• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned mar 26, 2017 1:43 pm

Čestitke Kraftu na tituli! Žao mi je što vjetar pobijedio u drugoj seriji.
Trebala bi se ova Planica "produžiti". Zna se gdje treba biti postavljen svjetski rekord :D
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned mar 26, 2017 2:16 pm

Prvi u Svjetskom kupu, prvi u Ski letovima. Poljacima titula u timskim skokovima. Nema šta, ove sezone mu se sve posložilo i čestitam mu na titulama. Nije mala stvar skočiti u dva dana 250 m, a on je to uspio. Lijepo je opet vidjeti i Kasaija među prva tri skakača, nevjerovatan je zaista. Čudna sezona, povrede i loša forma pojedinih takmičara na početku je u prvi plan izbacila Domena Prevca koji se kasnije, očekivano, ipak "udaljio" od prve pozicije ali je eto na kraju završio na šestoj poziciji. S obzirom na njegove godine, odličan rezultat.

Falio je Freund definitivno i nadam se da će se što prije oporaviti od povrede. Schlieri također, iako je skakao u ovim posljednjim takmičenjima, nije to to. Eh sad može se postaviti pitanje da li bi se stvari drugačije odvijale da Tande nije uprskao pobjedu na Turneji 4 skakaonice? Do tog trenutka je skakao odlično. Tu se već otprilike znalo da će Kraft i Stoch voditi najveću bitku za prvu poziciju s obzirom na to da se kod Domena vidjelo te neiskustvo, a i psihološki momentum više nije bio na strani Tandea. Najveće razočarenje po meni je Peter Prevc koji je na kraju završio na devetoj poziciji u ukupnom poretku. Padovi na samom početku sezone kao da su ga totalno izbacili iz ravnoteže.

Uglavnom, radujem se i narednoj sezoni. Ima tu dosta mladih skakača koji će biti nosioci ovog sporta u budućnosti. Domen, Tande, Wellinger, pa i Kot (očekivao sam dosta više od njega s obzirom u kakvoj je formi došao sa Grand Prix-a), Hayboeck itd. Uz ove malo starije skakače u pravoj formi, bio bi to fantastičan miks. Pošto onaj ljetni Grand prix ne pratim, nova sezona za mene počinje u novembru :D. Bliže nam se i Olimpijske igre :palacgore:

Što se tiče Planice, jedinstvena skakaonica i definitivno je najveći užitak gledati skokove na ovoj skakaonici, pored naravno Novogodišnje turneje. Pohvalio bih i organizatore RAW AIR turneje, odličan potez svakako.

Za kraj, i tabele:

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2017/JP/ ... 945NCS.pdf
http://medias1.fis-ski.com/pdf/2017/JP/ ... 45STSF.pdf
http://medias4.fis-ski.com/pdf/2017/JP/ ... 3945WC.pdf

phpBB [video]


slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pet mar 31, 2017 11:15 pm

"Već sam osvajao srebrenu i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama ali mi i dalje nedostaje zlato. U posljednje dvije-tri godine nisam trenirao toliko. Sada ću smanjiti broj govora i televizijskih nastupa. Primijetio sam da sam izgubio mnogo snage zbog godina i želim da vratim samopouzdanje kroz treninge"

slika


:klanjase2: :klanjase2:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto apr 04, 2017 7:33 pm

Ne možeš ne voljeti ovog čovjeka! Nadam se da će ga i moje dijete gledati
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub okt 21, 2017 11:29 pm

E vakat je da se nešto napiše i na ovoj temi. :D

Nakon 6 mjeseci, uskoro počinje i nova sezona Svjetskog kupa. Od ove sezone uvodi se nekoliko novih pravila kao i takmičenja.

Prvi skokovi u novoj sezoni bit će održani u Wisli, a počinju kvalifikacijama 17. novembra. Do sada je običaj bio da sezona počinje malo sjevernije, u Finskoj ali ovaj put će to biti Poljska.

phpBB [video]


Inače, karte za otvaranje sezone su već rasprodate tako da možemo očekivati i odličnu atmosferu u Wisli. Poljaci garantuju da će staza biti u potpunosti spremna zahvaljujući kompaniji Supersnow koja ima snježne topove za proizvodnju snijega i na +30 stepeni. Pretpostavlja se da snježnih padavina neće biti tako da će biti potrebno samo 11 dana kako bi se staza pomoću topova pripremila za skokove.

Iako je početak sezone uvijek neobičan zbog visokih temperatura, Poljaci će se potruditi da ugođaj bude kao da je januar :D

Dalje, što se tiče pravila, ukidaju se prekvalifikanti. Od nove sezone, svaki takmičar morat će završiti u top 50 kako bi mogao da se takmiči na određenoj skakaonici. Do sada su takmičari koji završe u top 10, automatski učestvovali u takmičenju. Bilo je tu mnogo kalkulacija, mnogi od njih nisu ni učestvovali u kvalifikacijama tako da na ovaj način FIS želi malo da „razdrma“ najbolje skakače i učini dodatno zanimljivim svako takmičenje.

Pored Turneje 4 skakaonice i Raw Air turneje, od ove sezone uvodi se i novi format takmičenja „Willingen Five“. Održavat će se od 2. do 4. februara. Pobjednik ovog takmičenja bit će bogatiji za 25 000 eura.

Nakon završetka prošle sezone, skakači su nastavili sa skokovima na ljetnom Grand Prix-u ali o tome, i o formi skakača u narednim danima. :)
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned okt 22, 2017 5:08 pm

Nisu loša ova pravila, Hurmašica is back :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned okt 22, 2017 7:12 pm

AsharaK je napisao/la:
ned okt 22, 2017 5:08 pm
Nisu loša ova pravila, Hurmašica is back :D
Ma morali su uvesti neke promjene. Postalo je stvarno monotono. Uredu, treba poštovati rezultate najboljih takmičara ali ne vidim problem da se i oni takmiče u kvalifikacijama kao i ostali takmičari mimo tih 10 pozicija. Naravno, može se desiti loš dan, pad i sl. pa da neki favorit ne uđe u glavno takmičenje ali i to je valjda čar sporta.

Najviše u ovogodišnjem ljetnom Grand Prix-u pokazao je Poljak Dawid Kubacki koji je na prvom mjestu završio 5 puta što je sasvim dovoljno da bude pobjednik Grand Prix-a. Zanimljivo, i prošle sezone ovo takmičenje je osvojio Poljak Maciej Kot ali nije uspio tu istu formu da u potpunosti prenese na novu sezonu Svjetskog kupa.

Čeh Jan Matura okončao je svoju karijeru u 37. godini.

Povrede:

Jaka Hvala je u maju pokidao prednje križne ligamente koljena, a zadobio je i povredu meniskusa. Iako nije takmičar koji briljira u skokovima, svakako šteta za njega s obzirom da je mlad takmičar. Odrazit će se ovo sigurno na njegovu formu.

Michael Hayboeck je ozljedio zglob lijeve noge samo nekoliko sedmica prije početka nove sezone. Nakon prvih pregleda i tu se sumnja na ligamente.

I pazi sad ovo, Severin Freund samo nakon 6 mjeseci nakon što je pokidao prednje križne ligamente, obnovio je tu istu povredu i morat će opet na dužu pauzu. Najvjerovatnije neće nastupiti ni na Olimpijskim igrama. Nevjerovatno kakav je čovjek peh. :zid:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned okt 22, 2017 7:14 pm

E svašta, Severin negdje nagazio na mrve.

Ko je prvi favorit ove godine?
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned okt 22, 2017 7:22 pm

Teško je to prognozirati sad jer ovisi stvarno o mnogo faktora. Onako na prvu, Stefan Kraft se ističe tu ali ima tu momaka koji itekako mogu pomrsiti račune. Očekujem interesantnu sezonu kako god. :D

Jedino što mi se čini da bi Prevc ponovo mogao podbaciti. Ne ulijevaju mi ovi rezultati preko ljeta neko povjerenje ali eto..
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto okt 24, 2017 2:18 pm

Al fakat je ovo čudan sport, svake godine je neko tu novi na prvom mjestu.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto okt 24, 2017 2:55 pm

AsharaK je napisao/la:
uto okt 24, 2017 2:18 pm
Al fakat je ovo čudan sport, svake godine je neko tu novi na prvom mjestu.
Psihička ravnoteža i pripremljenost možda i više igraju ulogu u ovom sportu nego u bilo kojem drugom. Prošle sezone si imao Prevca koji je po svim najavama bio prvi favorit za osvajanje i čovjek padne na otvaranju sezone u Ruki. Kako je tu pao, tako više nije mogao pronaći balans do samog kraja sezone. Ili primjer Tandea na Novogodišnjoj turneji kada je zbog straha, nedostatka koncentracije, uprskao sve što je do tada uradio.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto okt 24, 2017 2:56 pm

kad je zadnji put neko dva puta zaredom bio najbolji?
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto okt 24, 2017 3:00 pm

AsharaK je napisao/la:
uto okt 24, 2017 2:56 pm
kad je zadnji put neko dva puta zaredom bio najbolji?
Ahonen, u sezoni 2003/04 i 2004/05.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto okt 24, 2017 3:01 pm

A svašta :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto okt 31, 2017 11:21 am

Još jedna ozljeda uoči početka nove sezone.

Gregor Schlierenzauer je zadobio parcijalnu rupturu kolateralnog ligamenta koljena. Ono što je sigurno, propustit će prvo takmičenje u Wisli koje počinje 17. novembra.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto okt 31, 2017 11:30 am

Ja nesretnika Allahu
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

uto okt 31, 2017 11:38 am

Strašno šta se čovjeku dešava u posljednje vrijeme...
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

čet nov 02, 2017 3:57 pm

Momci pratim vas ovdje. Napišem i ja uskoro koju :)
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon nov 06, 2017 5:06 pm

Imate pravo jednom pogađati ko je osvojio titulu šampiona u Japanu na velikoj skakaonici ove nedjelje :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon nov 06, 2017 8:44 pm

Hurmasica je napisao/la:
pon nov 06, 2017 5:06 pm
Imate pravo jednom pogađati ko je osvojio titulu šampiona u Japanu na velikoj skakaonici ove nedjelje :D
Išao s modelom i gavranom u osnovnu?
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija