Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 28, 2016 4:55 pm

Atic danas sa svojim AEK-om igra protiv Galate u 18:30, proslu protiv CSKA je dobio znacajnu minutazu. Bit ce zanimljivo vidjeti dal ce i danas.
Ne znam dal je ovo prikladna tema? Mislim svakako je Atic clan seniorske reprezentacije kad se iduci put okupe pa etko kontam da moze ovde.
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 28, 2016 5:14 pm

Što se mene tiče, može :mrgreen:
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 28, 2016 5:55 pm

Mozda ipak one informacije sto sam iznio neki dan su tacne :)


:djavo:
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 28, 2016 5:58 pm

DZM13 je napisao/la:Mozda ipak one informacije sto sam iznio neki dan su tacne :)


:djavo:
Spoiler:
ironija button: on
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri sep 28, 2016 7:30 pm

Djemba-Djemba je napisao/la:Atic danas sa svojim AEK-om igra protiv Galate u 18:30, proslu protiv CSKA je dobio znacajnu minutazu. Bit ce zanimljivo vidjeti dal ce i danas.
Ne znam dal je ovo prikladna tema? Mislim svakako je Atic clan seniorske reprezentacije kad se iduci put okupe pa etko kontam da moze ovde.
Atic nekih 6-7 minuta u prvom poluvremenu 52:33 za AEK. Dobro se krece imao je i floater kao kap u zadnjim sekundama jednog napada i to je to sto se tice ucinka. Izgleda da bi ove sezone stvarno mogao igrati, ovo sto sam do sad vidio fino igra nije neko zbog koga ispasta ekipa naprotiv.
Inace kao ekipa stvarno dobro izgledaju i protiv CSKA isto tako iako su izgubili, ocekujem da Atic ovu godinu dobro napreduje ako Bog da.
Link za utakmicu http://www.dailymotion.com/video/xne3bf ... i-yayin_tv" target="_blank
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

čet sep 29, 2016 6:04 pm

Atić je nevjerovatnog potencijala, koji kako vrijeme odmiče sve više i više tone. Sjećam se prije tri godine kako je sa lakoćom trpao sve ekipe u BiH u seniorskoj kategoriji. O juniorima d ane govorim. I onda kad ode u Grčku mislio sam da je to taj trenutak kad će prelomiti, a on se iz AEK-a vratio totalno nespreman. Dobar momak, fantatsičnih predispozicija i osjećaja za utakmicu i igru, žao bi mi bilo da ostane samo na tome da bude dobar momak
 
Djemba-Djemba
Postovi: 143
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

pet sep 30, 2016 11:11 am

Jbg ove zadnje dvije utakmice je stvarno odradio vrhunski iako u ovoj drugoj nije uzeo suteva. Mislim da mu je ovo ljeto otvorilo oci i da ce nastaviti sa radom i napredkom.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned okt 02, 2016 12:29 am

Gorak okus je ostao u ustima nakon ovih kvalifikacija, nisam ni imao volje pisati.

Jedno vrijeme sam mislio da smo nesrećno ostali bez EP i da nam je tamo mjesto. Nismo imali sreće sa grupom, Rusija i tako to. Ali kad čovjek bolje razmisli, od kud mi uopće u situaciji da nismo ni bili u prvom šeširu prilikom žrijeba grupa i da smo morali igrati sa Rusijom? Nije to slučajno, to je posljedica dugogodišnjih prosječnih do loših rezultata. Cijela Europa ima nekih 50 i kusur država računajući i San Marino, Maltu, Andoru i slične države i mi se nekako nismo uspjeli plasirati na Eurobasket za 24 reprezentacije. Sad se ne mogu oteti utisku da uprkos tome naša reprezentacija jednostavno nije ni zaslužila da igra na Europskom. Eto nek zanemarimo Ruse, što je pokazano u dvomeču sa Šveđanima koji ni u punom sastavu ne izazivaju strah a bili su u ovim kvalifikacijama više oslabljeni nego naša ekipa? U oba duela se do zadnje minute nije znao pobjednik, jad i tuga.

Biti ću mazohist i osvrnut ću se na nastup svih igrača pojedinačno:

Gordić

Nema kvalitet za prvog playa reprezentacije koja ima iole ozbiljnije ambicije ali je sasvim dovoljno dobar da bude rezervni play jedne takve ekipe. Ništa nova nismo saznali. Nama je nažalost on i bio prvi play.

Zahiragić

Ja njega i ne računam za košarkaša, više djeluje kao tip sa tribina koji je onako spletom okolnosti završio na parketu, šutirao sa polovice terena na poluvremenu u nagradnoj igri ili slično. I takav je ipak bio korisniji od Teletovića.

Gegić

Bez ikakve minutaže u kojoj bi ga se moglo procjeniti. Piše se da je njegov prelazak u Bayern gotova stvar. Hoće i on nehotice izgubiti državljanstvo BiH?

Musa

S obzirom na njegove godine ne može ga se procjenjivati kao ostale igrače, jedan Nurkić je sa 18 godina igrao puno manju rolu u seniorskoj reprezentaciji od njega(što ne znači da će Musa biti nivo Nurkića ili veći). Ali ako zanemarimo to, onda se može reći da je protiv Švedske na domaćem parketu bio dobar, u dvomeču protiv Rusa prosječan a na gostovanju u Švedskoj loš. U odbrani ga protivnički bekovi lagano prolaze jer su niži i brži od njega a on sa onakvim leđima jedva i da se može spustiti u stav. Ne vjerujem da bi to išta bolje izgledalo i na niskom krilu gdje bi ga dominirali snagom. Neko je rekao da igraš onu poziciju koju si u stanju braniti, e onda meni još nije baš jasno koja je zapravo Musina pozicija u seniorima.

Sva ova podrška navijača koju ima je mač sa dvije oštrice, sa velikom popularnošću dolaze i velika očekivanja, jao li se njemu ako se ne razvije u igrača koji će redovno trpati 20 - 25 poena u dresu reprezentacije i tome još dodati 4 - 5 asistencija, a to navijači hoće od njega i biti će jako razočarani da ne kažem ljuti ako se to ne dogodi.

Gajić

U dvomeču sa Švedskom je nekih 6 - 7 puta ostao sam kao duh na liniji za tri poena. I pogodio je samo jednom. Jednom. I to je bio naš startni bek šuter. Ili drugi u rotaciji. Ako se to ne zove jednostavno suhi nekvalitet onda ja ne znam.

Buza

Želim mu uspješan oporavak. Do povrede jedva da je i bio u rotaciji, a i ono što je odigrao je ništa, u odbrani kao i uvijek prespor i probijaju ga lagano na prvom koraku, u napadu pasivan i beskoristan. Ne tako davno pisalo se o njemu kao o NBA potencijalu, a po viđenom nije uopće sigurno da će on biti igrač za reprezentacije a kamoli šta više od toga.

Milošević

Imao iznenađujuće puno slobode u igri, pravile se izolacije za njega. Pa nije to baš ni toliko loše igralo, on je ipak košarkaš za razliku od polovice reprezentacije, bilo je neke koristi od njega, često je na ofanzivnom skoku i valjda ima još nešto. U odbrani i on ne može da čuva svoje suparnike protivničke trojke jer je baš trom i sporih refleksa. Kroz kakve samo muke prolazi prilikom izvođenja slobodnih bacanja, koja je to patnja za njega, lice mu se izobiliči.

Vrabac

On za razliku od većine ima dovoljno brze noge da igra dobru odbranu i radi to on solidno, ali odbrana se igra i umom, a on tu kaska. Ispada na svaku fintu šuta, redovno pravi faulove na šutu za 3 poena. I pravi igrač za prljavi dio posla a čemu bi on trebao težiti da se razvije zna gdje mu je mjesto na parketu, za onaj pokušaj trice iz trka u Mejdanu sjeo bi on meni na klupu do kraja utakmice, ma do Apokalipse. Njegova sposobnost šutiranja sl. bacanja i šut uopće proporcionalan je sposobnosti Kikanovića da hvata skokove.


Teletović

Saboter jedan nespremni koji je očito došao sa namjerom da ruši reprezentaciju. Ona ogavna presica nije došla spontano, ono je sve planirano. Zviždao sam ti u Mejdanu a onaj patetični intervju sa Sanelom Gađo(u kojem je pokazala manje objektivnosti nego ona novinarka televizije Sjeverne Koreje u rozom kimonu) samo je izazvao da mi je žao što ti nisam zviždao još više.

Iskren da budem njegov definitivni odlazak iz reprezentacije mi ne bi nimalo teško pao. I ne govorim to samo jer sam ogorčen na njegovo ponašanje. Đedović mi je pa vjerovatno najmrža javna ličnost pa opet nerado priznajem da bez njegove igre u oba pravca, njegove tranzicije mi ne možemo.

Ali Teletovićevi šutevi za 3 poena preko ruke u petoj sekundi napada, šutevi sa devet metara, šutevi za 3 poena iz kontri, situacije kad on uzme loptu na našoj polovini pa se ko nešto zalijeće 1 na 5, redovne utakmice u kojima on šutira 4/18 i 5/21...Ja bez toga mogu živjeti da ne gledam, a vjerovatno i reprezentacija. Prosralo ga jednom protiv Litvanije(u utakmici koja nam u konačnici ništa nije donijela) i sad bi ja trebao gledati "trice s parkinga" do kraja života. Kako da ne.

Sulejmanović

Mučila ga povreda i bolest tokom priprema tako da nije puno ni igrao u kvalifikacijama. Ali i onih par minuta što je ušao u Rusiji su dosta pokazale. Više sam ja djelovao da pripadam tu na plesnom podu na maturi nego on na parketu kvalifikacione utakmice Rusija - BiH.

Halilović

U onim utakmicama kad se gospodinu Teletoviću nije išlo ili kad bi bivao suspendovan, ili u onim utakmicama u kojima je igrao ali bi se udostojio izaći iz igre Halilović je odlično koristio minutažu. Ako ima igrač koji je odigrao bolje nego što sam očekivao, onda je to on. Jasno je da on posjeduje velike nedostatke za vrhunsku košarku(krilo koje ne može pogoditi dalje od dva metra od koša) ali bilo je i dosta dobrih stvari od njega na parketu.

Ali moram i reči: Miralem "Floater" Halilović.

Nurkić

Bilo je to dobro, monstruozne brojke od nekih 20 poena i 15 skokova(to se i u našoj ligi rijetko viđa, osim naravno ako nije u pitanju lord Sejfić), pogađao sa poludistance i šta već sve ne. I dalje ima situacija u napadu kada grozno reaguje no da nema toga on bi vjerovatno bio igrač od 15 poena prosječno u NBA, tako da...nek ga tamo preko bare razvijaju u još boljeg igrača.

Kikanović

Baš me iživcirala danas vijest o njegovom sjajnom nastupu za Albu. Kao i o Ibiševićevom za Herthu. Tačno je Kikanović košarkaški Ibišević. Mediji te redovno pune informacijama kako on igra sjajno u Njemačkoj i ti sad nešto očekuješ od njega, a kad dođu utakmice reprezentacije on pogađa stativu u situaciji 1 na 1 sa golmanom, sapliće sam sebi i svako malo promaši nemoguće. Izgleda da biti dobar u Albi i Herthi i ne znači previše i nije pretjerano relevantno.


Dok ipak žalim što se nismo plasirali na Eurobasket, za pojedince mi je drago što sam uskraćen gledati njihove "čarolije".
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned okt 02, 2016 12:58 am

Ja ne vidim svjetlo na kraju tunela. Dotakli smo dno a neću reći da ne može gore od ovoga jer se obično pokaže da može. Nećemo se godinama oporaviti od ovoga, ako i tad.

Šta je rješenje? "Podmladiti reprezentaciju", kako se to onako na prvu uvijek priziva kad završi loše? Mi smo imali već u ovim kvalifikacijama podmlađenu reprezentaciju. Evo nek još podmladimo, nek se nađe mjesta i za Čamparu i Atića, ali neće forsiranje u reprezentaciji od njih napraviti igrače. Mogu oni imati mjesto u seniorskoj reprezentaciji ali ako ništa ne ostvaruju na klupskom nivou u seniorima onda nema ništa ni od njih ni takve reprezentacije u kojoj će oni igrati.

Od svih naših talenata iz generacija 94. i 95. samo je Nurkić postao pravi igrač, ovo Buza, Vrabac, Sulejmanović, ako i jedan od njih postane igrač za 10 poena u ABA ligi pojest ću svoj kačket.
Od ovih iz generacija 96. i 97. pravi potencijal imaju samo Karahodžić i Atić ali i za njih su veće šanse da će završiti na nivou pobrojane trojice nego recimo na Nurkićevom.Čampara, Sikiraš a zašto ne reći i Musa, sve je to na klimavim nogama još uvijek, mogu izrasti u sjajne a i u ne tako sjajne igrače.

Hoću reći, koliko nam prošlost nije vrijedna spomena a sadašnjost tmurna, toliko nam i svjetla budućnost nije uopće sigurna koliko smo donedavno mislili. Defetizam je u ratu zabranjen, ali mi srećom ipak nismo u ratu, tako da ga mogu širiti bez problema, mada ni sam ne volim one koji šire negativu i crnilo.

Ali što se tiče naše košarkaške reprezentacije vrijedi ova:

"Ako serija događaja može poći naopako, poći će najgorim mogućim redoslijedom. Ako nešto može poći na gore, krenut će još gore. Ako nešto može poći naopako, poći će u najgorem mogućem trenutku. "

Jedino zadovoljstvo u svemu ovome bi mi priuštilo da naši kukavni mediji konačnu krenu raditi svoj posao i isprozivaju Đedovića kao nijednog sportistu do sada, jer upravo to je i zaslužio. Sve dok oni budu išli njemu uz dlaku nisu ništa bolji od njega. Nikad ni jedan bosanskohercegovački sportista nije uradio goru stvar a manje bio kritikovan u medijima. Ja ga sad definitivno više ne želim vidjeti u dresu reprezentacije i izviždao bi ga. Ne želi ni on sam sebe vidjeti u dresu reprezentacije, ali ja barem javno kažem šta mislim.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned okt 02, 2016 1:02 am

Pa dobro te je vidjeti nazad covjece. Svaka cast, ovo je uzivanje. :) Tvoje vidjenje me je veoma zanimalo, a vjeruj mi da nisam jedini.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned okt 02, 2016 1:10 am

S jedne strane imaš Teletovića i njegovog PR - a.

Musa ima svog PR - a.

Nurkić ima svog PR - a.

Da li je sukob interesa kad je PR istovremeno i novinar koji piše za portale ili novine? Kako očekivati da on objektivno piše o svom klijentu? Ljigata normalno uzdiže Teletovića, Jusufov PR Jesenković normalno uzdiže Nurkića a istovremeno pere na ruke Plačku u Avazu(to mi moram priznati i ne smeta, a i oni koriste svoje portale da crne Nurkića u svakoj prilici), Musa ima svoju fb. stranicu koja mu služi za reklamiranje i zaradu a istovremeno mu se porodica žali da je previše zastupljen u javnosti iako on i njegov PR(brat?) to sami sebi rade i sve je to jedan bućkuriš.

Onda Mirza koji se pokazao kao klasična cirkusna atrakcija koju Miško vodi i kontroliše. Vjerovatno i Plačko i Kifla tu imaju svoje prste, rušila se reprezentacija svjesno i namjerno, Mirza je bio oruđe i izvršioc.

Opet, kompliment je reći da je potreban neko sa strane da podmeće Dubravku, Seji i njihovim odborima kako bi krahirali. Njihov takmac ih samo treba pustiti da rade kako misle da je najbolje.

Ma svi ti menadžeri, facebook stranice, PR - i, portali pod kontrolom ovog ili onog, privatni interesi...sve to mi se gadi, košarke ima najmanje.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned okt 02, 2016 1:18 am

Ali koliko su se Nurkić i Teletović šepurili na zagrijavanju u Mejdanu. Ostalih 10 igrača se dobrih pola sata zagrijavalo prije nego što su se oni uopće pojavili na parketu. Onda je neki lik očito zadužen za to izvodio vježbe istezanja i 10 ostalih igrača sve rade za njim a Mirza i Jusuf nešto svoje, ili šutiraju na koš ili se zagrijavaju na svoj način. To su sitnice, ali kad nema rezultata sve ti smeta. S obzirom na rezultate koje reprezentacija ostvaruje, trebali bi da pognute glave hodaju uokolo a ne kao paunovi.

Mada ja nisam od onih koji vjeruju u "atmosferu i timski duh koji nadomjeste kvalitet", na zadnjem Eurobasketu nismo imali nikakvih zvijezdica u ekipi pa smo opet gubili. Zapravo se samo pokazalo da gubimo i bez Nurkića i Teletovića, ali i sa njima.

Opet Đedović je sve u svemu najveći krivac. On je nama cijelo desetljeće upropastio, cijelu jednu generaciju. Bez poštenog vanjskog igrača ne ide, a to je bio on, on je trebao da bude u toj osovini Đedović - Teletović - Nurkić. Sad je kasno za sve. Nakon što je propustio dvije zadnje reprerezentativne akcije zbog državljanstva nek se više i ne vraća, čim mi se stvori njegova slika sa onim brkovima kao iz 4 Mušketira muka mi je, toliko mi se ogadio.

Očito je da generacija Đedović - Teletović - Nurkić nikad neće ništa napraviti, ponajviše zbog toga što zahvaljujući Izdajici nije ni imala priliku da odigra koje veliko takmičenje zajedno dok su svi u dobrim košarkaškim godinama. A trebala je to biti osnovica za dugi niz godina, ali taj niz je trebao početi još od Eurobasketa 2015. ako ne i već u kvalifikacijama za njega. Sad je već previše propušteno, reći Đedoviću što ga ide, Teletovića degradirati na ulogu isključivo streč četvorke(nije da se nije navikao u NBA), nadati se da će Musa izrasti u odličnog igrača i uz Nurkića i eventualno još kojeg od ovih mlađih stvoriti neku novu ekipu. Ali i da sve prođe dobro, trebati će godine za to.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned okt 02, 2016 1:21 am

Slazem se, Djedovic je ispao najvece govno i ne zelim mu srecu uopste u karijeri. Izdajica ove zemlje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned okt 02, 2016 2:32 am

U konkurenciji Nihada i Mirze koji dođe na priprema u stanju u kakvom dođe, ponaša se tokom pripremama kako se ponaša, odigra kvalifikacije onako kako odigra i još sazove konferenciju za novinara u kojima proziva menadžere drugih reprezentativaca(a njegov menadžer nanio najviše zla reprezentaciji), proziva suigrače, selektora, Savez i još traži red, rad disciplinu a da smo to imali zasigurno bi on prvi sa onakvim ponašanjem letio iz reprezentacije...Jusuf još ispade pravi anđelčić, a nije da je i njegovo ponašanje za praviti po tome pravilnik za igrače.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

ned okt 02, 2016 11:10 pm

Njegov menadzer je nanio najvise zla sarajevskoj poslijeratnoj kosarci uopste. On i Konakovic koji je dopustio Miskovicu da udje u KK Bosnu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

pon okt 03, 2016 12:19 am

I kako me nervira priča o nedostatku autoriteta kod Mulaomerovića. Od igrača koji se toliko kunu da vole BiH(mislim i na Nurkića) čovjek bi očekivao da ih ne mora selektor tjerati da budu skromni, pristojni i profesionalni na pripremama i utakmicama reprezentacije, već da će to oni sami od sebe. Što su Parker ili Nowitzki ozbiljno pristupali reprezentacijama Francuske ili Njemačke? Zbog autoriteta Vincenta Colleta ili Dirka Baurmana? Ma daj.

Treneri u klubovima imaju načina za disciplinovanje igrača, a u reprezentaciji je to čisto od njihove dobre volje. Na stranu što ja od prvog dana govorim da Mulaomerović nije ni trebao biti izabran za selektora, ali nikako da shvatim kako je to on kriv Teletoviću što se najkasnije moguće priključio pripremama, što je došao sa kilogramima viška, što je kasnio na treninge, odbijao da izađe iz igre(hajde nek to pokuša u NBA, aha smije) tukao suigrače na parketu i igrao grozno...Ma Mirza je u najmanje pet situacija tokom priprema i kvalifikacija zaslužio da ga se potjera iz reprezentacije, ali Mulaomerović bi mu svaki put progledao kroz prste a znamo kako mu je vratio sa onom presicom, što si bolji prema nekome on sve gori prema tebi, to je baš primjer te narodne mudrosti.

Imali smo i Ivanovića za selektora a ako postoji strog trener u Europi onda je to on, pa su i tome pronašli lijeka, jednostavno mu se niko nije ni odazvao na Eurobasket. Nije to tek tako postaviš trenera od autoriteta i igrači će se najednom fino ponašati, prije svega je to do njih. Od Mirze smo dobili samo riječi, riječi. On toliko voli BiH blabla. Postupci i odnos prema državnom dresu su sve pokazali.


Mada čak i onakav Mirza nije bio glavni razlog našeg kraha, već je to bila vanjska linija katastrofalne kvalitete. Khovstov, Karasev, Kalugin, Baburin i Bykov su pojeli žive naše bekove(a kad ti igra Gordić, Zahiragić, Musa i Gajić nije se ni nadati boljem), a podsjetit ću da je Rusija igrala bez svog ubjedljivo najboljeg beka Shveda i vjerovatno drugog najboljeg Fridzona. Ali prije svega ih je imala dovoljno za rotaciju i svjesno su nas oba puta umarali u prvom a dodavali gas u drugom poluvremenu znajući da sa našom skromnom rotacijom ih nećemo moći pratiti svih 40 minuta.

Na kraju se sve vrti oko Đedovića, uništio je cijelu jednu eru naše košarke koja je mogla biti itekako uspješno. Sa njim bi onakvu Rusiju dobili na domaćem parketu. A da je uz njega bio i odličan Amerikanac na playu, lagano pobjeda dvocifrenom razlikom. Ovako teška pušiona.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto okt 11, 2016 12:28 am

U cijeloj priči ničije nije za Ramazana. Svi su doprinijeli lošoj atmosferi u repki, koja je rezultirala krahom. I vjerovatno najveća kukavičja jaja su priča poslije svega kako je Đedović spreman igrati za BiH. Kako misliš zemljače igrati kad se zna da ne možeš uzeti bh. i njemačko državljanstvo istovremeno. Ili ćeš se sad odreći njemačkog? Ili nisi pročitao pravilnik ponovo?

Najgore mi je kad neko misli da je pametan, a da su svi ostali debili
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto okt 11, 2016 3:42 pm

Koliko je Dragan Bajic bolji trener od kluca Damira, covjek im a kakav takav sistem igre, dok kod damira sistem ne postoji, iraci mu igraju 40 minuta, pobjede do sad na svjezinu i klasu Ante.
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

uto okt 11, 2016 10:42 pm

Jebiga prodao ga KS RS za 50 milja :D
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Seniorska Reprezentacija

sri okt 12, 2016 12:03 am

Republika je napisao/la:Jebiga prodao ga KS RS za 50 milja :D
sta? pojasni?

Jedina istina da je uposlenik saveza drevnog prezimena BUKVA lobirao skoro pusio onu stvar clanovima odbora za mulu konja :D
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija