Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sub sep 03, 2016 12:10 pm

Hurmasica je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
Hurmasica je napisao/la:(VIDEO) Džumhur bacao rekete, smetali mu reflektori, publika sa drugog terena

Pročitajte više na: http://sport1.ba/video-dzumhur-bacao-re ... og-terena/" target="_blank


Koliko on sebi šteti sa ovakvim ponašanjem nije ni svjestan. Non stop neka nervoza, smeta mu sve i svašta... Jučer se od samog početka vidjelo da nije 100 % u meču i na kraju dobije to što dobije...
a brate i ja bacim ponekad tenisa i imam druga kojeg ne mogu dobiti ma nema teoretske a svi koji sa nama igraju pricaju da sam bolji igrac ali psihicki mu ne mogu nitsa ...i tek onda vidim kako je ovo jeben sport mogu misliti kako je njima igrati...ali on mora ovu psihu rijesiti ako hoce da jos malo napreduje u okviru svojih mogucnosti...jer u ovom sportu glava je 90 %
Ma naravno da je zayeban sport pogotovo što se psihe tiče, ali u da u nekim stvarima pretjeruje, pretjeruje itekako. Ne mislim samo na ovaj meč već generalno...
naravno mislim da bi bio medju 30 ili eto 40 najboljih igraca da je samo sa glavom malo bolji ....nekako vjerujem da bi se uspio ugurati u top 30...eto kad gledam ovako sve meceve koje je izgubio...jedino je nadigram od Federera naravno,Berdiha,Ferera ...ostalo je sve gubio zbog glave najvise ....
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
Prle
Postovi: 148
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 3:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sub sep 03, 2016 5:27 pm

Nije toliko bitno ući u TOP 50, koliko je bitnije tamo ostati. To su dvije različite kategorije. Damir je mnogo napredovao u svojoj prvoj pravoj sezoni na ATP touru i mislim da, kada sve stavimo u pravi kontekst, niko nema pravo biti nezadovoljan ovim što pokazuje. Šta je pokazao? Pokazao je da može igrati sa dosta boljim igračima od sebe, a da ih isto tako može i pobijeđivati.

S druge strane, pokazao je i prgavu stranu sebe (svađanje sa sudijama, konstantno prigovaranje, priča, divljanje), labilnu psihu, manjak killer instikta u većini mečeva koje je mogao dobiti, a gubio ih je zbog toga. Mi kao narod uvijek potenciramo loše stvari, a zanemarujemo dobre, a činjenica i pored svega toga ostaje da je ova sezona mnogo pozitivnija nego što nije.

Pozitivna je zato što smo se uvjerili koliko dobro Damir može igrati i kakav nivo njegova igra može dostići. To nam daje za pravo da se nadamo i očekujemo da i njegov ranking može biti bolji nego što jeste. To je prije ove sezone bila velika nepoznanica, jer se tada najmanje pričalo o njegovoj psihi i ponašanju na terenu, već o njegovim realnim mogućnostima da uspije u tenisu s obzirom na loš servis i nedostatak oružja u svojoj igri. Sada, kada smo se uvjerili da Damir u sebi ima taj nivo da igra sa najboljim teniserima svijeta, traže se mane u drugim stvarima.

Ok, mane su tu i treba ih potencirati, ali ne treba pretjerivati u tome. Ovo što od Damira gledamo je samo početni produkt koji će iz godine u godinu biti sve bolji, jači i kompletniji. Dakle, daleko je od finaliziranog i gotovog. Negativan utisak ove sezone je najviše ostavljalo samo njegovo ponašanje na terenu kada stvari ne idu svojim tokom, njegova nemogućnost da i dalje prebrodi neke dječije bolesti i česti 'choke' festovi kojima svjedočimo ove sezone.

No, sve to se može i hoće popraviti. Damiru su tek 24 godine, što u današnjoj teniskoj strukturi znači da su najbolje igračke godine pred njim, s obzirom da se starosna granica pomjerila i da igrači najbolji tenis počinju pružati u periodu od 27, 28 ili 29. godine života. Nekada su se u tim godinama završavale karijere, a danas faktički tek počinju. Zato Damiru treba dati vremena da sredi te stvari, a to je dug i mukotrpan proces koji sačinjavaju i porazi poput ovog protiv Marchenka koje jednostavno treba 'istrpiti' koliko god je to moguće.
'Ever tried. Ever failed. No Matter.
Try again. Fail again. Fail better.'
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sub sep 03, 2016 6:11 pm

Ma Dzumhur je dosta uradio ove godine stvarno. Zaduzio nas je nekako ... Jos da se malo sredi i to ce biti TOP.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sub sep 03, 2016 6:14 pm

šta me bola zadužio :lol:
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sub sep 03, 2016 6:45 pm

Ovdje samo moderatori pišu. :mrgreen:

Nema puno igrača protiv kojih Damir nema nikakvih šansi, to je 4-5 igrača a i protiv ovih nekih opet može igrati i neće biti baš počišćen sa terena. Nivo igre ima da se suprostavi sa najboljima, što TOP 20 i jeste. Fali rutine i iskustva da se mečevi dobiju gdje ih ima. Tu se malo i prepadne, ali bit' će bolje. Mora biti.

Šteta što nije prošao Marchenka, večeras bi na Arthur Ashu igrao zadnji meč. Ne može me niko ubijediti da nebi mogao dobro zadeverati i Kyrgiosa. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sub sep 03, 2016 6:59 pm

Unofficialpage je napisao/la:Ovdje samo moderatori pišu. :mrgreen:

Nema puno igrača protiv kojih Damir nema nikakvih šansi, to je 4-5 igrača a i protiv ovih nekih opet može igrati i neće biti baš počišćen sa terena. Nivo igre ima da se suprostavi sa najboljima, što TOP 20 i jeste. Fali rutine i iskustva da se mečevi dobiju gdje ih ima. Tu se malo i prepadne, ali bit' će bolje. Mora biti.

Šteta što nije prošao Marchenka, večeras bi na Arthur Ashu igrao zadnji meč. Ne može me niko ubijediti da nebi mogao dobro zadeverati i Kyrgiosa. :mrgreen:

To je to, upravo protiv Marchenka mu je i falila rutina ...
Željezničar ante portas !
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sub sep 03, 2016 9:55 pm

Da nam je u januaru neko ponudio ovakvu Damirovu sezonu, svi bismo prihvatili, to je više nego jasno. E sad to što mnogi više potenciraju negativne stvari i žele više je prvenstveno njihov problem.

Da, moglo je bolje, ali je moglo i dosta gore. Cilj koji je pred sebe postavio ove godine će do kraja vjerovatno biti u potpunosti ostvaren.

Prikazani tenis u duelu sa Tomićem je bio najbolji u njegovoj karijeri i to je činjenica koja raduje. Konstantno napreduje. Forhend nikada nije bio bolji.

Pristup u meču protiv Marchenka je bio jako loš, ali uopšte ne iznenadjuje. Koliko puta su se samo iste stvari svima dešavale da poslije mečeva u kojima odigraju najbolji tenis u životu žestoko podbace u narednom kolu u kojem se smatraju favoritima. Damir je postavio veliki pritisak pred sebe, želio je pobjedu, loše je krenulo i negativnu energiju nije uspio ostaviti po strani do samog kraja meča. U narednom periodu će sigurno raditi na tom segmentu svoje igre, zna i on da mu je to potrebno.

Sljedeće hefte Alphen challenger, idemo po titulu za ranking karijere ;)
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

ned sep 04, 2016 11:11 am

Unofficialpage je napisao/la:Ovdje samo moderatori pišu. :mrgreen:

Nema puno igrača protiv kojih Damir nema nikakvih šansi, to je 4-5 igrača a i protiv ovih nekih opet može igrati i neće biti baš počišćen sa terena. Nivo igre ima da se suprostavi sa najboljima, što TOP 20 i jeste. Fali rutine i iskustva da se mečevi dobiju gdje ih ima. Tu se malo i prepadne, ali bit' će bolje. Mora biti.

Šteta što nije prošao Marchenka, večeras bi na Arthur Ashu igrao zadnji meč. Ne može me niko ubijediti da nebi mogao dobro zadeverati i Kyrgiosa. :mrgreen:
naravno zna se protiv koga nema ni teoretsku sansu u sta smo se uvjerili :ganja:
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pon sep 05, 2016 2:24 pm

Vrijeme je za novi celendzer Dzumija
Željezničar ante portas !
 
shminka
Postovi: 109
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 6:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pon sep 05, 2016 2:37 pm

Prvi pravi challenger ove godine na kojem sigurno ide po titulu
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pon sep 05, 2016 3:59 pm

Mora po titulu, jednostavno najboljo je tu. Jedino Haase mu i možda može nešto ali ovi ostali vrlo teško. Naravno, ako bude na nivou na kojem bi trebao biti. Prva dva kola rutinski s pola snage uradit.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pon sep 05, 2016 4:58 pm

Kakav Haase, on takvima krompire daje...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pon sep 05, 2016 8:19 pm

I tu je favorit ali on jedini i nešto može, ako Damir odigra kako zna. Ali sad mora, mora se uzeti titula, i ući u TOP 70. :bih:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

pon sep 05, 2016 8:22 pm

AsharaK je napisao/la:Kakav Haase, on takvima krompire daje...
nas mentalitet :palacdole:
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

uto sep 06, 2016 12:17 pm

Lagana pobjeda Mirze 7-5 6-1. Nije loša igra bila, vidan je napredak u kretanju, u udarcima, retern je bolji.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

uto sep 06, 2016 12:21 pm

ako ovo ne osvoji onda nikada nista nece ni osvojiti ....idealna prilika vala :D
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

uto sep 06, 2016 7:58 pm

Mi u punom sastavu dok Berankis ne igra ... Vjerovatno ce bit dovoljno za historijiski uspjeh.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri sep 07, 2016 11:45 am

Imal stream?
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri sep 07, 2016 12:29 pm

Shminka, sta je sa nasim mladim teniskim lavovima, imamo li mi ikakvog talenta?
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bh. tenis

sri sep 07, 2016 12:38 pm

Nema stream za danas jer branioc titule, drugi nosilac i jedno od najvećih imena turnira igra na nekom parkingu.

Damir uskoro počinje: http://www.bet365.com/home/FlashGen4/We ... 5812015652" target="_blank
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija