Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 1:31 am

kremenko je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:10 am
Drago mi je da sam vas nasmijao u ove kasne sate :DD:
Sad malo ozbiljnije. Znam da sam negdje vidio i upamtio stadion koji nema zdenke na jednoj tribini.
Nasao sam ga. Fritz Walter Stadion od FC Kaiserslautern. Pogledajte kako su ukomponovali zgradu u okviru stadiona.
slika

Isto je i na drugom kraju tribine.
slika

Mi bismo ozbiljno morali o ovome razmisliti. Zgradu bi mogli izdavati cijele godine,uzimati pinku koja ce ici u klub,a kod nas su pauze u prvenstvu dugacke i nema utakmica po nekoliko mjeseci,s tim nema utakmica,nema para od ulaznica i sl.
Prvo, svaka ti čast za ovo gore. Mislim da sam pola komšiluka probudio od smijeha :rofl1: :rofl1: :rofl1:

A sada, što se tiče zdenki, zgrada i južne tribine. To je jako osjetljiva tema, nešto poput onih priča o kulama u sklopu stadiona koje su bile nedanvo aktuelne.

Izgradnja južne tribine, kao što smo to do sada rekli, je u početku višestruko složenija nego izgradnja istočne tribine zbog svoje pozicije (tribina iza gola, već postojeća južna tiribina i tranzit). Realno, tribina je lakša za izgraditi od zgrade. A kada je riječ o ovim nabrojanim uvjetima u kojima će se praviti južna tribina, i čija izgradnja neće biti jednostavna, uz to ukomponovati i izgradnju dvije zgrade umjesto zdenki, bi nas koštalo prvo dok isplaniramo i projektujemo takav poduhvat, a druga stvar, izgradnja dvije zgrade sa određenim prostorima umjesto zdenki, bi podigla cijenu izgradnje same tribine za minimalno tri puta, te produžila rok izgradnje svog tog kompleksa za duplo od predviđenog. Dalje, zbog osjetljivosti južne tribine i njene "harizme", nadam se da se naši neće praviti švabe ili englezi te uz jedan navijački kop za jednu grupu koja je takva kakva je, graditi poslovne prostore, hotele i ostale pizdarije. To bi ubilo duh južne tribine kao mjesta gdje su "najvatreniji". Jug koji je prezentovan uz istočnu tribinu prošle godine, bez ulaza na zdenkama kao na sjevernoj tribini, ravan, pa i viši od istočne tribine, bi bio apsolutno pun pogodak. Dalje, ubiranje pomenute pinke je manje izvjesnije od ubiranja novca od ulaznica koje bi prodali za te dijelove stadiona, u to sam skoro sasvim uvjeren. Našima savjetujem da ne čačkaju mečku bez potrebe. Južna tribina ovakva kakvu si je ti predložio je mnogo skuplji i rizičniji poduhvat od južne tribine kakve se trenutno ima u planu. Poslovni prostori će biti na južnoj tribini, i vjeruj mi da ako tu budu samo mjesta gdje će se moći kupiti da se pojede, popije, gricka i eventualni suvenir, ti poslovni prostori će raditi i preko svojih mogućnosti. Ali na isti način će biti poslovni prostori kao što su na istočnoj i sjevernoj tiribini a što se tiče eventualnih klupskih prostorija, muzeja, fan shopova i ostalih pratećih sadržaja jednog modernog stadiona, mislim da se to čuva za famoznu zapadnu tribinu koja će biti naš najzahtjevniji i najskuplji projekat u historiji Kluba. Da se razumijemo, nemam ništa protiv tvog razmišljanja, čak i da smo u nekoj drugoj sredini i da smo u nekim drugim situacijama, podržavao bih tvoju ideju, ali jednostavno, igrati se sa našom južnom tribinom i uz nju prišivati neke stvari koje, po meni, ne trebaju da imaju veze sa fudbalskim stadionom uopće.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4133
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 1:37 am

jovanmaksimovic je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:17 am
kakav memija, ko ono nabi loptu preko sjevera skroz? :D nekad krajem 90ih ili pocetkom novog milenija... sjeca li se ko?
Almir Cosic. :)
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
kremenko
Postovi: 1163
Pridružen/a: pon dec 19, 2016 10:34 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 1:39 am

arctg je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:31 am
kremenko je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:10 am
Drago mi je da sam vas nasmijao u ove kasne sate :DD:
Sad malo ozbiljnije. Znam da sam negdje vidio i upamtio stadion koji nema zdenke na jednoj tribini.
Nasao sam ga. Fritz Walter Stadion od FC Kaiserslautern. Pogledajte kako su ukomponovali zgradu u okviru stadiona.
slika

Isto je i na drugom kraju tribine.
slika

Mi bismo ozbiljno morali o ovome razmisliti. Zgradu bi mogli izdavati cijele godine,uzimati pinku koja ce ici u klub,a kod nas su pauze u prvenstvu dugacke i nema utakmica po nekoliko mjeseci,s tim nema utakmica,nema para od ulaznica i sl.
Prvo, svaka ti čast za ovo gore. Mislim da sam pola komšiluka probudio od smijeha :rofl1: :rofl1: :rofl1:

A sada, što se tiče zdenki, zgrada i južne tribine. To je jako osjetljiva tema, nešto poput onih priča o kulama u sklopu stadiona koje su bile nedanvo aktuelne.

Izgradnja južne tribine, kao što smo to do sada rekli, je u početku višestruko složenija nego izgradnja istočne tribine zbog svoje pozicije (tribina iza gola, već postojeća južna tiribina i tranzit). Realno, tribina je lakša za izgraditi od zgrade. A kada je riječ o ovim nabrojanim uvjetima u kojima će se praviti južna tribina, i čija izgradnja neće biti jednostavna, uz to ukomponovati i izgradnju dvije zgrade umjesto zdenki, bi nas koštalo prvo dok isplaniramo i projektujemo takav poduhvat, a druga stvar, izgradnja dvije zgrade sa određenim prostorima umjesto zdenki, bi podigla cijenu izgradnje same tribine za minimalno tri puta, te produžila rok izgradnje svog tog kompleksa za duplo od predviđenog. Dalje, zbog osjetljivosti južne tribine i njene "harizme", nadam se da se naši neće praviti švabe ili englezi te uz jedan navijački kop za jednu grupu koja je takva kakva je, graditi poslovne prostore, hotele i ostale pizdarije. To bi ubilo duh južne tribine kao mjesta gdje su "najvatreniji". Jug koji je prezentovan uz istočnu tribinu prošle godine, bez ulaza na zdenkama kao na sjevernoj tribini, ravan, pa i viši od istočne tribine, bi bio apsolutno pun pogodak. Dalje, ubiranje pomenute pinke je manje izvjesnije od ubiranja novca od ulaznica koje bi prodali za te dijelove stadiona, u to sam skoro sasvim uvjeren. Našima savjetujem da ne čačkaju mečku bez potrebe. Južna tribina ovakva kakvu si je ti predložio je mnogo skuplji i rizičniji poduhvat od južne tribine kakve se trenutno ima u planu. Poslovni prostori će biti na južnoj tribini, i vjeruj mi da ako tu budu samo mjesta gdje će se moći kupiti da se pojede, popije, gricka i eventualni suvenir, ti poslovni prostori će raditi i preko svojih mogućnosti. Ali na isti način će biti poslovni prostori kao što su na istočnoj i sjevernoj tiribini a što se tiče eventualnih klupskih prostorija, muzeja, fan shopova i ostalih pratećih sadržaja jednog modernog stadiona, mislim da se to čuva za famoznu zapadnu tribinu koja će biti naš najzahtjevniji i najskuplji projekat u historiji Kluba. Da se razumijemo, nemam ništa protiv tvog razmišljanja, čak i da smo u nekoj drugoj sredini i da smo u nekim drugim situacijama, podržavao bih tvoju ideju, ali jednostavno, igrati se sa našom južnom tribinom i uz nju prišivati neke stvari koje, po meni, ne trebaju da imaju veze sa fudbalskim stadionom uopće.
Sve pet :palacgore:
Naglas razmisljam,razmjenjujemo misljenja.
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"
 
arctg
Forumaš godine 2017
Postovi: 1033
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 11:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 1:41 am

Naravno, to je i bit jednog foruma. :palacgore:
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 1:54 am

Gledajuci spoj Istocne tribine sa Sjevernom i nacin na koji se to radi mislim da je uradjen tako da se u planu ima tu kula graditi.Zbog planirane kvadrature kule mislim da je ovaj spoj što se sad šaluje do Sjevera predvidjen da se lako sa zdenkom ukloni.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 2:10 am

KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:13 am
Bila je jedna jaka sa juga, ne znam ko je ulazio, dere se lik gdje ces njega okretan ko doner:)
Drug nebi ti kapitalca :D :kafa:
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 2:13 am

Jaozinho22 je napisao/la:
pon feb 13, 2017 2:10 am
KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:13 am
Bila je jedna jaka sa juga, ne znam ko je ulazio, dere se lik gdje ces njega okretan ko doner:)
Drug nebi ti kapitalca :D :kafa:
ne bi ti punca hahahhahahhah
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5157
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 6:33 am

fcz je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:37 am
jovanmaksimovic je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:17 am
kakav memija, ko ono nabi loptu preko sjevera skroz? :D nekad krajem 90ih ili pocetkom novog milenija... sjeca li se ko?
Almir Cosic. :)
Šut koji ga je koštao transfera u Njukastl hhh
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 7:33 am

KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:13 am
Bila je jedna jaka sa juga, ne znam ko je ulazio, dere se lik gdje ces njega okretan ko doner:)
Ulazi Huljev, a neko se dere, Huljev, ja biram tebe, a drugi dobacuje Kurt, napad rušenjem...
 
Avatar
KrajPrice
Postovi: 544
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 8:39 am

Jaozinho22 je napisao/la:
pon feb 13, 2017 2:10 am
KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:13 am
Bila je jedna jaka sa juga, ne znam ko je ulazio, dere se lik gdje ces njega okretan ko doner:)
Drug nebi ti kapitalca :D :kafa:
pregovaralo se sa kapitalcima, drugi je stvar sto nisu dosli :)
Godine zivota svoga tebi dao sam! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Masinovodja
Postovi: 1021
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 8:50 am

KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 8:39 am
Jaozinho22 je napisao/la:
pon feb 13, 2017 2:10 am
KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 1:13 am
Bila je jedna jaka sa juga, ne znam ko je ulazio, dere se lik gdje ces njega okretan ko doner:)
Drug nebi ti kapitalca :D :kafa:
pregovaralo se sa kapitalcima, drugi je stvar sto nisu dosli :)
Onda mozemo i imena saznat :)
 
Avatar
KrajPrice
Postovi: 544
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 8:55 am

Masinovodja je napisao/la:
pon feb 13, 2017 8:50 am
KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 8:39 am
Jaozinho22 je napisao/la:
pon feb 13, 2017 2:10 am


Drug nebi ti kapitalca :D :kafa:
pregovaralo se sa kapitalcima, drugi je stvar sto nisu dosli :)
Onda mozemo i imena saznat :)
Pa eto znali ste za jednog, igrao u Frankfurtu :)
Godine zivota svoga tebi dao sam! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 9:00 am

Apoteke Sarajevo realizovale kupovinu pet ulaznica

http://fkzeljeznicar.ba/apoteke-sarajev ... ica/24173/
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 9:22 am

"Znao sam i prije da u glavnom gradu Bosne i Hercegovine svi 'gotive' Željezničar i Sarajevo. Ali, tek kada sam došao u Želju shvatio sam koliko je to veliko. Ljudi žive za taj klub i on im je kao neka vrsta religije. To će mi ostati u najljepšem sjećanju na Želju".
Secerovic.

Meni je zao ovog momka ipak sam mislio da moze vise, doduse nije ni imao priliku neku, nije se poklopilo nikako.

Hocel biti danas kakvih slika, mozda ja odem do Grbavice poslije ispita ako nece niko drugi ici.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 9:36 am

KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 8:55 am
Masinovodja je napisao/la:
pon feb 13, 2017 8:50 am
KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 8:39 am


pregovaralo se sa kapitalcima, drugi je stvar sto nisu dosli :)
Onda mozemo i imena saznat :)
Pa eto znali ste za jednog, igrao u Frankfurtu :)
nikola petkovic?
 
Avatar
KrajPrice
Postovi: 544
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 9:39 am

Charlie Sheen je napisao/la:
pon feb 13, 2017 9:36 am
KrajPrice je napisao/la:
pon feb 13, 2017 8:55 am
Masinovodja je napisao/la:
pon feb 13, 2017 8:50 am


Onda mozemo i imena saznat :)
Pa eto znali ste za jednog, igrao u Frankfurtu :)
nikola petkovic?
Da, ali bilo ih je jos.
Godine zivota svoga tebi dao sam! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 10:16 am

Petkovic krajem januara otišao u Kinu...
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 10:18 am

Leon_Professional je napisao/la:
pon feb 13, 2017 9:22 am
Hocel biti danas kakvih slika, mozda ja odem do Grbavice poslije ispita ako nece niko drugi ici.

Projekat izgradnje istočne tribine stadiona Grbavica polako se privodi kraju.

Pročitajte više na: http://sport1.ba/premijer-liga-bih/vide ... vica/75932
 
Avatar
KrajPrice
Postovi: 544
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 11:16 am

Jaozinho22 je napisao/la:
pon feb 13, 2017 10:16 am
Petkovic krajem januara otišao u Kinu...
otisao za parama, Slavko ga trazio.
Godine zivota svoga tebi dao sam! :zeljeznicar1:
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 13, 2017 11:37 am

e đubre jedno, gdje će za parama... :kafa:
gradi željo boli te *****

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], salle86 i 111 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija