LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 3:17 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
pon jun 05, 2017 3:06 am
Jesi vidio sta zabi? :lol:
a vala možda je po nekim šupački potez napravio, ali zaslužio je da osvoji titulu
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 3:22 am

LARS1921 je napisao/la:
pon jun 05, 2017 3:17 am
NEZALAGANJE je napisao/la:
pon jun 05, 2017 3:06 am
Jesi vidio sta zabi? :lol:
a vala možda je po nekim šupački potez napravio, ali zaslužio je da osvoji titulu
Nije mozda,nego sigurno je napravio supacki potez.
Prvo,otisao je u direktnog konkurenta i ekipu koja ga je izbacila prosle godine iz POa.
Drugo,NIKADA u NBA historiji se nije desilo da se udruze 2 MVPa u prajmu i trece,otisao je u ekipu koja je i bez njega glavni favorit za titulu i izabrao najlaksi moguci put.
Cak i ako osvoji titulu,a velike su sanse za to,licno mi nista mece promijeniti pogled na njega.

Inace,jako dobra tekma veceras samo ne znamo moze li CLE izdrzati ovaj tempo!?
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 3:40 am

kako god, red je da osvoji, vjerujem i da hoce 4-1,4-2 pitanje je

ima i drugih igrača što idu u najjače samo da bi osvojili, vala mene boli tuki sta je uradio, opet mi je drag
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 4:05 am

Ima,ali niko ovakve magnitude nije otisao u ovakav tim u svojim najboljim godinama...Jednostavno,presedan.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 4:40 am

Kao sto rekoh,nema povratka nakon cetvrtine gdje primis 40p.Zasluzeno vodstvo GS od 2-0. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 7:00 am

Kyrie ce morati mnogo bolje od ovoga.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 11:32 am

Ja stvarno ovde ocekujem metlu.
Željezničar ante portas !
 
adriano_leite
Postovi: 16
Pridružen/a: čet jun 01, 2017 12:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 10:44 pm

Kako iko moze misliti da ce biti metla? Pa nije bila metla ni kad je sam James igrao protiv Golden Statea kada su osvojili prvu titulu a Iggy bio MVP finala. Daleko je ovo od gotove serije. Druga je stvar sto se pokusava od ovog Golden Statea napraviti nepobjediv tim. U slucaju da sljedece sezone dovedemo centra i recimo Wadea, u najmanju ruku bismo bili rame uz rame s njima, ako ne i favoriti.

Imaju oni dosta rupa, ali mi moramo biti pametniji, te da nam igraci igraju kako znaju. Ni u prvoj ni u drugoj tekmi Cleveland nije pruzio dvoj maksimum. S boljim trenerom od Luea bi sigurno bilo 1-1 (iako je to sbbkbb, ali imamo katastrofu od trenera). Lafo pravi facu kao da nesti zna i prica tako, a zapravo nema pojma.i na rotacijama mu se vidi da ne zna sta zeli. Samo nas kvalitet individualaca lansira u finale, nikako vjestina trenera. Misljenja sam da bi James Posey bolje vodio ovu ekipu od Luea.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 10:56 pm

adriano_leite je napisao/la:
pon jun 05, 2017 10:44 pm
Kako iko moze misliti da ce biti metla? Pa nije bila metla ni kad je sam James igrao protiv Golden Statea kada su osvojili prvu titulu a Iggy bio MVP finala. Daleko je ovo od gotove serije. Druga je stvar sto se pokusava od ovog Golden Statea napraviti nepobjediv tim. U slucaju da sljedece sezone dovedemo centra i recimo Wadea, u najmanju ruku bismo bili rame uz rame s njima, ako ne i favoriti.

Imaju oni dosta rupa, ali mi moramo biti pametniji, te da nam igraci igraju kako znaju. Ni u prvoj ni u drugoj tekmi Cleveland nije pruzio dvoj maksimum. S boljim trenerom od Luea bi sigurno bilo 1-1 (iako je to sbbkbb, ali imamo katastrofu od trenera). Lafo pravi facu kao da nesti zna i prica tako, a zapravo nema pojma.i na rotacijama mu se vidi da ne zna sta zeli. Samo nas kvalitet individualaca lansira u finale, nikako vjestina trenera. Misljenja sam da bi James Posey bolje vodio ovu ekipu od Luea.
Dijelim tvoje misljenje da ovdje nece biti metle,ali CLE zaista mora imati bolji game plan,da bi doslo do toga.Pokusavati nadtrcati i nadpucati ovakav GS je nemoguce i u ove 2 tekme ste mi se vise cinili kao kvalitetnija verzija HOU,sto nikako nije kompliment.
Imaju i oni svojih slabosti bez dileme,ali ih treba znati eksploatisati.To mora biti spori tempo,sa dugim napadima koji ce rezultirati kvalitetnim sutevima kako bi se sprijecila njihova tranzicija,sto im i jeste najjace oruzje.Uzimas li brze suteve,te njima dozvolis vise posjeda,desavace se rezultati kao sinoc.GS je ekipa koja je sklona velikom broju izgubljenih lopti kad napadaju jaku odbranu i ako se tome doda mali broj posjeda,dobice se egal tekma,ako nista. ;)
C za small ball ces tesko naci boljeg od TTa,ako cemo iskreno,bez obzira sto je u ove 2 tekme izasla na vidjelo sva njegova ofanzivna limitiranost.
Sto se tice Wadea,najavio je da ce vjerovatno "pokupiti" opciju ugovora koju ima . ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
adriano_leite
Postovi: 16
Pridružen/a: čet jun 01, 2017 12:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 11:15 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
pon jun 05, 2017 10:56 pm
adriano_leite je napisao/la:
pon jun 05, 2017 10:44 pm
Kako iko moze misliti da ce biti metla? Pa nije bila metla ni kad je sam James igrao protiv Golden Statea kada su osvojili prvu titulu a Iggy bio MVP finala. Daleko je ovo od gotove serije. Druga je stvar sto se pokusava od ovog Golden Statea napraviti nepobjediv tim. U slucaju da sljedece sezone dovedemo centra i recimo Wadea, u najmanju ruku bismo bili rame uz rame s njima, ako ne i favoriti.

Imaju oni dosta rupa, ali mi moramo biti pametniji, te da nam igraci igraju kako znaju. Ni u prvoj ni u drugoj tekmi Cleveland nije pruzio dvoj maksimum. S boljim trenerom od Luea bi sigurno bilo 1-1 (iako je to sbbkbb, ali imamo katastrofu od trenera). Lafo pravi facu kao da nesti zna i prica tako, a zapravo nema pojma.i na rotacijama mu se vidi da ne zna sta zeli. Samo nas kvalitet individualaca lansira u finale, nikako vjestina trenera. Misljenja sam da bi James Posey bolje vodio ovu ekipu od Luea.
Dijelim tvoje misljenje da ovdje nece biti metle,ali CLE zaista mora imati bolji game plan,da bi doslo do toga.Pokusavati nadtrcati i nadpucati ovakav GS je nemoguce i u ove 2 tekme ste mi se vise cinili kao kvalitetnija verzija HOU,sto nikako nije kompliment.
Imaju i oni svojih slabosti bez dileme,ali ih treba znati eksploatisati.To mora biti spori tempo,sa dugim napadima koji ce rezultirati kvalitetnim sutevima kako bi se sprijecila njihova tranzicija,sto im i jeste najjace oruzje.Uzimas li brze suteve,te njima dozvolis vise posjeda,desavace se rezultati kao sinoc.GS je ekipa koja je sklona velikom broju izgubljenih lopti kad napadaju jaku odbranu i ako se tome doda mali broj posjeda,dobice se egal tekma,ako nista. ;)
C za small ball ces tesko naci boljeg od TTa,ako cemo iskreno,bez obzira sto je u ove 2 tekme izasla na vidjelo sva njegova ofanzivna limitiranost.
Sto se tice Wadea,najavio je da ce vjerovatno "pokupiti" opciju ugovora koju ima . ;)
Zaplace li James Wadeu, eto Wadea kod njega, jer mu je "duzan". Pare nisu problem, ima Gilbert para, sasvim dovoljno da se gurne ispod stola. Koliko god to zvucalo otrcano, ja vjerujem da se moze takvo nesto odraditi. TT moze biti centar, ali treba nam njegova zamjena, u momentima kada igra ovako, da mu se pokaze da nije nezamjenjiv. Nesto kao da mu se u glavi okrenulo. Cim GS dominira u skoku, do njega je, a znamo koliko je bio kvalitetan skakac. Ovo sto mu se desava ja nit mogu shvatiti nit objasniti.

Lue nam je najslabija karika. Jednostavno nema osjecaj kada treba u igri nesto promijeniti, nema opcije B, a da ne govorimo o opciji C i D. JR igra kriminalno i opet ima 28 minuta pa 14. Njemu ne treba dati da igra kad veze tri glupa poteza i pri tome ne zabije poene, jer tada nema nista ni od njegove solidne odbrane, tacnije lici na D-League igraca i imamo igraca manje na parketu.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 11:35 pm

Ne znam sta da ti kazem,ali Wade nije rjesenje protiv ovih GSW,vjeruj mi.
Igrac je u godinama, bez suta za 3p....Nije to vise to.Zamjena TTa ti i nije previse bitna.Po meni bi se CLE trebao fokusirati na prave 3&D igrace.Kreatori su tu.Dokaz ovoj mojoj tvrdnji ti je i nastup te uticaj Shumperta sinoc,iako je daleko od dobrog sutera za 3p. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
adriano_leite
Postovi: 16
Pridružen/a: čet jun 01, 2017 12:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon jun 05, 2017 11:42 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
pon jun 05, 2017 11:35 pm
Ne znam sta da ti kazem,ali Wade nije rjesenje protiv ovih GSW,vjeruj mi.
Igrac je u godinama, bez suta za 3p....Nije to vise to.Zamjena TTa ti i nije previse bitna.Po meni bi se CLE trebao fokusirati na prave 3&D igrace.Kreatori su tu.Dokaz ovoj mojoj tvrdnji ti je i nastup te uticaj Shumperta sinoc,iako je daleko od dobrog sutera za 3p. ;)
Ma sve znam, ali Wade na jednoj nozi je bolji i sigurniji od JR-a i sigurno bi nam dobro dosao.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto jun 06, 2017 6:01 pm

Tek sada vidjeh da je Curry u onom "vozanju" Jamesa napravio duplu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto jun 06, 2017 8:16 pm

Teško je ono bilo i za vidjeti sudijama. Doduše, i da su vidjeli, ništa čudno što su prešli preko toga :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto jun 06, 2017 8:25 pm

Slazem se, NBA liga je, ali kao neko ko navija za Spurse normalno da sam ogorcen na sudije. A to traje jako dugo...

E sada, Jamesov prvi korak je dosta sporiji ove sezone nego prosle. On je i dalje najbolji igrac na svijetu, ma bez premca, ali ako se ne prilagodi godinama, sljedeca godina ce biti nesto teza za njega. Vadi ga nevjerovatna snaga i osjecaj za prostor. Sljedecu sezonu-dvije bi trebao da odvede svoju igru na post i da radi na sutu iz kontakta masivno. Morace se adaptirati. Inace, nakon sto sam pogledao ove 2 utakmice, promjenio sam misljenje. Moglo bi biti 4:0 za GSW, eventualno 4:1. Napisacu kasnije zato to mislim.

Primjetio sam da na raznim forumima ljudi pisu da bi ova ekipa GSW-a "razmontirala" Jordanove najjace Bullse. Jako tesko. Jordan bi ovo odveo na mentalni nivo, ako treba (a trebalo bi). Mada jeste rasprava legitimna.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri jun 07, 2017 12:34 am

storm_raider je napisao/la:
uto jun 06, 2017 8:25 pm
Slazem se, NBA liga je, ali kao neko ko navija za Spurse normalno da sam ogorcen na sudije. A to traje jako dugo...

E sada, Jamesov prvi korak je dosta sporiji ove sezone nego prosle. On je i dalje najbolji igrac na svijetu, ma bez premca, ali ako se ne prilagodi godinama, sljedeca godina ce biti nesto teza za njega. Vadi ga nevjerovatna snaga i osjecaj za prostor. Sljedecu sezonu-dvije bi trebao da odvede svoju igru na post i da radi na sutu iz kontakta masivno. Morace se adaptirati. Inace, nakon sto sam pogledao ove 2 utakmice, promjenio sam misljenje. Moglo bi biti 4:0 za GSW, eventualno 4:1. Napisacu kasnije zato to mislim.

Primjetio sam da na raznim forumima ljudi pisu da bi ova ekipa GSW-a "razmontirala" Jordanove najjace Bullse. Jako tesko. Jordan bi ovo odveo na mentalni nivo, ako treba (a trebalo bi). Mada jeste rasprava legitimna.
Sto se tice sudjenja u NBAu i ono je u nekoj tranziciji.Nema tu vise Joeya Crawforda,Steve Javiea,Dicka Bavette,Nuneza i drugih od kojih su mnogi bili nosioci.Od ovih sadasnjih,malo kome vjerujem.
Cijenim Montya McCutchena,Callahana,Garretsona,Kennedya i donekle Kena Mauera.Zato mi padne mrak na oci kad vidim Brothersa,Marca Davisa,Zacha Zarbu i Eda Malloya. :evil: Kad su oni na parketu,greske su zagarantovane,a zanimljivo,sva cetvorica ovih su rasporedjeni da u jednom momentu sude ovogodisnje finale,dok na listi nema Kennedya i Garretsona.Potpuno nevjerovatno! :oops1: :oops1: Ostalim nikad ne znas kako ce suditi datu noc i cudno je da mi je u toj grupi trenutno najiskusniji sudija Danny Crawford. :?

Kad smo kod Jamesa,logicno je da je s godinama prvi korak sve slabiji,a ono sto sam takodje primjetio je da moze u mnogo manjem intervalu dominirati utakmicu,nego sto smo do navikli od njega.Ima tu i do umora,posto covjek igra 7.uzastopno finale,ali je i cinjenica da polako usporava,iako je to jako suptilno i vrlo tesko za uociti,jer su brojke i dalje tu. ;)
Sut ce mu morati postati mnogo bolji kao sto ti rece i on je ove sezone tome dodatno posvetio paznju.Takodje i igra na postu mora biti raznovrsnija.

Licno jos ne vjerujem da ce biti metla.Jesu ovi dobri i sve to stoji,ali previse su ih i podigli i medjiji i svi.Prelako se zaboravlja da su do finala opet dosli tako sto su prve 3 runde protivnici imali po jednog povrijedjenog top 3 igraca,te da u finalu igraju protiv CLE koji je imao NAJGORU odbranu lige nakon All stara!I to se vidi u ove prve dvije tekme.Ne kazem da bi ovo pomenuto ista promijenilo,ali ti fakti su ipak olaksavajuca okolnost i cini GS mnogo vecim nego sto to oni jesu.Da su svi bili kompletni,neko bi negdje otkinuo barem jednu tekmu i ne bi imali ovu 16-0 pricu,a time i poredjenje sa Jordanovim Bullsima itd.
Takodje,u tom poredjenju,treba imati na umu da je CHI imao strasnu defanzivnu ekipu.Samo treba ovo vidjeti,Harper(skoro 2m) na Curryu,Jordan na Thompsonu i Pippen na KDu.Bez problema mogu preuzimati na perimetru.A tek slijedi glavna stvar,jedan Rodman ne bi morao trositi energiju na guranje protiv vecih i snaznijih igraca na postu,vec bi samo branio pik,a svi znamo kako je Dennis bio pokretljiv.U napadu CHI,zaista se postavlja pitanje kako bi ovi cuvali Jordana?Klaya postujem kao defanzivca,ali NEMA TEORIJE da bi undersized Green mogao cuvati Mikea ne obrucu kad ovaj probije.Cak i ako bi bio tu da pomogne,Rodman bi pokupio sve promasaje.Odgovor na small ball GSa i ulazak Iguodale?Ovamo ulazi jedan Kukoc sa svojih 207cm.Ono sto bi mogao biti problem za ovaj CHI je sto ovi sutiraju trojke i prijetnja su velika u tome,za razliku od njih.Medjutim,morali bi se bas bas naraditi za svaki otvoren sut,a treba braniti ovamo....
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri jun 07, 2017 12:41 am

Od rijeci do rijeci. Recimo to za Jamesa mnogi ne vide, ali je istina. Koliko on uopste moze popraviti sut? Tehnika izbacaja je dobra i tu nema korekcije (mozda manje), ali on nema vjere u taj sut. Jednostavno i kada udje, covjek cesto ima osjecaj da "ne isprati taj sut" kako valja.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri jun 07, 2017 12:47 am

Kako i ti rece,mehanika nije upitna,vec samopouzdanje koje nikada nije imao kad mu je sut u pitanju.Pojavi se ono kad on uhvati ritam nakon nekoliko poena na obrucu,ali sa godinama ce biti manje poena na obrucu za taj ritam...Kako tada dobiti vjeru u svoj sut?Morace se adaptirati,kao i svi veliki igraci. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri jun 07, 2017 1:53 am

Ogroman mu je BBIQ, ali vidjecemo.. Iskreno, impresionirao bi me ako bi postao legitimna prijetnja sa perimetra i sa post-up pozicije. Plus ako bi ubacio igru ledjima. Tu je Jordan uradio adaptaciju, kao i Kobe. Mada, oni su uvijek pokazivali da imaju to u svom arsenalu na bljeskove kada su bili mladji. Od Jamesa to ozbiljnije nisam vidio.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1850
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jun 08, 2017 3:34 am

Strasan pocetak 3. tekme....
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija