Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 1:39 pm

storm_raider je napisao/la:Cenan samo vrsi pregovaranja, igraci se dovode na nalog struke.
Ja mislim da je ovo najveca nebuloza koju je neko medju raju bacio. Klub dovodi igrace i ljudi u klubu zaduzeni za to, svaki klub ima sistem bar bi trebalo i prema njemu se dovode igraci a sef struke samo moze sugerisati i ponekog igraca potencirati kao zelju.
Za primjer Roma dovede covjeka iz Seville koji ce biti zaduzen za igrace, a ne Spaleti ili huduci trener, a slicno je u svim klubovima samo mi zivimo u zabludi da Slavko bira igrace a Cenan pregovara. A ako je to slucaj i kod nas fakat trener bira onda smo mi u vecim govnima nego mislimo da jesmo.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 1:47 pm

Brkoo je napisao/la:
pon maj 15, 2017 1:36 pm
delinjo je napisao/la:
pon maj 15, 2017 1:05 pm
kako to svi vide kako Blagojevic oscilira,ali zato oscilacije Markovica koje su puno gore nego Jovanove prodju nezapazeno...
Upravo to. Nisam procitao da je neko napisao da je i talijan odigrao katastrofalno, gore cak i od bogicevica, ali se bogicevic vise proziva jer je to kao normalno postalo. Garantujem da i Vrbanjusa ima bolje bekove od nas. Kad smo pobjedjivali i pravili nizove kao i danas uvijek sam pisao da nam treba minimalno 7-8 bas pojacanja, ne prinova nego pojacanja, jer je vecina ekipe ogranicena do bola. Jos uvijek smo prvi iz razloga sto je kvalitet lige goli qrac, nikad losija liga nije bila i nikad laksa za osvojiti..
bolan neki su poslije tekme sa Zrinjskim i gola Markovica isli toliko daleko da su pisali da je frajer jedno od najvecih pojacanja poslije rata i takve gluposti...lik gori od Blagojevica...ali djaba Blagoju smo uzeli na zub i ide po ustaljenoj proceduri...normalno da Blagojevic i grijesi i oscilira kad jedino on ima muda povuci loptu naprijed a ovaj vraca lopte stoperima u 90 % slucajeva....zato ne oscilira tesko je imati pogresan pas prema stoperima...a realno osim Mire svi ostali osciliraju i to je to...uzet cemo titulu uz Boziju pomoc ali ce ostati cinjenica da nikad gori igraci i gora ekipa nije uzela titulu..i u evropi nam ne gine 8 komada ako se ne promjeni nesto na bolje po pitanju igrackog kadra....i ovi igraci kao da su se usrali prilike da budu prvaci nisu rodjeni sampioni i to je to jbg ...kako su se neki uhljebili preko Zelje to je za anala cak mislim da ne bi bili fudbaleri uopste da ne igraju ovdje...zato i ja sebe preispitam kad kritikujem Slavka....realno sta ce s cim covjek raspolaze ovo je senzacija realno sta je uradio ...ja sam nesto ubjedjen da i on zna savrseno kako losu ekipu ima ...radi sa tim sto ima Boze moj ..
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23667
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 1:50 pm

chile je napisao/la:
pon maj 15, 2017 1:39 pm
storm_raider je napisao/la:Cenan samo vrsi pregovaranja, igraci se dovode na nalog struke.
Ja mislim da je ovo najveca nebuloza koju je neko medju raju bacio. Klub dovodi igrace i ljudi u klubu zaduzeni za to, svaki klub ima sistem bar bi trebalo i prema njemu se dovode igraci a sef struke samo moze sugerisati i ponekog igraca potencirati kao zelju.
Za primjer Roma dovede covjeka iz Seville koji ce biti zaduzen za igrace, a ne Spaleti ili huduci trener, a slicno je u svim klubovima samo mi zivimo u zabludi da Slavko bira igrace a Cenan pregovara. A ako je to slucaj i kod nas fakat trener bira onda smo mi u vecim govnima nego mislimo da jesmo.
Bojim se da je bas tako kako sam napisao, koliko god ti mislio da je to pogresno ili nije. Slavki se moze sugerisati koji igrac da se dovede, ali kao sto sam napisao, njegova je konacna. Da li mislis da je to pogresno? Ja ne znam kako se radi u Romi, nisam ni tamo u klubu (ne znam da li si ti), ali zar ti zaista mislis da neko Spaletiju ili nekome desetom moze dovesti igraca i reci "ovog sam ti ja izabr'o, pa ga ti uklopi kako znas i umijes u ekipu"? Time bismo bili u, kako kazes - " vecim govnima nego sto jesmo". Naravno da je Slavkina zadnja, a njemu sportski direktor moze predloziti igrace koji su na raspolaganju ili s kojima bi bilo dobro ranije poceti pregovarati, zbog takticnosti i tajminga pregovora. Slavko, kao i svaki trener, ima svoje igrace i svoje zelje, te je on taj koji ima rok do kada mora da preda spisak zelja, da bi se mogao definisati budzet na vrijeme i krenuti u pregovaranja. Prvo sa menadzerom, pa onda sa igracem. Nadam se da ne mislis da neko izabere Stojanovica i kaze Slavki "evo ga, pa ti vidi sta ces s njim".

Trebamo shvatiti da sa razlogom oni igraju u ovoj ligi i da ce veoma mali procenat njih napraviti bilo kakvu internacionalnu karijeru.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 1:53 pm

Jebiga dela,ne možeš ni tako gledat. Što god je zinuo u prelaznom roku dobio je,izuzev ovih nemogucih opcija koje su baš baš preskupe. Nismo mu ni ja ni ti birali igrače. Otjerao je ono što je htio,odstranio isto tako. Titulu ćemo vjerovatno osvojiti ali boli ovo što @Minjore kaže, tri dana rinta nocnu smjenu radi ovih bezmudaša kasnije prođe pola države a oni prirede ono što prirede. Nebitno,naglabat cemo o tome kada podignemo trofej. :kafa:
Sada 4 boda i titula !
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 1:54 pm

Klub bi trebao dovoditi igrace, ali nako sto ga trener odobri. Meni je glupo da nam Cenan sastavlja ekipu ili kako je do sada bilo. Slavko je taj koji vodi tim i on je taj koji kroji tim. I on je taj koji ce na kraju u slucaju losih rezultata sve to iskihati. Sta uprava i sd moze uraditi to je nametnuti treneru da sto vise koristi mlade igrace ili da kupe neke mlade igrace.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23667
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 1:55 pm

Ja u ovom trenutku jedini pozitivan potez do derbija vidim da bi bio taj ako bi ekipa na par dana negdje otisla u karantin. To je jedino sto mogu uraditi. Slavko sa njima.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
damirfile
Postovi: 3369
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:00 pm

storm_raider je napisao/la:
pon maj 15, 2017 1:55 pm
Ja u ovom trenutku jedini pozitivan potez do derbija vidim da bi bio taj ako bi ekipa na par dana negdje otisla u karantin. To je jedino sto mogu uraditi. Slavko sa njima.
Ma ja imam osjecaj sto im se vise ugada i sto bolje uslove imaju oni sve manje i manje pruzaju. kako su samo se spremali za tuzlu pa nista pa sad za krupu i nista. Ja bi njih na sljaku da treniraju narednih 5 dana pa na kosevo nek istrce.
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:00 pm

storm_raider je napisao/la:
chile je napisao/la:
pon maj 15, 2017 1:39 pm
storm_raider je napisao/la:Cenan samo vrsi pregovaranja, igraci se dovode na nalog struke.
Ja mislim da je ovo najveca nebuloza koju je neko medju raju bacio. Klub dovodi igrace i ljudi u klubu zaduzeni za to, svaki klub ima sistem bar bi trebalo i prema njemu se dovode igraci a sef struke samo moze sugerisati i ponekog igraca potencirati kao zelju.
Za primjer Roma dovede covjeka iz Seville koji ce biti zaduzen za igrace, a ne Spaleti ili huduci trener, a slicno je u svim klubovima samo mi zivimo u zabludi da Slavko bira igrace a Cenan pregovara. A ako je to slucaj i kod nas fakat trener bira onda smo mi u vecim govnima nego mislimo da jesmo.
Bojim se da je bas tako kako sam napisao, koliko god ti mislio da je to pogresno ili nije. Slavki se moze sugerisati koji igrac da se dovede, ali kao sto sam napisao, njegova je konacna. Da li mislis da je to pogresno? Ja ne znam kako se radi u Romi, nisam ni tamo u klubu (ne znam da li si ti), ali zar ti zaista mislis da neko Spaletiju ili nekome desetom moze dovesti igraca i reci "ovog sam ti ja izabr'o, pa ga ti uklopi kako znas i umijes u ekipu"? Time bismo bili u, kako kazes - " vecim govnima nego sto jesmo". Naravno da je Slavkina zadnja, a njemu sportski direktor moze predloziti igrace koji su na raspolaganju ili s kojima bi bilo dobro ranije poceti pregovarati, zbog takticnosti i tajminga pregovora. Slavko, kao i svaki trener, ima svoje igrace i svoje zelje, te je on taj koji ima rok do kada mora da preda spisak zelja, da bi se mogao definisati budzet na vrijeme i krenuti u pregovaranja. Prvo sa menadzerom, pa onda sa igracem. Nadam se da ne mislis da neko izabere Stojanovica i kaze Slavki "evo ga, pa ti vidi sta ces s njim".

Trebamo shvatiti da sa razlogom oni igraju u ovoj ligi i da ce veoma mali procenat njih napraviti bilo kakvu internacionalnu karijeru.
Ti si sad to bukvalno shvatio i ne smije Slavkova biti zadnja nikako jer on moze suta otici a doci drugi trener i reci yebes ove igrace ja hocu svoje. On treba da sugerise koji tip igraca mu treba i da se uklopi u sistem i nacin igranja kluba.
Sad tu postoji ono da mi nemamo sistema i nacina igranja, tu treba da radi sportski direktor i sef omladinske struke kojeg sad imamo ako se ne varam da se djeca od malena pa sve do prvog tima usmjeravaju. Mada daleko smo mi od ozbiljnog kluba i kad to pisranemo nece se osjetiti upadanje juniora pa ni talentovanog kadeta u prvi tim jer ce znati sta mu je raditi na terenu.
Ja opet zivim u nadi da ce od iduce sezone na tome poraditi, iako mi se cini da Slavko nije tog kapaciteta, Cenan jos manje volio bi da me demantuju i poseru mi se u ove rijeci. Uglavnom vidjecemo ali trener nigdje nema tolike ovlasti niti smije imati kao sto se kod nas misli, mozda je izuzetak Arsenal.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23667
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:11 pm

chile je napisao/la:
pon maj 15, 2017 2:00 pm
storm_raider je napisao/la:
chile je napisao/la:
pon maj 15, 2017 1:39 pm

Ja mislim da je ovo najveca nebuloza koju je neko medju raju bacio. Klub dovodi igrace i ljudi u klubu zaduzeni za to, svaki klub ima sistem bar bi trebalo i prema njemu se dovode igraci a sef struke samo moze sugerisati i ponekog igraca potencirati kao zelju.
Za primjer Roma dovede covjeka iz Seville koji ce biti zaduzen za igrace, a ne Spaleti ili huduci trener, a slicno je u svim klubovima samo mi zivimo u zabludi da Slavko bira igrace a Cenan pregovara. A ako je to slucaj i kod nas fakat trener bira onda smo mi u vecim govnima nego mislimo da jesmo.
Bojim se da je bas tako kako sam napisao, koliko god ti mislio da je to pogresno ili nije. Slavki se moze sugerisati koji igrac da se dovede, ali kao sto sam napisao, njegova je konacna. Da li mislis da je to pogresno? Ja ne znam kako se radi u Romi, nisam ni tamo u klubu (ne znam da li si ti), ali zar ti zaista mislis da neko Spaletiju ili nekome desetom moze dovesti igraca i reci "ovog sam ti ja izabr'o, pa ga ti uklopi kako znas i umijes u ekipu"? Time bismo bili u, kako kazes - " vecim govnima nego sto jesmo". Naravno da je Slavkina zadnja, a njemu sportski direktor moze predloziti igrace koji su na raspolaganju ili s kojima bi bilo dobro ranije poceti pregovarati, zbog takticnosti i tajminga pregovora. Slavko, kao i svaki trener, ima svoje igrace i svoje zelje, te je on taj koji ima rok do kada mora da preda spisak zelja, da bi se mogao definisati budzet na vrijeme i krenuti u pregovaranja. Prvo sa menadzerom, pa onda sa igracem. Nadam se da ne mislis da neko izabere Stojanovica i kaze Slavki "evo ga, pa ti vidi sta ces s njim".

Trebamo shvatiti da sa razlogom oni igraju u ovoj ligi i da ce veoma mali procenat njih napraviti bilo kakvu internacionalnu karijeru.
Ti si sad to bukvalno shvatio i ne smije Slavkova biti zadnja nikako jer on moze suta otici a doci drugi trener i reci yebes ove igrace ja hocu svoje. On treba da sugerise koji tip igraca mu treba i da se uklopi u sistem i nacin igranja kluba.
Sad tu postoji ono da mi nemamo sistema i nacina igranja, tu treba da radi sportski direktor i sef omladinske struke kojeg sad imamo ako se ne varam da se djeca od malena pa sve do prvog tima usmjeravaju. Mada daleko smo mi od ozbiljnog kluba i kad to pisranemo nece se osjetiti upadanje juniora pa ni talentovanog kadeta u prvi tim jer ce znati sta mu je raditi na terenu.
Ja opet zivim u nadi da ce od iduce sezone na tome poraditi, iako mi se cini da Slavko nije tog kapaciteta, Cenan jos manje volio bi da me demantuju i poseru mi se u ove rijeci. Uglavnom vidjecemo ali trener nigdje nema tolike ovlasti niti smije imati kao sto se kod nas misli, mozda je izuzetak Arsenal.
Shvatio sam kako si napisao, a napisao si dosta bukvalno. Sistem igre je takav kakav se definise od trenera, pocevsi od omladinskog pogona, pa nadalje. Malo je ko bas tako organizovan da ima svoju filozofiju jos od malih nogu, pogotovo u ovakvom okruzenju. Trener je taj koji daje zadnju rijec, jer je on prvi koji kupi kajmak za dobre igre ili udarac za lose. Svi snose odgovornost, slazem se, ali u toj raspodjeli odgovornost na treneru je najveci pritisak uvijek.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:14 pm

Utisci od jučer se polako sliježu, a kad čovjek pogleda na sve ovo iza nas meni nekako najteže pada to da se ja kao navijač moram pitati da li će 11 igrača koji izađu na teren dati maksimum i gristi 90+ minuta ili će većina njih igrati u stilu kao da je neka revijalna utakmica? Remi, poraz, sve je to sastavni dio ovog sporta ali da sam dočekao da se mora bacati grah kakva će biti trka, zalaganje na bilo kojoj našoj utakmici to je po meni najveći poraz Željezničara i njegovih navijača.

Opet kada pogledam jučerašnju atmosferu na tribini i ogromnu armiju naših koja gazi tolike kilometre da pruži podršku onda sam sa te strane jako sretan jer navijači su najveće blago koje naš klub ima, Igrači ko igrači danas su dio Želje sutra nisu, ali ta raja na tribinama ona i dalje ostaje tu vjerna i odana ideji koja traje skoro 100 godina. Iza te raje ne ostaju nikakve dileme ili upitnici, oni će dati sve od sebe bez obzira da li su gladni, žedni, da li su zaposleni, da li je plata redovna da li imaju ili nemaju problema.. Oni znaju ko su šta su i šta im je cilj uvijek i na svakoj narednoj utakmici.

Ona podloga je očajna i jako teško se naviknuti na nju. Jučer nas je povreda Siniše poremetila a kad dodamo tome da su Zakarić i Lendrić bili 2 igrača manje na terenu onda smo na kraju dobro i prošli.. prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro, ali u drugom poluvremenu neshvatljiva greška kada jedan igrač između 3-4 naša napravi sebi poziciju i zabije gol kakav vjerovatno više u karijeri neće zabiti.. Nakon toga se uvukla nervoza i krenuo je niz grešaka svih igrača a iz tih razloga smo protivniku otvarali put za brzu tranziciju u čemu su oni jako dobri.

Razumijem kada trener kalkuliše iz nekih razloga ali meni lično smeta kada to isto rade navijači, naravno i ja ću biti presretan ako na kraju na ovaj konto dodamo 4 boda i podignemo pehar ali u ovom trenutku razmišljam samo o pobjedi na Koševu. Nemojte ni slučajno da potencirate umor igrača Sarajeva ili da igramo na neku kartu da će nam nešto samo doći na tacni? To je zabluda, nikad ništa nije i nikad nam ništa neće doći tek tako ako mi sami ne uložimo sav trud i napor da ostvarimo zacrtano. Na Koševo se mora izaći kao da su Pitari najodmornija ekipa koja može igrati bez problema 120 minuta, ne smije biti ni trun opuštanja i priče kako će to biti lagana utakmica za nas, još ako oni izgube kup a vjerovatno hoće ne smije biti priče oni skrhani u žalosti, poljuljan moral, motiv, bla bla.. To nas ne smije zanimati, gore se mora odigrati šampionska utakmica ako se na kraju želi uzeti titula, gore se odlučuje o svemu a o Radniku trenutno ne razmišljati ni najmanje..

Na kraju sezone će biti vremena da se analizira sve pojedinačno i trener i igrači ali trenutno nije vrijeme za to, i dalje moramo svi zajedno gaziti naš zacrtani put i vjerovati u sebe.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
boccaccio
Postovi: 1262
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:16 pm

Situacija je vrlo jednostavna, a ekipa je to mogla uciniti jos jednostavnije i uciniti da danas budemo mnogo radosni. No ostaje ono sto ostaje, a to je da sa sljedece dvije utakmice imamo i dvije mogucnosti. Da se radujemo ili da budemo ljuti. I pored svega, meni nekoliko stvari nikako ne moze da udju u zdrav razum. Te ogromne oscilacije ekipe, sa jedne strane ogromna motiviranost protiv Zrinjskog i onako slozno , timski odigrana utakmica, gdje se vidjelo da se nesto zaista zeli postici, i odmah sedam dana poslije, potpuna neangazovanost tih istih igraca, nedosljednost u igri, trci, borbi, snazi.
Ubija nas nekonstantnost, a tako se tesko moze doci do uspjeha. Druga stvar koja me muci je gledanje u te igrace i kad vidim da oni uopste ne pucaju od snage, kako je to bilo najavljeno od strane struke. Nista se mi snagom ne odvajamo od Krupe npr. Naravno ni od bilo kojeg drugog tima. To se vidi, bas se vidi. Shvatao sam to u periodu kada smo imali zgusnut raspored, potrosi se silna energija, jako je tesko to i psihicki jer prakticno nemas puno vremena da se skoncentrises na sljedeceg protivnika, utakmice idu kao na traci, i bez obzira sto ni to ne treba biti bilo kakav razlog pada energije, tada sam pokusao izvuci neki olaksavajuci zakljucak bar za sebe.
Prosto se vidi na jucerasnjoj utakmici da mi ne mozemo racunati na jedan jak intenzitet u kontinuitetu. A juce ga nije bilo maltene nikako. Kao da su svu energiju potrosili protiv Zrinjskog, pa sada imaju period iscrpljenosti, kada ne mogu da se dozovu. To tako izgleda , a znam da nije tako. Stvar je pristupa. Pa sam sebi postavim milion pitanja, a jedno od njih je, kako je moguce da ti igraci nemaju u glavama sve ono sto se desava u tom trenutku. Da nemaju u glavama vaznost ove utakmice. Da ne mogu da se pokrenu pred jednom armijom navijaca koja je prevalila veliki put da bi im dali podrsku. Da nisu mogli u svojim glavama pokrenuti pricu moguce titule i mnogo obavljenog posla sa uspjesnim rezultatom iz ove utakmice. Da nisu sebi i svima nama priredili mogucnost jednog rasterecnog igranja u derbiju, koje bi im dalo krila da rastereceni pokazu sve ono sto mogu i da postanu apsolutni pobjednici ovog prvenstva. Kako je moguce da onako izadju u drugo poluvrijeme, gdje pored primljenog gola, mozemo primiti jos bar dva gola, a da pri tome ne ostvarimo nikakav udarac u njihov okvir gola, da se ne vidi nikakva zelja da oni to pokusaju.
Kod one teske fule napadaca Krupe, tacno se vidi na snimku Stanic , koji cak i ne pokusava da sprijeci eventualni pogodak. On umjesto da ubrzava i da pokusa nesto kako bi omeo protivnika, prosto zastaje i gleda sta ce se desiti. Kada je lopta srecom prosla pored gola, vidi se Stanic kako otpuhuje i kako ne moze doci do daha. Kako je to moguce ? Utakmica uopste nije bila nesto jakog tempa.
Primili smo taj pogodak, i stvarno je momak zabio golcinu. Nema tu zbora, otvoreni aplauz, zategao kanafu momacki, lopta bjezi od golmana i to je golcina. Nakon toga, ocekujemo svi da Zeljo ima dovoljno vremena da krene naprijed, da se igraci organizuju i da im u glavama ponovo proradi odlucnost i da imaju u vidu sve ono sto sam nabrojao, pa da krenu naprijed, kako bi osvojili tri boda. I da je ostao taj rezultat ,kao sto je i ostao, sa potrebnim pristupom, niko ne bi imao pravo da se ljuti. Rekli bi svi da smo pokusali. Ali nismo. Ni pokusali. Zapravo, mogli smo i trebali smo primiti jos bar dva gola. Pukom srecom nismo.

Nema veze. Idemo dalje, bice vremena za apsolutne analize svega sto se desavalo u ovoj sezoni. Slijedi derbi, mi imamo jednostavnu situaciju u kojoj ne smijemo izgubiti, ili da dobijemo, a izgubiti ne smijemo ni pod razno. Ne moze jednostavnije. Igraci moraju izaci potpuno drugacije na tu utakmicu, da budu u rangu ekipe koja je odigrala protiv Zrinjskog, pa da se necemu nadamo. Ovom pristupu se necemo radovati. Igraci ce ustvari morati pronaci taj motiv , navijaci im evo cijelu godinu svesrdno pomazu, uprava cini sve da imaju maksimalne uslove, podrsku im je dala mnogobrojna delegacija sacinjena od jako cijenjenih ljudi, koji su dosli da im daju podrsku. Nije upalilo za igrace. Dakle, igraci i strucni stab su kljuc rjesenja da pronadju konstantnu motivaciju i borbenost za ciljeve koji su pred njima. Jos samo da im crvene tepihe stavljaju kada idu na trening, pa kada ulaze na stadion. Sve imaju. Podrska nas od prvog do zadnjeg, koja je najvaznija je tu. Imaju podrsku, nije to pritisak, nego podrska koja im treba mnogo znaciti.

I ona nece biti osporena ni u sljedecem kolu. Zato igraci moraju shvatiti da mi navijaci zelimo rezultat, zato su ti igraci i dovedeni. Da ga naprave. Ako je moguce, a ako je nemoguce, onda je moguce i na moranje je da se vidi borba na terenu. Nedopustivo je da igraci nemaju zelju i motivaciju i da hodaju na terenu na utakmici koja im je morala znaciti vise od zivota. Ne ide mi to u glavu i gotovo.

Nije ovo nikakva zustra kritika, ovo je jednostavno realno misljenje , koje se desilo poslije ove utakmice. Podrska treneru i igracima, maksimalno smo tu za vas, nadam se da cete i vi stati ispred nas, sa onim borbenim stavom i da necete dopustiti da se ova prednost koju imate izgubi. Volim te Zeljo !
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:18 pm

dukela je napisao/la:
pon maj 15, 2017 1:05 pm
jovanmaksimovic je napisao/la:
pon maj 15, 2017 12:53 pm
e sta smo mi sve pretrpili, pa cak i pod amarom, kojeg obozavam... ova generacija je mila majka na neke igrace iz proslosti...
Amarovi igrači su za ove izmislili fudbal. Treba biti opet iskren svi smo željeli Zakarić al je propast. Samo ko je procijenio da Stojanovića treba dovest taj nije normalan. Onaj naš mali lijevi bek bi do sad stekao neko iskustvo da nije ovog Stojanovićaa ne bi bio gori od njega.

Koji Amarovi?
Stanceski,Yoshida,Ćutuk,Becks?
Jesu li to ta super pojacanja?
Vrlo zlonamjerno pisete,i ti i par ti drugara.
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
drtooth
Postovi: 231
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:20 pm

Sva ova pric oko naseg povratka sa -11 na +1,2,3,4... mi je bespotrebna. To nam treba kao biti utjeha, ako ne osvojimo titulu, a ista nam se sama nudi.
Pa ako bi nam se desilo da ne osvojimo, to bi braćo moja bilo isto k'o kad krava dadne 10 L mlijeka, a onda se ritne i prospe 7-8 L, yebo ti to!

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Željo, to je moj tim!
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:28 pm

storm_raider je napisao/la:
chile je napisao/la:
pon maj 15, 2017 2:00 pm
storm_raider je napisao/la: Bojim se da je bas tako kako sam napisao, koliko god ti mislio da je to pogresno ili nije. Slavki se moze sugerisati koji igrac da se dovede, ali kao sto sam napisao, njegova je konacna. Da li mislis da je to pogresno? Ja ne znam kako se radi u Romi, nisam ni tamo u klubu (ne znam da li si ti), ali zar ti zaista mislis da neko Spaletiju ili nekome desetom moze dovesti igraca i reci "ovog sam ti ja izabr'o, pa ga ti uklopi kako znas i umijes u ekipu"? Time bismo bili u, kako kazes - " vecim govnima nego sto jesmo". Naravno da je Slavkina zadnja, a njemu sportski direktor moze predloziti igrace koji su na raspolaganju ili s kojima bi bilo dobro ranije poceti pregovarati, zbog takticnosti i tajminga pregovora. Slavko, kao i svaki trener, ima svoje igrace i svoje zelje, te je on taj koji ima rok do kada mora da preda spisak zelja, da bi se mogao definisati budzet na vrijeme i krenuti u pregovaranja. Prvo sa menadzerom, pa onda sa igracem. Nadam se da ne mislis da neko izabere Stojanovica i kaze Slavki "evo ga, pa ti vidi sta ces s njim".

Trebamo shvatiti da sa razlogom oni igraju u ovoj ligi i da ce veoma mali procenat njih napraviti bilo kakvu internacionalnu karijeru.
Ti si sad to bukvalno shvatio i ne smije Slavkova biti zadnja nikako jer on moze suta otici a doci drugi trener i reci yebes ove igrace ja hocu svoje. On treba da sugerise koji tip igraca mu treba i da se uklopi u sistem i nacin igranja kluba.
Sad tu postoji ono da mi nemamo sistema i nacina igranja, tu treba da radi sportski direktor i sef omladinske struke kojeg sad imamo ako se ne varam da se djeca od malena pa sve do prvog tima usmjeravaju. Mada daleko smo mi od ozbiljnog kluba i kad to pisranemo nece se osjetiti upadanje juniora pa ni talentovanog kadeta u prvi tim jer ce znati sta mu je raditi na terenu.
Ja opet zivim u nadi da ce od iduce sezone na tome poraditi, iako mi se cini da Slavko nije tog kapaciteta, Cenan jos manje volio bi da me demantuju i poseru mi se u ove rijeci. Uglavnom vidjecemo ali trener nigdje nema tolike ovlasti niti smije imati kao sto se kod nas misli, mozda je izuzetak Arsenal.
Shvatio sam kako si napisao, a napisao si dosta bukvalno. Sistem igre je takav kakav se definise od trenera, pocevsi od omladinskog pogona, pa nadalje. Malo je ko bas tako organizovan da ima svoju filozofiju jos od malih nogu, pogotovo u ovakvom okruzenju. Trener je taj koji daje zadnju rijec, jer je on prvi koji kupi kajmak za dobre igre ili udarac za lose. Svi snose odgovornost, slazem se, ali u toj raspodjeli odgovornost na treneru je najveci pritisak uvijek.
Posao sam da odgovorim...ali bolje ovu pricu ostaviti kad sezona zavrsi.
Sad na lavor i podrsku ovom sto imamo da izguramo do kraja.
Titulu moraju uzeti, a na struci je da ih ubjedi u to i skonta kako.
Nama treba remi na kosevu i pobjeda kuci to je itekako dostizno i ne zelim ni pomisljati nista drugo TITULA
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24763
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:29 pm

Hoće li neko snimak meča da pogleda ? :lol:
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:31 pm

Zeljo, Zrinjski, Sarajevo, Sloboda, Radnik, Krupa, Mladost i Siroki su u pet deka. Svako svakoga moze pobjediti i niko ne moze unaprijed upisati neku pobjedu. Ako krenemo s nekom dubljom analizom vidjecemo da su rezultati krajnje nepredvidivi.
Celik, Olimpik, Vitez i Metalege su takodjer u pet deka, ali su losiji od ovih iznad, mada su znali otkinuti poneki bod, a da se nije podjelila liga jos bi vise toga bilo.
Svako ko je mislio da smo mi nesto bolji od ostalih u ligi za prvaka se dobro zajebao. Izbili smo na prvo mjesto zbog velike euforije, odlicne atmosfere, najbolje posjete u drzavi i jedne od najboljih u regionu. Pored toga i glupiranje Zrinjskog koji je prokockao 11 bodova prednosti nad rivalima.
Nista mi nismo bolji od Krupe, a jucer smo zasluzili poraz. Golman, jedan stoper, lijevi bek, zadnji vezni, krilo i napadac kod njih su igraci ispod 22 godine ili tu otprilike. Od tri izmjene dvije su bili takodjer momci oko 20 godina. Nije bio Vukotic u kadru koji je takodjer mlad. Niko ih nije razvalio, bilo na toj plastici ili eto na podlogama na kojima mi ostali igramo atomski fudbal. Dobio ih je Zrinjski 4-0, ali kod 0-0 su osteceni za cist pogodak.
Prica se o nekoj fizickoj spremi, ali cinjenice govore nesto sasvim drugo. Po svim pravilima zdravog razuma, bez obzira na trening i pripreme, momak od 23-24 godine moze vise i brze trcati od covjeka koji ima 33-34 godine. Koliko god bio spreman Bogicevic, Stojanovic, Bekric, Zeba, Nikolic, pa i Blagojevic i Markovic koji nisu trkaci ne mogu odgovoriti na trku mlade i poletne ekipe Krupe koja ima mozda jednog igraca preko 30 godina, a to je stoper Aleksic. Vjerovatno jedna od vaznijih karika zbog iskustva, koji radi ono sto bi trebao kod nas Bogicevic. Da bude smiren, da ispravlja greske ekipe, da im pomaze i da ocisti sto ovi mladji useru. Nas Bogicevic ima vaznija posla, valja cistiti ono sto sam usere.
Treba se dobro ugledati na ekipu iz malog mjesta, rekli bi iz sela na Vrbasu. Igraju momci onako kako mi prizeljkujemo, a podrske gotovo da i nemaju. Kada je lopta kod njih ide se na gol protivnika, sto prije to bolje, kada se otvori prostor puca se po golu bez pametovanja, imaju mnogo igraca koji su zanimljivi klubovima i van nase zemlje. Pojeli nas trcanjem i uvijek su imali viska igraca. Zabili smo gol nakon poklona, ali poklon je poklon samo kada mi primimo gol, onda smo poklonili protivniku koji nije nista zasluzio. Kada mi tako zabijemo gol i iz toga nekako iscupamo nezasluzen remi onda smo mi to pametno osvojili jer smo eto i zeljeli samo bod i postoji neki veci plan.

Ko god na kraju osvojio to prvo mjesto bice jedan veliki udarac za ovdasnji fudbal. Opet cemo zivjeti za jedno pretkolo u Evropi, dovoditi polovnjake iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, davati im plate, tjerati navijace sa stadiona, pricati o iskoracima, a jedini iskorak koji smo napravili u zadnjih 15 godina je bio plod slucajnosti, jer nismo imali izbora do guranja svojih igraca, mladica koji su mogli trcati po terenu. Tada smo mi imali prosjek godina kao nas jucerasnji protivnik i nismo se obrukali protiv Standarda, Ferencvarosa... Poslije evo dvije godine ostao je mislim jedan covjek iz te ekipe, a to je Blagojevic mada se i njega tjera iz kluba. Tjeran im je i trener, kapiten, drugi stoper, tjeran je i desni bek, i veznjak, i desno krilo, i lijevo krilo, i golman... Nisu imali nikakvu podrsku navijaca, znamo sta se desilo i da su ostali bez iste kad je bilo najpotrebnije. Nista nije ostalo od te ekipe, a valjda su po nekim nevidljivim kriterijima bolji ovi danas. Oni momci su bili primjer ovog kluba, raje koja voli ovaj klub, nikome se nisu skolonili, ni pred kim se nisu povukli, nikome nisu dali da ih nadigra, borili se s igracem manje u Sirokom gdje im je ukradena pobjeda, znamo protiv koga su borili za titulu i na koji nacin su ostali bez nje, borili se protiv Ferencvarosa pred kojim smo cak i mi skinuli gace, borili i na kraju ih izbacili s 3-0, pa onda i Standard gdje je jedna lopta umjesto u golu zavrsila na stativi...
Nije bilo para tada za velika pojacanja poput Zakrica, Kerle, Crnova, Pozdera, Husica, Hervasa, Zahirovica...ali kako kazu neke stvari se i ne mogu kupiti.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:34 pm

Tek sada covjek vidi koliko je Amar bio upravu sto se tice kaznjavanja i 'maltretiranja' igraca. Takav je mentalitet i apsolutno samo to zasluzuju, nista na finjaka, premije, karantini - no, no. Udari ga po dzepu, vrijedjaj ga ako treba, za njegovo je dobro. Opali poslije lose utakmice trening, da crknu, pali reflektore maksuz zbog toga.

Stvarno mi je bilo krivo vidjeti 1000 navijaca koji su toliko proputovali, te sve silne legende koje su se ukljucile u ovaj pohod. Sve ja razumijem, Krupa je neugodna, ali desile su se sljedece stvari: poveo si, imas rezultat, poslije toga presing gdje si mogao stisnuti utkamicu i rijesiti je. Znaci nikakva trava nije problem. Sta se desi, prepustis inicijativu Krupi, a ne branis se, pustas igrace da se usetaju u 16 i da igraju duple pasove. Nikakve borbenosti, Vedran se mora derati na saigrace i tjerati ih prema naprijed. Psiholoska priprema utakmice je na losem nivou bila, ili mozda ne znaju. Ko ce ga znati.

Poslije ovoga nista ne smijem garantovati, boga pitaj sta ce biti na derbiju, ali stvarn cekujem titulu. Nikad nsam pucao ultmatume, na pocetku sezone sam rekao neka bude europa, pravi se stadion, ne moze sve odjednom, ali kada si dosao do izvora, red je da se napijes vode. Imas ponajbolje uslove u drzavi, atmosfera u klubu fantasticna, podrska navijaca fenomenalna...sta vam vise treba. Samo malo da ginete za dres, a ne samo u pojedinim utakmicama. Steta sto Zeba nije igrao, Bekric nije mogao sam sa Mirom, jos je i spor. Neka igraju na derbiju i Bekric i Zeba.

Veoma izjednacena liga, a mi imamo problema sa konstantom i pogotovo sa igrm protiv 'manjih' ekipa gdje treba napasti. Dosta se patimo. Jesmo i uzeli dosta bodova, ali..
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
fanaticZeljin
Postovi: 3098
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:40 pm

Joj Zeljo sta ti nama uradi. Umjesto da odemo na lavor bez opterecenja, opusteno mi gore igramo utakmicu sezone. Koji oni imaju kompleks od nas govori cinjenica da bi vise volili da nas dobiju i ako im pobjeda nista ne znaci nego da uzmu trofej kupa. Mi pod pritiskom oni rastereceni sa parolom da komsiji crkne krava... bice jebeno, patnja ziva.
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:40 pm

glasajte za igrača utakmice viewtopic.php?f=73&t=481 :)

Također, na podforumu Historija, jovan je otvorio novu temu koja se tiče najstarijeg sarajevskog derbija pa pogledajte viewtopic.php?f=70&t=321

Nove slike su dodane i na temu "Tračnicama naše prošlosti" viewtopic.php?f=70&t=345&start=160

Uživajte! :)
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
fcz
Postovi: 4139
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 15, 2017 2:44 pm

exdomorocki je napisao/la:
pon maj 15, 2017 2:18 pm
dukela je napisao/la:
pon maj 15, 2017 1:05 pm
jovanmaksimovic je napisao/la:
pon maj 15, 2017 12:53 pm
e sta smo mi sve pretrpili, pa cak i pod amarom, kojeg obozavam... ova generacija je mila majka na neke igrace iz proslosti...
Amarovi igrači su za ove izmislili fudbal. Treba biti opet iskren svi smo željeli Zakarić al je propast. Samo ko je procijenio da Stojanovića treba dovest taj nije normalan. Onaj naš mali lijevi bek bi do sad stekao neko iskustvo da nije ovog Stojanovićaa ne bi bio gori od njega.

Koji Amarovi?
Stanceski,Yoshida,Ćutuk,Becks?
Jesu li to ta super pojacanja?
Vrlo zlonamjerno pisete,i ti i par ti drugara.
Bravo majstore! Da ne spominjemo Mirsu Ramica, Sabana Pehilja, Sulejmana Smajica, Omara Baljica. Ili da odemo jos par godina unazad pa se prisjetimo Gorana Ganceva, imenjaka mu Peraka, Antona Kolobova, Bajre Spahica, Marka Farica, Slavena Kovacevica, Vladana Kostica, Mrve Serdarevica. Mozemo i zakopati dublje pa izvuci Sergeja Ticu, Denisa Mudrinica, Eduarda Toguzova, Veljka Aleksica, Aleksandra Railica...

Popustite Slavka, pocnemo li ponovo izmisljati toplu vodu i rotirati trenere nema nista od nas.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 166 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija