Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon mar 12, 2018 1:27 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
pon mar 12, 2018 1:25 am
AsharaK je napisao/la:
pon mar 12, 2018 1:16 am
NEZALAGANJE je napisao/la:
pon mar 12, 2018 1:13 am


Pa ne znam da bas moze daleko,ali su u formi.Zapad je od 3-10 mjesta u 5 deka,tako da ih bilo ko sa 6.mjesta moze izbaciti,ako ostanu 3.
ima jedan fazon, mogu također i oni dobiti svakog :D
Mozda u 1.rundi.Za nesto vise,jako tesko,a to i nije bas neki uspjeh. :D
vidjet ćemo :D nešto mi suprotno govori :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto apr 17, 2018 11:19 pm

Prati li ko PO ?
Oladipo iznenadio Kinga, Indiana ako odigra ovakve 3 utakmice možda im se 4 posreći, osim ako King ne bude King :D
Warriorsi previše lako protiv Spursa, LMA sam igra, bolje za San Antonio da odu u rebuilding
Rocketsi idu dalje, Žao mi twolvesa odmah na silu naletili, kakav je samo Igrač James Harden.
Utah i OKC prejaka serija za ispratiti šteta što je kasno previše ali zbog Mitchella i Russela uz PG i Mela vrijedi čekati. OKC ako budu kao u prvoj počistit će Jutu.
Wade se ne predaje protiv Processa ali mislim da će Process na individualni talenat proći dalje, još kad Embiid dođe, nema tu šta Heat tražiti.
Pelikani sa nestvarnom odbranom bi mogli i izbaciti onakav Portland, obrva će da izdominira kraj Nurkića realno..
Wizards i Raptorsi, dvije jednake momčadi po imenima, ali Raptorsi dalje zbog svoje timske kohezije što u Wizardsima nikako nema..
Kakva prva tekma bucksa i bostona, ja sam inače za Boston uvijek tako da, ajte kelti sjebite antetuneštokumpa :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto apr 17, 2018 11:20 pm

Portland prolazi, a Wolvesi će malo namučiti rakete :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1833
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri apr 18, 2018 8:46 am

AsharaK je napisao/la:
uto apr 17, 2018 11:20 pm
Portland prolazi, a Wolvesi će malo namučiti rakete :D
Ma sta rece za POR? :))
Inace,ne stigoh nista da napisem vec dugo na ovoj temi,jer nemam vremena da sjednem i odvojim pola sata za jedan dobar i konstruktivan post.Malo sam se i zasitio zbog smor sezone Spursa i stiuacije oko Kawhia :D

Ono sto se moglo primjetiti u ove prve 1-2 tekme(u zavisnosti koliko je ko odigrao) je slijedece:
TOR-WSH
Prvi bili malo nesigurni u utakmici br.1 i kompletnom igrom,ali i igrom svoja 2 najbolja igraca Lowrya i DeRozana.Imaju i historiju losih nastupa u 1.tekmi POa.Medjutim,klupa i ostali role igraci povukli i uspjeli su da se izvuku, iako je WSH bio u utakmici do zadnje 2-3min.Sinoc TOR vec pokazao zasto su bili najbolja ekipa Istoka u RSu i ovi fakticki nisu ni imali sanse.Ocekujem jaci WSH kuci.
CLE-IND
Mislim da niko nije ocekivao onako dobru i zrelu igru IND.To je ekipa kojoj je na pocetku sezone projecirana lutrija,a ljudi su izrasli u najvece i najprijatnije iznenadjenje.Da li ce zadrzati tu konstantnost,ostaje da se vidi,posebno jer su mnogi CLE vec otpisali zbog uzasne partije!? Ma koliko njihov roster bio skorman,ne treba zaboraviti da tu ipak igra najbolji igrac danasnjice.Bicu tu borbe.
BOS-MIL
MIL propustio strasno dobru priliku da uradi brejk u 1.tekmi.Jednostavno,onakve utakmice i onakve partije svoja 2 najbolja igraca(Giannis i Middleton) MORAS iskoristiti i dobiti.Posebno,jer je BOS bez svoja 2 od 3 najbolja igraca.Sinoc,utakmica nije bila ni blizu,BOS vec odlicno prilagodjen,a ovi mozda i mentalno umorni.
PHI-MIA
Na papiru,formom,sirinom,a na kraju i kvalitetom(iako se uglavnom radi o igracima koji 1.put igraju PO) PHI je ogroman favorit.Tako je i bilo u 1.tekmi,gdje ih je zaista bilo ljepota gledati.Izgleda da ih je taj nastup i uljuljao,jer je Spoelstra odlicno spremio ekipu za 2.tekmu,max.usporio tempo i odigrao na kartu iskustva svojih igraca,prvenstveno Wadea.PHI jos uvijek nedostaje Embiid,status igranja je jos uvijek neizvjestan,ali ako se ubrzo vrati,MIA ce morati izvesti pravo cudo da izbaci PHI.

Zapad cu napisati u drugom postu,da ne bude roman. :D
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri apr 18, 2018 8:55 am

POR me razocaro :( inace odlican post
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1833
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri apr 18, 2018 9:17 am

Na Zapadu je situacija,za sada,ova:
HOU-MIN
Licno sam bio razocaran igrom HOU u 1.tekmi,nakon onakvih nastupa u RSu i dominacije.Iako je protivnik ekipa sa individualno jakim pojedincima,oni su(MIN) daleko od nekog ozbiljnog tima.Lose rasporedjene minute Thibsa,jedna od najgorih odbrana lige,te ocigledno neznanje kako,kada i koliko koristiti svog najboljeg igraca-Townsa.Podatak da im je Rose bio igrac sa najvecim usageom u utakmici,sve govori.S druge strane,D'Antoni po svom starom receptu skratio rotaciju na 8 igraca(doduse nema Andersona i Mbah a Moutea,ali opet!? :r ) te pokazao ponovo da se slabo prilagodjuje u samoj tekmi,ali i u seriji.Ovakva MIN je imala napad za produzetak i samo je nestvarna partija Hardena donijela HOU pobjedu.To se ne bi trebalo desavati u 1.rundi,ekipi koju mnogi vide kao glavni favorit za naslov.Ocekujem mnogo bolji HOU veceras i laganu pobjedu.Sve druge ce opet probuditi sumnje u njihovu spremnost za titulu.
GSW-SAS
Ovdje se nema puno toga za reci.Razlika u kvalitetu je jasno uocljiva i iako i jednima i drugima nedostaju najbolji ili najvazniji igraci,GS i dalje ima 3 All stara.1.tekma nije bila ni blizu.U drugoj je SA igrao mnogo bolje,ali se u 4/4 ukazala boljka koja prati ekipu cijele sezone,a to je kako "pronaci" igrace koji ce ofanzivno pomoci LMAu!?To se nije desilo,Klay je postao "vruc" i to je bilo to.2-0.
I pored ovog vodstva GSa,ocekujem zanimljive tekme u SAu,jer ekipa ima skroz drugo lice ove sezone kad igra kuci.
POR-NOP
Definitivno najneugodnije iznenadjenje starta POa je igra POR.Kao da nisu svjesni da su u duelu sa jednom od najopasnijih ekipa Zapada i ekipom koja je povredom Cousinsa pronasla svoj identitet,ali se i pojacala dolaskom Mirotica.Vrlo su snazni defanzivno kako "unutra",tako i "vani",te su Davisa okruzili suterima,a on vrti gotovo nezaustavljiv pik i sa Rondom i sa Holidayom.Takodje,Holiday je ove sezone sigurno top 3 defanzivca na bekovskim pozicijama i njegova odbrana je bila faktor u prve 2 utakmice.Na drugoj strani,CJ i Lillard imaju lose procente,trose mnogo lopti,a kad oni igraju lose,ni ekipa POR nije u dobrom ritmu.Doduse,Lillard mi nakon one povrede pred kraj sezone,jos uvijek ne izgleda najbolje,a sinoc se na to nadoveza i povreda Juke.Tesko da se mogu izvuci i proci ovu seriju.
OKC-UTA
Veceras na rasporedu utakmica br.2 za koju su,prema dostupnim informacijama,upitni Mitchell s jedne,te George s druge strane.Ocekujem da ce obojica igrati.Ono sto mogu reci za 1.tekmu je da se UTA borila,da su izasli spremni i pokazali da su "tvrd orah".Presudila je individualna kvaliteta igraca OKCa(prvenstveno Georgea).Da li ce OKC uspjeti da zadrzi takav pristup i prikazanu igru,ostaje da se vidi,posto su ove sezone najvise problema imali s konstantnoscu!?Bukvalno im nikad ne znas kako ce odigrati datu tekmu i tu vidim sansu UTA da "ukrade" pobjedu.Bilo kako bilo,serija ce se tek zahuktati kad se preseli u UTA.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri apr 18, 2018 12:36 pm

Kakav je igrač Holiday, Kakva bi ekipa 76ersi bili da nisu njega dali za freakin Nerlensa Noela 6. picka 2014 bješe ? ...

Tuga
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1833
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri apr 18, 2018 3:01 pm

bogi je napisao/la:
sri apr 18, 2018 12:36 pm
Kakav je igrač Holiday, Kakva bi ekipa 76ersi bili da nisu njega dali za freakin Nerlensa Noela 6. picka 2014 bješe ? ...

Tuga
PHI je njega s razlogom dala za pik(tada se nije znalo da ce to biti Noel),jer su isli u totalni rebuilding i nije im odgovaralo da imaju kvalitetnog igraca koji moze donositi pobjede...
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri apr 18, 2018 3:31 pm

Ma stoji to ja samo kažem, da bi im legao baš top
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1833
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto apr 24, 2018 12:43 pm

Kakva igra UTA.Rekoh vec da ce se serija zahuktati kad ode u SLC i to se i desilo.OKC nije zadrzala onaj intenzitet iz prve tekme i to ce ih,najvjerovatnije,kostati ispadanja.Ostali rezultati,manje-vise sve onako kako sam i prognozirao.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pet apr 27, 2018 11:35 am

Utah lomi ovakvom odbranom, da nije bilo faula na Gobertu, ne bi OKC uzela ovu zadnju :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Kendrick
Postovi: 37
Pridružen/a: sub maj 20, 2017 9:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sub apr 28, 2018 7:45 pm

Kakva blamaza PGa i Mela.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sub apr 28, 2018 8:49 pm

Kendrick je napisao/la:
sub apr 28, 2018 7:45 pm
Kakva blamaza PGa i Mela.
A jel :D
Željezničar ante portas !
 
Kendrick
Postovi: 37
Pridružen/a: sub maj 20, 2017 9:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned apr 29, 2018 1:00 pm

AsharaK je napisao/la:
sub apr 28, 2018 8:49 pm
Kendrick je napisao/la:
sub apr 28, 2018 7:45 pm
Kakva blamaza PGa i Mela.
A jel :D
Ne mogu jos prezalit' Kantera. Kakav deal NYKa, nevjerovatno.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon apr 30, 2018 5:46 pm

Koji je tvoj stav oko Kawhia @NEZALAGANJE?

Meni je sve to razocarenje....
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon apr 30, 2018 5:48 pm

Jesi naso sta ces ga pitat :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri maj 02, 2018 2:27 pm

meni nikako ne ide karakter Kawhi uz ovo ponašanje bar ono što je do sad bio pokazao

Curry se vratio i tako uništio drugima nade za NBA finale :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1833
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri maj 02, 2018 5:22 pm

storm_raider je napisao/la:
pon apr 30, 2018 5:46 pm
Koji je tvoj stav oko Kawhia @NEZALAGANJE?

Meni je sve to razocarenje....
Izvini sto tek odgovaram,odmor. ;)

Prvo da ti kazem da bih ga bez obzira na sve zelio nazad.Svi izvjestaji govore da je on i dalje u jako dobrom odnosu sa Popom,kao i saigracima.Problem je izmedju same organizacije i njegovih ljudi.Ima tu i tvrdoglavosti "nasih"(mislim na fransizu) u pojedinim stvarima vezano za povredu i neke medijske nastupe,ali izgleda da je mnogo veci problem u ljudima koji njega okruzuju i koji imaju licne ambicije koje nastoje ostvariti preko njega.To je nedavno u svom clanku objavio i ESPN.Ovo pomenuto je nesto sto fransiza poput SA ne trpi i ukoliko se taj odnos ne bude mogao popraviti,on ce biti trejdovan vec ovo ljeto,nazalost.Ukoliko ostane,vjerovatno ce potpisati taj tzv.supermax od 219mil na 5god,koji bi mu nasi svakako dali da je sve bilo ok.Ovako se pomalo postavlja i pitanje da li ce mu to ponuditi!?
Meni nadu daje to da je Pop lider koji se pojavi jednom u 100god i da moze rijesiti bilo koji odnos ukoliko to uistinu zeli,ali niko od nas ne zna trenutno u kakvom je stanju covjek i da li vise ista uopste i zeli nakon smrti supruge koja mu je bila ogroman oslonac!?Ako pak,odluci da bude uz fransizu i dalje,aposlutno nikakvog straha za nasu buducnost nemam,cak i ako trejdujemo Kawhia.Da,unazadice nas to godinu-dvije,ali sam siguran da za njega mozemo dobiti mlade igrace sa ogromnim upsideom ili draft pikove koje cemo itekako znati iskoristiti.Takodje,otvara nam se i cap prostor,tako da i nije bas sve tako crno kako se pokusava predstaviti.Imam vjere u Popa i RCa.Ljudi znaju svoj posao. ;)

slika

Slika Brandona Paula od prije 2-3 noci.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1833
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri maj 02, 2018 5:25 pm

bogi je napisao/la:
sri maj 02, 2018 2:27 pm
meni nikako ne ide karakter Kawhi uz ovo ponašanje bar ono što je do sad bio pokazao

Curry se vratio i tako uništio drugima nade za NBA finale :D
Kao sto i rekoh u postu iznad.On se i ne ponasa tako.Ponasaju se ljudi oko njega koji koriste njegov karakter neisticanja,tako da nazovem.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1833
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon maj 14, 2018 7:49 pm

Pocelo je i jedno od 2 konferencijska finala.Sinoc su igrali BOS i CLE,a u 3 sata ujutro po nasem vremenu igraju HOU i GS.
Iako BOS igra bez svoja 2 najbolja igraca,Stevens je odlicno postavio svoju odbranu,te iskoristio losu CLE.Taktika je bila da se James preuzima nakon svakog pika,ne udvaja previse i time ga se natjera da ih sam pokusa pobijediti.To se nije desilo,ponajvise iz razloga sto James nije bio previse agresivan,a i nije imao svoju noc kad je sut u pitanju.Iako ce visoka pobjeda zavarati mnoge i pomisliti da ce ovo biti laka serija za BOS,treba imati na umu da se radi o samo jednoj utakmici i da ce James,a vjerujem i ostatak ekipe CLE,izaci mnogo spremniji za drugu utakmicu.Itekako i BOS ima svojih mana u trenutnom izdanju i mogla bi biti zanimljiva serija,iako stvarno ne vidim kako neko od ove 2 ekipe moze do naslova!?

U pogledu WCFa,rekao bih da je to finale prije finala i pominije cu ga pratiti.HOU je ekipa koja je stvorena sa samo jednom svrhom,a to je da porazi GS.Imaju prednost domaceg terena,pobjedili su GS 2 puta u RSu i na prvi pogled imaju siri roster,iako se kroz prve 2 runde pokazalo i ponovilo da D'Antoni ne zna korisititi svoju sirinu i po svom uobicajenom sablonu rotira 8-9 igraca ili manje cim stvari zaguste.S druge strane,GS hvata formu u pravom trenutku,konacno su svi zdravi i pokusace odbraniti titulu.Bez obzira sto nemaju prednost domaceg terena,favoriti su,ali ce biti zanimljivo gledati da neku seriju,po prvi put u ovoj eri, startaju na gostovanju. Ball movement protiv izolacija,efikasan sut protiv "analiticke" trojke,Harden protiv Duranta,Curry protiv Paula...Nek igre pocnu. :D
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija