Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3955
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 11:56 am

ChWilla je napisao/la:
čet maj 31, 2018 11:53 am
ali nije takva situacija, nego je prosjek tri-četiri hiljade od kojih je pola nabrijanije na naše igrače nego na protivničke.
prije 3-4 godine sam lično u sektoru D rješavao problem sa pljuvačima, sad je raji u modi da šute ;)
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 11:57 am

to ti možeš kad je njih manje od onih drugih. a ni oni koji ne pljuju - nisu u filmu koji pomaže, a ne odmaže.
gradi željo boli te *****
 
MATORI
Postovi: 1156
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:09 pm

Minjore je napisao/la:
čet maj 31, 2018 11:52 am
Budi Željo je napisao/la:
čet maj 31, 2018 10:02 am
Nedavno sam sjedio sa nekim drustvom gdje je bio i Nemanja Bilbija.
Jel Tamara bila :D
Ja sam za to da se odnosi FBiH i RS poboljšaju.
Pardon.
Prodube!
:karanje:
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:23 pm

rade li se grijači?
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:24 pm

Ma kakav pritisak.
Izmišljena priča od igrača, čista alibi priča. Naravno mediji je još više upakuju da ispadne da je ovdje ratna zona a dvije milje bolesnika dolazi.
O kakvom pritisku pričamo?
Nekad se za Želju potpisivalo punih pluća, ponosito, dio si historije, duge historije.
A sad im kao problem izaći pred dvije milje ljudi protiv goška.
Normalno, kad dovodimo preplaćene amatere koji nisu igrali konstantno godinama u nekim klubovima, pa im je pritisak jedini način da se opravdaju.
Hvala Bogu imamo primjera koji dokazuju i suprotno. Rad, volja, želja, hrabrost i eto ti rezultata.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
alombardo
Postovi: 994
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:26 pm

Hajde ba jel neko prije rata govorio silovaću te u medijima, pa bolan policija bi ga spengal u roku od odmah
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:34 pm

Da se razumijemo svi ste vi u pravu. Ovo stanje koje imamo je bosanski lonac.
Kao prvo tip ljudi koji idu na stadione je vazda bio varijabilan, s obzirom da zivimo u drzavi gdje ljudi rade po 10 sati za 500KM, gdje je imati milju maraka bozije davanje, a ne neka rutina koja bi trebala biti.
Gdje ti Fadil kaze da je imati stan, 2 auta, jesti vani, ici na godisnji luksuz i da je raja raskosna.
Gdje je 10 maraka puno da se da tek tako za neku utamicu, za ljude kojima je jeftinije sjesti kuci i gledati, lupam Everton-Arsenal.
Eh u takvoj sredini gdje samo oni koji se znaju fajtati uspijevaju, gdje je lakse biti kriminalan nego posten.
U drzavi gdje sa svakog drugog stadiona cujes slavlje kada se kaze "Zrinjski u Mostaru vodi sa...".
U takvoj drzavi mi pokusavamo da sa svojim klubom ostvarimo nesto i uspijeva nam.
Ovaj ambijent mozemo uzeti kao prvi razlog, ali s druge strane i taj luzerski mentalitet pije vode. Ovo stanje ovako kakvo je se nece mijenjati uskuro(ili ikad), tako da sta je ciniti, ili ces plakati i reci kako nista nema smisla i kako su svi isti i nastaviti dovoditi igrace koji to ne podnose, ili ces staviti jednog Zajmovica kojeg boli k*** sto mu 2000 ljudi u 3 utakmice psuje sve po spisku.
Dovesti jednog Graovca koji place nakon 2:2 na Grbavici sa Zrinjskim.
Jednog Voju koji je profesionalac 1/1.
Na kraju krajeva bilo kojeg omladinca koji je spreman napotiti nas dres znojem i koji ce se truditi na tom terenu.

E to je sustina za igrace, ako ne mozes da se nosis sa pritiskom igranja u Zelji, pa jbg kralju, nemoj igrati u Zelji jer nisi sposoban za to. Mi ne mozemo promijeniti misljenje navijaca, jer smo nazalost u manjini. Ali mi mozemo davati podrsku igracima, a samim tim i povuci ljude oko sebe da daju podrsku.

Na upravi je sada da mora izletiti finansijski i dovesti trenera i postaviti mu jasne ciljeve, a to su:
1. Izlazak u evropu
2. Promovisanje minimalno jos 2-3 atletikovca
3. Napadacki fudbal sa smislenim akcijama

Naravno ovo posljednje ne ide odmah, ali se nakon priprema i jedne polusezone moze pretpostaviti kako ce to izgledati. Mislili smo da smo s Adzemom upravo to postigli, ali on mentalno nije bio u stanju da to poslozi i sa svojim nelogicnim potezima (Mehremic, Zec, istih 11, Bogicevic u svakoj utakmici, izmjene u 87., rutinske izmjene, manjak muda da ubaci juniore) u kombinaciji sa ocajnom fizickom spremom je dovela do ovog.

Iskreno, nek nam je bog na pomoci, stvarno smo u teskoj situaciji, imamo sve, ali nemamo nista. Zato bi Amar ovdje lego ko kec na desetku, pa mislim da bi se ostatak lige sasrao, ali s obzirom da je to nemoguce ovo sa Kodrom bi bila dobra ideja, ali opet to ne daje garant.
 
Hare79
Postovi: 1245
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:48 pm

meni nije jasno šta je sa starom drenažom. ili je nije bilo nikako ili ovu novu prave iznad stare?
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:50 pm

Minjore je napisao/la:
čet maj 31, 2018 11:52 am
Budi Željo je napisao/la:
čet maj 31, 2018 10:02 am
Nedavno sam sjedio sa nekim drustvom gdje je bio i Nemanja Bilbija.
Jel Tamara bila :D
Nije :(
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Edis Mulalic 1921
Postovi: 550
Pridružen/a: sub jun 24, 2017 12:40 am
Lokacija: South Side
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:52 pm

Kakav pritisak? Nek pogleda neko utakmicu u Krupi gdje Vranjes i Zakaric prave greske koje ja na terminu kad sam koncentrisan ne napravim.Mi smo jos gori bili sedmicu prije na Kosevu gdje su samo bili nasi navijaci.Pitari su opet bolji bili.Nasi "najbolji" igraci su smijesno izgledali.Adzem nam je slozio Kajkuta i sacuvao nulu :D
Oni su nam izvukli dva, tri miliona iz dzepa.Svojim odnosom prema dresu su na utakmicu kupa privukli hiljadu ljudi.
Zalosno je za koga mi navijamo, trosimo zivce i pare.Zalosno je sto nemamo svjest i tribinu da nesto promjenimo jer odgovorno tvrdim nikad veci jadovi i beskicmenjaci nisu igrali u Zelji.
Modus vivendi !
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:53 pm

A kad smo kod pritiska pa govorite za igrace da su mekusci ok, al jel ok da se clanovi uprave zaskacu, ljudi koji znaci zapostavljaju svoje poslove da bi pokusali nesto od kluba napraviti. Psovanje igracima na utakmici je najmanji problem, mada je i to fuj i treba se iskorijeniti. Evo ja garantujem da smo nekim cudom smuntali tog Kodru ili Sablica da bi se stvorila odma grupa ljudi koja bi mu jebala majku i od prvog dana mu priredila atmosferu linca. Pa juce neko iz zayebancije napisao za Mehu da je novi trener odma ih 20 skocilo pjena im na usta.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:55 pm

Mislim da je kolega @Leon ubo sa svojim postom. Nije ni po meni problem taj ”pritisak” koji naprave 3 spidasa i 4 nadrkana penzionera svojim zvizducima i psovkama. Toga je uvijek bilo i bice, i u puno vecim sredinama od ovog smrdljivog Sarajeva koje sam volio, a iz godine u godinu mi se sve vise gadi.

Problem su interesne struje koje se motaju oko kluba, koje imaju svoje podanike spremne na svasta, pa zato imas situaciju da se nekome prijeti, zasrece ga se na ulici, skace mu se za vrat na tribini...situaciju kad ti ta 3 spidasa ne psuju s tribine, nego te nahvataju na ulici dok setas sa zenom ili djetetom i slicno. E to drugo vec i jeste pritisak, jer u ovoj drzavi te niko nikad nece zastititi, a kome treba u zivotu da uopste mora da se stiti?

Negdje drugo ti igraca, radnika kluba ne mozes vidjeti uzivo, kamo li mu prici na ulici. Nemas pristup jednostavno, klasna razlika. Ovdje te razlike u tom smislu nema, do svakoga se lako dodje.

Ima ljudi koji su svega ovoga iznad svjesni, to ih donekle i motivise, spremni su na to sve, ali takvih je malo.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:55 pm

Hare79 je napisao/la:
čet maj 31, 2018 12:48 pm
meni nije jasno šta je sa starom drenažom. ili je nije bilo nikako ili ovu novu prave iznad stare?
Stara drenaza se nalazi izmedju redova nove, ona se odlicno vidi na snimku iz zraka koji je radio kanal 4life, a to je dobro pojasnio i momak na klix forumu.

phpBB [video]


Znaci zadrzava se i stara koja je u losem stanju, a radi se i nova. Princip primarne i sekundarne drenaze. Kopirat cu post od forumasa Ocassionally koji je to odlicno opisao:
Spoiler:
Primarna i sekundarna drenaža

slika
slika

Uklonio se stari travnjak. Drenažne cijevi dopremljene. Vide se dva profila.
slika

Primarna drenaža
slika
Manji profil cca 80-90mm poprečno po terenu i ovaj širi profil cca 200-250mm ide duž terena od Juga ka Sjeveru i on je faktički kolektor vode koja se „cijedi“ s terena.
Postavlja se pitanje što se ne uklanja ona stara drenaža koja je vidljiva nakon iskopa travnjaka?
Skupo za uklanjati? Možda.
Pretražujem Internet i vidim da se na terenima koristi i sistem sa Sekundarnom drenažom gdje se pored Primarne koja se sastoji od drenažnih PVC cijevi, koristi i unakrsna drenaža koja je u osnovi od pijeska a nalazi se između busena i PVC cijevi. Svrha je da se što više padavina i u što kraćem roku ukloni sa terena.
slika
A šta ako se neko sjetio da se stara drenaža ostavi sa svrhom da bude u ulozi tzv Sekundarne, s tim da se novi iskopi s PVC cijevima kopaju između ovih starih i znatno niže.
Kakvo bi to cijeđenje terena bilo.
Arsenal ima standard od 7 minuta za uklanjanje sve vode s terena (ako je količina padavina 20 mm/m2). Grbavica bi to dostigla.

Hajd' mu ga znaj. Ja samo naglas razmišljam.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
MATORI
Postovi: 1156
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 12:59 pm

Hare79 je napisao/la:
čet maj 31, 2018 12:48 pm
meni nije jasno šta je sa starom drenažom. ili je nije bilo nikako ili ovu novu prave iznad stare?
Ako je tvoje pitanje ozbiljno onda:
- U današnjem vaktu ona "stara" drenaža bi se teško i mogla nazvati takvim imenom.
Podsjećanja radi ta drenaža se sastojala od iskopanih kanala u koje je razastrt lomljeni kamen, preko toga zemlja.... i to je to.
To "zaili" ili ti "začepi" jako brzo....
Neko je već ovdje postavljao sliku tih radova iz 70-tih godina...
Vijek trajanja dobre (ovi sistemi što se rade sad) drenaže je min.20 godina.
Sve što funcioniše preko toga je super.
Tako su mene učili.
Zato me i ne čudi što su ovi izvođači kod nas konstatovali da su zatekli najgore stanje donjeg stroja od svih stadiona koje su radili po regionu...
Eto.
Ako NISI mislio ozbiljno - pardon.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 1:00 pm

CURVA je napisao/la:
čet maj 31, 2018 12:57 pm
moze li neko napraviti skicu stadiona sa uradjenom travom i natkrivenim Istokom
slika
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Hare79
Postovi: 1245
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 1:03 pm

Omar500 je napisao/la:
čet maj 31, 2018 12:55 pm
Hare79 je napisao/la:
čet maj 31, 2018 12:48 pm
meni nije jasno šta je sa starom drenažom. ili je nije bilo nikako ili ovu novu prave iznad stare?
Stara drenaza se nalazi izmedju redova nove, ona se odlicno vidi na snimku iz zraka koji je radio kanal 4life, a to je dobro pojasnio i momak na klix forumu.

phpBB [video]


Znaci zadrzava se i stara koja je u losem stanju, a radi se i nova. Princip primarne i sekundarne drenaze. Kopirat cu post od forumasa Ocassionally koji je to odlicno opisao:
Spoiler:
Primarna i sekundarna drenaža

slika
slika

Uklonio se stari travnjak. Drenažne cijevi dopremljene. Vide se dva profila.
slika

Primarna drenaža
slika
Manji profil cca 80-90mm poprečno po terenu i ovaj širi profil cca 200-250mm ide duž terena od Juga ka Sjeveru i on je faktički kolektor vode koja se „cijedi“ s terena.
Postavlja se pitanje što se ne uklanja ona stara drenaža koja je vidljiva nakon iskopa travnjaka?
Skupo za uklanjati? Možda.
Pretražujem Internet i vidim da se na terenima koristi i sistem sa Sekundarnom drenažom gdje se pored Primarne koja se sastoji od drenažnih PVC cijevi, koristi i unakrsna drenaža koja je u osnovi od pijeska a nalazi se između busena i PVC cijevi. Svrha je da se što više padavina i u što kraćem roku ukloni sa terena.
slika
A šta ako se neko sjetio da se stara drenaža ostavi sa svrhom da bude u ulozi tzv Sekundarne, s tim da se novi iskopi s PVC cijevima kopaju između ovih starih i znatno niže.
Kakvo bi to cijeđenje terena bilo.
Arsenal ima standard od 7 minuta za uklanjanje sve vode s terena (ako je količina padavina 20 mm/m2). Grbavica bi to dostigla.

Hajd' mu ga znaj. Ja samo naglas razmišljam.
Hvala
 
Hare79
Postovi: 1245
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 1:09 pm

MATORI je napisao/la:
čet maj 31, 2018 12:59 pm
Hare79 je napisao/la:
čet maj 31, 2018 12:48 pm
meni nije jasno šta je sa starom drenažom. ili je nije bilo nikako ili ovu novu prave iznad stare?
Ako je tvoje pitanje ozbiljno onda:
- U današnjem vaktu ona "stara" drenaža bi se teško i mogla nazvati takvim imenom.
Podsjećanja radi ta drenaža se sastojala od iskopanih kanala u koje je razastrt lomljeni kamen, preko toga zemlja.... i to je to.
To "zaili" ili ti "začepi" jako brzo....
Neko je već ovdje postavljao sliku tih radova iz 70-tih godina...
Vijek trajanja dobre (ovi sistemi što se rade sad) drenaže je min.20 godina.
Sve što funcioniše preko toga je super.
Tako su mene učili.
Zato me i ne čudi što su ovi izvođači kod nas konstatovali da su zatekli najgore stanje donjeg stroja od svih stadiona koje su radili po regionu...
Eto.
Ako NISI mislio ozbiljno - pardon.
Mislio sam ozbiljno. Hvala na objašnjenju.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 1:10 pm

Ma mi smo valjali teren onim teskim valjkom i presovali zemlju do te mjere da vise nije propustala vodu.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk


Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23675
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 1:12 pm

Prica je otisla u pogresnom pravcu. Ja nigdje nisam spominjao pritisak kao rijec, niti sam spominjao igrace kao metu. To da odmah bude jasno.

Pricao sam o Papcu i o psovanju njemu, prijetnjama da ce biti silovan i slicno.

Pricao sam o psovanju djece Upravi i pljuvanju prema njima.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 31, 2018 1:19 pm

Zidane je slobodan, pa eto valjda ovi nasi prate :ganja:
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 73 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija