Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto sep 13, 2016 12:24 pm

ja drug ne zelim da te vrijedjam diskutujemo ....ja postujem fkt tvoje misljenje postuj i ti moje ...a nemoj mene nazivati tipicnim balijskim razmisljanjem a sebe dizati eto ti si upravu ja veze nemam....ali kako god....TELETOVIC MIRZA !!!!
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto sep 13, 2016 12:30 pm

mirza supak marš iz svetinje
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto sep 13, 2016 12:36 pm

delinjo je napisao/la:ja drug ne zelim da te vrijedjam diskutujemo ....ja postujem fkt tvoje misljenje postuj i ti moje ...a nemoj mene nazivati tipicnim balijskim razmisljanjem a sebe dizati eto ti si upravu ja veze nemam....ali kako god....TELETOVIC MIRZA !!!!
Pa sve se svodi na to nevjerujemo Muli jer je izdajica vjerujemo svemu sto izadje Mirzi iz usta jer je kapiten? Nigdje ja nisam spominjao da imas tipicno balijsko razmisljanje ili sta vec..........

Ma covjece nismo na suprotnim stranama, vjerujem da obojica zelimo da budemo Europski prvaci i da i Mirzi i Juka i Musa itd igraju fenomenalno ali nije mi jasno kako su ljudi toliko tvrdoglavi? Zasto bi odjednom meni jedan Musa ili Nurkic bili drazi nego Mirza????
Pa ja se dan danas sjecam utakmice Brooklyn-Dallas budim cijeli komsiluk koliko se derem na one trice Mirza zaredom a mislim da ih je bilo 6. Pa nisam jednu jedinu utakmicu njegovu propustio volio sam ga covjece ali shvati da nekad idoli nisu bas onakvi kakvim ih mi zamisljamo i da postoji milion i jedna stvar za koju mi ne znamo, ali ej imamo oci zar ne? Znaci dovoljno su mi one da vidim ko je ozbiljno shvatio reprezentaciju ko nije ne trebaju mi nikakvi intervjui, insajder informacije itd Imam TV ekran i vidim a nazalost Mirza je daleko najmanje pokazao da mu je stalo do dresa reprezentacije. Neopravdava ga ni lazni trener ni bilo sta.
Zamisljam situaciju Nurkic ufatio Musu onako za vrat i odigrao ovako kvalifikacije oooooooooooooo pa to bilo strasno, navijaci bi mu zapalili kucu.
Kako god sve je ovo jedno veliko sranje a krivicu snosi savez koji nije doveo trenera sa autoritetom cija rijec nosi tezinu pa kad bi mu se Mirza tako ponasao i kad bi to iznjeo ne bi protiv argument ljudi bio STA HOCE IZDAJICA? et toliko.
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto sep 13, 2016 1:07 pm

PRONADJI RAZLIKU.

slika

slika

Hvala lijepo, dovidjenja i prijatno.
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto sep 13, 2016 1:27 pm

Dzeks babuka ! Mirza marš iz reprezentacije govno jedno
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto sep 13, 2016 4:24 pm

KS BiH / Hadžije su Delibašić, Marković, Firić... a vi, vi ste ovi drugi...

12. 09. 2016. u 19:41:00 Faruk Zametica

Ostavke. Mahmutović. Nurkić. Menadžeri. Kandidati. Bajić. Lukajić. Mulaomerović. Džikić. Skupština. Upravni odbor. Nurkić. Ahiret. Polaganje računa. Čovičković. *****.

Upravni odbor. Fulurija. Bukva. Miloš. Dilema. Bajić. Mulaomerović. Prolongiranje odluke. Mulaomerović je spreman. Bukva. Dosta je kukanja. Dubravko Barbarić. Upravni odbor. Prolongiranje odluke. Dva glasa. Tri naroda. Politika. Anonimusi. Republika Srpska. Bajić. Federacija. Mulaomerović. Košarka. Niko. Skupština. Barbarić. Smjena. Stojanović. Još nema selektora. Prolongiranje. Deset dana. Nurkić. Jedva čeka da igra. Mulaomerović. Bajić. Džikić. Odustao. Nije lud. Mulaomerović. Selektor. Čast. Država. Rođen. Igrao za Hrvatsku. Potencijal. Velike šanse. Eurobasket. Alihodžić. Orešković. Novak. Fulurija. Selektor volonter. Kovačević. Spona. Mulaomerović. Širi spisak. Mulaomerović. Selektor. Neno Marković. Nije bio ni kandidat. Preuzeo Karsiyaku. Mulaomerović. Spisak. Nurkić. Povreda. Upitan. NBA igrači će doći kasnije. Ego. Veličine. Zvijezde. Karahodžić. Renfroe. Sankcije. SMS. Teletović. Dovoljno vremena. Stipanović. Suze. Odlazak. Pripreme. Srce šampiona. Stvarna veličina. Nurkić. Albi. Ne valjamo. Biti uz nas ili ne, izbor je vaš. Porazi. Belgija. Crna Gora. Pripreme. Sramotna igra. Renfroe. Igra. Ne igra. Teletović. Rusija. Ne ide. Injekcije. Daleko. Perm. Povreda. Dernek. Pjevaljka. Razvaljeni. Raspašoj. Ceca. Primitivizam. Bruka. Barabrić. Sankcije. Podrška. Ne zna ni on. Mulaomerović. Uz igrače 100 posto. Kikanović. Nismo zdravlja nam. Časna pionirska. Perm. Rusija. Sramota. Odbrana. Šta je to? Afera. SIPA. Barbarić. Mahmutović. Cirkus. Lični ratovi. Košarka? U drugom planu. Švedska. Košarkaška velesila. Drama. Skenderija. Musa. Srce šampiona. Mulaomerović. Odlična odbrana. Nurkić. Teletović. Playmakeri. Dvije akcije. Koje akcije? Mejdan. Raspad sistema. Bruka. Sramota. Teletović. Musa. Sarajevski mediji. Haranga. Alibi. Press konferencije. Sopćenja. Teletović. Mulaomerović. Alibi. Teletović. Musa. Pomirenje. Kapiten. Navijač. Ide. Ne ide. Cirkus. Primitivizam. Jad i bijeda. Bh. košarka. Barbarić. Selo gori, a baba se češlja. Menadžeri. Trnovčević. Ražnatović. Košarka. U drugom planu. Lični interesi. Ego. U prvom planu.

Ovaj literarni bućkuriš savršeno opisuje sav jad i bijedu u kojem se trenutno nalazi bosanskohercegovačka košarka. Možda nije baš originalan način da se započne jedan tekst, ali vjerovatno najbolje oslikava trenutno stanje u Branilaca Sarajeva 11.

Nije sramota što smo izgubili dva puta od Rusije. Rusija je Rusija, pa čak i kada igra s drugim sastavom. Sramotan je način na koji smo izgubili. Sramotno je sve što se dešava u reprezentaciji u posljednjih nekoliko dana i mjeseci. Sramotan je odnos pojedinih naših košarkaša prema dresu reprezentacije.

Selo gori, a baba se češlja

Novo rukovodstvo Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, na čelu s predsjednikom Aleksandrom Fulurijom i generalnim sekretarom Dubravkom Barbarićem, najavilo je pomake u odnosu na svoje prethodnike. Umjesto napretka dobili smo sunovrat i propast bh. košarke. Vjerovatno smo jedina reprezentacija u historiji koja je nakon evropskog zlata, godinu dana kasnije, ispala u B diviziju.

Dubravko Barbarić koji je svoj dolazak u Košarkaški savez Bosne i Hercegovine predstavio kao dolazak obećanog spasitelja bosanskohercegovačke košarke, bio je najblaže rečeno pogubljen od prvog trenutka. Od izjava kako neće biti "sarajevocentričan" i kako će ga biti "svuda", došli smo do toga da ga u trenucima kada košarkaša tone poput Titanica nema ni da "navrati u prolazu". Da ne spominjemo da ni sam nije znao treba li nakon slavnog "derneka" kazniti ili podržati košarkaše, pa je za svega par sati dao dvije kontradiktorne izjave. Vjerovatno su ga ovi prvi, uhvatili na prepad.

"Očekujem da svi radimo u istom cilju, a to je promocija košarke i Bosne i Hercegovine", rekao je Barbarić na svojoj prvoj press konferenciji. Nismo sigurni na kakav način promocije je tačno mislio generalni tajnik Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, ali smo dospjeli u svjetske medije. Prije nešto više od godinu dana svijet su obišle slike dočeka ispred Vječne vatre i vijest o zlatnim kadetima, a danas madridska Marca piše o sramoti koja nam je, ni krivim ni dužnim, priređena u posljednjih nekoliko dana.

Oglasio se Teletović, oglasio se Mulaomerović, oglasio se i Musa, Nurkić u više navrata, ali Barbarić i Fulurija očigledno imaju važnijeg posla. Bit će da su izbori u Hrvatskoj i referendum u Republici Srpskoj ipak važnije teme za ove košarkaške radnike. Ili pak nešto treće, ko to sada može znati. Košarka to sasvim sigurno u ovom trenutku nije. Nije nikada ni bila, niti će ikada biti. Da se ne lažemo, odrasli smo ljudi, sve razumijemo. Selo gori, a baba se češlja.

Savršen alibi

Damir Mulaomerović je nakon Aleksandra Petrovića i Duška Ivanovića za naš nacionalni tim bio evidentan korak nazad. Osim što nema trenersko iskustvo kao pomenuta dva košarkaška stručnjaka, Mulaomerović je i majstor u pronalaženju alibija za loše rezultate. Nakon katastrofe protiv Rusije u kojoj smo izgledali kao raspuštena banda i igrali sramotnu odbranu, selektor je tražio opravdanje u mladim košarkašima koji igraju prve kvalifikacije.

Reprezentacija je stigla u Sarajevo, a Mulaomerović je najavljivao Teletovića kao veliko pojačanje, iako će samo par dana kasnije osuti drvlje i kamene po kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine. Prethodno je Teletović iznio niz optužbi na račun Saveza i Mulaomerovića, a bivši reprezentativac Hrvatske nije dozvolio udar na ego. O egu ćemo kasnije...

Vratimo se na utakmicu sa Švedskom. Svakome ko bar malo poznaje košarkašku igru u susretu sa Švedskom sve je bilo jasno. Mulaomerović nema kontrolu nad reprezentacijom i samo su nas puka sreća i 17-godišnjak spasili blamaže u dvorani koja nosi ime najvećeg košarkaša kojeg je ova zemlja imala. Nakon utakmice Mulaomerović je pričao o odličnoj odbrani, playmakerima Nurkiću i Teletoviću, a alibi se tražio u umoru i vrućini u dvorani.

Ne znamo sjeća li se Mulaomerović utakmice od prije 19 godina. Tada je u Skenderiji bilo mnogo vrelije nego protiv Šveđana. Doslovno se treslo sve. Nenad Marković je igrao kao u transu, a bronzanim iz Atine nisu pomogli ni Mršić, ni Rađa, ni "prodana duša", kako je tada skandirala puna Skenderija.

Naravno umor i vrelina samo su loš izgovor alibi trenera. Katastrofalna igra u napadu, gdje naša reprezentacija nije odigrala dvije akcije, sramotna igra pojedinaca u odbrani, totalna anarhija na parketu, ego velikih zvijezda... Bili su to samo neki od pokazatelja da u reprezentaciji ništa ne štima i da je poraz od Rusije neminovan.

Sve što se desilo u Mejdanu u samoj završnici susreta, a potom i dan nakon utakmice osiguralo je Mulaomeroviću savršen alibi. Odstranio je Teletovića kao razmaženu zvijezdu, požalio se na izostanke Đedovića i Renfroea i od sebe napravio najveću žrtvu. Za sav nered u reprezentaciji, nakon Košarkaškog saveza najveću odgovornost snosi upravo Mulaomerović.

Ego razmaženih zvijezda

Prije tri godine u Sloveniji imali smo samo jednu zvijezdu. Mirza Teletović je bio neprikosnovena zvijezda reprezentacije, ali se i to s vremenom počelo mijenjati. Mirza je i dalje prva zvijezda i najbolji igrač reprezentacije Bosne i Hercegovine i tu nema nikakve sumnje, ali nije jedina. Sa više zvijezda u reprezentaciji imamo i više ega na jednom mjestu, a kada je on na prvom mjestu onda imamo recept za propast.

Mirza Teletović je trebao imati let preko Beča za Švedsku zbog njegovog zdravstvenog stanja, a svoje mjesto u istom avionu nekako je pronašao i Jusuf Nurkić. Ego. Kad može Mirza, mogu i ja. Zašto lopta Minji Miloševiću, a ne meni? Ego. Svi reprezentativci mogu doći na ručak na vrijeme, ali dvije najveće zvijezde ne mogu. Veća je faca onaj koji više zakasni. On je bitniji i važniji. Prva zvijezda reprezentacije. Ego.

Nije važan Gordić i njegovo bacanje na glavu, nisu važne ni suze Andrije Stipanovića, ni odbrana Adina Vrabca. Važna je smo lična statistika. Šut. Dva poena. Tri poena. Ego. Licitiranje i ucjenjivanje nastupom u dresu reprezentacije posebna je priča. Priča o ljubavi prema klubu je deplasirana. Novac vrti gdje burgija neće.

Međutim dres reprezentacije mora da bude svetinja. To je nešto što mora da se poštuje. To je preduslov za poziv u reprezentaciju. Odnos, borba, znoj, krv, zadnji atom snage. Kome nije jasno o čemu se tu radi neka pogleda jednu utakmicu Andrije Stipanovića u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Bilo je to prije više od 23 godine. Rat, bijeda, neimaština. Pamet razvučena od strane paljanskih šizofrenika i jedna velika želja. Prvog aprila 1993. godine na daleki put krenula je jedna mala grupica ljudi iz Sarajeva. Nije bilo ličnih trenera, doktora, stručnjaka za ovo i ono. Selektor Mirza Delibašić, trener Ibrahim Krehić, te košarkaši Samir Avdić, Senad Begović, Gordan Firić, Emir Mutapčić, Adis Bećiragić, Ilijas Mašnić i Samir Selesković, dok su im se u Splitu pridružili Sabahudin Bilalović, Mario Primorac i Emir Halimić.

"Mi smo pošli s mišlju da je ogromna stvar što ćemo se pojaviti pod imenom Bosne i Hercegovine, niko nije ni spominjao utakmice. Na treningu sam vidio da su svi, to je bilo normalno, zaboravili trčati "košarkaški", o drugi stvarima da ti ne govorim.

Ali sam primijetio da imaju fantastičnu volju, moral, ponos što igraju za Bosnu i Hercegovinu. To mi je dalo neku nadu, ali samo u smislu da ćemo pružiti solidan otpor", rekao je Mirza Delibašić, Slobodanu Đaniju Đurasoviću, autoru knjige Svjetla za daljine.

Ta reprezentacija je osvojila osmo mjesto na Eurobasketu. Momci koji su trenirali na ikaru i mlijeku u prahu i dalje su vlasnici najboljeg rezultata u historiji naše košarke. Ti momci su osvojili osmo mjesto zato što su igrali srcem. Za grb na dresu. Za svoju državu. Ne za ličnu statistiku i svoj ego.

"Bio sam strašno ponosan, pokazali smo svima da još postojimo! Naše osmo mjesto je bilo jače od nečije mirnodopske zlatne medalje. Zapiši, molim te, koji su igrači nastupali", rekao je Kinđe Đaniju Đurasoviću.

Ko zna šta bi, da je danas živ, legendarni profesor sarajevske Treće gimnazije napisao o egoistima koji sada nose dres reprezentacije. Možda je dovoljno da se pročita njegova kratka priča o hadžijama i hađijama ili samo jedan citat iz iste.

"Hadžije, naravno, i dalje ne boluju od bilo kakvih autoriteta - titula, činova... ako si general, predsjednik stranke, pa bogme i države - nema problema. To je tvoja stvar... ma da si vala i Pele ili Maradona - pusti me na miru... Prošetaj malo...", napisao je Slobodan Đani Đurasović.

Hadžije su Mirza Delibašić, Nenad Marković, Gordan Firić... a vi, vi ste ovi drugi...
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto sep 13, 2016 10:53 pm

Djemba-Djemba je napisao/la:
delinjo je napisao/la:ja drug ne zelim da te vrijedjam diskutujemo ....ja postujem fkt tvoje misljenje postuj i ti moje ...a nemoj mene nazivati tipicnim balijskim razmisljanjem a sebe dizati eto ti si upravu ja veze nemam....ali kako god....TELETOVIC MIRZA !!!!
Pa sve se svodi na to nevjerujemo Muli jer je izdajica vjerujemo svemu sto izadje Mirzi iz usta jer je kapiten? Nigdje ja nisam spominjao da imas tipicno balijsko razmisljanje ili sta vec..........

Ma covjece nismo na suprotnim stranama, vjerujem da obojica zelimo da budemo Europski prvaci i da i Mirzi i Juka i Musa itd igraju fenomenalno ali nije mi jasno kako su ljudi toliko tvrdoglavi? Zasto bi odjednom meni jedan Musa ili Nurkic bili drazi nego Mirza????
Pa ja se dan danas sjecam utakmice Brooklyn-Dallas budim cijeli komsiluk koliko se derem na one trice Mirza zaredom a mislim da ih je bilo 6. Pa nisam jednu jedinu utakmicu njegovu propustio volio sam ga covjece ali shvati da nekad idoli nisu bas onakvi kakvim ih mi zamisljamo i da postoji milion i jedna stvar za koju mi ne znamo, ali ej imamo oci zar ne? Znaci dovoljno su mi one da vidim ko je ozbiljno shvatio reprezentaciju ko nije ne trebaju mi nikakvi intervjui, insajder informacije itd Imam TV ekran i vidim a nazalost Mirza je daleko najmanje pokazao da mu je stalo do dresa reprezentacije. Neopravdava ga ni lazni trener ni bilo sta.
Zamisljam situaciju Nurkic ufatio Musu onako za vrat i odigrao ovako kvalifikacije oooooooooooooo pa to bilo strasno, navijaci bi mu zapalili kucu.
Kako god sve je ovo jedno veliko sranje a krivicu snosi savez koji nije doveo trenera sa autoritetom cija rijec nosi tezinu pa kad bi mu se Mirza tako ponasao i kad bi to iznjeo ne bi protiv argument ljudi bio STA HOCE IZDAJICA? et toliko.
zato sam ja ovo i napisao da ne pomislis da sam ti nesto ruzno rekao licno ili tako to...samo nam se misljenja razilaze ali kazem ti stvarno postujem to samo nas dvojica ne gledamo isto na stvar....ja necu opravdati Mirzu ali necu se ni pomiriti sa tim da ga izgubimo jer takvog igraca necemo vise imati...znaci moje misljenje dobar selektor ...prije svega kvalitetan i da ima autoritet....dati mu jednostavno sve ovlasti i kraj price...i kada dodje pred tekme i kaze Mirza ,Jusuf,xy prave probleme otjerani su ja bi rekao svaka ti cast majstore ...ali ne zelim kao i ovaj da bude ...kada useremo stvari onda cemo kao pljuvati sve i svasta ....sve ovo sto se desilo je po meni samo Mulina zasluga....taj Mirza igra dugo za reprezentaciju i nije pravio probleme....i taj Jusuf koliko god je incidentna licnost to se da riejsiti sa pravim selektorom ...treba nam covjek koji ce rijesiti problem u nasoj kosarci jer sve cemo ovo vrtiti u krug...Mirza nije imao petlju da pomisli da je iznad jednog Duska ali iznad Mule vec jeste....grijesio je ali treba prastati i uciti na greskama...ne mogu da prihvatim da se kola lome na Mirzi a milion stvari se desavalo i prije tog Mirze....derneci ...Jusufov odlazak u Beograd...ne mogu i necu da prihvatim da se kola slome na Mirzi ...kad je dopustio javasluk svima na Mirzi ih nece i ne treba lomiti ....i to je smisao moje podrske njemu ....jbg
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
pravedan
Postovi: 67
Pridružen/a: sri avg 03, 2016 9:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 9:33 am

Imamo li mi pare za takve selektore. Nama su sve drugi bolji. I Dusko je dosao za relativno male pare i nikada vise ne bi ni dosao kao i neko drugi da gubi vrijeme i da disciplinuje igrace umijesto da radi treninge. Ma ne bi nam ni oni valjali na kraju. Ma nama niko ne valja na kraju.
Stvarno je neuspijeh izgubiti od Rusije?
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 8:32 pm

Igrajte sa malog Buzu!!!! Nadam se da ce se oporaviit brzo i vratiti jos bolji.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 8:52 pm

Buza majstore...
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 10:11 pm

Neka se i ova farsa završila. Buzi želim brz oporavak, gadno je ono baš bilo.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 10:28 pm

Nisam zelio da pisem mnogo i sadrzajno dok je sav ovaj cirkus trajao.

Ova ekipa veceras sto je pobjedila Svedsku u gostima je pokazala karakter. Bilo je tu dosta timske igre, naravno i gresaka, ali prvi put da sam vidio odlicnu timsku odbranu. Cak bih i rekao da je bilo i nekih odlicnih zamisli Mulaomerovica, cime sam pozitivno iznenadjen. Otprilike, ova timska igra i ovaj timski duh kao iz posljednje utakmice je mali tracak nade za ovu selekciju. Nekako su uspjeli da se izdignu iznad svega, da vodju pronadju u Nurkicu, koji je izgleda shvatio da je vrag odnio salu i vise nije uopste gledao sebe. Niti je bilo blejanja u igraca nakon blokade, niti promasaja, niti je bilo zurenja u sudije, koje su nas debelo ostetile veceras, niti je bilo nekih podrugljivih podsmjeha. Nurkic je veceras bio vodja ekipe i ostali su ga tako i posmatrali. To me raduje. Takodjer, Musa je bio van utakmice totalno, da li ga je poljuljalo ono sa kapitenom ili je nesto drugo, ne znam, ali sam vidio da mu je dosta toga smetalo. On ce morati smiriti glavu i bice veliki igrac. Zahiragic je bio odlican kada je trebalo, a ja Nemanji Gordicu skidam kapu. On je za mene heroj ovih kvalifikacija. Decko je ubjedljivo najvise pretrcao u cijelim kvalifikacijama i nadam se da povreda nije ozbiljne prirode. Buza... knedla mi je u grlu stala i suza u oku. Zelim mu brz oporavak, i nadam se da ce se uskoro vratiti na teren. On je buducnost nase kosarke. Halilovic odlican! I to je samo dokaz da je kapiten morao biti na klupi vise.
Sto se tice Mirze Teletovica, ja znam da on dobija teske suteve i da se to od njega ocekuje, ali je pretjerao. Necu o odnosu, iako bih mnogo mogao, necu o ponasanju van terena, iako bih vjerovatno i o tome mnogo mogao, hocu samo o samim utakmicama. Mirza mora shvatiti, a ima 31 godinu - vjerovatno je kasno, da ne moze biti iznad tima, sta god on mislio o sebi i ko god da je. Neno Markovic nije bio iznad tima, ne moze biti ni Mirza Teletovic. On moze biti jako koristan, pogotovo u ovakvoj timskoj igri kao veceras, gdje bi dodao 20tak poena lagano. Ali nije problem u tih 20tak poena, kao sto je bitno da bi samo njegovo prisustvo i pozrtvovanost timu, ako je pametno iskoristeno, moglo donijeti sigurnost na terenu i reputaciju kod sudija. Lako je reci naravno... Generalno, kapiten me je razocarao, ali necu o odnosu...

Tracak nade sam ja veceras vidio, ne znam za vas...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 10:50 pm

Ja sam veceras vidio ekipu, za razliku od utakmica gdje Mirza bio prisutan. Slucajnost ili ne nek svako za sebe odluci...
Nurkic za bio lider slazem se, dobar je to momak vidi se da mu je stalo do svakog igraca pa bilo ko da se povredi on gleda oko njega zuri da pomogne itd, inace to i jeste odlika velikih krupnih ljudi da su pazljivi prema ostalima valjda im ostane od malena gdje moraju paziti kako ce sa ostalima ozbiljan sam.
Musa van utakmice totalno sjebalo ga ovo skroz.
Halilovic se pokazao odlicnom, mislim nema sut ali ima sve ostalo i u tandemu sa Nurkicem je izgledalo to mnogo mnogo bolje i odbrambeno i ofanzivno nego sa NBA zvijezdom sa parkinga.
Zao mi Mulaomerovica onako iskreno, jebao ga je Mirza pravo i opet nece Mirza ispastati a Mula hoce i ostao je bez sanse da se ikad oduzi domovini.
Kako god nadam se da savez nece tako lako popustiti nekakvim Mirzama i njegovim fanovima.
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 11:12 pm

Mula odlazi, ni akcija, ni igre ni nićega. Nije ni ovo večeras nešto posebno, malo više timski ali opet vrlo loše. Kad se sve sabere i oduzme mi nismo otišli na EP. To je katastrofa. Svi ali bukvalno svi trebaju i moraju snositi posljedice. Savez i selektora izbacit, neke nove igrače dovesti, Mirzu vratiti i početi novi ciklus u potpuno novom sistemu. Sljedeće godine u novembru počinju kvale za SP i imamo dovoljno vremena da se sve posložimo koliko toliko na svoje mjesto. :bih:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 11:22 pm

Svi ali bukvalno svi trebaju i moraju snositi posljedice? Samo Mirza ne?
 
Avatar
Unofficialpage
Postovi: 82
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 2:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 11:25 pm

Djemba-Djemba je napisao/la:Svi ali bukvalno svi trebaju i moraju snositi posljedice? Samo Mirza ne?
Pa i on treba, tipa što će mu se oduzeti kapitenska. Ali ipak mislim da se još uvijek ne trebamo oprostiti od Mirze, može nam još valjati. Jer se Mirza inače ovako ne ponaša, i ne možemo zbog jedne greške zaboravii sve ono što je dao ovoj ekipi.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 14, 2016 11:39 pm

Slazem se sa @Unofficialpage, Mirza jos itekako moze biti koristan reprezentaciji, ali mora biti pravilno upotrijebljen. On je dosta kontradiktoran na onoj pres konferenciji. Prvo kaze da ga samo interesuje igra i teren, a onda komentarise 10 minuta Enesa Trnovcevica, Mulu i ostale.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

čet sep 15, 2016 11:45 am

Mirza out!
Juka lider
kapiten gorda ili kikan
@storm buza nazalost vise nije buducnost kosarke, gorda je slomio ruku

Ps: damir (napisao bi mu pravo ime ali mod me je zamolio to da ne radim pa necu) napolje usljo mrtvi, ne vracaj se nikad vise
bukva- out, ne moze biti niko normalan sa ovako drevnim prezimenom
harun, konakovic, zalizani i vi out vise
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

čet sep 15, 2016 11:56 am

Juka je sa vecinom ovih momaka igrao na u20 u Sarajevu. Zaha, buza, vrabac, on, ne znam je li ima jos neko ali to je ta generacija tako da ne treba da cudi sto su ovi ostali u boljim odnosima sa Jukom nego sa Mirzom jer ga duze znaju. Iako je to samo kod nas problem i nigdje drugo. Bukvalno mi napravimo problem gdje ga nema i za to nam treba medalju uruciti. *ebo EuroBasket.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

čet sep 15, 2016 2:20 pm

Da je jučer prevladala timska igra, jeste. Međutim, previše se stvari trebalo poklopiti da bismo mi prošli na Eurobasket, a postavlja se pitanje da li smo uopšte ponašanjem igrača, saveza i zaslužili? Halilović me iznenadio igrom, pozitivno stvarno, bravo! Buzi i Gordiću želim brz oporavak i što prije da se vrate na teren.

Puno mahalamo, pravimo drame, a premalo pažnje posvećujemo onom najbitnijem - terenu. Ova situacija nije od jučer ili prekjučer, već traje godinama i sada je samo sve doživjelo kulminaciju. Savez u rasulu, sujeta iznad razuma i imamo to što imamo. Sve mi se čini da je nekako počelo na vidjelo izlaziti od Đedovića i njegovog uzimanja pasoša Njemačke (šta se sve izdešavalo u posljednjim danima sve sam više siguran da postoji itekako dobar razlog što je to napravio, mada da se razumijemo nisam na njegovoj strani). E onda kreće cirkus, Harunovi statusi po fb-u, Jukini hirovi, tačnije njegovog menadžera Trnovčevića, te otkazivanja, prepucavanja, smjene, Stipanović napušta pripreme (kako mi je samo žao ovog momka), Renfroe te igra, te ne igra, ponašanje naših k'o da imaju još 20 opcija na toj poziciji, i na kraju da se sve zaokruži, cirkus kvalifikacije za Eurobasket 2017. godine. Da je sve krenulo sa ovom garniturom u savezu nije, ali da i oni snose dio krivice, snose i to ne treba uopšte dovoditi u sumnju. Premalo autoriteta, podrške treneru, a previše ograđivanja i spašavanja vlastitih guzica dovelo nas je u ovakvu situaciju. Trener? Iskreno od svih kandidata očekivao sam Džikića ali eto dođe Mulaomerović. Na stranu sva priča oko njegovog igranja za Hrvatsku, mislim da on nije trener za našu reprezentaciju čisto iz sportskih razloga i nedostatka kvaliteta. Autoritet mu je potkopavan od naših najboljih igrača, a on nije reagovao na vrijeme i riješio te neke probleme. Još kada je izjavio da on ne može biti autoritet Teletoviću i Nurkiću shvatio sam kakva je situacija. Naravno da nije jedini krivac zbog toga ali snosi dobar dio krivice.

Žao mi je prije svega nas navijača, reprezentacije kao institucije jer su je ovi ljudi koji su se motali oko nje godinama sveli na jadno stanje. Žao mi je i svih momaka koji igraju za reprezentaciju srcem, a ne moraju, koji svoj posao odrade profesionalno, a ne moraju, koji šute i vrijedno izvršavaju svoje zadatke iako svjesni možda svoje limitiranosti u nekim segmentima ove igre. Njihov trud, želja da se nešto ostvari padaju u vodu zbog ega, sujete, i karaktera pojedinaca. Znamo mi itekako ko spada u jednu skupinu, a ko u drugu tako da nema potrebe nešto da se tu previše priča. One cirkus press konferencije Mirze i Mulaomerovića ne treba ni komentarisati. Mnogo toga rečeno, nešto i istinito ali krajnje bespotrebno u tom momentu, ali to smo mi. Volio bih čuti i mišljenje Edina Avdića nakon svega, vjerujem da bi i on imao svašta za reći.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija