• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub feb 03, 2018 9:07 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
sub feb 03, 2018 7:30 pm
A jel' rezultati današnjeg takmičenja ulaze u generalni poredak? Odnosno, je li se Willingen 5 posmatra kao jedno takmičenje ili kao dva zasebna + kvalifikacije i na kraju pobjednik osvaja 25000 eura?
Koliko ja znam ulazi. Slična je stvar i sa Raw Air Tourom u Skandinaviji.

Danas Tande završio na prvoj poziciji.

Rezultati nakon drugog dana: http://medias1.fis-ski.com/pdf/2018/JP/ ... 080STC.pdf
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon feb 05, 2018 6:52 pm

Kamile imaju i oni majku, ostavi i njima nešto, nemoj biti sebičan
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon feb 05, 2018 7:50 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
pon feb 05, 2018 6:52 pm
Kamile imaju i oni majku, ostavi i njima nešto, nemoj biti sebičan
8-) 8-)

slika
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sub feb 10, 2018 9:28 pm

Današnje takmičenje na OI trajalo vječnost :rofl1: . Vjetar je maksimalno poremetio takmičare, vraćali su se po par puta sa zaletišta. Na kraju, Wellingeru zlatna medalja. Interesantno da je ovo Nijemcima prva zlatna medalja nakon 1994. godine. Srebro i bronza pripali su Norvežanima, Forfangu i Johansonu. Poljaci su danas podbacili, naročito Kubacki.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon feb 19, 2018 9:34 pm

Na današnjem timskom takmičenju u skokovima Norvežani fenomenalni. Prvo mjesto uvjerljivo ispred Poljaka, dok su treći završili Nijemci. Poljacima je ovo bila prva olimpijska medalja u timskom takmičenju ikada. Za razliku od prethodnih dana, danas bez vjetra i naročitih problema za skakače.

http://medias2.fis-ski.com/pdf/2018/JP/ ... 3191RL.pdf

Na velikoj skakaonici u subotu, Stoch je odbranio titulu i tako osvojio zlatnu medalju.

To bi bilo to što se tiče skokova na ovim Olimpijskim igrama. Sada pauza 10 dana pa Lahti. :palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

sri feb 21, 2018 2:17 pm

Iako će na sledećem najvećem planetarnom takmičenju imati 49 godina, Japanac ne planira da se odrekne skija.

„Ne kažem da želim da idem u Peking, siguran sam u to. Uspeo sam da nadglasam porodicu i da ih ubedim da treba da skačem i dalje. Uznemiren sam što nisam osvojio medalju, ali to mi je podstrek da odem u Peking za četiri godine“, objašnjava Kasai i dodaje da ni posle Pekinga ne namerava da se penzioniše već želi da ode na ZOI i deseti put za redom

:klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: .
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned mar 04, 2018 7:31 pm

Fenomenalni Stoch danas prvi u Lahtiju. :pljesak: . Sada je još više povećao prednost u ukupnom poretku u odnosu na Freitaga.

http://medias3.fis-ski.com/pdf/2018/JP/ ... 3142WC.pdf

Jučer u timskom takmičenju, Nijemci prvi, Poljaci drugi dok su Norvežani završili na trećem mjestu.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned mar 18, 2018 10:26 pm

Sa današnjim skokovima u Vikersundu okončana je RAW Air turneja. Pobjednik je nevjerovatni Kamil Stoch koji je sa ovom turnejom po Skandinaviji osvojio i prvo mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Nema šta, ove sezone je bio najdominantniji skakač i sasvim zasluženo je tu gdje jeste. Osvojiti 4 skakaonice, medalju na ZOI, zar je potrebno još nešto? Inače, Stoch je postao najstariji skakač koji je osvojio prvo mjesto u ukupnom poretku. :klanjase2:

Drugi u ukupnom poretku je Freitag dok je treće mjesto zauzeo Tande.

http://medias1.fis-ski.com/pdf/2018/JP/ ... 3090WC.pdf

Za osvajanje prvog mjesta na RAW Air-u nagrađen je sa 60 000 eura.

slika

Za kraj ove sezone, ostala je još Planica. S obzirom da je situacija u ukupnom poretku savim jasna, skakat će se više rekreativno. :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned mar 25, 2018 11:24 pm

Na Planici ništa novo. Stoch je za ovaj vikend pobijedio na oba individualna takmičenja i tako samo potvrdio prvo mjesto i titulu. Stvarno nevjerovatna sezona za Stocha! :klanjase2: .

slika

Ukupni poredak u Svjetskom kupu: http://medias2.fis-ski.com/pdf/2018/JP/ ... 3094WC.pdf

Što se tiče timskih takmičenja, Norvežani su tu ubjedljivo uzeli prvo mjesto ispred Nijemaca i Poljaka. Osvojili su prvo mjesto i na Planici sa 1620.2 poena.

http://medias4.fis-ski.com/pdf/2018/JP/ ... 094NCS.pdf

phpBB [video]


To bi bilo to za ovu sezonu. Preko ljeta će se održavati Grand prix ali to ne pratim. Do nove sezone ski - skokova tj. novembra, zdra'o! :pivo:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pet mar 30, 2018 5:34 pm

Svaka čast slatki na održavanju teme, ja sam se ovdje stavio na mute :D
Stoch(k) sasvim zasluženo uzeo naslov. Pokazao se svugdje i drago mi je da se vratio tamo gdje pripada. Turneja 4 skakaonice većinom bude velika prekretnica u sezoni. Tu ili iskoči neko neočekivan, uzme ukupnu pobjedu i izbriše se do kraja sezone ili se otkrije glavni kandidat za naslov. Ne bih da glumim generala poslije bitke, ali za vrijeme 1. serije u Oberstdorfu kontam Stoch bi mogao iznenaditi i htjedoh ovdje napisati, ali kontam ako to napišem završit će negdje 23-24. Sva sreća ništa ne napisah :D Jedini poraz se desio na Olimpijadi na maloj skakaoni, jer je imao 1. mjesto nakon 1. serije, a na kraju završio na najnezahvalnijem mjestu ispod postolja. Iskupio se zato na velikoj skakaoni (ja to volim zvati srednja, a letaonu velika, bezveze mi je kad skakaonu s HS oko 140m zovu velika :D ).
Norvežani ove godine su se bolje skupili nego prethodnih godina, imaju širok "roster", ali individualno nema nikog ko bi cijelu sezonu mogao biti kandidat za vrh. Također, u letovima su kao nacija preuzeli primat, nakon obnove Vikersunda sve su bolji i bolji, mada letovi u Vikersundu nikad neće moći zanimljivi kao Planica, subjektivno.
Sad predstoji ovaj ljetni dio, prije je to bilo sporadično, sad postalo pravo takmičenje. Nikad to nisam gotivio, pa ću rado preskočiti taj dio, iako je jedan jedini put kad sam gledao skokove uživo to bilo na ovoj umjetnoj travi.
Od Švaba sam očekivao više, nadam se da će oni sljedeće sezone biti bolji, također i od Slovenaca očekujem više, imaju oni potencijala :)
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

ned apr 01, 2018 11:27 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
pet mar 30, 2018 5:34 pm
Svaka čast slatki na održavanju teme, ja sam se ovdje stavio na mute :D
Stoch(k) sasvim zasluženo uzeo naslov. Pokazao se svugdje i drago mi je da se vratio tamo gdje pripada. Turneja 4 skakaonice većinom bude velika prekretnica u sezoni. Tu ili iskoči neko neočekivan, uzme ukupnu pobjedu i izbriše se do kraja sezone ili se otkrije glavni kandidat za naslov. Ne bih da glumim generala poslije bitke, ali za vrijeme 1. serije u Oberstdorfu kontam Stoch bi mogao iznenaditi i htjedoh ovdje napisati, ali kontam ako to napišem završit će negdje 23-24. Sva sreća ništa ne napisah :D Jedini poraz se desio na Olimpijadi na maloj skakaoni, jer je imao 1. mjesto nakon 1. serije, a na kraju završio na najnezahvalnijem mjestu ispod postolja. Iskupio se zato na velikoj skakaoni (ja to volim zvati srednja, a letaonu velika, bezveze mi je kad skakaonu s HS oko 140m zovu velika :D ).
Norvežani ove godine su se bolje skupili nego prethodnih godina, imaju širok "roster", ali individualno nema nikog ko bi cijelu sezonu mogao biti kandidat za vrh. Također, u letovima su kao nacija preuzeli primat, nakon obnove Vikersunda sve su bolji i bolji, mada letovi u Vikersundu nikad neće moći zanimljivi kao Planica, subjektivno.
Sad predstoji ovaj ljetni dio, prije je to bilo sporadično, sad postalo pravo takmičenje. Nikad to nisam gotivio, pa ću rado preskočiti taj dio, iako je jedan jedini put kad sam gledao skokove uživo to bilo na ovoj umjetnoj travi.
Od Švaba sam očekivao više, nadam se da će oni sljedeće sezone biti bolji, također i od Slovenaca očekujem više, imaju oni potencijala :)
:palacgore: :palacgore:

Slovenci od naredne sezone sa novim trenerom. Gorana Janusa će zamijeniti Gorazd Bertoncelj. On je do sada trenirao mlade skakače. Domen Prevc, Tilen Bartol, Žiga Jelar, Timi Zajc and Bor Pavlovčič, sve su to mladi skakači koje je trenirao Gorazd.

Ostao sam dužan još i svote novca koje su osvojili takmičari ove sezone. Stoch je, naravno, i po tome prvi. Nakon ove sezone bogatiji je za 272.000 eura. :palacgore:

Kako su prošli ostali skakači može se vidjeti na ovoj tabeli (iznosi su u CHF): http://static.berkutschi.com/berkutschi ... 1521971816
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon apr 02, 2018 7:30 pm

Imaš li možda podatke o dobivenim svotama za neke od prethodnih sezona ili recimo prije jedno 6-7 godina? Čini mi se da i ovaj sport postaje sve plaćeniji i plaćeniji. Drago mi je zbog toga, jer se od skokova slabo ko kad obogatio. "Davno" nekad, čini mi se 2010. bio sam učesnik jedne ljetne škole u Sloveniji, točnije Ljubnom odakle je i Primož Pikl, te je on jedan dan bio gost. Meni drago bilo da sam nekog upoznao iz tog sporta za koga sam znao :D On se tad školovao, ne znam za šta, čini mi se nešto tipa pravnik ili tako nešto, i rekao je da ako nisi baš uspješan skokovi budu samo prolazna ljubav i dosta skakača u srednjim dvadesetim se lati zanata da bi mogli porodicu hraniti. Šteta što Kranjec nije iz Ljubnog :D
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

pon apr 02, 2018 9:53 pm

Pokušat ću iskopati i te podatke. :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ski Skokovi

čet maj 31, 2018 3:39 pm

Jedna baš baš loša vijest iz svijeta ski skokova. Daniel Andre Tandeu je dijagnosticirana rijetka infekcija. Riječ je o Stevens-Johnsonovom sindromu koji je najvjerovatnije uzrokovan uzimanjem nekih lijekova. Evo šta je rekao Tande o toj infekciji:

"The chance to get the Stevens-Johnson-Syndrom is less than winning in the lottery. That's my kind of luck. The immune system more or less attacks its own cells. The mucous membranes, eyes, and nose are affected. My mouth was one big wound and so I couldn't eat."


"If I wouldn't have had the reaction in my throat I wouldn't have seen a doctor that quickly. If I wouldn't have been treated in the hospital so soon and the blisters would have started to spread on the skin it could have been much worse. I was told that when the blisters cover more than 10 % of the body, the death rate is at 30 %"

Trenutno se osjeća bolje međutim izgubio je nekoliko kilograma i za sada se ne može vratiti treninzima.

Fakat da ne povjeruješ... :(
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija