• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon nov 21, 2016 9:23 pm

On je u peMziji :D

Prenosi Eurosport :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon nov 21, 2016 9:25 pm

jel realno da se kasai još takmiči :D
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon nov 21, 2016 9:29 pm

:rofl1:

A vjeruj mi da se i ja ibretim, čovjek se priprema uveliko za ovu sezonu. 44 godine :klanjase2:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon nov 21, 2016 11:45 pm

đe je martin šmit :D
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sri nov 23, 2016 10:09 am

BHT prenosi samo turneju 4 skakaonice. Fino je kad onako mamuran u 13:45 gledaš ski skokove u Garmischu da dođeš sebi :D Kasaija će gledati i moje dijete, te će najveće uspjehe ostvariti između 54. i 57. godine :)
A Martin je prije sezonu dvije rekao Auf Wiedersehen. Nema više Milkine ljubičaste kacige :(
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sri nov 23, 2016 10:11 am

a budale ostavio ženu sa djetetom i pobjegao sa maserkom
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sri nov 23, 2016 9:11 pm

Kvalifikacije sutra počinju u 17:45, prenos na Eurosportu. Ukoliko nekoga interesuju neke zanimljivosti i činjenice u vezi ski skokova i nove sezone, može naći više informacija na ovom linku:

http://www.fis-ski.com/mm/Document/docu ... eutral.pdf" target="_blank
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

čet nov 24, 2016 7:21 pm

Kvale gotove, sutra u 16:45 počinje glavno takmičenje.

Večeras malo iznenađenje ispadanje Jande i Mature, barem meni :D. Što se ostalih tiče, sve očekivano, Poljaci vrlo dobri, Prevc se štedio očigledno, a Maciej Kot potvrdio da je u odličnoj formi.

Finci ne mogu skočiti kako treba nema šanse. :zid:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pet nov 25, 2016 10:49 pm

Prva pobjeda za malog Domena Prevca, svaka ti čast momče! Stariji Prevc bi najvjerovatnije i pobijedio da nije bilo onog pada na kraju ali i pored toga završio je na trećem mjestu. Nijemci su isto odlično skakali i imaju trojicu skakača među prvih 10. Vincent Sevoie, jedini francuski skakač, završio je na 10. mjestu što je solidan rezultat za njega. Norvežani su podbacili, a od Poljaka jedino je Maciej Kot završio u vrhu tabele (5. mjesto). Sutra je na programu drugi dan takmičenja :)

slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub nov 26, 2016 9:32 am

Nije vise ovo takmicenje kao nekad, nista bez Njemaca ...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub nov 26, 2016 5:04 pm

AsharaK je napisao/la:Nije vise ovo takmicenje kao nekad, nista bez Njemaca ...
Pa dobro, sve zavisi kako gledaš. Ova sezona je počela bez Schlierenzauera, povrijeđenog Gangnesa. Freundu su ovo prvi skokovi nakon augusta tako da oni definitivno fale kako bi pooštrili konkurenciju. Finaca više nema ni na mapi što je stvarno žalosno, a Austrijance nikada nisam simpatisao :D . Maciej Kot je od ljetnog GP-a uhvatio odličnu formu i samo je pitanje hoće li je moći zadržati. Ima i mladih nada od kojih u budućnosti možemo očekivati dosta, naročito od malog Domena Prevca koji je eto jučer briljirao. Tu je i mladi Nijemac David Siegel od kojeg bi moglo biti nešto u budućnosti, pa i Forfang što da ne. Povrede su malo pokvarile ovaj početak sezone ali kako se budu skakači vraćali u formu tako očekujem i da sezona bude mnogo zanimljivija.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub nov 26, 2016 6:20 pm

Nakon drugog dana takmičenja, Freund je osvojio prvo mjesto prije svega fenomenalnim prvim skokom. Iako kaže da još nije u top formi ovaj rezultat može da ga raduje. Drugo mjesto osvojio je Norvežanin Tande dok je treći bio Austrijanac Fettner. Na kraju su malo takmičare zezali bočni udari vjetra pa je zbog toga probleme imao npr. Stefan Kraft. Francuz Sevoie završio na petom mjestu :palacgore: Evo i tabele nakon današnjeg takmičenja.

http://www.fis-ski.com/ski-jumping/even ... race=4696/" target="_blank
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub nov 26, 2016 11:39 pm

To Severine mačko
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sri nov 30, 2016 8:07 pm

Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub dec 03, 2016 10:42 am

Sinoć su završene kvalifikacije u Klingenthalu, drugoj po redu skakaoni u ovoj sezoni, a pobijedio je poljski skakač, Kamil Stoch. Danas u 16 sati počinje prvo timsko takmičenje, a sutra se nastavljaju individualni skokovi. :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub dec 03, 2016 8:18 pm

I prvo mjesto osvojiše Poljaci, kakav samo tim imaju, Dawid Kubacki, Piotr Zyla, Kamil Stoch, Maciej Kot :pljesak:

Drugo mjesto su osvojili Nijemci, a Austrijanci su završili na trećoj poziciji.


slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub dec 03, 2016 9:28 pm

aa treba upratit ovo..
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned dec 04, 2016 1:01 pm

Malo sam prespavao start ovih skokova, sad kad prođu ispiti trebao bih se aktivnije uključiti. Po meni i ove godine Prevc je favorit za osvajanje, prije svega što od njega očekujem da može biti konstantan, bez "većih" oscilacija, što je jako bitno. Drago mi je za mlađeg Prevca što je pobijedio, puno će mu to značiti.
Vidim Poljaci uzeli jučer. Oni imaju dobre skakače, ali većinom ne mogu se potrefiti da su svi u formi, većinom jedan vuče, a ostali se prišlepaju. Ubitačni su bili kad je tu bio Malysz i njegov nasljednik Stoch. Stoch je jako dobar, gotivim ga, ima potencijala da osvoji titulu, ali kad je imao savršen moment da postane Malyszov nasljednik malo je stao u razvoju, pa ga je to unazadilo. Ne bih se čudio da u sljedeće 3 godine osvoji šampionat. Bit će zanimljivo hoće li Poljaci moći držati konstantu, kao i Slovenci (što se tiče timskih takmičenja). I oni imaju mlade i dobre skakače.
Lijep je osjećaj kad nakon ludila novogodišnje zabave upališ BHT i gledaš Garmisch, a prije toga odlušaš 5 zadnjih minuta koncerta u Beču, postalo je ritual odavno :)
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned dec 04, 2016 5:23 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:Malo sam prespavao start ovih skokova, sad kad prođu ispiti trebao bih se aktivnije uključiti. Po meni i ove godine Prevc je favorit za osvajanje, prije svega što od njega očekujem da može biti konstantan, bez "većih" oscilacija, što je jako bitno. Drago mi je za mlađeg Prevca što je pobijedio, puno će mu to značiti.
Vidim Poljaci uzeli jučer. Oni imaju dobre skakače, ali većinom ne mogu se potrefiti da su svi u formi, većinom jedan vuče, a ostali se prišlepaju. Ubitačni su bili kad je tu bio Malysz i njegov nasljednik Stoch. Stoch je jako dobar, gotivim ga, ima potencijala da osvoji titulu, ali kad je imao savršen moment da postane Malyszov nasljednik malo je stao u razvoju, pa ga je to unazadilo. Ne bih se čudio da u sljedeće 3 godine osvoji šampionat. Bit će zanimljivo hoće li Poljaci moći držati konstantu, kao i Slovenci (što se tiče timskih takmičenja). I oni imaju mlade i dobre skakače.
Lijep je osjećaj kad nakon ludila novogodišnje zabave upališ BHT i gledaš Garmisch, a prije toga odlušaš 5 zadnjih minuta koncerta u Beču, postalo je ritual odavno :)
Složio bih se s tobom, naročito u vezi Poljaka. Vidjećemo dokle će dogurati ovu sezonu, a pomalo navijački bih volio da opet budu u samom vrhu. Večeras Domen uze i u Klingenthalu prvo mjesto. Zaista je fenomenalan :pljesak: . Peter Prevc je apsolutno podbacio i završio na 22. mjestu :zid:, na početku ove sezone mi djeluje bezvoljno skroz, valjda će se trznuti malo.

slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned dec 04, 2016 6:04 pm

Do Novogodišnje turneje će se razbistriti situacija i znat će se ko će biti glavni favorit za titulu. Šaroliko ove godine zasad.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija