• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

uto avg 21, 2018 1:56 pm

BlwD je napisao/la:
čet avg 16, 2018 5:17 pm
Ne znam, vidim pise se da nam je potreban kreativac, ali po nekom mom misljenju dovođenjem Bakayoka, uz njega i Kessiea, Biglia bi dosta bio rasterecen defanzive i mogao bi poceti pokazivati ono sto se od njega ocekivalo. Tu treba dodati i Kessievu igru prema naprijed, i imas odlicno izbalansiran vezni red sa kreativcem, box-to-box i defanzivcem.

Naravno da bi dovođenje Rabiota ili Savica bio veliki plus, ali i ako ovako ostane nije strasno. To sto igra Savic, mogao bi igrati i Calhanoglu. Uz ovu dvojicu gore i on bi mogao doci do izrazaja. Dovođenjem Draxlera popravila bi se igra prema naprijed i realizacija sto je najvise falilo u prosloj sezoni.
Dobro receno :palacgore:

Ekipa je fino izbalansirana, Leonardo se rijesio dosta nepotrebnih igraca, u napadu imamo igraca svjetske klase, dobilo se i na brzini, tako da jedva cekam pocetak sezone.
Steta sto je utakmica protiv Genoe odgodjena, protiv Napolija je prva u gostima, a zbog kartona nema Calhanoglua...

Ocekujem:

Donarumma - Calabria, Romagnoli, Caldara, Rodriguez - Kessie, Biglia, Bonaventura - Suso, Higuain, Laxalt

Govori se fakat da ce Caldara odmah debitovati uz Romagnolija. Izostanak Hakana ce se osjetiti, ali ok, treba se potuci gore za sto bolji rezultat. Gatuzo je od trenutka stupanja na klupu na kraju bio treci po skupljenim bodovima. Najveca boljka su bile utakmice protiv konkurenata, mada je bilo bespotrebno gubljenih bodova prosle sezone (Benevento lol )
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

ned avg 26, 2018 4:18 pm

Vodis dva razlike u gostima protiv Napolija i sve prokockas. Nevjerovatno.

Bit ce ovo bolje kada se vrati Hakan. Nadam se da Borinija necemo vise vidjeti u prvoj postavi. Nadam se da ce se Gatuzo dobro pokazati, da ne bi opet bilo promjene trenera kada napravimo zaostatak. Ali dobro, sezona je tek pocela.

Biglia je juce kriminalan bio, prodao je nevjerovatan broj lopti.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

ned avg 26, 2018 5:13 pm

Jutros sam pisao post, ali ga izbrisem. Nisam imao volje pisati, prva je utakmica, niko nije ni ocekivao pobjedu protiv Napoli-a. Steta za prokockan rezultat. Bilo je i previse individualnih gresaka koje su se u pripremnom periodu trebale minimizirati, ali nisu. Nismo imali puno promjena u prvih 11 pa da kazes da je to razlog, jednostavno se vidilo da se igraci na terenu ne razumiju i da im ne odgovara taj stil. Za ovo najvise krivim Gattusa, i mislim da ce on biti najveci problem ove sezone.
Pored toga, nema plan B, kasni sa reakcijama i izmjenama. Uopste ne prati igru.
Pa jbm mu, ako vidis da ne mozes nametnuti igru, posalji dugu loptu. Imas sad Higuaina u napadu koji je 2-3 takve lopte odlicno spustio, ali ne, mora ici od golmana do stopera, stoper doda beku i ovaj je ispuca u aut. Ne moze se reci da nije imao vremena nametnuti i uigrati taj stil...
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pet avg 31, 2018 10:31 pm

Ovo je bilo blizu. Prvi gol zasluzen, drugi sretan. Bodovi su tu, a igra, manje-vise.
Fino je to izgledalo dok smo mi napadali, pojedinacno su se odlicno branili, sredina terena cvrsta a napad konkretan. Nakon prve ozbilinije prijetnje Rome, defanziva je kolektivno postala konfuzna i panicna, toliko da nisam bio miran cak ni kad je lopta bila u nasem posjedu.
Sto se igraca tice, drago mi je zbog Cutronea. Biglia je odigrao solidnu utakmicu i nadam se da ce nastaviti ovako. Calhanoglu je stvarno falio protiv Napolija, i to se veceras vidilo.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sri sep 05, 2018 1:00 am

Na zimu se treba obavezno dovesti veznjak. Ako se uzme u obzir odgodjena utakmica protiv Genoe koja je redovna musterija Milanu, to znaci da imamo sest bodova. Nelose. Svidja mi se Gatuzov pristup, od ekipe zahtijeva da se ponasa pobjednicki. Nema nabijanja lopte, gradi se igra od golmana. To je iznimno hrabro raditi sa ovakvim veznim redom, zato onako i izgleda nesigurno odbrana, jer vezni red popuca. Tu je najveci problem, vezni red nije u stanju drzati loptu i smiriti igru. Biglia je bio dobar ovu tekmu za razliku od one u Napulju.

Katastrofa prosle sezone sa Montelom se nece ponoviti, ali put za LP je brutalno tezak. Za nadati se da dolazi klasni veznjak na zimu (mozda i Rabiot). Gatuzo obecava, vrhunski je takticar, ali nema iskustva i nema toliko dobar tim kao neki klubovi. Ali bolja vremena dolaze. Vratio se i Kaka :palacgore:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sub sep 08, 2018 11:53 am

Omar500 je napisao/la:
sri sep 05, 2018 1:00 am
Na zimu se treba obavezno dovesti veznjak. Ako se uzme u obzir odgodjena utakmica protiv Genoe koja je redovna musterija Milanu, to znaci da imamo sest bodova. Nelose. Svidja mi se Gatuzov pristup, od ekipe zahtijeva da se ponasa pobjednicki. Nema nabijanja lopte, gradi se igra od golmana. To je iznimno hrabro raditi sa ovakvim veznim redom, zato onako i izgleda nesigurno odbrana, jer vezni red popuca. Tu je najveci problem, vezni red nije u stanju drzati loptu i smiriti igru. Biglia je bio dobar ovu tekmu za razliku od one u Napulju.

Katastrofa prosle sezone sa Montelom se nece ponoviti, ali put za LP je brutalno tezak. Za nadati se da dolazi klasni veznjak na zimu (mozda i Rabiot). Gatuzo obecava, vrhunski je takticar, ali nema iskustva i nema toliko dobar tim kao neki klubovi. Ali bolja vremena dolaze. Vratio se i Kaka :palacgore:
Calciomercato pise da se u januaru ide na Herreru. Ne treba im bas vjerovati, ali ako bude tacno, fin igrac.
Nisam bas cesto gledao United da mogu reci nesto vise o njemu...
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

ned sep 09, 2018 3:33 pm

Lucas Paquetá je svojim igrama u Brazilu ostavio snažan dojam na nekoliko europskih klubova. Milan i Juventus vode bitku za njega u Italiji, a tu su još PSG, Barcelona i drugi veliki europski klubovi. Njegova otkupna klauzula iznosi €50m. [Di Marzio]
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

ned sep 23, 2018 8:14 pm

Ne valja ovo nikako. Sramota sto ne znamo dokrajciti protivnika, ili bar sacuvati prednost.

Ide sad nesto laksi raspored ali kako biti optimistican nakon zadnjih par utakmica?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pon sep 24, 2018 2:36 am

Jeste tesko skinuti sa ledja breme luzerskog mentaliteta, ali ovdje je Gatuzo poprilicno kriv. Tri puta se desava isti scenarij ove sezone. Ziheraski pristup nas kosta bodova, a mogli smo odmaci Romi i to dobro. Ne dopada mi se ovo nikako. Da li je vrijeme da se dovede Conte, a ne da se ceka na smjenu kao sa Montelom? Naravno, Gatuzo je nemjerljivo bolji od onog klauna, ali Milanu je potreban i top trener, pored pojacanja igrackog kadra na zimu i sljedece ljeto.

Imali smo niz prilika u ovoj utakmici, ali igraci kao da se nonsalantno ponasaju. Bakayoko istrcava kontru, ima dvojicu slobodnih, lezerno ide i kasno upucuje pas, kao da vodimo pet razlike.

Uglavnom, Inter je kiksao u startu sezone, Roma i dalje kiksa, a to nismo iskoristili kada je trebalo. Bas sam razocaran.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pon sep 24, 2018 2:31 pm

Ma trebalo je davno.
Novi vlasnici su ambiciozno usli u projekt ponovnog stvaranja imena kluba, doveli odlicne ljude na pozicije u svim strukturama, i onda se desi da sezona pocne sa nepotpunim sastavom (prije svega vezni igrac, iako nije presudno), i jos uvijek relativno nepoznatim trenerom. Na zalost, tako se ne moze nista od ovoga uraditi jer je na treneru jos veci pritisak, ima manje vremena za licno unaprijeđivanje i ucenje na greskama, i njegov kvalitet jos brze ispliva i izblijedi.

Treba dovesti trenera koji zna napraviti psihicki i takticki stabilan tim na terenu, sto je bez sumnje Conte. Ne cekati vise ni jednog kola, nego probati vratiti sto se vratiti moze pa onda poslije gledati kako i sta. A i igracima bi dobro dosla promjena trenera da ih malo razdrma.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

uto sep 25, 2018 6:45 pm

Pokupiti Contea prije nego sto to Roma ucini :palacgore:

Nije moja tipa trenera, ali je sigurno ono sto je trenutno Milanu potrebno. Trener sa takvom filozofijom prolazi i dalje u Italiji.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

čet sep 27, 2018 10:33 pm

Bez obzira na ishod utakmice, treba mu se zahvaliti i potraziti novog trenera.

Koliko god imao slabije igrace od konkurencije, ni iz ovog sto ima ne uspjeva izvuci maksimum...
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

čet sep 27, 2018 11:06 pm

Apsolutno se slazem. Ne smije se ponoviti greska kao sa Montelom. Ozbiljni ljudi su dosli u upravi, vrijeme je da se postavi i ozbiljan trener da vodi ovu ekipu. Nevjerovatno sta se propustilo dok je Roma u krizi, a moze se desiti da preko vikenda izadju iz iste ako dobiju Lazio...

I ne moze sve na Susa, ovo podsjetilo na proslu sezonu. Ja kada sam vidio Borinija u vrhu napada pred pocetak utakmice, nije mi bilo dobro :D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

čet sep 27, 2018 11:06 pm

Jeste loši hehe
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

čet sep 27, 2018 11:47 pm

LARSSON je napisao/la:
čet sep 27, 2018 11:06 pm
Jeste loši hehe
Idi na svoju temu, bolji posao radili Fassone i Mirabelli od tebe. A znamo kako je to zavrsilo :D
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sub sep 29, 2018 3:01 pm

BlwD je napisao/la:
čet sep 27, 2018 11:47 pm
LARSSON je napisao/la:
čet sep 27, 2018 11:06 pm
Jeste loši hehe
Idi na svoju temu, bolji posao radili Fassone i Mirabelli od tebe. A znamo kako je to zavrsilo :D
:D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

sub sep 29, 2018 3:03 pm

BlwD je napisao/la:
čet sep 27, 2018 11:47 pm
LARSSON je napisao/la:
čet sep 27, 2018 11:06 pm
Jeste loši hehe
Idi na svoju temu, bolji posao radili Fassone i Mirabelli od tebe. A znamo kako je to zavrsilo :D
Yebat cemo vas u pretkvalifikacijama za europsku ligu
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pon okt 01, 2018 11:53 am

Dobro odradjena utakmica, a strahovao sam jer smo igrali bez pravog napadaca. Suso je zvijer. Samu postigao prvijenac :palacgore:
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pon okt 01, 2018 12:38 pm

Omar500 je napisao/la:
pon okt 01, 2018 11:53 am
Dobro odradjena utakmica, a strahovao sam jer smo igrali bez pravog napadaca. Suso je zvijer. Samu postigao prvijenac :palacgore:
Da budem iskren, nakon primljenog gola, mislio sam evo ga jos jedan kiks. Međutim dobro su odradili zavrsnicu utakmice. Samo tako, bez kalkulacija i komplikovanja i rezultat ce doci sam od sebe.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: AC Milan

pon okt 01, 2018 4:14 pm

slika
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija