Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon okt 30, 2017 10:07 am

Fakat se ne zna ko je gori ...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon okt 30, 2017 10:18 am

Niko ovo nije ocekivao,ali je dobro za zanimljivost sezone. :)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon okt 30, 2017 10:22 am

Tacno tako, nadam se da ce ovako biti zanimljivo do samog dana, jer kako kazu lopta je okrugla. :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon okt 30, 2017 10:28 am

Moje iskustvo, iz 20+ sezona gledanja i pracenja NBAa, mi govori da ce vrlo tesko biti i 4.uzastopno finale GS-CLE.Jednostavno,igraci se zasite,stare,dese se povrede itd otd.
Medjutim,ostaje da vidmo sta ce sve biti. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon okt 30, 2017 10:31 am

Naravno da nema nista od toga, slazem se sa tobom da je zasicenje najveci problem. Mislim da bi mogli SA ili HOU biti prvi na kraju, jednostavno imam osjecaj.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon okt 30, 2017 12:31 pm

AsharaK je napisao/la:
pon okt 30, 2017 10:31 am
Naravno da nema nista od toga, slazem se sa tobom da je zasicenje najveci problem. Mislim da bi mogli SA ili HOU biti prvi na kraju, jednostavno imam osjecaj.
Sto se tice PO pozicije,to je vrlo moguce.Evo SA je imao lijepu priliku da se odlijepi,da je samo Kawhi igrao.Ovako,posto slijede dueli sa BOS i GSom,vrlo je moguce da budu 4-4 i ispod njih.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pet nov 10, 2017 9:14 am

Zahuktava se sezona lagano...
Na Istoku nekoliko prijatnih iznenadjenja, u ovih prvih desetak utakmica,u vidu igara ORL,DET,NYK I PHI.Neki mladici,poput Gordona,su sazreli,unaprijedili svoju igru,dok su se drugi snasli odlicno,kao Simmons u PHI ili Porzingis u ulozi lidera i to rezultati pokazuju.Da li ce forma ovih ekipa ostati na nivou na kojem mogu ocekivati plasman u PO,ostaje da se vidi!?TOR i WSH igraju promjenjivo,BOS se snasao bez Haywarda sa 10 pobjeda u nizu.Najvece razocarenje je igra prvaka Istoka CLE.Ne toliko ofanzivno,koliko odbrana izgleds ocajno.Sto zbog neuigranosti,sto zbog starosti i nedostatka def.sema,po meni.

Na Zapadu,HOU izgleda dobro,iako D'Antoni bas forsira glavne igrace rotacije.GS je usao u svoju prepoznatljivu formu,nakon sporijeg starta,dok se MIN,barem rezultatski,dobro snasla,iako im igra jos uvijek nije Bog zna nesto.Ispod ove 3 ekipe,svi ostali su sa slicnim rekordima(SA,MEM,DEN,POR).Dakle,bice zanimljivo do kraja sezone ovdje i dosta borbe za PO gdje ce konkurisati sigurno 10 ekipa.Najvece razocarenje na Zapadu,do sada, je igra OKCa.Igra izolacija Georgea i Mela na funkcionise,kao ni igra Westbrooka u kojoj on nije on,vec pokusava "ugoditi" njima,pa kasnije pocne vaditi "kestenje iz vatre" sto se ne pokaze dobrim nikako.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet nov 16, 2017 12:22 pm

Jusuf izgleda sve bolje i bolje u odbrani. GSW polako hvata ritam ...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pet nov 17, 2017 9:13 am

Ma GS je vec u svom ritmu,iako su sinoc prokockali 17 razlike protiv BOS.POR igra promjenjivo,a tako i Juka sa njima.Nikad im ne znas,bez obzira na protivnika.
Meni,za sada,najbolje izgleda BOS.Defanzivno su jaki,a napredovace jos do kraja sezone zbog mladih igraca koje imaju.Izostanak Haywarda ce se sigurmo osjetiti u POu,ali ce zato za buducnost izgledati bas jako.Dopada mi se i kako HOU igra na otvaranju.Sinoc im se jos i CP3 vratio,tako da ih treba "drzati na oku". ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pet nov 17, 2017 9:18 am

Upravo, Irving se odlicno uklopio
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned nov 19, 2017 10:21 am

Vec nekoliko puta GS ove sezone pada u velike minuse i uspjeva se vratiti.Mnogi ce reci dok se ne uozbilje itd,ali ruzna navika u svakom slucaju.Vidicemo hoce li to uticati ikako u buducnosti!?

Sto se tice PHI,sinoc igrali strasno,pokazali veliki potencijal,ali i dobili lekciju o tome da se tekma u NBAu igra 48min.Medjutim,odlicna je to pouka i kako sam Brown nedavno rece,ovaj tim raste brze od ocekivanog.Budu li ove godine u POu,a velike su sanse da ce biti,oni su s tim iskustvom legitimna prijetnja na Istoku vec naredne godine.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned nov 19, 2017 10:39 am

PHI ima ogroman potencijal, pitanje je hoce li moci preci taj posljednji korak, ja se nadam da hoce
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned nov 19, 2017 1:44 pm

Mnoge ekipe su bile talentovane i prije,pa nisu uspjevale osvojiti nista.Dug je to put,koji zahtijeva i dosta srece.No,bice zanimljivo pratiti razvoj te situacije sa PHI.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri nov 29, 2017 11:49 pm

Evo neki izvjestaji govore da bi PHI na ljeto mogla krenuti po Jamesa.Iako ne vidim kako bi se uklopio tu sa Simmonsom,jer fakticki obojica igraju i imaju istu igru,to bi ih ucinilo automatskim kandidatom za naslov.Sto se tice njihovog SCa,po mojoj nekoj racunici,knap su da imaju 35mil potrebnih za Jamesov max.Vidicemo kako ce se ova situacija dalje razvijati!? ;)

U pogledu ostalih dogadjanja oko lige na cetvrtini sezone,CLE polako pocinje hvatati formu i sto je najvaznije za njih,poceli su igrati odbranu kakvu su i bili sposobni igrati na papiru,a evo izgleda i da im se Thomas vraca sredinom decembra.BOS i dalje drzi 1.mjesto i igraju dobro.
Na Zapdu,HOU najbolji u ovom periodu i povratkom Paula djeluju jos jace.GS se tempira lagano,SA se vratio Parker(ceka se jos Leonard koji je poceo trenirati),dok svi ostali igraju jako promjenjivo ili imaju ogromnih problema sa povredama poput MEM i LAC kojima se opet povrijedio Griffin i nece ga biti 2mjeseca.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon dec 18, 2017 5:57 pm

Neka od zapazanja u proteklih mjesec dana...
Na Istoku,kao i na Zapadu, se polako izdvajaju 3 vodece ekipe i one su i najkonstantnije svojom igrom.To su:TOR-koji "leti" ispod radara i igra odlicno.Neki mladji igraci im igraju sve bolje,poput Anunobya i Siakama i zaista mi se ne cini da je to vise samo sou DeRozana i Lowrya.BOS-koji je malo popustio u odnosu na start sezone,ali i dalje igraju jaku kosarku i drze 1.mjesto na Istoku,te CLE-koji je znacajno podigao formu,poceo igrati jacu odbranu,imao niz od 13 uzastopnih pobjeda i ocekuje debi Thomasa vec pocetkom januara.
Zatim imamo HOU-trenutno najbolja ekipa lige.Ove sezone igraju mnogo ozbiljniju odbranu uz vrlo potentan napad,a Paul jos uvijek ne zna za poraz kad starta za tu ekipu.GS-Kerr tu dosta rotira,a iako imaju povrede Currya i Pachulie,te su odmarali Greena par tekmi,to se nije osjetilo na njihovoj igri i rezultatima najvise zbog toga sto je Durant podigao svoj nivo igre i jos je tu SA-kojem se Kawhi konacno vratio,ali se i njemu i Parkeru jako pazi na minute,pa su zbog toga i cesto van rotacije sto prouzrokuje da ekipa igra nekonstantno i tako ce biti sve dok ne budu mogli igrati svoje normalne minute.

Ostatak lige pokusava dostici ove timove,pronaci formu i makar se ukljuciti u borbu za HC.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon dec 25, 2017 8:14 pm

Prati li neko ovaj christmas ? Izjednačiše Knicks :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sub jan 06, 2018 11:56 am

GS usao u formu i trenutno imaju najbolji omjer u ligi,a cini mi se i igru.BOS,nakon krace krize,i dalje ima najbolji omjer na Istoku,a odmah iza njih je TOR.CLE se vratio Thomas i sada ce se on polako integrisati u ekipu.Na Zapadu,pored pomenutog GSa,imamo HOU koji je malo pao u formi,ali ponajvise zbog povreda.Trenutno im je out Harden na 2+ sedmice.SA i dalje kuburi sa povredama(samo 1 tekmu u cijeloj sezoni je ekipa bila kompletna),a trenutno nema Gaya i Greena plus brojni izostanci kad se igra b2b.I pored toga,ekipa drzi 3.mjesto sa realnim sansama da se napadne i drugo.Od ostalih ekipa,mpzda jos treba pomenuti OKC koji je poceo igrati u skladu sa ocekivanjima,ali tesko da ista mogu uraditi osim pokusati doci do 4.mjesta i barem prednosti HCa u 1.rundi POa.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jan 11, 2018 10:47 am

Portland igra strašnu košarku čak i bez Lillarda
Željezničar ante portas !
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

čet jan 11, 2018 10:10 pm

https://www.youtube.com/watch?v=CZSBK2yKeME


Čeka se ova zvijer da kroči u ligu.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto jan 16, 2018 4:03 pm

bogi je napisao/la:
čet jan 11, 2018 10:10 pm
https://www.youtube.com/watch?v=CZSBK2yKeME


Čeka se ova zvijer da kroči u ligu.
Ma ne zna se to prijatelju nikad kakav ce biti u NBAu!? ;)
Cinjenica jeste da on izgleda strasno,ali se i jasno vidi da je mnogo fizicki jaci od svojih suparnika...


Inace,GS sinoc bas lagano protiv CLE.Cak i sa odbranom koja je ispod njihovog standarda.Bude li to opet NBA finale,bojim se da se nema tu sta vise vidjeti...
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija