Avatar
sajo10
Tema Autor/ica
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Džanan Musa

sri feb 17, 2016 12:13 am

slika

Ime i prezime: Džanan Musa
Rođen: 1999.05.08
Mjesto rođenja: Bihać (Bosna i Hercegovina)
Klub: KK Cedevita (CRO)
Pozicija: SF

Nagrade i dostignuća: 2015 FIBA Europe Under-16 Championship, All-Tournament Team, MVP (BiH)

Tema za jednog od najveci talenata, ne samo bosanskohercegovacke kosarke, vec i sporta u nasoj drzavi - Dzanana Musu. Ovaj zlatni momak je karijeru poceo u bihackoj Bosni XXL da bi poslije toga presao u Sarajevo i stavio potpis za tamosnji KK Kos. U decembru 2014 pravi veliki transfer u Hrvatsku i potpisuje za zagrebacku Cedevitu. I ako ima samo 16 godina vec je debitovao za seniorski tim Cedevite u regionalnom takmicenju ABA League-i i u najelitnijem takmicenju Europe, Euroleague-i.

Clan je i kapiten zlatne U16-generacije koja je ljeto 2015 u Litvaniji pred, domacom publikom, pokorila Europu i pokazala da ce "mala" Bosna i Hercegovina u buducnosti biti vazan faktor u europskoj i svjetskoj kosarci. Izabran je za MVP igraca na turniru i u najboljoj petorci a svoju drzavu do zlatne medalje vodio je sa fantasticnom statistikom od 23 poena, 9 skokova i 6 asistencija po utakmici! Mnogi kosarkaski eksperti diljem svijeta mu predvidjaju sjajnu kosarkasku (NBA) karijeru.

Samo nebo je granica...

phpBB [video]

phpBB [video]
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sri feb 17, 2016 3:05 pm

nadimak:musaminator :shisha:
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
sajo10
Tema Autor/ica
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

pet feb 26, 2016 2:28 pm

Musa terorise Bayern na juniorskim Euroleague-kvalifikacijama u Beogradu! U prvom periodu: 11 pts, 2 reb, 4 as, 2 st, 1 to. :karanje:
 
Avatar
sajo10
Tema Autor/ica
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

pet feb 26, 2016 3:35 pm

Pomalo je "strasno" gledati koliko Musa odskace od ostalih svojih vrsnjaka... :zviz: Kad je u pitanju kosarkaski IQ da i ne pricam.. Kako samo razigrava svoje saigrace. Nazalost u mnogim slucajevima njegovi saigraci se nemogu snaci bas najbolje. Stvarno strasan, strasan talenat. A NAS! :)

37 pts, 8 reb, 8 ast, 3 st, 5 to, index +49 :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:

:clap: :clap: :clap: :clap: :bih:

Ocekivana pobjeda Cedevite :)
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

pet feb 26, 2016 4:10 pm

sajo10 je napisao/la:Pomalo je "strasno" gledati koliko Musa odskace od ostalih svojih vrsnjaka... :zviz: Kad je u pitanju kosarkaski IQ da i ne pricam.. Kako samo razigrava svoje saigrace. Nazalost u mnogim slucajevima njegovi saigraci se nemogu snaci bas najbolje. Stvarno strasan, strasan talenat. A NAS! :)

37 pts, 8 reb, 8 ast, 3 st, 5 to, index +49 :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:

:clap: :clap: :clap: :clap: :bih:

Ocekivana pobjeda Cedevite :)
Musa je sesnaestogodisnjak a ovo je takmicenje za juniore. Musaminator :klanjase2: :klanjase2:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

pet feb 26, 2016 5:19 pm

Koja dominacija, svaka čast. :kafa:
Od većine je mlađi što još više doprinosi tome koliko je dominantan i koliki je zapravo talenat.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
terabajt
Postovi: 376
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

pet feb 26, 2016 5:47 pm

Kakva ce ovo masina biti za godinu dvije uh, bravo mali.
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sub feb 27, 2016 12:11 am

ciam jedan srBski forum, kazu onaj simanic bolji od musaminatora¸hahahahaha

simanic 95 godiste, roditelji mu pobjegli iz ilijasa, a upisali ga 98 da se rodijo u nakoj vukojebini u srbiji

btw. nas dzanan je i ljepsi btw
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sub feb 27, 2016 11:42 am

Opet dominacija.. :klanjase2:
24 poena, 11 asistencija, 8 skokova, 6 ukradenih lopti.
Šut iz igre 9/15 i valorizacija od 45 idexnih poena.
Bravo kralju.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sub feb 27, 2016 12:04 pm

16-godišnjak, a dominira juniorima :klanjase2:
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sub feb 27, 2016 7:15 pm

Zadobio je povredu u utakmici protiv Zemuna koja se trenutno igra.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sub feb 27, 2016 10:32 pm

leet je napisao/la:16-godišnjak, a dominira juniorima :klanjase2:
Musa i jeste junior.

Rođeni 1998. godine - izlazno godište juniora
Rođeni 1999. godine - ulazno godište juniora
Rođeni 2000. godine - izlazno godište kadeta
Rođeni 2001. godine - ulazno godište kadeta

Nema smisla ni za kakvom raspravom, razumijem tvoju poentu da je izuzetan i pored toga što igra protiv godinu starijih(iako i druge ekipe imaju dosta ulaznih juniora), ali tehnički i Musa je junior.

Što se tiče ovog turnira, najviše mi se dopalo što do sada šutira 50% za tri poena i bilo bi poželjno da sačuva taj postotak uspješnosti i poslije dvije zadnje utakmice. Moram priznati da mi sve kod njegovog šuta ružno izgleda, mehanika, način izbačaja, luk...ali svaki način šutiranja je dobar sve dok lopta ulazi u koš, a njemu ulazi.

Mora dizati visinu izbačaja, on kao da loptu "baca" sa prsa, ona po nekom pravilu bi trebala da stoji puno visočije u trenutku šutiranja.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
sajo10
Tema Autor/ica
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sub feb 27, 2016 11:28 pm

Cedevita protiv Sparsa u polufinalu sutra u 12:00 ako se ne varam :D :ganja:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sub feb 27, 2016 11:45 pm

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:
leet je napisao/la:16-godišnjak, a dominira juniorima :klanjase2:
Mora dizati visinu izbačaja, on kao da loptu "baca" sa prsa, ona po nekom pravilu bi trebala da stoji puno visočije u trenutku šutiranja.
Radice on na tome preko ljeta.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

ned feb 28, 2016 12:02 am

storm_raider je napisao/la: Radice on na tome preko ljeta.
Planiraju ga i za U - 17, i za U - 18 i seniorsku reprezentaciju ovog ljeta, ako zaista bude nastupao za sve te selekcije nit prostora za odmor nit prostora za individualni rad ovog ljeta.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

ned feb 28, 2016 12:32 pm

Nekako mi djeluje indisponiran danas...

Il' povreda uzima danak ili je ust'o na lijevu nogu.
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

ned feb 28, 2016 1:17 pm

Ovo šutanje trojki s 10 metara pet-šest puta... :roll:
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

uto mar 01, 2016 6:39 pm

Kažu ovi iz Sparsa da Musa ima "određene mane" koje su oni iskoristili da ga zaustave u polufinalu. Uvjeren sam da misle na to da njemu treba zatvarati lijevu stranu, jer on skoro uvijek ide u lijevo na prodoru. Ako ga natjeraš da ide u desnu stranu, slabije se snalazi kad mora baratati loptom desnom rukom, što je samo po sebi apsurdno jer je on zapravo dešnjak, ali definitivno bolje barata loptom sa lijevom rukom.

Ima tu donekle istine i trebao bi dodatno usavršiti kontrolu lopte desnom rukom kako ne bi mogli da tako igraju odbranu protiv njega, ali da Musa nije povrijedio koljeno u prethodnoj utakmici mogli su ga oni usmjeravati u desnu stranu koliko god su željeli, on bi opet završio utakmicu sa 20 - 25 poena.

Mane u njegovoj igri zapravo davaju dodatnu čar, sa onakvom čudnom mehanikom šuta, sa forsiranjem samo u jednu stranu, sa štrakljavim tijelom...on je predominantan igrač, a sve su to apsolutno ispravljive mane, teško je ne predati se razmišljanju kakav će biti kad to sve dođe na svoje, a s obzirom na njegove radne navike trebalo bi se desiti.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sri mar 02, 2016 10:48 am

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:Kažu ovi iz Sparsa da Musa ima "određene mane" koje su oni iskoristili da ga zaustave u polufinalu. Uvjeren sam da misle na to da njemu treba zatvarati lijevu stranu, jer on skoro uvijek ide u lijevo na prodoru. Ako ga natjeraš da ide u desnu stranu, slabije se snalazi kad mora baratati loptom desnom rukom, što je samo po sebi apsurdno jer je on zapravo dešnjak, ali definitivno bolje barata loptom sa lijevom rukom.

Ima tu donekle istine i trebao bi dodatno usavršiti kontrolu lopte desnom rukom kako ne bi mogli da tako igraju odbranu protiv njega, ali da Musa nije povrijedio koljeno u prethodnoj utakmici mogli su ga oni usmjeravati u desnu stranu koliko god su željeli, on bi opet završio utakmicu sa 20 - 25 poena.

Mane u njegovoj igri zapravo davaju dodatnu čar, sa onakvom čudnom mehanikom šuta, sa forsiranjem samo u jednu stranu, sa štrakljavim tijelom...on je predominantan igrač, a sve su to apsolutno ispravljive mane, teško je ne predati se razmišljanju kakav će biti kad to sve dođe na svoje, a s obzirom na njegove radne navike trebalo bi se desiti.
Mana je ta da je noc prije dobio jak udarac u koljeno i nije mogao igrati kako zna i umije, tako je rekao sam Musa nakon utakmice i ne vjerujem da izmislja, ozbiljan je sportista.
 
Avatar
DZM13
Postovi: 366
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Džanan Musa

sri mar 02, 2016 11:54 am

da je zdrav musa bio utrpo bi sparsima i 50 poena ako bi trebalo, ali cedevita ne bi dobila, jer su sparsi bolja ekipa na svim ostalim pozicijama, a kosarka je timski sport


steta za sparse sto nisu onog panja baju talnuli za 100000+ eura, kakvo je ono drvo hahahahah
Nihad Đedović = izdajnik, SLAVKO PETROVIC == UBLEHAS
MT33 - Prvi Bosnjak u NBA
"...ko ne slusa pjesmu, slusat ce oluju..."
https://www.youtube.com/watch?v=asm17vZaAOg - ...lijepa Azro, lijepa Azro, svud po svijetu trazim te...

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija