Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto jan 16, 2018 6:57 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
uto jan 16, 2018 4:03 pm
bogi je napisao/la:
čet jan 11, 2018 10:10 pm
https://www.youtube.com/watch?v=CZSBK2yKeME


Čeka se ova zvijer da kroči u ligu.
Ma ne zna se to prijatelju nikad kakav ce biti u NBAu!? ;)
Cinjenica jeste da on izgleda strasno,ali se i jasno vidi da je mnogo fizicki jaci od svojih suparnika...


Inace,GS sinoc bas lagano protiv CLE.Cak i sa odbranom koja je ispod njihovog standarda.Bude li to opet NBA finale,bojim se da se nema tu sta vise vidjeti...
Šta se događa sa LeBronom je pravo pitanje. Za mene je neprepoznatljiv, a njega onako gotivim otkako pratim NBA inače #GreenGoesDeep :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto jan 16, 2018 7:04 pm

Jednostavno, zasićenje
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

sri jan 17, 2018 12:39 pm

Ma nije to toliko zasicenje koliko i on ulazi u godine.Na prvu,njegove brojke su u mnogim kategorijama i u porastu u odnosu na prosjeke karijere,ali jasno je vidljivo da protiv najboljih timova lige ne dominira na oba kraja parketa kako je to cinio nekad.Neki ce reci da je to zato sto ga RS i ne dotice previse,s cim se djelimicno i slazem,ali nekad se i ona mora postovati,posebno ako ti ekipa ima 2.najgoru odbranu lige.
Inace,kad sam se vec dotakao njegovih godina,treba znati da igraci poput njega(koji su medju najboljim svih vremena) nece pasti u svojoj igri tek tako.Bez obzira na broj godina.Ono gdje se moze vidjeti taj "pad" je broj minuta u kojima taj igrac moze dominirati.Primjera radi,James je u svom primeu mogao dominirati 40-42min svake utakmice bez ikakvih problema.Proslogodisnje finale protiv GSa?Nije mogao vise od 35min, po mojoj slobodnoj procjeni.Samo se treba sjetiti njegovog otpuhivanja od umora na timeout-ima ili vidjeti promjenu u njegovoj igri,kad pred kraj uopste ne napada obruc.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 12:50 am

Kakva povred Robertsona. Uzasno je izgledalo, kao da ne moze da se pomjeri. Kada vidis ovako igraca da place...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 6:33 pm

storm_raider je napisao/la:
ned jan 28, 2018 12:50 am
Kakva povred Robertsona. Uzasno je izgledalo, kao da ne moze da se pomjeri. Kada vidis ovako igraca da place...
Ma puknuce patelarne tetive je vrlo nezgodna povreda,ali bolje i ona nego ligamenti.Steta,OKC je taman ulazio u formu,a Roberson je njihov najvazniji defanzivni igrac.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 6:43 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
ned jan 28, 2018 6:33 pm
storm_raider je napisao/la:
ned jan 28, 2018 12:50 am
Kakva povred Robertsona. Uzasno je izgledalo, kao da ne moze da se pomjeri. Kada vidis ovako igraca da place...
Ma puknuce patelarne tetive je vrlo nezgodna povreda,ali bolje i ona nego ligamenti.Steta,OKC je taman ulazio u formu,a Roberson je njihov najvazniji defanzivni igrac.
Mozes li malo vise o toj povredi molim te? I ne mogu vjerovati da je pod bio onako klizav.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 8:33 pm

storm_raider je napisao/la:
ned jan 28, 2018 6:43 pm
NEZALAGANJE je napisao/la:
ned jan 28, 2018 6:33 pm
storm_raider je napisao/la:
ned jan 28, 2018 12:50 am
Kakva povred Robertsona. Uzasno je izgledalo, kao da ne moze da se pomjeri. Kada vidis ovako igraca da place...
Ma puknuce patelarne tetive je vrlo nezgodna povreda,ali bolje i ona nego ligamenti.Steta,OKC je taman ulazio u formu,a Roberson je njihov najvazniji defanzivni igrac.
Mozes li malo vise o toj povredi molim te? I ne mogu vjerovati da je pod bio onako klizav.
Nije onaj pad uopste bio do parketa,ako si na to ciljao. ;)
Sta se desilo?U trenutku njegovog skoka,tetiva mu je pod naporom pukla i zato je pao kako je pao,jer je sigurno bio strahovit bol,te je izgubio kontrolu.
To je povreda tetive koja se nalazi odmah ispod casice koljena i primarna funkcija joj je da drzi casicu(kako ona ne bi "hodala" nekontrolisano),jer je pricvrscena na nju.Ako ispruzis svoju nogu,osjetices je odmah ispod koljena.Oni ce je sada operacijom povezati i vjerovatno staviti zicu koja se poslije moze ali i ne mora izvaditi.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 8:35 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
ned jan 28, 2018 8:33 pm
storm_raider je napisao/la:
ned jan 28, 2018 6:43 pm
NEZALAGANJE je napisao/la:
ned jan 28, 2018 6:33 pm


Ma puknuce patelarne tetive je vrlo nezgodna povreda,ali bolje i ona nego ligamenti.Steta,OKC je taman ulazio u formu,a Roberson je njihov najvazniji defanzivni igrac.
Mozes li malo vise o toj povredi molim te? I ne mogu vjerovati da je pod bio onako klizav.
Nije onaj pad uopste bio do parketa,ako si na to ciljao. ;)
Sta se desilo?U trenutku njegovog skoka,tetiva mu je pod naporom pukla i zato je pao kako je pao,jer je sigurno bio strahovit bol,te je izgubio kontrolu.
To je povreda tetive koja se nalazi odmah ispod casice koljena i primarna funkcija joj je da drzi casicu(kako ona ne bi "hodala" nekontrolisano),jer je pricvrscena na nju.Ako ispruzis svoju nogu,osjetices je odmah ispod koljena.Oni ce je sada operacijom povezati i vjerovatno staviti zicu koja se poslije moze ali i ne mora izvaditi.
Svasta.. ja sam sinoc gledao utakmicu i bas sam se ukljucio kada je on pao, znaci 10 sekundi prije. Izgledalo mi je kao da se okliznuo na mokar parket. Dobro, umoran sam bio strasno, pa je vjerovatno do toga, ali bih se smio zakleti da je i komentator spominjao `wet floor`.

Znaci zbog naglog trzaja je pukla tetiva? Ove sezone neke strasne povrede i to jako bitnih igraca za njihove timove.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 8:44 pm

storm_raider je napisao/la:
ned jan 28, 2018 8:35 pm

Svasta.. ja sam sinoc gledao utakmicu i bas sam se ukljucio kada je on pao, znaci 10 sekundi prije. Izgledalo mi je kao da se okliznuo na mokar parket. Dobro, umoran sam bio strasno, pa je vjerovatno do toga, ali bih se smio zakleti da je i komentator spominjao `wet floor`.

Znaci zbog naglog trzaja je pukla tetiva? Ove sezone neke strasne povrede i to jako bitnih igraca za njihove timove.
Pa i cinilo se na prvu da je tako.Vjerovatno su zato komentatori i pomenuli to.
Medjutim,pogledaj pazljivo ovaj video ispod i primjetices kako mu u trenutku naprezanja,tetiva puca i on gubi kontrolu.

https://twitter.com/twitter/statuses/957400576723243008

Da,zbog opterecenja je pukla,a vrlo lako se moze desiti da je vec imao neke kalcifikate u koljenu koji su se trljali o tetivu i tako je presjekli.
Ma svake godine bude nekolicina bizarnih povreda.To je neminovnost jbg.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 9:13 pm

Sve jasno, hvala ti. Ima li sanse iko protiv GSW-a ove sezone? Mislim da je nemoguca misija, iako mi se Boston strasno svidja.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 9:33 pm

storm_raider je napisao/la:
ned jan 28, 2018 9:13 pm
Sve jasno, hvala ti. Ima li sanse iko protiv GSW-a ove sezone? Mislim da je nemoguca misija, iako mi se Boston strasno svidja.
Jbg zvucace navijacki,ali kompletan SA im itekako moze dati strasnu seriju.Ne kazem da bi dobili,ali GS bi morao raditi kao nikad u ove 2 godine.

Ovo ne pricam napamet,jer iza toga stoje i neki fakti.
Npr.SA u zadnje 2 god je tim koji je najvise puta imao 20+ razlike u utakmicama sa njima,te je jedan od timova koji ima i najvise pobjeda protiv njih.
Posto sad Murray starta,petorka sa njim,te ili Millsom ili Parkerom u odredjenim intervalima utakmice + Green-Kawhi-Gay-LMA moze bez problema parirati njihovom small ballu.Ostatak ekipe je u svim ovim odsustvima dobio na samopouzdanju,a i sirina je tu sa Manuom,Kyleom(koji je takodje strasan defanzivno postao),Bertansom,Gasolom...Pisao sam i ranije,od 2014. i zadnje titule,ovo je bez dileme najjaci tim koji smo imali. Imamo 2.odbranu lige bez Kawhia,tako da je i tu potencijal evidentan.

Ono sto je problem su pitanja da li cemo biti kompletni,da li ce svi uhvatiti ritam i naci svoje uloge,kao i cinjenica da bi morali gostovati i HOU(vrlo,vrlo jako ove godine) kao i GSu!?
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 9:41 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
ned jan 28, 2018 9:33 pm
storm_raider je napisao/la:
ned jan 28, 2018 9:13 pm
Sve jasno, hvala ti. Ima li sanse iko protiv GSW-a ove sezone? Mislim da je nemoguca misija, iako mi se Boston strasno svidja.
Jbg zvucace navijacki,ali kompletan SA im itekako moze dati strasnu seriju.Ne kazem da bi dobili,ali GS bi morao raditi kao nikad u ove 2 godine.

Ovo ne pricam napamet,jer iza toga stoje i neki fakti.
Npr.SA u zadnje 2 god je tim koji je najvise puta imao 20+ razlike u utakmicama sa njima,te je jedan od timova koji ima i najvise pobjeda protiv njih.
Posto sad Murray starta,petorka sa njim,te ili Millsom ili Parkerom u odredjenim intervalima utakmice + Green-Kawhi-Gay-LMA moze bez problema parirati njihovom small ballu.Ostatak ekipe je u svim ovim odsustvima dobio na samopouzdanju,a i sirina je tu sa Manuom,Kyleom(koji je takodje strasan defanzivno postao),Bertansom,Gasolom...Pisao sam i ranije,od 2014. i zadnje titule,ovo je bez dileme najjaci tim koji smo imali. Imamo 2.odbranu lige bez Kawhia,tako da je i tu potencijal evidentan.

Ono sto je problem su pitanja da li cemo biti kompletni,da li ce svi uhvatiti ritam i naci svoje uloge,kao i cinjenica da bi morali gostovati i HOU(vrlo,vrlo jako ove godine) kao i GSu!?
Ti znas da i ja navijam za SA, pa namjerno nisam zelio da `nas` spominjem, ali se nadam. Znam cinjenice. :)
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned jan 28, 2018 9:46 pm

Znam :D
Drugi konkurent im je HOU,ali D'Antoni ne koristi vise od 8-9 igraca i previse jednodimenzionalno igraju.Trojka,trojka,trojka....A ove neces nadpucati,to je sigurno.Njih moras odvesti i spor ritam,igru na pola terena i imati jaku odbranu da bi nesto mogao.

Mislim da niko drugi nema ni promil sanse.BOS je premlad i izvan Kyriea oni nemaju napada.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto jan 30, 2018 9:02 am

Trejdovase LAC Griffina u DET za Marjanovica,Bradleya,Harrisa te pik 1.runde koji je zasticen za pozicije 1-4.
Vrlo tesko je analizirati ovaj trejd jer ima dosta argumenata i za i protiv njega.
Prvo mi je nejasno zasto se Griffin toliko zelio potpisati ljetos,nazivao se "kliperom za zivota",a onda ovakav zaokret!? :skoljka:
S druge strane, njegov ugovor ce rasti do ogromnih cifri u narednim godinama,a on podlozan povredama.

Slijedeca vijest je da LAC sad zele trejdovati i Jordana i Williamsa,a na to sve jos izjavljuju da nemaju namjeru tankirati,vec zele brz rebuild,te na ljeto pokusati dovesti cak i Jamesa.Dosta kontradiktorno,s obzirom da nijedna ekipa to nije uspjela na ovaj nacin,a da min.nije zrtvovala 2 sezone.Takodje,zasto bi James uopste htio doci tu?Cak i da mu uspiju dovesti jos jednog superstara(ako bi se SC ocistio),James nije u godinama gdje ima vremena za jednu sezonu uigravanja,a to je neminovnost kod potpuno novog rostera.On ce,ako bude isao negdje, vjerovatno u tim koji je skoro formiran,ima sistem i samo pokusava integrisati njega.To je moje misljenje.

Sto se DET tice,oni su dobili najboljeg igraca u ovom trejdu,ali i "zakljucali" svoju SC buducnost,tako da je SVG bolje da smisli nacin na koji ce ovo funkcionisati.Ove godine ce tesko do PO,na ljeto nemaju pik,tako da ce i ovi mladi igraci sto su im preostali itekako morati popraviti svoju igru.Bice zanimljivo pratiti kako ce se sve to odvijati!?
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pet feb 09, 2018 8:32 am

Zaista bi zanimljivo u noci NBA trade deadlinea.Iako nije bilo onih ocekivanih trejdova velikih imena,neka "pomjeranja" su se desila.Uglavno su timovi "sminkali" svoje rostere rjesavajuci se losijih ugovora,nezadovoljnih igraca,kao i onih koji nisu u dugorocnim planovima fransize.

Definitivno je najvise promjena dozivio CLE koji je bukvalno ispremetao pola svog rostera.Otisli su Rose,Thomas,Wade,Shumpert,Crowder i Frye,a dosli Hill,Clarkson,Nance i Hood.Na prvu se vidi da su postali "mladji" i atletski mnogo jaci.Ono sto se meni cini je da je ovo potez,ne toliko za napad na titulu jer je premalo vremena da se svi uigraju,koliko za buducnost CLE i priprema za eventualni odlazak Jamesa na ljeto.Dokaz tome je i cinjenica da nisu trejdovali BKN pik,a koji je potencijalno jako vrijedan.Ekipa sada ima solidan temelj da budu kompetitivni cak i ako ovaj ode.

Od ostalih timova,vodeci BOS,TOR,HOU,GS i SA nisu nikako ili su pravili kozmeticke poteze.Oni ce sada najvjerovatnije cekati otkupe ugovora tzv.buyoute.

Ja bih jos istakao posao koji je uradio DET dovevsi Nelsona i Ennisa,te tako prosirio svoj roster na vanjskim pozicijama koji je bio oslabljen u trejdu za Griffina.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Kendrick
Postovi: 37
Pridružen/a: sub maj 20, 2017 9:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

uto feb 13, 2018 8:13 pm

Večeras pokušaj osvete Cavsa, ako zaigraju Melo i Russ nista od toga.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

ned mar 04, 2018 2:14 pm

Niko me nije shvatao ozbiljno kad sam rekao da Portland može daleko ove sezone :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon mar 12, 2018 1:13 am

AsharaK je napisao/la:
ned mar 04, 2018 2:14 pm
Niko me nije shvatao ozbiljno kad sam rekao da Portland može daleko ove sezone :D
Pa ne znam da bas moze daleko,ali su u formi.Zapad je od 3-10 mjesta u 5 deka,tako da ih bilo ko sa 6.mjesta moze izbaciti,ako ostanu 3.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon mar 12, 2018 1:16 am

NEZALAGANJE je napisao/la:
pon mar 12, 2018 1:13 am
AsharaK je napisao/la:
ned mar 04, 2018 2:14 pm
Niko me nije shvatao ozbiljno kad sam rekao da Portland može daleko ove sezone :D
Pa ne znam da bas moze daleko,ali su u formi.Zapad je od 3-10 mjesta u 5 deka,tako da ih bilo ko sa 6.mjesta moze izbaciti,ako ostanu 3.
ima jedan fazon, mogu također i oni dobiti svakog :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA - općenito

pon mar 12, 2018 1:25 am

AsharaK je napisao/la:
pon mar 12, 2018 1:16 am
NEZALAGANJE je napisao/la:
pon mar 12, 2018 1:13 am
AsharaK je napisao/la:
ned mar 04, 2018 2:14 pm
Niko me nije shvatao ozbiljno kad sam rekao da Portland može daleko ove sezone :D
Pa ne znam da bas moze daleko,ali su u formi.Zapad je od 3-10 mjesta u 5 deka,tako da ih bilo ko sa 6.mjesta moze izbaciti,ako ostanu 3.
ima jedan fazon, mogu također i oni dobiti svakog :D
Mozda u 1.rundi.Za nesto vise,jako tesko,a to i nije bas neki uspjeh. :D
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija