceniji igrac u klub, s njim se pregovaralo ne mjesec dana nego pola godine. Pola godine nas zavlaci i onda prebacuje lopticu na menadzera. I kada se sagleda realna situacija i njegov ucinak, nista nije korisniji od Kokota, Djelmica ili Tomica. On moze traziti razumnu xy sumu. I za razumnu xy sumu, a nasi ne zele da potpise moze ih samo oprati kvalitetniji igrac inace normalno da ne bi presutio. Ali to se u ovom slucaju nije desilo. Da je neki kvalitet mozda i jeste, ali u PL gdje ima protiv sebe panjeve. U SL i HNL je mrtvi prosjek. A onakvih kao Miroslav ima u Borcu iz Cacka ili Lokomotivi. Samo mi to ignorisemo zbog svog nekog zalaganja.
Mora da je tako i nikako drugačije. Veze ti nemaš očigledno ali te to ne sprečava da glumiš neki pokušaj insajdera. :palacgore:
nisam ja insajder, ovo ti je pisalo na klupskoj stranici
Ne, nije pisalo da nas zavlači i prebacuje lopticu na menažera. Ne, nije ga niko poredio sa Kokotom, Đelmićem ili Tomićem. Tako da.. nije lijepo iznositi neistinu, odnosno lagati. I još mnoge druge stvari koje si napisao su lično tvoja izmišljotina. Izvoli: https://fkzeljeznicar.ba/stevanovic-odb ... ora/23682/

Inače, ovakvo saopćenje kluba na zvaničnoj stranici je čisti seljakluk i dno dna, a ti si dobro produbio to dno i otišao par metara niže. Svaka čast! :palacgore:
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:06 pm

Ne vidimo svi sve isto i pomirite se sa tim. Ne treba nikoga ubjedjivati u nešto ako je drugačijeg mišljenja. Ja sam negdje izmedju ali ne mislim da treba mjenjati samo da bi se mjenjalo. Brzo nam dolazi EL i onako ćemo izaći sa novim sastavom što je dovoljan hendikep za nas.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Zeljocity
Postovi: 47
Pridružen/a: uto maj 10, 2016 12:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:07 pm

I ja sam nakon tekme sa Sarajevom prvi napisao "Amar Osim" ali fakat sad kad se skontam treba covjeku (Slavki) dati sansu. Sad ce moci dobro sjesti i planirati za narednu sezonu a evo pricate o nasim juniorima itd.. novo pravilo saveza ce ne samo nas natjerati nego sve klubove u nasoj lijepoj da se posvete mladjim kategorijama htjeli mi to ili ne znaci sa tom pricom se moze odmah prestati. Cinjenica je ljudi moji da smo se u borbu za titulu prikljucii jer drugima nije islo dobro prije svega Zrinjskom tako da sto se mene tice prilika da se borimo za titulu je bila jedan veliki bonus nakon katastrofalnog starta koji smo trebali iskoristiti ali nismo i Boze moj i znate sta je najgore???? DESIT CE NAM SE PONOVO!! Prije ili kasnije sa Slavkom ii bez Slavke jer takve se stvari desavaju u fudbalu. Neki ovdje pricaju kao da je sasvim najprirodnija stvar osvajati titule iako imas sve servirano e pa dragi moji nije. Eto vam jedan fin primjer iz komsiluka Partizan. Ljudi 2 sedmice bili na prvom mjestu kroz cijelu takmicarsku sezonu ali uzese titulu na kraju. Uglavnom da ne davim vise opustite se i fokusirajte se na pozitivne stvari Istok je tu Jug ce jos malo biti tu a slijedece sezone bit ce sve kako treba a ko zna mozda i Sloboda nesto uradi u Mostaru ;)
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:10 pm

Svi koji jos uvijek podrzavaju Petrovica prvi ce ga pljuvati sljedece sezone jer je mala sansa da ce covjek promijeniti svoju filozofiju fudbala.

Ne znam zasto se potura prica da neko kritikuje Slavku zbog ovog zadnjeg poraza, citavo vrijeme od kad je on trener igre nemamo, povedes protiv MDK na Grbavici i onda igras bunker ostatak utakmice, ista stvar i protiv Krupe. Glava te boli od patnje koju gledas na terenu. Da ne spominjem pricu o fizickoj spremi, a gotovo svaka ekipa iz lzp bolja u tome od nas. Bio problem igrati u isto vrijeme ligu i kup, ispali lagano iz kupa, u ligi propustili ogromnu sansu za titulu.

Sta je to zbog cega bi Slavko trebao ostati nas trener i naredne sezone?
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:11 pm

exbabilon je napisao/la:
čet maj 25, 2017 11:56 am
Pa pa paranojaaa
Jesmo li ijednu utakmicu pobijedili kad se to pjevalo, od trenutka kad je isfurana protiv Maribora pa naovamo? :D
 
Avatar
nookey
Postovi: 2329
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:13 pm

Morzhy je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:11 pm
exbabilon je napisao/la:
čet maj 25, 2017 11:56 am
Pa pa paranojaaa
Jesmo li ijednu utakmicu pobijedili kad se to pjevalo, od trenutka kad je isfurana protiv Maribora pa naovamo? :D
jesmo Borca, kad smo ih istjerali sa sjevera na Grbavici :)
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:21 pm

nookey je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:13 pm
Morzhy je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:11 pm
exbabilon je napisao/la:
čet maj 25, 2017 11:56 am
Pa pa paranojaaa
Jesmo li ijednu utakmicu pobijedili kad se to pjevalo, od trenutka kad je isfurana protiv Maribora pa naovamo? :D
jesmo Borca, kad smo ih istjerali sa sjevera na Grbavici :)
He he, ubij me ako se sjećam, a bio sam na toj tekmi naravno :)
 
Zeljocity
Postovi: 47
Pridružen/a: uto maj 10, 2016 12:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:23 pm

Brkoo je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:10 pm
Svi koji jos uvijek podrzavaju Petrovica prvi ce ga pljuvati sljedece sezone jer je mala sansa da ce covjek promijeniti svoju filozofiju fudbala.

Ne znam zasto se potura prica da neko kritikuje Slavku zbog ovog zadnjeg poraza, citavo vrijeme od kad je on trener igre nemamo, povedes protiv MDK na Grbavici i onda igras bunker ostatak utakmice, ista stvar i protiv Krupe. Glava te boli od patnje koju gledas na terenu. Da ne spominjem pricu o fizickoj spremi, a gotovo svaka ekipa iz lzp bolja u tome od nas. Bio problem igrati u isto vrijeme ligu i kup, ispali lagano iz kupa, u ligi propustili ogromnu sansu za titulu.

Sta je to zbog cega bi Slavko trebao ostati nas trener i naredne sezone?
A ko nas je doveo do te sanse?
 
Avatar
strauss_1921
Postovi: 23
Pridružen/a: pet feb 24, 2017 7:02 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:24 pm

Slavko treba da ostane. Statistika njegovog uspijeha/neuspijeha se analizira kroz 2 do 3 sezone a ne kroz jednu polusezonu. Ne kazem on jeste kriv do neke mjere ali smo i mi previse smo digli euforiju nadali se previse a ustvari nismo nista dobili samo jedno veliko razocarenje..., ne branim slavku ali ne mozemo mijenjatii nekog samo radi dvije lose odigrane.., jbg jest vazne utakmice ali eto........ trebamo svi malo strpljenja i meni je neopisivo krivo ali tako je trebalo da bude jbg
Ljubavi što te rodi klasa radnička.
"NE." -Joško Domorocki.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:25 pm

Brkoo je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:10 pm
Svi koji jos uvijek podrzavaju Petrovica prvi ce ga pljuvati sljedece sezone jer je mala sansa da ce covjek promijeniti svoju filozofiju fudbala.

Ne znam zasto se potura prica da neko kritikuje Slavku zbog ovog zadnjeg poraza, citavo vrijeme od kad je on trener igre nemamo, povedes protiv MDK na Grbavici i onda igras bunker ostatak utakmice, ista stvar i protiv Krupe. Glava te boli od patnje koju gledas na terenu. Da ne spominjem pricu o fizickoj spremi, a gotovo svaka ekipa iz lzp bolja u tome od nas. Bio problem igrati u isto vrijeme ligu i kup, ispali lagano iz kupa, u ligi propustili ogromnu sansu za titulu.

Sta je to zbog cega bi Slavko trebao ostati nas trener i naredne sezone?
Recimo sto ide EL brzo, on koliko toliko poznaje ekipu, naviknuo se na to da je trener Zelje, radi toga da su na preceste promjene donijele vise loseg nego dobrog, radi mira u kuci, radi toga sto je izgubio samo dvije tekme u ligi itd. Jasano da ce neko i naci stvari kojima podkrepljuje to da ga treba otjerati ali postoje prioriteti i oni bi se trebali postovati.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
igla
Postovi: 3618
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:26 pm

Od golmana, ako ode Vedran, a Fejza bude prešao u omladinske, imat ćemo Bobića. Dovesti nekog "normalnog golmana" nek pravi konkurenciju.
Lijevi bek ima Beširević, ako ima potrebe dovesti nekog da pravi konkurenciju, ali moramo se malo i na dijete osloniti.
Desni bek ima Siniša, hoće li Stanić produžiti ne znam. Zavisi dakle.
Štoperi, jedan mora biti Kemo, drugog dovest, a očito i trećeg i četvrtog :D osim ako nema neki talent u omladionskom pogonu. Pričalo se o Kostiću, ne znam i za Vukotića, uglavnom vrlo bitna pozicija.
Sredina terena nam je spora, nedostaje nam svježine i živosti, a imamo viška godina na toj poziciji. Žerić mora biti planiran u prvoj postavi, vidjeti sa ovim starohanima ko ostaje, ko ne ostaje, pa onda popuniti. Lagano priključivati i Šabanadžovića.
Desno krilo će imati veliki pritisak nakon Miroslava, ali ako Zakarić ostaje, prebaciti njega na tu stranu i dovesti nekog (ako nema u omladinskom neki mali koji bi mogao), a lijevo Crnov i probati "regulisati" npr. nekog brzog i okomitog, na mene loš dojam nije ostavio Kuzmanović iz DK.
Špica ja ne bih tražio u ovoj ligi, nemam neki osjećaj za Obradovića, mislim da se tu mora tražiti igrač prevage, a takvog špica u ovoj ligi nema. Također malo provjeriti i omladinski pogon.

Namjerno sam za mnoge pozicije isforsirao omladinski pogon, bar kao zamjenu, jer dovođenje polovnjaka mi se ne sviđa samo zbog dovođenja, bolje te pare odvojiti na par igrača koji čine prevagu, a pokušati maksimalno iskoristiti potencijal omladinskog pogona.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:33 pm

Zeljocity je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:23 pm
Brkoo je napisao/la:
čet maj 25, 2017 12:10 pm
Svi koji jos uvijek podrzavaju Petrovica prvi ce ga pljuvati sljedece sezone jer je mala sansa da ce covjek promijeniti svoju filozofiju fudbala.

Ne znam zasto se potura prica da neko kritikuje Slavku zbog ovog zadnjeg poraza, citavo vrijeme od kad je on trener igre nemamo, povedes protiv MDK na Grbavici i onda igras bunker ostatak utakmice, ista stvar i protiv Krupe. Glava te boli od patnje koju gledas na terenu. Da ne spominjem pricu o fizickoj spremi, a gotovo svaka ekipa iz lzp bolja u tome od nas. Bio problem igrati u isto vrijeme ligu i kup, ispali lagano iz kupa, u ligi propustili ogromnu sansu za titulu.

Sta je to zbog cega bi Slavko trebao ostati nas trener i naredne sezone?
A ko nas je doveo do te sanse?
Do te sanse nas je doveo Zrinjski i smjena Marinovica, poslije tofa nam se u nikad losijoj ligi otvorio put za titulu. Nismo mi dominirali nego se provlacili iz utakmice u utakmicu i takva igra nam se na kraju i osvetila..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:38 pm

Ma na ljeto treba uloziti u ekipu, dovesti provjerene igrace i pucati na duplu krunu. Oslobodis se trojice stopera, Sinise, Ugljese, Bekrica, Zakarica. Prodas Lendrica i Vecu i pare roknes u pojacanja. Miri ispunis uslove koje trazi, dovedes Duljevica da ti igra lijevo, Subic da igra lijevog beka, Vukotica na stopera, potpises konacno Kostica. Probas zaganjati jos jednog provjerenog veznjaka u vidu Petraka i bujrum, titula tesko da ce doci u pitanje.

Bobic - Stanic, Kostic, Vukotic, Subic - Blagojevic, Petrak, Zeba, Miro, Duljevic - napadac

Zvuci nerealno, ali za Subica, Petraka i Duljevica ne placas nista, samo je bitno dati kako treba platu, Miri takodjer. S Krupom napravit neki deal oko Vukotica, manja plata, njima neki keš, postotak od transfera. Od transfera Lendrica i Vece ocekujemo neke dobre pare, tipa 2 miliona maraka, pa budi lav pa pola od toga ulozi u tim i s ovim igracima titula tesko da moze izostati, a opet mozes prodati i Duljevica i Vukotica..
 
Avatar
nookey
Postovi: 2329
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:40 pm

 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:40 pm

Nema potrebe za konfrontacijom, "obje strane" imaju svoje argumente i može se reći da su u nekim stvarima u pravu. Niti je sve idealno sa Slavkom niti je sve tako tragično.

Dalje, ovi što bi da ostane Slavko u isto vrijeme postavljaju uslove u vidu pojačavanja stručnog štaba, ubacivanja juniora, forsiranja nekih naših nada koje su na klupi i normalno da bi svi voljeli da se ovako nešto može uraditi i da pritom budemo svjedoci napretka u igri, ali zar to nije direktno miješanje u rad trenera i struke i nametanja da mora igrati ovaj ili onaj igrač ili da mu pomoćnik mora biti taj i taj!? Zar nismo svi bili saglasni da se treneru ne bi trebalo miješati u posao? Jesmo ali bi vrlo rado malo suflirali sa strane i govorili mu kako će raditi.. Kakav je onda to stručnjak ako mu mahala ili mi sa foruma ili ljudi iz kluba moramo crtati šta treba i kako treba raditi? Kontradiktorni ste pojedini sami sebi, dozvolite i drugačije mišljenje jer ima osnova i ono što piše Jaozinho i ono što piše Storm zavisi samo iz koje perspektive se gleda.

Naravno, ništa nije milion % tačno i realnost u pisanju je ta koja nam nedostaje, treba pohvaliti neke stvari ali Bgm treba i kritikovati jer ćemo samo tako istini pogledati u oči, otkloniti greške i ići naprijed. Više različitih mišljenja nam samo može pomoći a nikako odmoći. Možemo evo svi odreda pisati Slavko je car on ostaje, biće to dobro, bićemo bolji sigurno ali to nije realna priča već više neko naše nadanje da će sve biti u redu. Možda i bude tako ali trenutno djeluje kao da ta priča može otići i u sasvim drugom smjeru.

Ja lično sam za to da ostane Slavko jer mislim da nije pokazao svoj puni kapacitet. Biće dosta promjena i u igračkom kadru pa mi to daje neki moral da bi se mogla sastaviti fina ekipa koja bi zadovoljila nas navijače..

Manite se slijepog branjenja stavova i uvažimo različito mišljenje bez obzira koliko ono bilo u suprotnosti sa našim vlastitim.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
voltron30
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 5:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 25, 2017 12:41 pm

Samo Amar Osim dolazi u obzir ako se već smjenjuje Slavko, a pošto je to u domenu SF-a, onda bolje da Slavko ostane, jer 5 mjeseci nije dovoljno da se nešto napravi. To ko misli, ili nema veze sa stvarnošću ili se ne razumije u fudbalsku igru i sve što ide uz nju. Poslije svakog poraza se stvara atmosfera linča, a kao očekujemo neko dugoročno rješenje. Jašta. Amar je jedini mogao stati u kraj mahali, zato je i imao rezultat, jer poslije poraza ga bolio ***** šta svaka individua misli i da li ga neko želi smijeniti. Svim ostalim trenerima koji su vodili i vode Želju je uvijek visio mač iznad glave. **** to ba više, kao smijemo se pitama, a isti ***** i kod nas.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 61 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija